Реабілітація після інсульту в Харкові

Відновлення після інсульту - це процес, який повинен відбуватися під наглядом досвідченого невролога. У медичному центрі «ОН Клінік Харків» практикується індивідуально орієнтований підхід до пацієнтів, що дозволяє в максимально короткі терміни відновити ослаблені рухові та мовні функції. Своєчасно розпочата реабілітація значно зменшує ступінь важкості наслідків захворювання і збільшує шанси на повне одужання.

Інсульт - це різке порушення кровообігу в мозку внаслідок розриву локальної артерії або її блокування. Цей патологічний процес стає причиною кисневого голодування мозкових тканин, припиняється надходження поживних речовин, що викликає відмирання нервових клітин.

У результаті ішемії (дефіцит кровопостачання) послаблюються або повністю втрачаються функції ураженої зони мозку (мовлення, зір, рух і пам'ять). Компенсаторні механізми, завдяки яким сусідні нейрони переймають функції відмерлих, вибудовують нові зв'язки та активізують «сплячі» нейрони, дозволяють організму адаптуватися до нових умов і відновити повноцінну діяльність.

Найбільш ефективним є процес відновлення в реабілітаційному центрі. Після інсульту є необхідність у використанні спеціального обладнання (тренажери нейро- і ортореабілітаціі) для механотерапії суглобів, глибокої стимуляції м'язів і повноцінного відпочинку в умовах стаціонару.

Системний підхід до процесу реабілітації забезпечує усунення гіпертонусу і спастики м'язів, а також:

 • повернення сили м'язів в уражених кінцівках;
 • формування та закріплення рухових навичок;
 • можливість утримання рівноваги;
 • відновлення ходіння і подолання бар'єрів та ін.

Реабілітацію після інсульту в домашніх умовах рекомендується проводити згідно з приписами лікаря. Фахівці «ОН Клінік Харків» розробляють для пацієнтів комплекс лікувальних заходів і коригують їх схему, визначаючи завдання і режим терапевтичних заходів.

Чи можна відновитися після інсульту?

Наслідки інсульту неминучі, однак існують умови, що забезпечують найбільш сприятливий прогноз для життя після інсульту, часткового або повного відновлення, а саме:

 • своєчасна і точна діагностика;
 • професійне лікування після інсульту;
 • обов'язковий курс реабілітації.

Скільки триває відновлення після інсульту?

Найкращим часом для початку реабілітаційного процесу є період після стабілізації пацієнта. Перші три місяці після захворювання мають ключове значення в неврологічному відновленні, оскільки існує можливість реанімувати ослаблені функції більш, ніж на 50%. Тривалість курсу залежить від загального фізичного стану і ступеня постінсультних наслідків. Швидкість відновлення індивідуальна, але зазвичай відповідь на вжиті комплексні заходи проявляється через 6 місяців, коли поновлюється рухова активність, а протягом двох років і мова.

Істотний вплив на швидкість відновлення після інсульту мають:

 • вік пацієнта;
 • обсяг ураження;
 • місце розташування і тип інсульту тощо.

Щоб записатися на консультацію невролога або лікування постінсультних станів у медичному центрі «ОН Клінік Харків», залиште заявку на сайті медичного центру або зателефонуйте нам за вказаним номером. Дзвінки приймаються цілодобово.

лікування постінсультних станів

Консультація невролога
400грн. / 380грн.
ОНЛАЙН Консультація невролога
400грн. / 380грн.
ОНЛАЙН Консультація невролога за кордон

Відгуки про неврологiв ОН Клінік у Харкові

Адреса: Харків, вул. Ярослава Мудрого, 30а

Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 19:00, Нд: 8:00-17:00
Запис по телефону: 0 800 30 11 77 Цiлодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама