Logo
0 800 30 07 00

Видалення сірчаної пробки в Білій Церкві

Сірчана пробка виникає, коли сірка накопичується у вусі і стає занадто твердою, щоб її можна було видалити природним шляхом. Вушна пробка блокує канал аж до тимчасової втрати слуху. У медичному центрі «ОН Клінік Біла Церква» отоларингологи займаються видаленням сірчаної пробки. Запис на прийом до лікаря ведеться цілодобово.

Причини розвитку пробки у вухах

Сірка у вухах виробляється залозами шкіри зовнішнього слухового проходу, затримуючи пил та інші частинки, які можуть пошкодити барабанну перетинку. Найчастіше сірчані пробки утворюються через посилену роботу сальних залоз. Інші причини сірчаної пробки у вусі:

  • тип вушної раковини, схильний до появи сірки;
  • неправильна гігієна вушної раковини;
  • підвищений ріст волосся в слуховому проході;
  • травмування вуха при неакуратному очищенні;
  • отит (запалення середнього вуха);
  • активне відшаровування епідермісу, що потрапляє у вухо;
  • часте використання навушників або слухових апаратів.

Також скупчення вушної сірки може виникати в людей із несприятливими умовами праці (наявністю пилу та бруду на робочому місці). Причиною пробки у вусі може стати самостійне очищення вушної раковини ватною паличкою, яка ще глибше забиває сірку. Також утворення сірчаної пробки може бути пов'язане з набряканням сірки під час потрапляння вологи.

Ознаки сірчаної пробки

Основна ознака сірчаної пробки у вусі — тимчасова втрата слуху, яка виникає внаслідок закладеності. Однак деякі пацієнти скаржаться на ознаки сірчаних пробок у вухах тільки в разі повної закупорки слухового каналу. Симптоми сірчаної пробки:

  • біль у вусі;
  • відчуття повноти у вусі;
  • дзвін або шум у вухах (тиннитус);
  • головний біль і запаморочення;
  • кашель;
  • свербіж у вусі.

Також пацієнт із сірчаною пробкою може відчувати відображення свого голосу у вусі під час розмови. Якщо не позбутися сірчаної пробки після її діагностики, можуть виникнути ускладнення (середній отит, мірингіт). Вушні пробки класифікуються за щільністю і бувають м'якими та сухими. Найбільш відчутними є темно-коричнева і чорна пробка, які щільно прилягають до барабанної перетинки. 

Лікарі не рекомендують самостійно прибирати сірчану пробку, оскільки вушний канал і барабанна перетинка крихкі, їх легко можна пошкодити. Ускладнення після видалення сірчаної пробки лікарськими засобами або спеціальними інструментами можуть включати запаморочення і появу нових больових відчуттів.

Видалення вушної пробки в Білій Церкві

Діагностика сірчаної пробки включає тільки візуальний огляд отоларинголога з використанням отоскопа. Залежно від щільності пробки, лікар вибирає метод видалення. У більшості випадків використовується вологий метод, для якого необхідно промити вухо від сірчаної пробки водою за допомогою шприца. Сухий метод проводиться за наявності запального процесу за допомогою вушної ложки, гачка і щипців. Після видалення сірчаної пробки пацієнт може відчувати закладеність вуха і легкий свербіж. 

Якщо у пацієнта спостерігається підвищене виділення вушної сірки, необхідно щорічно відвідувати лікаря для регулярного чищення. Отоларинголог також може порекомендувати засоби, що пом'якшують вушну сірку, такі як фізіологічний розчин, мінеральна або оливкова олія.

Записатися на консультацію отоларинголога і видалення сірчаних пробок із вух у медичному центрі «ОН Клінік Біла Церква» можна за номером телефону, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом.

Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість видалення сірчаної пробки у Білій Церкві

Консультація отоларинголога

Відгуки про лікарів-отоларингологів у Білій Церкві

Усе сподобалось
Артур , 24.11.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Я давно страждаю закладеністю носа через криву носову перегородку. За рекомендацією звернувся в нове відділення "ОН Клінік" до отоларинголога Шебеди Іллі Юрійов...
Віктор Вадимович , 16.10.2023. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Біла Церква, вул. Ярослава Мудрого, буд. 5/13

ОН Клінік Біла Церква
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 18:00, Нд: 10:00 - 16:00
Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.
  • По мапі
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.