Кардіологія в Ужгороді
Кардіолог — це лікар, який спеціалізується на діагностиці та лікуванні хвороб серця (ішемічної хвороби, серцевої недостатності) і судин (артеріальної гіпертензії, атеросклерозу).
Проконсультуватися з кардіологом в Ужгороді можна в медичному центрі «ОН Клінік Ужгород», запис на прийом ведеться цілодобово.
Ми приймаємо з:
- Аритмія
- Атеросклероз
- Брадикардія
- Вегетосудинна дистонія
- Гіпертонія
- Екстрасистолія
- Кардіоміопатія
- Серцева недостатність
- Стенокардія
- Тахікардія
- Фібриляція
Причини розвитку серцево-судинних захворювань
Захворювання серця можуть розвинутися через часткову або повну закупорку судин холестериновими бляшками, які звужують артерії та порушують кровообіг. Інші причини серцево-судинних захворювань:
- генетична схильність;
- спазм коронарних артерій;
- вірусна інфекція (наприклад, коронавірус);
- активне і пасивне куріння);
- високий рівень тригліцеридів;
- підвищений артеріальний тиск;
- накопичення заліза або білка в організмі;
- надмірна вага;
- цукровий діабет;
- метаболічний синдром.
Аутоімунні захворювання (наприклад, червоний вовчак або ревматоїдний артрит) також підвищують ризик патологій серця. Хвороби серця можуть розвинутися від нервів, за частих стресів і тривожності. Наприклад, за кардіологічного синдрому збої у функціонуванні нервової системи спричиняють порушення в регуляції серцевого ритму і кров'яного тиску.
Хвороби артерій (атеросклероз, аневризма аорти, тромбоз) можуть розвинутися на тлі спадковості, підвищеного рівня глюкози та холестерину, утворення згустків крові в судинах. Проконсультуватися з лікарем по серцю також необхідно в разі хвороб капілярів, ризик розвитку яких підвищується в разі нестачі фізичної активності, пошкодження судин, вікових змін.
Хвороби серця у жінок можуть розвинутися і загостритися через гормональний збій (на тлі вагітності, менопаузи, синдрому полікістозних яєчників). У разі перебування в групі ризику необхідно проконсультуватися з лікарем-кардіологом для раннього виявлення, запобігання прогресуванню хвороби та розвитку ускладнень (наприклад, серцевої недостатності, інфаркту міокарда).
Ознаки хвороб серця
На захворювання серцево-судинної системи зазвичай вказують болі в серці, які можуть бути колючими, гострими, тупими або тягнучими. При захворюваннях серця болі можуть мати різну тривалість та інтенсивність, посилюватися під час фізичних навантажень. Інші симптоми хвороб серця:
- відчуття тиску, печіння або стиснення в грудях;
- відчуття нестачі повітря, утруднене дихання або задишка;
- швидке, повільне або нерегулярне серцебиття;
- підвищена втома і швидка стомлюваність;
- часті головні болі та запаморочення;
- потемніння в очах або непритомність;
- підвищена пітливість;
- прискорений пульс;
- судоми нижніх кінцівок.
Для серцевої недостатності характерні набряки верхніх і нижніх кінцівок, спричинені затримкою рідини в організмі. У разі міокардиту (запалення серця) можуть з'являтися грипоподібні симптоми (біль у суглобах, відчуття ломоти в тілі, висока температура, біль у горлі).
Ознаки хвороб серця на обличчі включають набряки навколо очей, блідість, жовтушність або надмірне почервоніння шкірних покривів, синюшність губ. У разі гострого болю в грудях, що поширюється на ліву руку, шию, щелепу та спину, нудоти, розладів у шлунку, печії та відчуття тривоги необхідно терміново викликати медичну допомогу (можуть вказувати на серцевий напад).
Консультація кардіолога в Ужгороді
На консультації кардіолог збирає анамнез і аналізує скарги пацієнта. Діагностика у кардіолога:
- вимірювання артеріального тиску. Необхідно для виявлення ознак гіпертонії (може бути провокуючим фактором розвитку захворювань серця й артеріол);
- електрокардіограма. Вимірює електричну активність серця і швидкість серцевих скорочень, допомагає діагностувати серцеву недостатність, ішемічну хворобу серця і вади серця;
- лабораторні аналізи крові. Призначаються для оцінки рівнів холестерину і глюкози, наявності маркерів інфекцій.
На прийомі кардіолог також може провести тропоніновий тест — експрес-дослідження для якісного визначення тропоніну I в цілісній крові, сироватці або плазмі з метою діагностики ушкодження міокарда (може бути позитивним або негативним). Для проведення тесту береться венозна кров, спеціальна підготовка не потрібна.
Курс терапії підбирає кардіолог залежно від типу і причини захворювання серця і судин. Лікар може призначити бета-блокатори, інгібітори, діуретики, антикоагулянти, а також препарати, що поліпшують ліпідний профіль (знижують холестерин).
Лікування легеневого серця в Ужгороді
Легеневе серце — стан, за якого розширюються і збільшуються праві відділи серця через підвищення кров'яного тиску. Зазвичай розвивається через легеневі (ХОЗЛ, гіпертензію, фіброз, емболію легеневої артерії) або серцеві (аритмію, недостатність) захворювання. Симптоми легеневого серця:
- стомлюваність і слабкість під час виконання навіть невеликих фізичних вправ;
- задишка або утруднене дихання (особливо під час навантажень або в горизонтальному положенні тіла);
- дискомфорт і болі в грудях;
- набряклість ніг або живота;
- прискорене серцебиття або нерегулярний ритм серця;
- запаморочення або непритомність;
- втрата апетиту і зниження ваги.
Лікування легеневого серця спрямоване на поліпшення кровообігу в легенях і зниження навантаження на серце. Кардіолог може призначити діуретики (виводять зайву рідину з організму і зменшують набряки), інгібітори АПФ (розширюють кровоносні судини і покращують кровообіг у легенях і серці). У разі збільшення серця пацієнту можуть бути показані бета-блокатори для зниження частоти серцевих скорочень, антагоністи кальцію для зменшення опору в кровоносних судинах, антикоагулянти для запобігання утворенню тромбів.
Лікування захворювань клапанів серця в Ужгороді
Клапани серця — спеціальні тканини, які розташовуються всередині серця і регулюють потік крові між його відділами. Види захворювань клапанів серця:
- мітральний стеноз (патологія, за якої розташований між лівим передсердям і лівим шлуночком клапан стає звуженим, що ускладнює потік крові);
- стеноз аортального клапана (захворювання, за якого звужуються стулки і деформується розташований між лівим шлуночком і аортою клапан);
- мітральна недостатність (стан, за якого клапан не закривається повністю, що призводить до зворотного потоку крові з лівого шлуночка в ліве передсердя).
Також виділяють недостатність аортального, пульмонального і трикуспідального клапанів. Захворювання клапанів серця можуть бути спричинені віковими змінами, інфекціями, атеросклерозом, гіпертонією. Симптоми захворювань можуть включати задишку, слабкість, болі в грудях, запаморочення, а також синюшність шкіри та губ.
Курс терапії спрямований на зменшення навантаження на серце, мінімізацію симптомів і поліпшення функції серця. Кардіолог може призначити антикоагулянти, діуретики, бета-блокатори та препарати калію.
Записатися на консультацію до кардіолога і лікування серцево-судинних захворювань в Ужгороді в медичному центрі «ОН Клінік Ужгород» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом. Уточнити ціну прийому кардіолога також можна за телефоном або на сайті.
Название | Цена |
Консультація кардіолога | 450 грн |
Консультація кардіолога з ЕКГ | 560 грн |
ОНЛАЙН Консультація кардіолога | 450 грн |
ОНЛАЙН Консультація кардіолога за кордон | 500 грн |
Тропоніновий тест | 210 грн |
Вартість прийому лікарів-кардіологів у Ужгороді
Адреса: Ужгород, вул. Пестеля, 4
- По мапі