Logo
0 800 30 17 33

Лікування захворювань щитоподібної залози в Сумах

Захворювання щитоподібної залози — це група хвороб, за яких щитоподібна залоза збільшується, зменшується, змінює свою структуру, виробляє недостатню або надмірну кількість гормонів. Позбутися захворювань щитоподібної залози в Сумах можна в медичному центрі «ОН Клінік Суми». Запис на прийом до ендокринолога ведеться цілодобово.

Для чого потрібна щитоподібна залоза?

Для чого потрібна щитоподібна залоза?

Причини та види захворювань щитоподібної залози

Порушення в роботі щитовидної залози можуть виникати через дефіцит або надлишок йоду в організмі. Інші причини захворювань щитовидки:

  • запальні процеси в тканинах;
  • доброякісні та ракові пухлини;
  • аутоімунні хвороби;
  • проходження курсів променевої терапії;
  • перенесені операції;
  • ускладнення вагітності.

Факторами ризику розвитку патологій щитоподібної залози є анемія, цукровий діабет і недостатність надниркових залоз. Також причинами хвороб щитовидки можуть бути вікові захворювання і вроджені анатомічні аномалії (наприклад, гіпоплазія щитовидної залози).

Види захворювань щитоподібної залози

Захворювання

Характеристика проблем зі щитовидкою

Зоб щитоподібної залози

Зоб характеризується збільшенням щитовидки через розростання її тканин. Можуть діагностуватися дифузний, токсичний, нетоксичний, вузловий або багатовузловий зоб (більше ніж один вузол або кіста щитоподібної залози).

Гіпертиреоз

Гіперфункція щитоподібної залози, за якої виробляється більше гормонів, ніж потрібно організму.

Гіпотиреоз

Захворювання, яке зумовлюється зменшеною щитоподібною залозою, супроводжується зниженням кількості синтезованих гормонів.

Доброякісні пухлини (аденома або гіперплазія щитоподібної залози)

Гіперплазія щитоподібної залози - це аномальний ріст клітин, за якого збільшується весь орган або його окремі частини. Патологія може супроводжуватися формуванням окремих вузлів.

Тиреоїдит

Тиреоїдит - це запалення щитоподібної залози, однією з причин якого є тяжкий перебіг вірусної інфекції. Захворювання може протікати в гострій, підгострій, хронічній формах.

Аутоімунні захворювання (Хвороба Грейвса, Хвороба Хашимото)

Імунна система спричиняє дисфункцію щитоподібної залози, сприймаючи орган як чужорідний об'єкт і пошкоджуючи його тканини.

Можливі комбінації кількох видів захворювань щитовидки. Наприклад, симптоми зоба можуть доповнюватися запальними процесами (тиреоїдитом).

Симптоми хвороб щитовидки

Один із проявів захворювань щитоподібної залози — зміна ваги за звичайного раціону харчування. Інші симптоми хвороб щитоподібної залози:

  • тривожність, дратівливість і нервозність;
  • проблеми з пам'яттю, слабкість і депресія (у разі гіпофункції щитоподібної залози);
  • порушення сну;
  • підвищення потовиділення;
  • збільшена щитоподібна залоза (у разі зоба щитоподібної залози або хвороби Грейвса);
  • зміна голосу (хрипота), 
  • тремор, м'язова слабкість;
  • кашель;
  • задишка;
  • здуття шийних вен;
  • біль у щитоподібній залозі;
  • дискомфорт у ділянці горла, утруднене ковтання (вказують на наявність вузлів на щитовидці);
  • нерегулярні менструації або їх відсутність;
  • гіперчутливість до тепла;
  • прискорене або уповільнене серцебиття;
  • офтальмологічні порушення.

Наслідки захворювань щитоподібної залози, за яких спостерігається гормональний дефіцит, включають підвищення тиску, атеросклероз, блювоту і непритомність. У разі несвоєчасного лікування хвороб щитоподібної залози, що супроводжуються надлишком гормонів, підвищується ризик миготливої аритмії, серцевої недостатності, остеопорозу, ураження органів зору.

Якщо опухла щитоподібна залоза, можливі порушення дихання і утруднення під час ковтання. Щоб зняти напади задухи за хвороб щитовидки, необхідно звернутися по медичну допомогу.

Діагностика захворювань щитоподібної залози в Сумах

Ендокринолог проводить огляд, пальпацію шиї, аналізує скарги пацієнта і вивчає анамнез. Діагностика включає аналізи на гормони щитоподібної залози та УЗД. Ультразвукове дослідження щитоподібної залози дає змогу вивчити структуру органу і стан тканин. На УЗД можна виявити не тільки пухлини та вузли щитоподібної залози, але також симптоми хвороб інших органів. Наприклад, обстеження дає змогу виявити ознаки захворювань паращитоподібних залоз, які потребують окремої терапії.

Лікування хвороб щитоподібної залози в Сумах

Лікування захворювань щитоподібної залози передбачає приймання препаратів, що перешкоджають виробленню гормонів або заповнюють гормональний дефіцит. Дозування ліків, що сприяють відновленню функцій щитоподібної залози, залежить від результатів діагностики гормонального збою. Щоб відновити роботу щитоподібної залози, порушену внаслідок йододефіциту, використовують препарати, спрямовані на поповнення нестачі мікроелемента в організмі.

Якщо під час діагностики захворювань щитоподібної залози виявили тахікардію або брадикардію, застосовують медикаментозні засоби, що сприяють нормалізації серцевого ритму. У разі виявлення ознак бактеріальних інфекцій (наприклад, за тиреоїдиту) лікування доповнюють антибіотиками. Супутні болі усувають за допомогою протизапальних препаратів.

Записатися на консультацію ендокринолога й лікування захворювань щитоподібної залози в Сумах у медичному центрі «ОН Клінік Суми» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом.

Шиліна Світлана Вікторівна
Шиліна Світлана Вікторівна
Лікар відділення ендокринології

Ендокринологи в Сумах «ОН Клінік»

Відгуки про ендокринологів у Сумах

У лікаря була вперше. Обирала лікаря так би мовити за своєю їнтуїцією, і виявилося що це саме той лікар що мені був потрібен. Лікар компетентний у своїй справ...
Наталія , 10.11.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Мені сподобалося.Лікар ендокринолог мені здалася чудовим кваліфікованим спеціалістом,але це було моє перше звернення.Далі побачимо.
Наталія , 11.09.2023. Показати відповідь
Оцінка:

Вартість лікування захворювань щитоподібної залози у Сумах

Консультація ендокринолога
ОНЛАЙН Консультація ендокринолога
ОНЛАЙН Консультація ендокринолога за кордон
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Адреса: Суми, вул. Харківська, 23

ОН Клінік Суми
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 17:00, Нд: 8:00 - 14:00
Запис по телефону: 0 800 30 17 33 Цілодобово.
  • По мапі
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.