0 800 30 17 33

Ендокринологія в Сумах

Ендокринна система регулює роботу органів і обмінних процесів в організмі за допомогою гормонів, що виробляються залозами внутрішньої секреції.

Порушення її роботи можуть призводити до гормонального збою і метаболічного синдрому, патологій репродуктивної, травної, серцево-судинної та нервової систем.

Ми приймаємо з таких питань:

У Сумах у медичному центрі «ОН Клінік Суми» лікарі-ендокринологи проводять діагностику та лікування ендокринних захворювань. Запис на консультацію лікаря ведеться цілодобово.

Що лікує ендокринолог у Сумах?

Ендокринолог — це лікар, який діагностує і лікує захворювання ендокринної системи. Ендокринолог лікує:

 • захворювання щитоподібної та паращитоподібної залоз (гіпотиреоз, гіпертиреоз, тиреоїдит, зоб щитоподібної залози);
 • патології надниркових залоз (хвороба Аддісона, надниркова недостатність);
 • цукровий діабет;
 • порушення в роботі гіпофіза (його гіпофункцію або гіперфункцію, гіперпролактинемію);
 • ожиріння.

У чоловіків ендокринолог лікує гінекомастію — патологічне збільшення молочних залоз. Також лікар може виявити і усунути причини чоловічого безпліддя та еректильної дисфункції, зниження лібідо або потенції.

У жінок ендокринолог лікує гормональні порушення, що виникають внаслідок патологій органів внутрішньої секреції та впливають на репродуктивну функцію: клімактеричний синдром, менструальні дисфункції (аменорею, олігоменорею), безпліддя та невиношуваність вагітності. Лікар також коригує і відновлює нормальний обмін речовин та усуває дефіцит вітамінів і мінералів.

Показання до консультації ендокринолога

Патології залоз внутрішньої секреції впливають на психоемоційний стан і загальне самопочуття, тому до ендокринолога треба йти в разі підвищеної стомлюваності, зниження працездатності та емоційної лабільності (перепадів настрою, плаксивості). Показання до консультації ендокринолога:

 • різкі зміни маси тіла (схуднення або набір ваги без змін у харчуванні);
 • порушення серцевого ритму;
 • рясне пиття води і часте сечовипускання;
 • зниження пам'яті та концентрації уваги;
 • погіршення стану шкіри, випадіння волосся, ламкість нігтів;
 • порушення менструального циклу (нерегулярність, зміна рясності, затримка);
 • підвищене потовиділення;
 • нервозність і дратівливість;
 • зниження сексуального потягу;
 • безсоння, сонливість удень;
 • надмірний ріст волосся на обличчі і тілі;
 • набряки обличчя і кінцівок;
 • погіршення зору;
 • збільшення молочних залоз у чоловіків.

Важливо перевірити щитоподібну залозу в разі відчуття кому або першіння в горлі, болісного ковтання. Зробити УЗД щитоподібної залози і проконсультуватися з ендокринологом необхідно в разі потовщення шиї та промацування ущільнень у її ділянці, появи другого підборіддя і збільшення шийних лімфовузлів.

Жінок до ендокринолога може скерувати гінеколог у разі проблем із зачаттям і виношуванням дитини, а також у період планування вагітності, щоб уникнути гормонального збою і патологій розвитку плода. Після 40 років слід проходити огляди в ендокринолога щорічно в профілактичних цілях для контролю вікових змін і гормонального балансу (особливо важливо жінкам у період менопаузи).

Проконсультуватися з ендокринологом необхідно в разі постійної спраги та сухості в роті вночі, оскільки симптоми можуть вказувати на розвиток діабету. Людям з надмірною масою тіла важливо регулярно (один раз на півроку-рік) контролювати рівень глюкози в крові, оскільки в них підвищений ризик появи цукрового діабету.

Консультація ендокринолога в Сумах

На першому прийомі ендокринолог збере анамнез, проведе фізикальний огляд і призначить необхідні лабораторні дослідження залежно від симптомів (на гормони, глюкозу, вітаміни та мінеральний обмін). Також лікар може призначити інструментальні обстеження, наприклад, ультразвукове дослідження щитоподібної залози за підозри на її патології.

Лікування ендокринолога призначається індивідуально і залежить від діагностованого захворювання і, як правило, має комплексний характер. Лікування може включати медикаментозну терапію з прийомом гормональних препаратів і полівітамінів. Також лікар може призначити дієту і рекомендувати корекцію способу життя (наприклад, збільшення фізичних навантажень, відмова від куріння, дотримання режиму сну).

Записатися на консультацію до ендокринолога в медичному центрі «ОН Клінік Суми» можна через форму запису на прийом або за телефоном, вказаним на сайті. На сайті також доступна консультація ендокринолога онлайн. Вартість консультації ендокринолога можна дізнатися на сайті або за телефоном.

Меркулова Діана Олексіївна
Меркулова Діана Олексіївна
Лікар відділення ендокринології

Відгуки про лікарів-ендокринологів у Сумах

Мені сподобалося.Лікар ендокринолог мені здалася чудовим кваліфікованим спеціалістом,але це було моє перше звернення.Далі побачимо.
Наталія , 11.09.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість прийому лікарів-ендокринологів у Сумах

Консультація ендокринолога
ОНЛАЙН Консультація ендокринолога
ОНЛАЙН Консультація ендокринолога за кордон

Лікарі відділення ендокринології ОН Клінік Суми

Адреса: Суми, вул. Харківська, 23

ОН Клінік Суми
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 17:00, Нд: 8:00 - 14:00
Запис по телефону: 0 800 30 17 33 Цілодобово.
 • По мапі
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.