Logo
0 800 30 11 77

Лікування гіпергідрозу в Харкові

Гіпергідроз — це стан, який супроводжується підвищеним потовиділенням. Профілактикою, діагностикою та лікуванням гіпергідрозу займається дерматолог.

Причини розвитку гіпергідрозу

У нормі процес потовиділення виконує функцію терморегуляції (забезпечує охолодження організму), а також допомагає організму вивести солі та токсичні речовини. За виділення поту в організмі відповідають спеціальні потові залози шкіри.

Залежно від поширеності зайвого потовиділення, гіпергідроз поділяють на локальний (місцевий) і дифузний (по всьому тілу). Підвищене потовиділення є природною реакцією організму на перегрів (у спекотну погоду або в задушливому приміщенні), фізичне навантаження і стрес (страх, тривогу). Підвищене потовиділення також може бути вродженою особливістю роботи нервової системи, яка бере участь у регуляції роботи потових залоз.

Гіпергідроз також може бути симптомом різних захворювань. Причинами гіпергідрозу можуть бути:

Потові залози розташовані на всіх ділянках шкіри, включаючи волосяну частину голови. Локальний гіпергідроз, як правило, виникає в пахвових западинах, на лобі, над верхньою губою і в природних складках шкіри. Нерідко трапляється дистальний гіпергідроз —  зайве виділення поту в області долонь і підошов стоп.

Лікування гіпергідрозу пахв у Харкові

Гіпергідроз пахв — це підвищене потовиділення в пахвових западинах. Гіпергідроз під руками може супроводжуватись неприємним запахом, а також появою мокрих плям на одязі. Підвищене потовиділення призводить до подразнення шкіри в області пахв, і на тлі вираженого подразнення може розвинутися дерматит (шкірне запалення). За приєднання бактеріальної інфекції зростає ризик розвитку гідраденіту — запального процесу потових залоз.

Лікування гіпергідрозу народними засобами за допомогою підсушувальних примочок неефективне і в деяких випадках може посилити подразнення шкіри. Дезодоранти також не дозволяють позбутися гіпергідрозу, а тільки на час усувають неприємний запах.

Перемогти гіпергідроз можна за допомогою мезотерапії (внутрішньошкірних уколів). Для усунення підвищеного потовиділення за гіпергідрозу застосовуються місцеві ін'єкції ботулотоксину (токсину бактеріального походження, який пригнічує провідність імпульсів по нервових волокнах). Усунення гіпергідрозу за допомогою ботокса відбувається завдяки впливу на нервові закінчення в місці введення.

Лікування гіпергідрозу пахв ботоксом проводиться курсом, який, як правило, триває 8-10 місяців. Кількість і частоту проведення процедур визначає дерматолог індивідуально. Мезотерапія гіпергідрозу ботоксом займає не більше, ніж 30 хвилин і, як правило, проводиться без анестезії. За потреби може використовуватися місцеве знеболення за допомогою анестезувальних кремів.

Лікування гіпергідрозу долонь у Харкові

Гіпергідроз долонь, як правило, виникає на тлі емоційної напруги, коли людина хвилюється, відчуває страх, тривогу або гнів. Підвищене потовиділення призводить до мацерації (здуття і лущення) шкіри долонь, внаслідок чого вона з часом може стати грубою і щільною. Виражений гіпергідроз долонь може ускладнювати управління автотранспортом і дрібну моторику (поводження з дрібними предметами) в силу того, що вологі долоні більше схильні до ковзання.

Для лікування підвищеної пітливості долонь може застосовуватися ботулотоксин. Введення ботокса від гіпергідрозу долонь відбувається безпосередньо в шкіру долонної поверхні кисті. Уколи від гіпергідрозу долонь застосовуються курсом. Тривалість лікування, як правило, не перевищує десять місяців.

Лікування гіпергідрозу стоп у Харкові

Гіпергідроз стоп проявляється підвищеною пітливістю підошов. Гіпергідроз ніг супроводжується почервонінням шкіри, яка згодом грубне і покривається тріщинами. Надмірне потовиділення на підошвах стоп призводить до появи неприємного запаху і дискомфорту під час носіння закритого взуття.

Лікування гіпергідрозу стоп шляхом введення ботулотоксину також проводиться курсом з процедур протягом восьми місяців. Ботокс за гіпергідрозу стоп вводиться в шкіру підошовної частини стопи. Ефект від лікування з'являється вже після першої процедури.

Лікування гіпергідрозу ботоксом у Харкові

Для лікування гіпергідрозу в області пахв, долонь і стоп дерматологи медичного центру «ОН Клінік Харків» застосовують ботулінотерапію (ботокс). Ботулінотерапія — це ін'єкційна процедура, заснована на введенні під шкіру ботулотоксину (природного токсичного білка), який блокує нерв, що регулює активність потових залоз.

Для лікування гіпергідрозу пахв уколи ботокса робляться в шкіру пахвової западини, у разі підвищеного потовиділення долонь — безпосередньо в шкірний покрив долонної поверхні кисті. Ботокс у разі гіпергідрозу стоп вводиться в шкіру підошовної частини стопи.

Одна процедура ботулінотерапії займає не більше години. Лікування гіпергідрозу ботоксом проводиться курсом, тривалість терапії і частоту сеансів дерматолог призначає індивідуально після консультації, оцінивши вираженість гіпергідрозу (приблизно курс становить 8-10 місяців). Ботулінотерапія дає змогу позбутися підвищеної пітливості на півроку-рік.

Ботулінотерапія не потребує підготовки, ін'єкції ботоксом безпечні та гіпоалергенні (за умови виключення всіх протипоказань). Важливо перед процедурою пройти обстеження у дерматолога і здати лабораторні аналізи (наприклад, коагулограму і тест на рівень цукру в крові). Ботулінотерапію не проводять у разі порушень згортання крові, онкології в анамнезі, а також під час вагітності та лактації.

Записатися на консультацію дерматолога і на лікування гіпергідрозу в медичному центрі «ОН Клінік Харків» можна за телефоном або через форму запису на прийом, розміщену на сайті. Дізнатися вартість прийому можна також на сайті або за телефоном.

Подпорінова Зоя Анатоліївна
Подпорінова Зоя Анатоліївна
Лікар відділення дерматології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість прийому дерматологів у Харкові

Видалення кліща
665 грн
Виклик лікаря дерматовенеролога додому
1500 грн
Дерматоскопія (1 елемент)
250 грн
ОНЛАЙН Первинний прийом лікаря-дерматовенеролога за кордон
ОНЛАЙН Повторний прийом лікаря-дерматовенеролога за кордон
ОНЛАЙН-Первинний прийом лікаря-дерматовенеролога
ОНЛАЙН-Повторний прийом лікаря-дерматовенеролога
Первинний прийом лікаря дерматолога з проведенням цифрової дерматоскопії
Первинний прийом лікаря-дерматовенеролога
Повторний прийом лікаря-дерматовенеролога

Лікарі відділення дерматології ОН Клінік Харків

Відгуки про лікарів-дерматологів у Харкові

08.06.2024 року звернулася на косультацію до лікаря-дерматолога Слюсаренко В. В. зі скаргами алергії на мазь на колінах ( алергічний контактний дерматит). Ситуа...
Юлія , 02.07.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Звернулась до лікаря Рожкової Наталії Вікторівни з проханням видалити родимку на обличчі. Лікар провела огляд, відповіла на усі питання, які я ставила. Процедур...
Олена , 28.06.2024. Показати відповідь
Оцінка:
08.06.2024 року звернулася на косультацію до лікаря-дерматолога Слюсаренко В. В. зі скаргами алергії на мазь на колінах ( алергічний контактний дерматит). Ситуа...
Юлія , 21.06.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Дуже дякую своєму лікарю Мангушевій В.Ю. за лікування. Процес лікування мені дуже допоміг., дуже вдячний Вам.
Георгій , 18.06.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Хочу висловити велику подяку лікарю Мангушевій Вікторії Юріївні за великий професіоналізм у своїй справі. За вчасно виявлену пухлину. Дякую Вам велике!!!
Михайло , 14.06.2024. Показати відповідь
Оцінка:
08.06.2024 звернулася на консультацію до лікаря Слюсаренко В.В. зі скаргами алергії на мазь на колінах. Лікарка один раз подивилася на висип і відразу, без жодн...
Юлія , 14.06.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Склалося погане враження від візиту до Мангушевої Вікторії Юріївни. На уточнювальні запитання весь час повторювала, що не читатиме лекцію і переадресовувала шук...
Дмитро , 31.05.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Прийомом лікаря розчарована Причина звернення -кератоз Призначила масу обстежень, очевидно, що була розчарована тим, що вони у мене досить свіжі і я їх можу н...
Любов , 30.05.2024. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Харків, вул. Молочна, 48

ОН Клінік Харків Гагаріна
Приймаємо: Пн - Пт: 8:30 - 18:00, Сб: 8:30 - 17:00, Нд: 8:30 - 14:00
Запис по телефону: 0 800 30 11 77 Цiлодобово.
  • По мапі
  • Аеропанорама
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.
7-103 — виклик швидкої допомоги «ОН Клінік Харків»
Виклик бригади швидкої допомоги та медичне транспортування
Детальніше