Logo
0 800 30 77 33

Лікування вегетосудинної дистонії (ВСД) в Ужгороді

Вегетосудинна дистонія (ВСД) — це синдром, що включає різноманітні скарги, пов'язані з порушенням тонусу судин. Профілактикою, діагностикою та лікуванням ВСД в Ужгороді в медичному центрі «ОН Клінік Ужгород» займається кардіолог. Запис до кардіолога в «ОН Клінік Ужгород» ведеться цілодобово.

Причини ВСД

Вегетосудинна дистонія — це застаріле поняття, яке не існує в сучасній медицині, але ще зустрічається в призначеннях лікарів. Тонус судин залежить від роботи серця, нирок і залоз, а також від водного балансу і споживання солі.

Під діагнозом ВСД ховаються захворювання серцево-судинної системи, а також порушення обміну речовин і роботи щитоподібної залози. Причини вегетосудинної дистонії:

 • артеріальна гіпертензія (гіпертонічна хвороба);
 • гіпотонія (знижений артеріальний тиск);
 • ішемічна хвороба серця;
 • серцеві аритмії (екстрасистоли, фібриляція передсердь);
 • атеросклероз периферичних судин;
 • порушення мозкового кровообігу;
 • мігрень;
 • захворювання щитоподібної залози (гіпертиреоз і гіпотиреоз).

Факторами ризику серцево-судинних хвороб є чоловіча стать і вік старше 50 років. Причиною порушення тонусу судин можуть бути хвороби нирок і надниркових залоз.

Симптоми ВСД

Залежно від переважних симптомів вегетосудинної дистонії розрізняють вегетосудинну дистонію за гіпертонічним типом (з підвищенням артеріального тиску), ВСД за гіпотонічним типом (зі зниженим артеріальним тиском). У разі вегетосудинної дистонії за церебральним типом виникають запаморочення і головний біль.

Ознаки дистонії можуть бути постійними або з'являються час від часу. Симптоми ВСД:

 • підвищення або зниження артеріального тиску;
 • запаморочення;
 • головний біль;
 • біль і дискомфорт у грудній клітці;
 • прискорене серцебиття;
 • відчуття перебоїв у роботі серця;
 • пітливість;
 • мармуровий колір шкіри;
 • тривожність.

Шкіра за вегетосудинної дистонії може бути холодною і вологою, з видимим малюнком підшкірних вен. Наслідком вегетосудинної дистонії може стати прогресування основного захворювання, яке за нею маскується, тому за коливань артеріального тиску, дискомфорту в грудях і пітливості шкіри необхідно пройти обстеження. Кардіолог призначить аналізи крові, електрокардіограму та УЗД серця. У разі головного болю і запаморочення лікар може призначити доплерографію судин шиї — ультразвукове дослідження, що показує кровотік у сонних артеріях. У разі церебральної вегетосудинної дистонії може знадобиться консультація невролога.

Лікування вегетосудинної дистонії в Ужгороді

Лікування ВСД полягає в терапії основного захворювання. У разі гіпертонічної хвороби (стійкого підвищення артеріального тиску) лікар призначить препарати від тиску. У разі захворювань щитоподібної залози може знадобитися прийом гормонів.

Профілактиці появи симптомів вегетосудинної дистонії сприяють регулярні помірні фізичні навантаження (не рідше ніж тричі на тиждень тривалістю щонайменше 30 хвилин), відмова від паління та вживання алкогольних напоїв. Для профілактики серцево-судинних захворювань також слід обмежити вживання солі та жирної їжі (десертів, фастфуду, ковбасних виробів).

Записатися на прийом до кардіолога і на лікування вегетосудинної дистонії в Ужгороді в медичному центрі «ОН Клінік Ужгород» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом. Дізнатися вартість консультації кардіолога можна також на сайті та за телефоном.

Кумпан Наталія Василівна
Кумпан Наталія Василівна
Лікар відділення кардіології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість лікування вегетосудинної дистонії (ВСД) у Ужгороді

Консультація кардіолога
Консультація кардіолога з ЕКГ
630 грн
ОНЛАЙН Консультація кардіолога
Тропоніновий тест

Лікарі відділення кардіології ОН Клінік Ужгород

Відгуки про лікарів-кардіологів у Ужгороді

Кумпан Наталія Василівна дуже приємний та чудовий лікар.
Ніколетта , 04.06.2024. Показати відповідь
Оцінка:
«Он Клінік» моя улюблена клініка в м.Ужгород. Зверталася сюди з різних питань, лікарі завжди привітливі та справжні професіонали своєї справи. Здоровʼя людини є...
Олександра , 03.01.2024. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Ужгород, вул. Д. Богуславського, 4

ОН Клінік Ужгород
Приймаємо: Пн - Пт: 08:00 - 20:00;, Сб - Нд: 9:00 - 17:00
Запис по телефону: 0 800 30 77 33 Цілодобово.
 • По мапі
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.