Logo
0 800 30 07 00

Лікування кісти меніска в Білій Церкві

Парні хрящові структури, що розташовуються всередині колінного суглоба між великогомілковою і стегновою кістками, називаються менісками. Вони виконують амортизуючу функцію, рівномірно розподіляючи навантаження під час руху і захищаючи суглоб від передчасного зносу.

Кіста меніска — доброякісне новоутворення в порожнині колінного суглоба, наповнене безбарвною слизоподібною речовиною. У разі надмірних фізичних навантажень може статися розрив капсули з виходом вмісту в навколишні тканини.

Пройти діагностику та лікування кісти меніска в Білій Церкві можна в медичному центрі «ОН Клінік Біла Церква». Запис на прийом до травматолога ведеться цілодобово.

Симптоми кісти меніска

Головна ознака кістозного ураження меніска — припухлість збоку коліна. За локалізацією набряку меніскову кісту легко відрізнити від кісти Бейкера, яка зазвичай проявляється у вигляді випинання ззаду під коліном. Інші симптоми кісти меніска:

  • сильний біль у коліні під час руху і в стані спокою;
  • збільшення суглоба в розмірах;
  • почервоніння шкіри в зоні ураження;
  • обмежена рухливість коліна;
  • підвищена температура тіла в ділянці запалення.

Кіста на меніску може стати причиною хрускоту, що виникає під час згинання і розгинання ноги. У деяких пацієнтів з'являються відчуття слабкості та нестабільності в коліні, характерні для підвивиху і вивиху.

Причини кісти меніска і ступені розвитку

Найчастішими причинами кістозного ураження є надмірне навантаження на колінні суглоби, розтягнення і розрив меніска. До групи підвищеного ризику входять спортсмени та люди, які займаються важкою фізичною працею. Інші причини кісти меніска:

  • порушення обміну речовин;
  • ревматичні захворювання (системний червоний вовчак, ревматоїдний артрит, псоріаз);
  • дегенеративно-дистрофічні зміни в суглобі (остеоартроз);
  • порушення кровообігу в ділянці коліна;
  • надмірна вага;
  • спадкова схильність.

Ризик утворення кісти збільшується після 40 років. З віком хрящові тканини можуть втрачати свою еластичність і ставати схильними до мікротравм, на тлі яких розвивається кістозне ураження.

Виділяють три ступені розвитку меніскової кісти. Для кожної стадії захворювання характерні специфічні клінічні прояви.

Ступені розвитку кісти меніска коліна

Ступінь

Характеристика

Перший ступінь

Початкова стадія, на якій візуальні прояви патології відсутні. Незначні больові відчуття в коліні з'являються тільки під час високого фізичного навантаження і зникають у стані спокою.

Другий ступінь

Характеризується залученням у патологічний процес прикапсулярної зони суглоба. Біль стає постійним, а в зоні запалення прощупується припухлість.

Третій ступінь

Ураження поширюється на суглобові зв'язки. Рухливість суглоба обмежена, припухлість чітко візуалізується, гострий біль віддає в нижню і верхню частину ноги.

Середній розмір меніскових кіст варіює від 0,3 до 9 мм у діаметрі. Іноді дрібні новоутворення розсмоктуються самостійно, але в більшості випадків захворювання прогресує і потребує лікарського втручання.

Види та ускладнення кісти меніска

Кістозне ураження буває одностороннім (виникає на одному коліні) і двостороннім (охоплює відразу обидва коліна). У межах одного меніска виділяють кісти тіла, заднього і переднього рогів. Види кісти колінного суглоба за типом залученого в патологічний процес меніска:

  • кіста латерального меніска колінного суглоба — вражає зовнішній меніск;
  • кіста медіального меніска колінного суглоба — локалізується на внутрішньому меніску.

Кістозні новоутворення бувають перименісковими (розташовані всередині самого меніска) і параменісковими (супроводжуються витісненням рідини в прикапсулярну ділянку суглоба і зв'язковий апарат). Параменіскова кіста медіального меніска найчастіше зосереджується в задньому розі. Найпоширенішими зонами локалізації параменіскової кісти латерального меніска є передній і задній роги.

За відсутності лікування наслідками кісти меніска можуть стати варикозне розширення вен, тромбоз судин нижніх кінцівок, відкладення солей кальцію в суглобі. Постійне фізичне навантаження на коліно може призвести до розриву новоутворення. Через поширення слизового вмісту на навколишні тканини зростає ризик великого запалення, здатного спровокувати розвиток артриту й артрозу.

Діагностика та лікування кісти меніска в Білій Церкві

На первинній консультації травматолог вивчає анамнез, аналізує скарги пацієнта і проводить фізикальний огляд коліна і навколишніх тканин. Для підтвердження діагнозу лікар може направити на УЗД суглобів, під час якого кістозне новоутворення візуалізується як зона зі зниженою ехогенністю.

Лікування кісти меніска спрямоване на створення умов для мимовільного розсмоктування новоутворення. На період терапії слід мінімізувати фізичне навантаження на суглоб. Для полегшення стану пацієнта лікар може рекомендувати носіння ортопедичних устілок з амортизаційним ефектом або підтримуючого бандажа на коліно.

Як і під час лікування кісти Бейкера, для зняття болю призначають нестероїдні протизапальні засоби та анальгетики. Зупинити прогресуюче запалення допомагають кортикостероїди. У разі сильного больового синдрому і великого набряку в зоні пошкодженого меніска може бути рекомендована лікувальна блокада коліна — введення в порожнину суглоба знеболювальних і протизапальних препаратів.

Записатися на консультацію травматолога і лікування кісти меніска в Білій Церкві в медичному центрі «ОН Клінік Біла Церква» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом.

Носов Сергій Олександрович
Носов Сергій Олександрович
Лікар відділення травматології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість лікування кісти меніска у Білій Церкві

Консультація травматолога-ортопеда
ОНЛАЙН Консультація травматолога-ортопеда

Лікарі відділення травматології ОН Клінік Біла Церква

Адреса: Біла Церква, вул. Ярослава Мудрого, буд. 5/13

ОН Клінік Біла Церква
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 18:00, Нд: 10:00 - 16:00
Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.
  • По мапі
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.