Logo
0 800 30 77 33

Лікування екстрасистолії в Ужгороді

Екстрасистолія — патологія серця, за якої виникають передчасні скорочення всього серця або окремих його частин відносно основного ритму (екстрасистоли). Додаткові імпульси провокують порушення серцевого ритму (аритмію). У медичному центрі «ОН Клінік Ужгород» проводять діагностику та лікування екстрасистолії. Запис на прийом ведеться цілодобово.

Причини екстрасистолії

Фактором ризику екстрасистолії серця є часте вживання кофеїну, алкоголю, наркотичних речовин. У групі ризику також перебувають люди, які піддаються емоційним стресам і важким фізичним навантаженням. Причини екстрасистолії:

  • захворювання серцево-судинної системи (запалення міокарда, вроджені патології серця, серцева недостатність, артеріальна гіпертонія);
  • знижений або підвищений рівень електролітів у крові; 
  • захворювання легень, що спричиняють зниження рівня кисню в крові (пневмонія, хронічна обструктивна хвороба легень);
  • нейроциркуляторна дистонія;
  • рефлекси, спричинені патологіями травної системи (виразковою або жовчнокам'яною хворобою, запаленням підшлункової залози, тонкого і товстого кишківника);
  • алергічні реакції;
  • травматичні ушкодження грудної клітки, головного і спинного мозку, операції на серці. 

Екстрасистолія при остеохондрозі може виникнути через дегенеративні зміни в шийному відділі хребта. У разі пошкодження грудного відділу з'являється екстрасистолія в положенні лежачи. Патологія також провокується токсичним впливом медикаментів (засобами для наркозу, гормональними препаратами, антидепресантами, серцевими глікозидами). 

Види та симптоми екстрасистолії

За джерелом імпульсу розрізняють надшлуночкову (передсердну, суправентрикулярну) і шлуночкову (вентрикулярну) екстрасистолію. Виділяють також монотопну (одне вогнище) і політопну (кілька вогнищ) екстрасистолію. Шлуночкові екстрасистоли можуть виникати в будь-якій ділянці міокарда (лівошлуночкова екстрасистолія, базальна, правошлуночкова екстрасистолія, міжшлуночкова). Види вентрикулярної екстрасистолії:

  • одинична екстрасистолія (менше 30 за одну годину);
  • часта екстрасистолія (30 і більше за одну годину).

У разі шлуночкових екстрасистол виникає відчуття «зсуву серця до горла або шлунка», поколювання і біль у серці, прискорене серцебиття. Поява тахікардії або фібриляції шлуночків призводить до втрати свідомості або зупинки серцевої діяльності.

У разі надшлуночкової екстрасистолії пацієнти відчувають стомлюваність, запаморочення, задишку, раптові поштовхи серця. Може виникнути короткочасна втрата свідомості, поліурія (часте сечовипускання). Характер аритмії за суправентрикулярної екстрасистолії найчастіше нападоподібний (раптова поява і зникнення). 

Передсердна екстрасистолія, на відміну від вентрикулярної, характеризується невисоким ризиком розвитку наслідків. Ускладнення екстрасистолії включають кардіоміопатії через ослаблення міокарда, раптову серцеву смерть.

Лікування екстрасистолії в Ужгороді

Перед початком терапії необхідно провести діагностику екстрасистолії, яка полягає в зборі скарг та анамнезу пацієнта, клінічному огляді. Також діагностика захворювання включає інструментальні методи дослідження (електрокардіографію, доплерографію) і лабораторні (аналізи крові та сечі).

Лікування екстрасистолії полягає в призначенні антиаритмічних і метаболічних препаратів. За ВСД (вегето-судинної дистонії) екстрасистолію лікують препаратами, що блокують бета-адренорецептори. У разі неврозу екстрасистолія усувається седативними засобами, транквілізаторами й антидепресантами. 

Записатися на консультацію до кардіолога в медичному центрі «ОН Клінік Ужгород» можна за номером телефону, вказаним на сайті, або заповнивши форму запису на прийом.

Кумпан Наталія Василівна
Кумпан Наталія Василівна
Лікар відділення кардіології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість лікування екстрасистолії у Ужгороді

Консультація кардіолога
Консультація кардіолога з ЕКГ
630 грн
ОНЛАЙН Консультація кардіолога
Тропоніновий тест

Лікарі відділення кардіології ОН Клінік Ужгород

Відгуки про лікарів-кардіологів у Ужгороді

Кумпан Наталія Василівна дуже приємний та чудовий лікар.
Ніколетта , 04.06.2024. Показати відповідь
Оцінка:
«Он Клінік» моя улюблена клініка в м.Ужгород. Зверталася сюди з різних питань, лікарі завжди привітливі та справжні професіонали своєї справи. Здоровʼя людини є...
Олександра , 03.01.2024. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Ужгород, вул. Д. Богуславського, 4

ОН Клінік Ужгород
Приймаємо: Пн - Пт: 08:00 - 20:00;, Сб - Нд: 9:00 - 17:00
Запис по телефону: 0 800 30 77 33 Цілодобово.
  • По мапі
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.