Logo
0 800 30 07 00

Лікування ерозії шийки матки в Черкасах

Профілактикою, діагностикою та лікуванням захворювань шийки матки займається гінеколог. Записатися на прийом до гінеколога в медичному центрі «ОН Клінік Черкаси» можна цілодобово.

здорова матка та ерозія шийки матки

здорова матка та ерозія шийки матки

Причини ерозії шийки матки

Ерозія шийки матки – це захворювання, яке відсутнє в сучасному класифікаторі хвороб. Під ерозією шийки матки розуміється зміна клітинної структури цервікального епітелію. За ерозією матки може ховатися як нормальний стан тканини слизової оболонки шийки, так і передракові стани, що загрожують розвитком раку шийки матки.

У зоні ризику розвитку дисплазії цервікального епітелію опиняється будь-яка дівчина, незалежно від віку і сексуальної активності. Причини ерозії шийки матки:

У більшості випадків ерозія шийки матки і цервікальна дисплазія з'являється від інфікування вірусом папіломи людини (ВПЛ). Зараження ВПЛ відбувається статевим шляхом і в разі тісних контактів зі шкірою та слизовими оболонками інфікованої людини.

Симптоми ерозії шийки матки

Справжня ерозія шийки матки розвивається безсимптомно. Гінеколог може виявити зміни на слизовій оболонці шийки матки під час планового профілактичного огляду.

Ознаки цервікальної дисплазії з'являються в разі збільшення розмірів дефекту слизової оболонки або в разі його інфікування. Симптоми ерозії шийки матки:

 • виділення з піхви;
 • контактні (після сексу або гінекологічних маніпуляцій) кровотечі;
 • тягнучий біль внизу живота.

Про наявність патології на шийці матки може сигналізувати розвиток запальних процесів: відсутність епітелію підвищує ризик для проникнення бактерій і вірусів. Інфікування ерозії шийки матки може супроводжуватися рясними гнійними виділеннями зі статевих шляхів і підвищенням температури тіла.

Види та стадії ерозії шийки матки

Видимий дефект на слизовій оболонці матки може бути зоною трансформації або ділянкою атипового епітелію. Зона трансформації – це перехідна ділянка між плоским епітелієм на поверхні шийки і циліндричним – у цервікальному каналі. Трансформаційна ерозія шийки матки може бути вродженою або набутою (за змін гормонального фону в підлітковому віці та в менопаузі). Ерозія також може з'явитися після пологів внаслідок коливань гормонального фону або травматизації цервікальної слизової під час пологової діяльності. Зона трансформації є нормою і не потребує лікування.

Дисплазія шийкового епітелію може бути помірною, середньотяжкою і важкою. Визначити ступінь атипії цервікального епітелію можна тільки на підставі мікроскопічного дослідження клітин з поверхні шийки матки.

Діагностика ерозії шийки матки в Черкасах

Більшість захворювань шийки матки протікають безсимптомно, і виявити їх може тільки гінеколог. Для виявлення дисплазії цервікального епітелію профілактичні огляди в гінеколога необхідно проходити не рідше одного разу на рік.

Визначити видимий дефект на слизовій оболонці шийки матки гінеколог може під час візуального огляду піхви і шийки за допомогою гінекологічних дзеркал. Діагностика ерозії шийки матки:

 • кольпоскопія;
 • цитологічне дослідження і ПАП-тест;
 • тести на ІПСШ;
 • біопсія шийки матки;
 • ультразвукове дослідження органів малого таза.

кольпоскоп для діагностики ерозії шийки матки в медичному центрі ОН Клінік Черкаси

кольпоскоп для діагностики ерозії шийки матки в медичному центрі ОН Клінік Черкаси

Кольпоскопія ерозії шийки матки - це інструментальний метод дослідження, який дає змогу оглянути шийку матки під збільшенням за допомогою відеоприладу. Методика дослідження підбирається лікарем, а розшифровка результатів дає змогу визначити вид ерозії та скласти план лікування.

Лікування ерозії шийки матки в Черкасах

Вибір методу лікування в разі дефектів цервікального епітелію залежить від виду та причини захворювання. Консервативне лікування ерозії шийки матки за допомогою антибактеріальних препаратів застосовується, якщо причиною змін цервікального епітелію є бактеріальні, грибкові та паразитарні ІПСШ.

Дисплазія шийки матки початкового ступеня не завжди потребує лікування. Гінеколог може призначити спостереження за ділянкою атипії і частіші (двічі-тричі на рік) огляди у гінеколога.

У разі дисплазії середнього та тяжкого ступеня способом лікування ерозії шийки матки є її хірургічне висічення. Вилікувати ерозію шийки матки, пов'язану з дисплазією, без припікання неможливо.

Радіохвильове видалення ерозії шийки матки в Черкасах

Для видалення ерозії шийки матки в Черкасах у медичному центрі «ОН Клінік Черкаси» застосовується радіохвильовий метод. Радіохвильове лікування ерозії шийки матки є малоінвазивним і низькотравматичним способом видалення цервікальної дисплазії.

Радіохвильове припікання ерозії шийки матки дає змогу вилікувати пошкоджену ділянку після першої процедури. Етапи радіохвильового видалення дисплазії шийки матки:

 1. Жінка розташовується на гінекологічному кріслі.
 2. Гінеколог вводить у ділянку шийки матки локальний (місцевий) анестетик (знеболювальний засіб).
 3. Лікар припікає ділянку дисплазії за допомогою тонкого радіохвильового ножа, що вводиться через піхву.

Радіохвильове лікування невеликої ерозії шийки матки займає близько 15 хвилин. Переваги радіохвильової коагуляції ерозії шийки матки:

 • швидке відновлення і повернення до звичного способу життя;
 • відсутність ризику рубцювання;
 • прийнятний спосіб лікування для жінок, які не народжували;
 • прицільний вплив тільки на змінені тканини без пошкодження здорових клітин.

Записатися на прийом до гінеколога й лікування ерозії шийки матки в Черкасах у медичному центрі «ОН Клінік Черкаси» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом. Дізнатися ціну видалення ерозії шийки матки можна також на сайті та за телефоном.

Жук Світлана Іванівна
Жук Світлана Іванівна
Лікар відділення гінекології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість лікування ерозії шийки матки у Черкасах

Відеокольпоскопія
ОНЛАЙН Повторний діагностичний прийом лікаря акушера-гінеколога за кордон
ОНЛАЙН Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога за кордон
ОНЛАЙН-Повторний діагностичний прийом лікаря акушера-гінеколога
ОНЛАЙН-Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога
Пайпель-біопсія порожнини матки
970 грн
Первинний прийом лікаря акушера-гінеколога без УЗД
Повторний діагностичний прийом лікаря акушера-гінеколога
Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога

Лікарі відділення гінекології ОН Клінік Черкаси

Відгуки про лікарів-гінекологів у Черкасах

Дуже вдячна гінекологу Ткаченко Е.О. за такі теплі прийоми. Надзвичайно приємний лікар, турботлива і уважна до проблем пацієнта. Зробили всі аналізи, дослідили...
Катерина , 02.04.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Здоров'я і успіхів! Лікар Ткаченко Елла Олегівна молода та професійна, фахівець у своїй справі, ввічлива та доброзичлива. Вдячна лікарю! Лікар УЗД Сас Андрій М...
Тетяна , 16.12.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Юлія Юріївна чудовий лікар! Давно в нас у місті не було чесних, чуйних, приємних лікарів!
Діаніта , 07.08.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Добрий день! Хочу від щирого серця подякувати лікарю Олексієнко Юлії Юріївні! Надзвичайно хороший,приємний та розумний гінеколог, просто лікар від Бога. Юлія Юр...
Ірина , 03.08.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Велика вдячність Олексієнко Юлії Юріївні! Кваліфікований лікар з чуйним, людяним ставленням, відповіла на всі питання і прояснила подальшу стратегію лікування....
Аліна , 18.04.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Була на прийомі у лікаря Жук Світлани Іванівни. Уважно вислухала, обстежила, чітко та зрозуміло все пояснила. Лікар, яка шукає причину проблеми, а не призначає...
Оксана , 20.01.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Доброго дня! Хочу поділитися своєю історією та подякувати лікарю гінекологу Вербовій Сніжані Василівні. Була на прийомі 08.04.2022, видалення ВМС. Два лікарі, в...
Олександра , 10.04.2022. Показати відповідь
Оцінка:
Дуже задоволена відвідуванням центру, приємна обстановка та адміністратори. Лікарем також задоволена, вона мені все пояснила і відповіла на всі питання. Рекомен...
Віолетта , 24.03.2022. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Черкаси, вул. Чехова, 43

ОН Клінік Черкаси
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 18:00;, Нд: 9:00 - 15:00
Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.