Лікування ерозії шийки матки в Черкасах

Під ерозією шийки матки розуміється зміна клітинної структури епітеліальної тканини. До захворювання призводять два протилежних по своїй суті процеси: при істинному типі на шийці матки відкриваються невеликі виразки без захисного епітелію. При псевдоерозії сполучна тканина розростається і утворює своєрідні нарости.

У зоні ризику розвитку хвороби знаходиться будь-яка дівчина, незалежно від віку та наявності сексуальної активності. Причина ерозії може бути різною:

 • спадковість;
 • погана екологія;
 • нездоровий спосіб життя;
 • травми статевих органів (наприклад, під час важких пологів);
 • гормональний дисбаланс.

Ряд досліджень встановили взаємозв'язок між хворобою і раннім початком статевого життя, що призводить до пошкодження не до кінця сформованих статевих органів.

Найчастіше захворювання виявляється на планових гінекологічних оглядах, так як симптоми ерозії не виражені у 90% жінок. І тільки в рідкісних випадках пацієнтка скаржиться на: незначні кров'янисті виділення після сексу і біль в паховій області.

Часто сигналізує про хворобу розвиток запальних процесів: відсутність епітелію підвищує ризик для проникнення бактерій і вірусів. В такому випадку симптоматика може бути будь-якою: від підвищеної температури до гнійних виділень з різким запахом. Але точна діагностика ерозії шийки матки можлива тільки після здачі аналізів:

 • мазка на мікрофлору;
 • ПЛР;
 • цитологічного дослідження для виявлення клітин зі зміненою структурою;
 • біопсії шийки матки;
 • УЗД;
 • кольпоскопії.

Методика дослідження підбирається лікарем, а розшифровка результатів дозволяє визначити вид ерозії і скласти план лікування.

Проривом в гінекології є припікання радіохвилями. Особливість методики – відсутність опіку в оброблюваній зоні. Пацієнтка не відчуває ніякого дискомфорту ні під час процедури, ні після неї. Це безболісне лікування ерозії в Черкасах.

Види ерозії шийки матки

Симптоматика та методи лікування хвороби багато в чому залежать від її виду та причин виникнення:

 • вроджена ерозія шийки матки. Розвивається у молодих жінок і має тенденцію до самовиліковування до 23-25 років. Найчастіше причиною появи хвороби стає генетична схильність, слабкий імунітет, велика кількість стресів;
 • гормональна ерозія шийки матки. До цього різновиду захворювання призводить раннє статеве дозрівання, а його перебіг часто супроводжується порушеннями місячного циклу і змінами у роботі яєчників;
 • залозиста ерозія шийки матки. Одна з різновидів псевдоерозії (розростання епітелію);
 • післяпологова ерозія шийки матки. Розвивається внаслідок важких пологів, при травмі шляхів.

Незважаючи на те, що більшість видів ерозії протікають безсимптомно і не завдають дискомфорту, на її тлі розвиваються небезпечні захворювання. Часті ускладнення ерозії це: поява гнійників і запалень матки, яєчників і їх придатків, ВПЛ, генітальний герпес. Але найбільшу небезпеку становить підвищений ризик переродження тканин в ракову пухлину. Тому ерозія потребує обов'язкового усунення.

Видалення ерозії шийки матки радіохвилями дозволяє залікувати пошкоджену ділянку після першої процедури. Це безконтактний і нетравматичний метод лікування, при якому пацієнтка не відчуває ніякого дискомфорту. До його переваг належать:

 • швидке відновлення і повернення до звичного способу життя;
 • відсутність ризику рубцювання: процедура ніяк не позначається на репродуктивній здатності і підходить для жінок, які не народжували;
 • прицільний вплив тільки на змінені тканини: здорові клітини не зачіпаються.

Записатися на процедуру можна на сайті та за телефоном. На Вас чекає штат професійних лікарів та молодшого медичного персоналу, сучасне обладнання, а також дотримання таємниці пацієнта.

Олексієнко Юлія Юріївна
Олексієнко Юлія Юріївна
Лікар відділення гінекології

Вартість прийому лікарів у Черкасах

Первинний прийом лікаря акушера-гінеколога без УЗД
Первинний прийом лікаря акушера-гінеколога з УЗД
Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога
Повторний діагностичний прийом лікаря акушера-гінеколога
ОНЛАЙН-Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога
ОНЛАЙН-Повторний діагностичний прийом лікаря акушера-гінеколога
ОНЛАЙН Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога за кордон
ОНЛАЙН Повторний діагностичний прийом лікаря акушера-гінеколога за кордон
Відеокольпоскопія

Лікарі відділення гінекології ОН Клінік Черкаси

Відгуки про гінекологів ОН Клінік у Черкасах

Доброго дня! Хочу поділитися своєю історією та подякувати лікарю гінекологу Вербовій Сніжані Василівні. Була на прийомі 08.04.2022, видалення ВМС. Два лікарі, в яких була на консультації в інших клініках м.Києва, призначали гістероскопію, видалити спіраль навіть не намагалися, оскільки видалення нестандартне (ВМС без вусиків). Ми були вимушені залишити місце проживання, а...
Олександра , 10.04.2022. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Черкаси, вул. Чехова, 43

ОН Клінік Черкаси
Приймаємо: Пн -Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:30 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00
Запис по телефону: 0 30 07 00 цілодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама