Лікування подагри в Білій Церкві
Подагра є захворюванням метаболізму, яке найчастіше вражає суглоби. Профілактикою, діагностикою та лікуванням суглобових патологій займається травматолог. Записатися на прийом до травматолога в медичному центрі «ОН Клінік Біла Церква» можна цілодобово.
Причини подагри
Подагра — це захворювання обміну речовин, пов'язане з відкладенням кристалів сечової кислоти в тканинах організму. Причиною подагри є гіперурикемія (стійке підвищення сечової кислоти).
Гіперурикемія розвивається в разі надлишкового синтезу сечової кислоти в організмі або в разі порушення її виведення нирками. Причини підвищення рівня сечової кислоти:
- захворювання нирок;
- злоякісні пухлини;
- лікування цитостатичними препаратами;
- зневоднення;
- надмірна вага;
- генетична схильність.
Сечова кислота є продуктом розпаду пуринів (органічних молекул, необхідних для побудови ДНК). Гіперурикемія може бути наслідком вживання продуктів харчування та напоїв, багатих на пурини: морепродуктів, м'яса та печінки, алкогольних напоїв.
Симптоми, види та стадії розвитку подагри
Подагра вражає будь-які суглоби в організмі. На пізніх стадіях захворювання кристали сечової кислоти можуть також відкладатися в м'яких тканинах і нирках.
Типовим проявом подагри є моноартрит (суглобове запалення) великого пальця ноги. Ознаки подагричного артриту:
- раптовий початок захворювання (протягом кількох годин);
- різкий біль у суглобі;
- припухлість і почервоніння біля ураженого суглоба;
- скутість рухів у запаленому зчленуванні.
Подагра
Подагричний біль гострий, інтенсивний, нестерпний. Симптоми подагри без лікування зберігаються від кількох днів до трьох місяців.
Залежно від кількості суглобів, уражених подагричним запаленням, розрізняють види подагри: моноартрит (втягується один суглоб), поліартрит (уражається кілька суглобів) і позасуглобову форму. За перебігом подагру класифікують на гостру і хронічну. Стадії подагри:
- перший гострий подагричний напад;
- повторні напади подагри;
- хронічна тофусна форма.
Подагра починається першим нападом гострого моноартриту, який без лікування минає протягом трьох-чотирьох днів. Повторні напади подагри можуть наставати через кілька місяців, з часом їхня частота збільшується. Якщо не досягти цільового рівня сечової кислоти під час лікування подагри (нижче 350 мкмоль/л), загострення подагри стають тривалішими (від кількох тижнів до двох-трьох місяців) і втягують кілька суглобів.
Запущена подагра проявляється формуванням суглобових тофусів — потовщень у ділянці уражених зчленувань. Тофуси при подагрі часто з'являються на пальцях рук. Ускладненням за подагри може стати деформація суглобів і зниження їхньої рухливості.
Подагра може поєднуватися з іншими захворюваннями обміну речовин: цукровим діабетом і дисліпідемією. При відкладенні уратних кристалів у нирках може розвинутися сечокам'яна хвороба, яка супроводжується нирковою колькою (нападами гострого болю в попереку) і може ускладнитися закупоркою сечовивідних шляхів.
Діагностика подагри в Білій Церкві
Діагностика подагри починається на прийомі у травматолога з розпитування про скарги та загального огляду. Лікар може визначити подагру вже під час огляду ураженого суглоба.
Для підтвердження діагнозу подагри травматолог призначить аналізи крові та сечі. Лабораторні аналізи при подагрі:
- сечова кислота;
- С-реактивний білок;
- ниркові проби;
- ревмопроби;
- клінічні аналізи крові та сечі.
У біохімічному аналізі крові за подагри визначається підвищений рівень сечової кислоти, під час загострення захворювання може бути позитивним С-реактивний білок. Ревмопроби допоможуть відрізнити подагру від інших артритів (ревматоїдного, псоріатичного).
Позбутися подагри можна шляхом зниження рівня сечової кислоти. Лікування гіперурикемії включає дієту з обмеженням вживання алкоголю, морепродуктів, печінки та медикаментозну терапію. Профілактика подагри полягає в дотриманні дієти і підтримці нормального рівня сечової кислоти при подагрі за допомогою препаратів, які призначить лікар.
Записатися на прийом до травматолога і лікування подагри в Білій Церкві в медичному центрі «ОН Клінік Біла Церква» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом. Дізнатися вартість консультації травматолога можна також на сайті та за телефоном.
Название | Цена |
Консультація травматолога-ортопеда | 550 грн |
Лікувальна блокада (процедура, без вартості препарату) | 650 грн |
ОНЛАЙН Консультація травматолога-ортопеда | 550 грн |
Вартість прийому травматологів у Білій Церкві
Травматолог у Білій Церкві за адресою:
Біла Церква, вул. Ярослава Мудрого, 5/13
- По мапі