0 800 30 17 30

Офтальмологія в Дніпрі

Офтальмоскопія — неінвазивний метод діагностики очних патологій.

Дослідження дозволяє вивчити стан структур задньої частини ока (сітківки, диска зорового нерва та кровоносних судин).

Ми приймаємо з:

Показання до консультації офтальмолога

Записатися до офтальмолога необхідно за погіршення зору, двоїння чи розмитості предметів, появи «мушок» або іскор перед очима. Інші показання до консультації офтальмолога:

 • попадання стороннього тіла в око;
 • відчуття різі чи болю в очах;
 • гнійні виділення з очей;
 • необхідність перевірити зір.

Офтальмолог також надає діагностичні та лікувальні послуги після механічної чи хімічної травми очей. У разі появи дискомфорту в очах, почервоніння чи набряку повік необхідна консультація терапевта. Лікар збере анамнез, проведе огляд і за потреби направить до окуліста.

Біомікроофтальмоскопія в Дніпрі

Біомікроофтальмоскопія — інструментальний метод діагностики, що використовується для оцінки стану структур очного яблука (сітківки, кришталика, райдужки, кон'юнктиви та рогівки). Показання до біомікроофтальмоскопії:

 • закупорювання або розрив судин сітківки;
 • пошкодження рогівки;
 • наявність стороннього тіла в оці;
 • катаракта (помутніння кришталика);
 • відшарування сітківки.

Біомікроофтальмоскопія проводиться за допомогою щілинної лампи, що складається з мікроскопа та джерела світла. Спеціальна підготовка до дослідження очного яблука не потрібна, тривалість процедури становить близько 10-15 хвилин.

Вимірювання внутрішньоочного тиску в Дніпрі

Вимірювання внутрішньоочного тиску (ВОТ) проводиться для діагностики глаукоми — патології, що характеризується пошкодженням очного нерва. Процедуру також виконують після травми ока, за підозри на катаракту або увеїт (запалення судинної оболонки ока).

Симптоми очного тиску включають погіршення зору, біль в області очних яблук, світлобоязнь, нудоту та блювання. Людям віком понад 40 років рекомендується щорічно перевіряти ВОТ.

Видалення кісти кон'юнктиви в Дніпрі

Кіста кон'юнктиви — доброякісне новоутворення, що містить всередині рідину і виникає через травму, інфекцію або запалення ока. Симптоми кісти кон'юнктиви:

 • сльозоточивість;
 • відчуття стороннього тіла в оці;
 • свербіння або печіння в оці;
 • сухість ока.

Видалення кісти кон'юнктиви — безпечна процедура, яка виконується в амбулаторних умовах під місцевою анестезією. Після операції очний лікар призначає антибактеріальні краплі для профілактики інфекцій.

Офтальмоскопія в Дніпрі

Офтальмоскопія проводиться для дослідження очного дна з допомогою спеціального інструменту (офтальмоскопа). Процедура дозволяє діагностувати розрив та відшарування сітківки, пошкодження очного нерва, глаукому та підвищений внутрішньоочний тиск, а також контролювати перебіг цукрового діабету та гіпертонічної хвороби.

Офтальмоскопія не потребує спеціальної підготовки. Перед дослідженням офтальмолог може закапати очні краплі, щоб розширити зіниці та поліпшити видимість структур ока.

Скіаскопія в Дніпрі

Скіаскопія — метод діагностики, що дозволяє оцінити рефракцію ока (здатність до заломлення світла). Процедура виконується в темному приміщенні, лікар спрямовує на око пучок світла і стежить за рухом тіней в області зіниці.

Скіаскопія проводиться для діагностики астигматизму (порушення рефракції), короткозорості та далекозорості. Дослідження немає протипоказань і не вимагає спеціальної підготовки.

Проба Ширмера в Дніпрі

Проба Ширмера проводиться для визначення кількості слізної рідини. Тест дозволяє діагностувати синдром сухого ока — недостатнє зволоження рогівки та кон'юнктиви. Причинами зменшення сльозопродукції можуть бути синдром Шегрена (аутоімунне захворювання, що вражають слинні та слізні залози), дефіцит вітаміну А, прийом антидепресантів або гормональних препаратів.

Спеціальна підготовка до проби Ширмера не потрібна, дослідження триває близько 10 хвилин. Під час тесту лікар відсуває нижню повіку, закріплює за нею смужку фільтрувального паперу та через п'ять хвилин оцінює ступінь її зволоження.

Масаж та обробка повік у Дніпрі

Офтальмолог проводить масаж та обробку повік за блефариту (запалення повіки) та закупорювання мейбомієвих (сальних) залоз ока. Процедура покращує кровообіг та зменшує набряклість. Кількість сеансів лікар призначає індивідуально, тривалість масажу очей становить близько 2-3 хвилин.

Для запису на консультацію офтальмолога в Дніпрі в медичному центрі «ОН Клінік Дніпро» зателефонуйте за номером, вказаним на сайті, або заповніть форму запису на прийом. Ціни на прийом офтальмолога можна дізнатися на сайті або за телефоном у наших операторів.

Підбір окулярів у Дніпрі

Для того, щоб підібрати окуляри для очей, офтальмолог проводить огляд та збирає анамнез. Вибір методу корекції зору залежить від виду та ступеня вираженості очної патології, а також індивідуальних уподобань людини.

За вибору окулярів для комп'ютера лікар підбирає спеціальне покриття, що зменшує відблиски з поверхні екрана та знижує напруження на очі. Для сонцезахисних окулярів офтальмолог вибирає лінзи, що захищають від ультрафіолетових променів. Під час вибору окулярів для зору лікар також підбирає форму та розмір оправи, ширину та довжину дужок.

Лікування іридоцикліту в Дніпрі

Іридоцикліт — запалення райдужної оболонки ока і війчастого тіла, що виникає за бактеріальних інфекцій (туберкульозу, сифілісу), псоріазу (аутоімунного захворювання, що вражає шкіру) і травм ока. Основні симптоми іридоцикліту включають світлобоязнь, погіршення зору та біль в оці.

Для діагностики патології лікар збирає анамнез, перевіряє гостроту зору та вимірює внутрішньоочний тиск. Лікування іридоцикліту спрямоване на усунення больового синдрому та запалення, а також запобігання розвитку спайкового процесу.

За гострого іридоцикліту офтальмолог призначає протизапальні та стероїдні краплі для очей. У разі бактеріальної причини іридоцикліту лікар виписує антибіотики. За хронічного іридоцикліту слід збалансовано харчуватися, відмовитися від куріння та своєчасно лікувати інфекційні захворювання.

Лікування макулодистрофії в Дніпрі

Макулодистрофія сітківки ока — хронічне захворювання, що характеризується ушкодженням центральної області сітківки ока (макули). Офтальмологи виділяють два види макулодистрофії: суху, за якої руйнуються світлочутливі клітини, та вологу, для якої характерний патологічний ріст судин під сітківкою.

Для лікування сухої форми макулодистрофії офтальмолог підбирає дієту, призначає вітаміни групи В та фолієву кислоту. За вологої макулодистрофії лікар виконує внутрішньоочні ін'єкції препаратів, що блокують зростання нових кровоносних судин та зменшують набряк сітківки. Залежно від ступеня прогресування макулодистрофії офтальмолог індивідуально підбирає кратність введення препаратів.

За вікової макулодистрофії важливо відмовитися від куріння, регулярно перевіряти зір та своєчасно звертатися за медичною допомогою при серцево-судинних захворюваннях.

Лікування ретинопатії в Дніпрі

Ретинопатія — захворювання, що характеризується патологічною зміною судин сітківки. Основні симптоми ретинопатії включають почервоніння ока, погіршення зору та появу іскор перед очима.

Фонова ретинопатія виникає за цукрового діабету, артеріальної гіпертензії та атеросклерозу (появи відкладень холестерину в судинах). Під час лікування ретинопатії слід проводити терапію основного захворювання.

За ретинопатії офтальмолог призначає препарати, що зменшують утворення нових судин та знижують кількість рідини в очах. За препроліферативної діабетичної ретинопатії потрібна консультація ендокринолога для корекції рівня цукру в крові.

У разі гіпертонічної ретинопатії офтальмолог виконує внутрішньоочні ін'єкції та направляє на прийом до терапевта для нормалізації артеріального тиску. Профілактика ретинопатії включає збалансоване харчування, відмову від куріння та регулярні заняття спортом.

Лікування забиття та травми ока в Дніпрі

Для діагностики травми ока офтальмолог збирає анамнез, проводить огляд та виконує офтальмоскопію. Вибір лікування забиття та травми ока залежить від ступеня та характеру ушкодження.

У разі забитя рогівки офтальмолог виписує протизапальні, знеболювальні та антибактеріальні краплі, а також накладає пов'язку на око. Для того, щоб зняти набряк з ока після забитого місця, лікар призначає теплі компреси на орбітальну (навколо ока) область протягом декількох днів.

Якщо дитина забила око, потрібно прикласти холодний компрес і терміново записатися на консультацію дитячого офтальмолога. Спроби самостійного лікування травм ока можуть призвести до втрати зору.

Лікування відшарування сітківки у Дніпрі

Відшарування сітківки — патологія, що характеризується відділенням внутрішньої оболонки ока від інших очних структур. Причинами відшарування сітківки можуть бути надмірні фізичні навантаження, цукровий діабет і високий рівень міопії (короткозорості).

Основними симптомами відшарування сітківки є появи іскор, спалахів або помутніння перед очима, а також погіршення зору та спотворення предметів, що розглядаються. Для діагностики відшарування сітківки ока офтальмолог проводить офтальмоскопію та вимірює внутрішньоочний тиск.

Лікування відшарування сітківки проводиться хірургічним шляхом, без операції збільшується ризик втрати зору. Під час оперативного втручання лікар відновлює цілісність шарів сітківки та зближує їх із судинною оболонкою ока.

Якщо відшарувалась сітківка, необхідно терміново звернутися по допомогу до офтальмолога, щоб уникнути ускладнень. Для профілактики відшарування сітківки потрібно займатися дозованими фізичними навантаженнями, контролювати рівень цукру в крові та регулярно відвідувати офтальмолога.

Лікування гіперметропії в Дніпрі

Гіперметропія (далекозорість) — порушення зору, за якого людина погано бачить далеко розташовані об'єкти. Основною причиною гіперметропії є недостатній розмір очного яблука.

Для діагностики далекозорості офтальмолог збирає анамнез та перевіряє гостроту зору. Лікування гіперметропії залежить від ступеня симптоматики.

За гіперметропії слабкого ступеня офтальмолог призначає гімнастику для очей, яка допоможе зняти зорову втому та розслабити м'язи очей. Терапія гіперметропії та астигматизму полягає у корекції зору за допомогою оптичних методів — окулярів.

За гіперметропії у дітей необхідно стежити за тим, щоб дитина робила перерви під час роботи за комп'ютером, не читала і не писала за тьмяного освітлення, збалансовано харчувалася і висипалася.

Лікування склериту в Дніпрі

Склерит — аутоімунне запалення склери, причинами якого можуть бути травми ока та захворювання сполучної тканини (ревматизм, склеродермія, синдром Шегрена). Для діагностики склериту лікар збирає анамнез, перевіряє зір та проводить офтальмоскопію.

Лікування склериту полягає у прийомі протизапальних, антибактеріальних та гормональних препаратів. Для корекції імунних порушень за склериту офтальмолог виписує імуномодулятори. За хронічного склериту лікар призначає дієту та вітамінотерапію.

Для профілактики появи склериту у дорослої людини чи дитини потрібно своєчасно лікувати очні інфекції, уникати травмування очей та регулярно відвідувати офтальмолога.

Оганезова Сюзанна Ованесівна
Оганезова Сюзанна Ованесівна
Лікар відділення офтальмології

Відгуки про лікарів-офтальмологів у Дніпрі

Звернулася з сином до офтальмолога Оганезова Сюзанна. На правому оці халязіон, дві великі шишки. Лікар запропонувала видалити (3000 грн) погодилися. Через 10 днів повинно пройти повністю, АЛЕ на жаль....шишки зменшилися, але залишилися. Звернулися до іншого фахівця, НЕ ЯКІСНО ВИЧИСТИЛИ. Дуже не задоволена роботою. НЕ РЕКОМЕНДУЮ.
Тетяна , 28.04.2023. Показати відповідь
Оцінка:

Вартість прийому лікарів офтальмології у Дніпрі

Визначення рефракції за допомогою КРФ
Вимірювання внутрішньоочного тиску
ОНЛАЙН Консультація офтальмолога (без діагностики)
ОНЛАЙН Консультація офтальмолога (без діагностики) за кордон
Повне обстеження лікаря-офтальмолога (візіометрія, офтальмоскопія, обстеження переднього відрізка, визначення рефракції за допомогою КРФ)
Повторна консультація лікаря офтальмолога (без діагностики)
Повторний прийом лікаря-офтальмолога (візіометрія, авторефрактометрія, біомікроскопія, офтальмоскопія) після регламентованого періоду або завершення попереднього лікування

Лікарі відділення офтальмології ОН Клінік Дніпро

Адреса: Дніпро, пр. Д. Яворницького, 107а

ОН Клінік Дніпро
Приймаємо: Пн - Сб: 8:00- 20:00; Нд: 9:00-15:00
Запис по телефону: 0 800 30 17 30 Цiлодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.