Лікування порушень пам'яті у Харкові

У медичному центрі «ОН Клінік Харків» проводиться широкий спектр медичних заходів з діагностики та лікуваннz порушень пам'яті. Наші досвідчені неврологи розробляють для своїх пацієнтів індивідуальний курс терапії, що дозволяє відновити когнітивні здібності в максимально короткий термін.

Пам'ять є однією з функцій нервової системи. У формування пам'яті залучені різні нейронні структури. Складна організація процесів накопичення, збереження і відтворення накопиченої інформації зумовлює необхідність винятково кваліфікованого лікування її порушень.

Виникнення когнітивних розладів може відбуватися як через серйозні соматичні захворюванння (інсульт, пухлина, діабет), так і з огляду на вік, авітаміноз або стрес.

Основними видами пам'яті є:

 • короткочасна оперативна (робоча), яка призначена для розв'язання конкретних ситуативних завдань;
 • опосередкована або асоціативна, спрямована на створення і закріплення логічних зв'язків між новою і накопиченою інформацією;
 • довгострокова або збереження, вона може вміщати в себе інформацію з робочої пам'яті, а також проаналізовану, структуровану інформацію за довгий період часу.

Хто лікує порушення пам'яті та уваги?

Лікування порушень пам'яті знаходиться в компетенції лікаря-невролога. Про необхідність консультації з цим фахівцем свідчать розлади мовлення, забудькуватість, втрата здатності орієнтуватися в знайомому місці та зниження розумових функцій.

Форми прояву порушень пам'яті

На сьогодні розрізняють розлади пам'яті класифікують:

 • гіпоамнезія, що виникає внаслідок віку або неврологічного захворювання (черепно-мозкова травма, атеросклероз артерій мозку);
 • амнезія, за якої з пам'яті пропадає інформація за певний фрагмент часу;
 • гіперамнезія, що характеризується різким загостренням пам'яті та когнітивних функцій;
 • пам'ять, що супроводжується появою сплутаністю свідомості та появою неправдивих деталізованих спогадів.

Порушення уваги поділяються на:

 • нестійкість, що поєднується з девіацією психіки (шизофренія тощо);
 • ригідність, яка нерідко спостерігається на тлі епілепсії;
 • зниження концентрації, що виникає, як за втоми, так і за когнітивних дисфункцій.

Неврологи виділяють дві основні ступеня порушення пам'яті та когнітивних функцій: помірна і деменція. Деменція - це значне ослаблення когнітивних здібностей, прогресування якого призводить до розладу мовлення і самоврядування. Своєчасне діагностування і лікування дозволяє попередити розвиток масштабного погіршення функцій пам'яті, а тривала практика спеціальних терапевтичних технік - поліпшити ситуацію.

Механізм розвитку різних захворювань включає в себе порушення різних видів пам'яті. Так, за хвороби Альцгеймера спостерігаються порушення короткочасної пам'яті, за епілепсії - порушення опосередкованої пам'яті, а за локальних уражень мозку, наприклад, фронтальних зон, порушення пам'яті поєднуються зі зміною особистості та поведінки (відсутність критичного мислення, відчуття меж і заборон тощо).

Терапія розладів пам'яті та уваги спрямована на лікування основного захворювання і корекцію виниклих змін. Зазвичай вона складається з медикаментозного курсу, технік психокорекції та нормалізації здорового способу життя.

Запис на консультацію чи лікування порушень пам'яті у неврологів «ОН Клінік Харків» здійснюється за допомогою дзвінка в медичний центр або заповнення онлайн заявки на нашому сайті.

лікування порушення пам'яті

Консультація невролога
400грн. / 380грн.
ОНЛАЙН Консультація невролога
400грн. / 380грн.
ОНЛАЙН Консультація невролога за кордон

Відгуки про неврологiв ОН Клінік у Харкові

Адреса: Харків, вул. Ярослава Мудрого, 30а

Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 19:00, Нд: 8:00-17:00
Запис по телефону: 0 800 30 11 77 Цiлодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама