Що таке ботулінотерапія (уколи ботоксу) і для чого її використовують?

Найчастіше ботокс використовується для обличчя, щоб усунути зморшки. Також ін'єкції ботулотоксину роблять у пахви для лікування надмірної пітливості (гіпергідрозу).
Ботулінотерапія ― це ін'єкційна процедура, заснована на введенні під шкіру або в м'язи препарату ботулотоксину. Ботулінотерапія використовується в косметології для розгладження зморшок чола, міжбрів'я, підборіддя, носа, шиї.
Уколи ботоксу безпечні та гіпоалергенні, не порушують міміку обличчя і не викликають відторгнення. Перед процедурою ботулінотерапії необхідно записатися на консультацію дерматолога, щоб виявити можливі протипоказання до препарату.
Ботулінотерапія використовується для позбавлення від мімічних зморшок і в разі зайвої пітливості. Показання до уколів ботоксу:
Уколи ботоксу використовують для збільшення губ, корекції зморшок носа і лікування від гіпергідрозу стоп і долонь. Ботулінотерапія підвищує пружність шкіри і розгладжує невеликі шрами.
Ботулінотерапія обличчя здійснюється тонкою голкою, практично не викликає хворобливих відчуттів і не залишає помітних слідів на шкірі. Ботулінотерапія використовується для корекції мімічних зморшок навколо очей, також уколи ботоксу робляться в чоло, перенісся і носогубні складки. Ботулінотерапія верхньої третини обличчя дає змогу підняти брови, прибрати опущення повік і розгладити шкіру навколо очей.
Ботулінотерапія в дерматології успішно використовується для лікування гіпергідрозу пахв, стоп і долонь. Під шкіру вводяться уколи ботоксу, які блокують нерв, що відповідає за функціонування потових залоз. У результаті піт у пахвах, долонях і стопах перестає виділятися в надмірній кількості.
Сеанс ботулінотерапії пахв займає не більше 30 хвилин, а ефект від процедури триває від півроку до року. Кількість уколів і сеансів визначає дерматолог після обстеження.
Ботулінотерапія ― безпечна процедура, що не викликає проблем зі здоров'ям. Підготовка до уколів ботоксу включає припинення прийому антибіотиків і препаратів, що розріджують кров, за три дні до процедури. Також за добу до ботулінотерапії потрібно не вживати алкоголь, не відвідувати лазні та сауни. Перед уколами ботоксу необхідно записатися на консультацію дерматолога, щоб уточнити протипоказання й обговорити бажаний ефект. Протипоказання до ботулінотерапії:
Ін'єкції ботоксу слід відкласти під час прийому антибіотиків, оскільки антибактеріальні препарати можуть посилювати дію уколів. Також дерматологи не рекомендують робити уколи ботулотоксину під час менструації.
Уколи ботоксу рідко викликають ускладнення. При неправильному підборі і введенні препаратів можуть виникнути такі наслідки ботулінотерапії:
Ботулінотерапія може викликати побічні ефекти у вигляді висипань на шкірі, порушення рухливості губ і загального нездужання. До ускладнень після уколів ботоксу в чоло належать поява синців, шишок і набряклості. Також у разі неправильної техніки введення препаратів може з'явитися в'яла шкіра після ботоксу.
Уколи ботоксу діють вже через два-три дні після їх введення. Шкіра починає поступово розгладжуватися, а кількість мімічних зморшок ― зменшуватися. Після уколів ботоксу максимальний ефект досягається через два тижні і тримається від чотирьох до шести місяців. Кількість і вид препарату, частоту сеансів ботулінотерапії шиї та обличчя має визначати дерматолог.
Існує низка обмежень після процедури ботулінотерапії носа, очей і чола. Рекомендації після ботоксу:
Після ботоксу не можна робити фізичні вправи, пов'язані з нахилами, різкими рухами і підняттям важких предметів протягом двох тижнів. Також необхідно перед ботулінотерапією попередити дерматолога про прийом лікарських засобів. Деякі препарати можуть негативно поєднуватися з ін'єкціями ботоксу і викликати ускладнення.
Уколи ботоксу можна робити в будь-яку пору року. Але в спекотну пору можлива поява набряклості та почервоніння шкіри під впливом сонячних променів, тому після ботулінотерапії слід утриматися від перебування під ультрафіолетовим випромінюванням.
Після уколів ботоксу в чоло протягом перших чотирьох годин не рекомендується приймати горизонтальне положення, щоб препарат рівномірно розподілився. Також дерматологи рекомендують першу ніч після ботулінотерапії підборіддя і чола спати на спині, оскільки таке положення тіла сприяє кращому засвоєнню препарату.
Мити голову після ботоксу обличчя можна через кілька днів після процедури. Суворі обмеження в гігієні волосся існують після уколів ботоксу у волосяну частину голови (слід утриматися від миття голови три дні).
Дія ботоксу починає відчуватися через два-три дні, коли шкіра починає розгладжуватися, може бути незначне поколювання шкіри. Не повинно бути відчуття стягнутості шкіри і скутості міміки, якщо спостерігаються подібні симптоми, слід проконсультуватися з дерматологом.
Дерматологи не рекомендують пити каву й алкоголь перед уколом ботоксу. Енергетичні та кофеїновмісні напої можуть підвищити тиск і посилити кровотік, що призведе до появи шишок і синців після ботулінотерапії. Бажано відмовитися від вживання кави за 12 годин до введення ін'єкцій ботоксу.
Уколи ботоксу робити не боляче, оскільки вони здійснюються найтоншою голкою, а прокол шкіри неглибокий. При правильній техніці введення препарату ботулінотерапія чола не викликає дискомфортних і хворобливих відчуттів.