0 800 30 77 33

Ендоскопія в Ужгороді

Ендоскопічні дослідження являють собою огляд слизових оболонок внутрішніх органів.

Ендоскопія застосовується в гастроентерології для діагностики захворювань шлунково-кишкового тракту.

Ми проводимо:

Які патології показує ендоскопія?

Ендоскопія — це інструментальне дослідження внутрішніх органів через природні отвори за допомогою введення апаратів, оснащених камерами. Серед ендоскопії органів шлунково-кишкового тракту розрізняють фіброезофагогастродуоденоскопію (ендоскопію стравоходу, шлунка та дванадцятипалої кишки) і колоноскопію (обстеження товстого кишківника).

Фіброгастроскопію проводять за допомогою зонда, який вводять у шлунок через ротову порожнину і стравохід. Колоноскопія — це обстеження кишківника через задній прохід.

Ендоскопія показує будову слизової оболонки, ознаки запалення (почервоніння і набряклість слизової), наявність дефектів (ерозій і виразок), патологічних утворень (наростів, поліпів, пухлин). Ендоскопія не визначає структури, які лежать за межами органу, наприклад, за допомогою гастроскопії не можна виявити грижу стравохідного отвору діафрагми. Показання до ендоскопії:

 • гострий і хронічний гастрит;
 • виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки;
 • шлунково-кишкові кровотечі;
 • гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ);
 • гастродуоденіт (запалення шлунка і дванадцятипалої кишки);
 • запальні захворювання кишківника (хвороба Крона і неспецифічний виразковий коліт);
 • гострий і хронічний коліт (запалення товстого кишківника);
 • доброякісні (поліпи) і злоякісні (рак) новоутворення шлунка і кишечника;
 • синдром подразненого кишечника (СПК).

Перевірку кишківника і стравоходу необхідно пройти в разі болю в животі, печії, тяжкості в шлунку після вживання їжі, частих діареї або закрепів. Показаннями до ендоскопії також є анемія і позитивні результати тестів на онкомаркери. Для профілактики та раннього виявлення пухлин у віці після 50 років колоноскопію необхідно проходити не рідше, ніж один раз на два роки.

Підготовка до ендоскопії

Ендоскопічні обстеження в «ОН Клінік Ужгород» проводять за попереднім записом. Перед колоноскопією необхідно записатися на консультацію до гастроентеролога, щоб узгодити з лікарем підготовку до обстеження.

Починати підготовку до ендоскопії кишківника і шлунка необхідно за два-три дні до призначеної дати обстеження. Підготовка до ендоскопії:

 • відмовитися від їжі за 12-14 годин до дослідження;
 • за три-чотири години до обстеження не пити воду;
 • прийом лікарських препаратів у день обстеження необхідно узгодити з лікарем;
 • за два-три дні до обстеження виключити з раціону харчування фарбувальні продукти (буряк, продукти, що містять харчові барвники), зерна і злаки (кунжут, льон, чіа);
 • очистити кишківник за допомогою проносного препарату, який заздалегідь призначить лікар (перед колоноскопією).

Із собою достатньо мати тільки медичну документацію (результати попередніх ендоскопічних досліджень, якщо вони вже проводилися).

Ендоскопія в Ужгороді

Ендоскопічні дослідження займають близько півгодини. Ендоскопія проводиться в положенні лежачи на кушетці. Перед гастроскопією необхідно проковтнути тонкий зонд. Під час колоноскопії лікар вводить зонд у пряму кишку.

Ендоскопію роблять під анестезією. Перед ендоскопією шлунка (гастроскопією) застосовують локальне знеболення кореня язика, щоб зменшити блювотний рефлекс під час ковтання зонда. Товстокишкову ендоскопію (колоноскопію) проводять під короткочасним наркозом.

Під час дослідження лікар може взяти біопсію (зразки слизової оболонки для мікроскопічного дослідження), а також одразу видалити дрібні новоутворення (наприклад, поліпи). Висновок ендоскопічного дослідження не є діагнозом, тому для розшифровки результатів обстеження та призначення лікування необхідно записатися на консультацію гастроентеролога.

Записатися на ендоскопію в Ужгороді в медичному центрі «ОН Клінік Ужгород» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом. Запис на прийом ведеться цілодобово. Дізнатися ціну на ендоскопію можна також на сайті та за телефоном.

Яковець Олег Петрович
Яковець Олег Петрович
Лікар відділення ендоскопії

Відгуки про лікарів-діагностів у Ужгороді

Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість прийому лікарів-ендоскопістів у Ужгороді

Відеогастродуоденоскопія
Колоноскопія
Уреазний тест
ФГДС із хромоскопією

Лікарі відділення ендоскопії ОН Клінік Ужгород

Адреса: Ужгород, вул. Пестеля, 4

ОН Клінік Ужгород
Приймаємо: Пн - Пт: 08:00 - 20:00;, Сб - Нд: 9:00 - 17:00
Запис по телефону: 0 800 30 77 33 Цілодобово.
 • По мапі
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.