Лікування екстрасистолії в Ужгороді
Екстрасистолія — патологія серця, за якої виникають передчасні скорочення всього серця або окремих його частин відносно основного ритму (екстрасистоли). Додаткові імпульси провокують порушення серцевого ритму (аритмію). У медичному центрі «ОН Клінік Ужгород» проводять діагностику та лікування екстрасистолії. Запис на прийом ведеться цілодобово.
Причини екстрасистолії
Фактором ризику екстрасистолії серця є часте вживання кофеїну, алкоголю, наркотичних речовин. У групі ризику також перебувають люди, які піддаються емоційним стресам і важким фізичним навантаженням. Причини екстрасистолії:
- захворювання серцево-судинної системи (запалення міокарда, вроджені патології серця, серцева недостатність, артеріальна гіпертонія);
- знижений або підвищений рівень електролітів у крові;
- захворювання легень, що спричиняють зниження рівня кисню в крові (пневмонія, хронічна обструктивна хвороба легень);
- нейроциркуляторна дистонія;
- рефлекси, спричинені патологіями травної системи (виразковою або жовчнокам'яною хворобою, запаленням підшлункової залози, тонкого і товстого кишківника);
- алергічні реакції;
- травматичні ушкодження грудної клітки, головного і спинного мозку, операції на серці.
Екстрасистолія при остеохондрозі може виникнути через дегенеративні зміни в шийному відділі хребта. У разі пошкодження грудного відділу з'являється екстрасистолія в положенні лежачи. Патологія також провокується токсичним впливом медикаментів (засобами для наркозу, гормональними препаратами, антидепресантами, серцевими глікозидами).
Види та симптоми екстрасистолії
За джерелом імпульсу розрізняють надшлуночкову (передсердну, суправентрикулярну) і шлуночкову (вентрикулярну) екстрасистолію. Виділяють також монотопну (одне вогнище) і політопну (кілька вогнищ) екстрасистолію. Шлуночкові екстрасистоли можуть виникати в будь-якій ділянці міокарда (лівошлуночкова екстрасистолія, базальна, правошлуночкова екстрасистолія, міжшлуночкова). Види вентрикулярної екстрасистолії:
- одинична екстрасистолія (менше 30 за одну годину);
- часта екстрасистолія (30 і більше за одну годину).
У разі шлуночкових екстрасистол виникає відчуття «зсуву серця до горла або шлунка», поколювання і біль у серці, прискорене серцебиття. Поява тахікардії або фібриляції шлуночків призводить до втрати свідомості або зупинки серцевої діяльності.
У разі надшлуночкової екстрасистолії пацієнти відчувають стомлюваність, запаморочення, задишку, раптові поштовхи серця. Може виникнути короткочасна втрата свідомості, поліурія (часте сечовипускання). Характер аритмії за суправентрикулярної екстрасистолії найчастіше нападоподібний (раптова поява і зникнення).
Передсердна екстрасистолія, на відміну від вентрикулярної, характеризується невисоким ризиком розвитку наслідків. Ускладнення екстрасистолії включають кардіоміопатії через ослаблення міокарда, раптову серцеву смерть.
Лікування екстрасистолії в Ужгороді
Перед початком терапії необхідно провести діагностику екстрасистолії, яка полягає в зборі скарг та анамнезу пацієнта, клінічному огляді. Також діагностика захворювання включає інструментальні методи дослідження (електрокардіографію, доплерографію) і лабораторні (аналізи крові та сечі).
Лікування екстрасистолії полягає в призначенні антиаритмічних і метаболічних препаратів. За ВСД (вегето-судинної дистонії) екстрасистолію лікують препаратами, що блокують бета-адренорецептори. У разі неврозу екстрасистолія усувається седативними засобами, транквілізаторами й антидепресантами.
Записатися на консультацію до кардіолога в медичному центрі «ОН Клінік Ужгород» можна за номером телефону, вказаним на сайті, або заповнивши форму запису на прийом.
Название | Цена |
Консультація кардіолога | 500 грн |
Консультація кардіолога з ЕКГ | 630 грн |
ОНЛАЙН Консультація кардіолога | 500 грн |
Тропоніновий тест | 210 грн |
Вартість лікування екстрасистолії у Ужгороді
Адреса: Ужгород, вул. Д. Богуславського, 4
- По мапі