Logo
0 800 30 07 00

Лікування ендометріозу в Черкасах

Ендометріоз – це гінекологічне захворювання, яке характеризується патологічним розростанням ендометрія матки. У разі патології ендометрій може проростати в маткові труби, яєчники, сечовий міхур та інші органи статевої та сечовидільної системи.

Діагностику та лікування ендометріозу проводить гінеколог медичного центру «ОН Клінік Черкаси». Запис на прийом лікаря ведеться цілодобово.

Причини ендометріозу

Ендометріоз у жінок може розвинутися внаслідок тривалого запалення матки (ендометриту), на тлі гормональних або імунних порушень. Інші причини ендометріозу:

 • генетична схильність;
 • транспортування кров'ю і лімфою клітин ендометрія в різні органи;
 • порушення балансу статевих гормонів (підвищений рівень естрогену);
 • ретроградна менструація (кров, що містить клітини ендометрія, тече назад через фаллопієві труби в порожнину таза);
 • перенесені хірургічні втручання на матці;
 • неправильне застосування внутрішньоматкової спіралі (наприклад, носіння після завершення терміну експлуатації або в разі її зсуву).

У зоні ризику розвитку гінекологічних патологій перебувають жінки з рясними місячними і коротким менструальним циклом. Також ймовірність виникнення ендометріозу підвищена під час пізнього клімаксу.

Симптоми ендометріозу

Ендометріоз супроводжується болем у нижній частині живота, попереку, в ділянці промежини і заднього проходу. Больові відчуття в ділянці матки, як правило, посилюються після фізичних навантажень, під час статевого акту і місячних. Інші симптоми ендометріозу:

У разі ендометріозу може збільшитися тривалість місячних, менструальні виділення можуть стати ряснішими, іноді зі згустками крові. Також у жінки може з'явитися важкий передменструальний синдром, який супроводжується тазовим болем, занепадом сил, слабкістю, підвищеною нервозністю і дратівливістю. У разі ендометріозу підвищується ризик розвитку інфекцій статевих шляхів, через які можуть з'явитися зелені, жовті, сірі виділення з неприємним запахом, а також свербіж і печіння в піхві.

Ознаками гінекологічного захворювання може бути дискомфорт і біль під час сексу, зниження лібідо. Також ендометріоз може супроводжуватися проблемами із сечовипусканням (частими позивами, різями і печінням під час спорожнення сечового міхура).

За ознак ендометріозу необхідно звернутися до гінеколога, щоб не допустити розвитку ускладнень у репродуктивній системі. Без лікування ендометріоз може призвести до хронічного тазового болю, розвитку спайкових процесів у маткових трубах, безпліддя, кіст яєчників і їхнього розриву. Крім того, патологічне розростання ендометрія підвищує ризик розвитку раку шийки матки і яєчників.

Види та стадії ендометріозу

Ендометріоз розвивається поступово, залежно від ступеня розростання патологічної тканини гінекологи виділяють чотири стадії патології. Стадії ендометріозу:

 1. Перша стадія (легка) – поява одиничних вогнищ патології.
 2. Друга стадія (середня) – розростання і поглиблення одиничних вогнищ;
 3. Третя стадія (важка) – множинні глибокі вогнища, поява спайок і кіст;
 4. Четверта стадія (дуже важка) – проростання ендометріальних клітин крізь піхву або пряму кишку, зрощення органів.

Ендометріоз класифікується за локалізацією та обширністю патологічного процесу в організмі. Види ендометріозу:

 • генітальний ендометріоз (патологія не виходить за межі репродуктивних органів); 
 • екстрагенітальний ендометріоз (до патологічного процесу залучені органи черевної порожнини);
 • ретроцервікальний ендометріоз (вогнища патології розташовуються на задній стінці матки і можуть поширюватися на пряму кишку).

Генітальний ендометріоз може бути внутрішнім (уражається тільки матка) і зовнішнім. За зовнішнього ендометріозу можуть уражатися яєчники, фалопієві труби, піхва і зовнішні статеві органи.

Діагностика ендометріозу в Черкасах

Діагностувати ендометріоз може гінеколог після комплексного обстеження. Лікар збере анамнез (дані про вік, пологи, раніше перенесені захворювання та хірургічні втручання) і проведе огляд на гінекологічному кріслі. Діагностика ендометріозу включає:

кольпоскоп для діагностики ендометріозу в медичному центрі ОН Клінік Черкаси

кольпоскоп для діагностики ендометріозу в медичному центрі ОН Клінік Черкаси

За необхідності (підозри на розростання клітин ендометрія за межі репродуктивних органів) гінеколог може призначити консультації лікарів інших спеціалізацій (наприклад, уролога або гастроентеролога). У разі гормонального збою може знадобитися консультація ендокринолога.

Лікування ендометріозу в Черкасах

Ендометріоз є гормонозалежною патологією, тому лікується за допомогою гормональної терапії (комбінованих оральних контрацептивів, внутрішньоматкової спіралі, агоністів, антагоністів гонадотропін-рилізинг-гормону). Гормональне лікування ендометріозу спрямоване на зупинку патологічного розростання та усунення атрофічних змін у тканині ендометрія.

Медикаментозна терапія може доповнюватися протизапальними, болезаспокійливими та імуномодулювальними препаратами. Негормональне лікування ендометріозу, як правило, неефективне, оскільки гормони впливають на ріст клітин ендометрія.

У період лікування гінеколог може призначити дієту. Профілактика ендометріозу полягає в дотриманні наступних рекомендацій: регулярно обстежуватися у гінеколога, вчасно лікувати інфекційно-запальні процеси, обмежувати фізичні навантаження і статеву активність під час місячних.

Записатися на консультацію гінеколога і лікування ендометріозу в медичному центрі «ОН Клінік Черкаси» можна за телефоном або через форму запису на прийом.

Жук Світлана Іванівна
Жук Світлана Іванівна
Лікар відділення гінекології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість лікування ендометріозу у Черкасах

Відеокольпоскопія
ОНЛАЙН Повторний діагностичний прийом лікаря акушера-гінеколога за кордон
ОНЛАЙН Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога за кордон
ОНЛАЙН-Повторний діагностичний прийом лікаря акушера-гінеколога
ОНЛАЙН-Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога
Пайпель-біопсія порожнини матки
970 грн
Первинний прийом лікаря акушера-гінеколога без УЗД
Повторний діагностичний прийом лікаря акушера-гінеколога
Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога

Лікарі відділення гінекології ОН Клінік Черкаси

Відгуки про лікарів-гінекологів у Черкасах

Дуже вдячна гінекологу Ткаченко Е.О. за такі теплі прийоми. Надзвичайно приємний лікар, турботлива і уважна до проблем пацієнта. Зробили всі аналізи, дослідили...
Катерина , 02.04.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Здоров'я і успіхів! Лікар Ткаченко Елла Олегівна молода та професійна, фахівець у своїй справі, ввічлива та доброзичлива. Вдячна лікарю! Лікар УЗД Сас Андрій М...
Тетяна , 16.12.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Юлія Юріївна чудовий лікар! Давно в нас у місті не було чесних, чуйних, приємних лікарів!
Діаніта , 07.08.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Добрий день! Хочу від щирого серця подякувати лікарю Олексієнко Юлії Юріївні! Надзвичайно хороший,приємний та розумний гінеколог, просто лікар від Бога. Юлія Юр...
Ірина , 03.08.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Велика вдячність Олексієнко Юлії Юріївні! Кваліфікований лікар з чуйним, людяним ставленням, відповіла на всі питання і прояснила подальшу стратегію лікування....
Аліна , 18.04.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Була на прийомі у лікаря Жук Світлани Іванівни. Уважно вислухала, обстежила, чітко та зрозуміло все пояснила. Лікар, яка шукає причину проблеми, а не призначає...
Оксана , 20.01.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Доброго дня! Хочу поділитися своєю історією та подякувати лікарю гінекологу Вербовій Сніжані Василівні. Була на прийомі 08.04.2022, видалення ВМС. Два лікарі, в...
Олександра , 10.04.2022. Показати відповідь
Оцінка:
Дуже задоволена відвідуванням центру, приємна обстановка та адміністратори. Лікарем також задоволена, вона мені все пояснила і відповіла на всі питання. Рекомен...
Віолетта , 24.03.2022. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Черкаси, вул. Чехова, 43

ОН Клінік Черкаси
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 18:00;, Нд: 9:00 - 15:00
Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.