Logo
0 800 30 07 00

Лікування запалення яєчників (оофориту) в Черкасах

Оофорит – запалення яєчників, що виникає внаслідок проникнення інфекцій із піхви та шийки матки. Позбутися оофориту в Черкасах можна в медичному центрі «ОН Клінік Черкаси». Запис на прийом до гінеколога ведеться цілодобово.

Причини запалення яєчників

Запалення яєчників буває від незахищеного сексу. Інші причини запалення яєчників у жінок:

 • інфекції піхви, шийки матки або фаллопієвих труб (наприклад, бактеріальний вагіноз або хламідіоз);
 • несприятливий анамнез (наявність запальних захворювань органів малого таза в найближчих родичів);
 • переохолодження (застуда) яєчників;
 • встановлення внутрішньоматкової спіралі (найбільший ризик розвитку запалення яєчників спостерігається в перші три тижні після встановлення ВМС).

Імовірність виникнення оофориту може збільшуватися в разі травм шийки матки після пологів, аборту або перенесених операцій на органах малого таза. Додатковим несприятливим фактором розвитку запалення яєчників є регулярне спринцювання, під час якого може порушуватися вагінальна мікрофлора.

Симптоми запалення яєчників

У деяких випадках запальний процес у яєчниках може протікати безсимптомно. Симптоми запалення яєчників:

 • болі в ділянці таза і нижній частині живота (біль у разі запалення яєчника може посилюватися з лівого або правого боку залежно від локалізації запалення);
 • виділення з піхви (при запаленні яєчника виділення можуть мати неприємний запах);
 • вагінальні кровотечі, що посилюються після статевих контактів або між менструаціями;
 • порушення циклу (місячні при запаленні яєчників можуть ставати нерегулярними);
 • дискомфорт і біль під час сексу (є причинами уникнення статевих контактів у разі запалення яєчників);
 • болісне, прискорене або утруднене сечовипускання;
 • лихоманка, озноб (температура при запаленні яєчників може підвищуватися до 38-39 °С);
 • нудота, блювота (прояви порушення травлення при запаленні яєчників).

Якщо не лікувати запалення яєчників, підвищується ймовірність виникнення ускладнень оофориту, які можуть включати спайки (рубцювання тканини) і абсцеси (гнійні запалення яєчника). Небезпечні наслідки оофориту можуть доповнюватися перитонітом (запаленням черевної порожнини) і непрохідністю маткових труб. Також після оофориту збільшується ризик позаматкової вагітності.

Ще одним наслідком запалення яєчників є безпліддя. Ризик безпліддя у жінок найвищий у разі двостороннього запалення яєчників. Запалення яєчників, що розвивається під час клімаксу, може спровокувати пухлинні захворювання.

Симптоми запалення яєчників

Симптоми запалення яєчників

Види та стадії запалення яєчників

Класифікація оофориту враховує локалізацію запалення яєчників, а також провокувальні чинники й особливості перебігу захворювання. Види оофориту можуть змінюватися з плином часу.

Види оофориту

Вид

Опис

Гострий оофорит

Гостре запалення яєчника починається швидко, характеризується вираженими симптомами та короткочасним перебігом (кілька днів), може виникати через гонорею, кандидоз, трихомоніаз або туберкульоз

Хронічний оофорит

Хронічний оофорит, що локалізується праворуч, ліворуч або з двох боків, вирізняється повільним розвитком, тривалим перебігом (у межах кількох місяців або років), може бути ускладненням недолікованої гострої форми захворювання і чергуватися періодами загострення та ремісії

Лівосторонній оофорит

Запалення лівого яєчника

Правобічний оофорит

Запалення правого яєчника

Двосторонній оофорит

Двосторонній оофорит – це одночасне запалення обох яєчників

Аутоімунний оофорит

Імунна система організму атакує яєчники, помилково ідентифікуючи їх як чужорідні тіла, що призводить до запалення і болю (у разі запалення, яке має аутоімунну природу, може боліти в животі з одного або з двох боків)

Перша стадія оофориту включає інфікування органів репродуктивної системи і може протікати безсимптомно. Друга стадія захворювання супроводжується появою виражених ознак запалення яєчників.

Діагностика запалення яєчників у Черкасах

У разі підозри на запалення яєчників гінеколог вивчає анамнез, призначає аналізи та обстеження, необхідні для уточнення клінічної картини. Діагностика запалення яєчників:

Одним з етапів обстежень є диференціальна діагностика оофориту, яка дає змогу виключити кісти яєчника, ендометріоз, перекрут придатків, сальпінгіт (запалення маткових труб) і аднексит (запалення придатка яєчника). Крім цього, результати діагностики допомагають оцінити наявність ознак фолікуліту (запалення фолікула яєчника) і сальпінгоофориту (запалення яєчників і маткових труб).

Обстеження, що проводяться в рамках першої допомоги в разі запалення яєчників, дають змогу переконатися у відсутності позаматкової вагітності та інфекційних вогнищ за межами репродуктивної системи (наприклад, апендициту або холециститу). Перед тим, як лікувати запалення яєчників антибіотиками, можуть проводитися тести на чутливість до діючих речовин медпрепаратів.

Лікування гострого оофориту (запалення яєчників) у Черкасах

У разі гострого запалення яєчників призначають антибіотики. Уколи в разі запалення яєчників вводять внутрішньом'язово або внутрішньовенно, а таблетки – перорально. У разі сильного болю, що супроводжує запалення яєчників, можуть застосовуватися анальгетики та нестероїдні протизапальні препарати (в таблетках, капсулах або свічках).

Схеми приймання препаратів (дозування і тривалість курсів), що використовуються для лікування запалення яєчників, визначаються гінекологом. Пити ліки від запалення яєчників, не призначені лікарем, небезпечно через ризик побічних ефектів.

Щоб уникнути ускладнень, не слід гріти яєчники під час запалення. Для запобігання рецидивам запалення яєчників необхідно разом із партнером виключити безсимптомні ЗПСШ (інфекційні захворювання, що передаються статевим шляхом) і провести терапію в разі їх виявлення.

Лікування хронічного запалення яєчників (оофориту) в Черкасах

Для лікування хронічного запалення яєчників можуть застосовуватися препарати, які використовують у разі гострої форми оофориту. Схеми прийому ліків для терапії гострої та хронічної форм запалення яєчників можуть відрізнятися. Хронічне запалення яєчників лікується протягом усього періоду симптоматичних загострень.

На час медикаментозного лікування запалення яєчників необхідно відмовитися від шкідливих звичок (нікотин і спирт можуть бути несумісні з ін'єкціями або таблетками від запалення яєчників). Після завершення лікування будь-яких форм оофориту слід пройти контрольні тести, що дають змогу підтвердити відсутність ознак інфекційних захворювань і ускладнень.

У разі запалення яєчників не можна піднімати тяжкості. Також у разі запалення яєчників не рекомендується займатися коханням, щоб уникнути інфікування партнера. Відновлювати статеве життя, а також займатися спортом у разі запалення яєчників можна після зникнення всіх симптомів оофориту і підтвердження негативних результатів діагностики.

Профілактика запалення яєчників (оофориту)

Профілактика запалення яєчників включає дотримання правил особистої та інтимної гігієни і використання презервативів. Презервативи є ефективними засобами захисту від передачі ЗПСШ, які провокують запалення органів жіночої репродуктивної системи. Також необхідно уникати переохолодження яєчників, проводити лікування супутніх інфекційних захворювань (наприклад, запалення придатків яєчників) і проходити періодичні обстеження (обох сексуальних партнерів).

Записатися на консультацію гінеколога і лікування гострого і хронічного оофориту в Черкасах у медичному центрі «ОН Клінік Черкаси» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом.

Жук Світлана Іванівна
Жук Світлана Іванівна
Лікар відділення гінекології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість лікування запалення яєчників (оофориту) у Черкасах

Відеокольпоскопія
ОНЛАЙН Повторний діагностичний прийом лікаря акушера-гінеколога за кордон
ОНЛАЙН Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога за кордон
ОНЛАЙН-Повторний діагностичний прийом лікаря акушера-гінеколога
ОНЛАЙН-Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога
Пайпель-біопсія порожнини матки
970 грн
Первинний прийом лікаря акушера-гінеколога без УЗД
Повторний діагностичний прийом лікаря акушера-гінеколога
Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога

Лікарі відділення гінекології ОН Клінік Черкаси

Відгуки про лікарів-гінекологів у Черкасах

Дуже вдячна гінекологу Ткаченко Е.О. за такі теплі прийоми. Надзвичайно приємний лікар, турботлива і уважна до проблем пацієнта. Зробили всі аналізи, дослідили...
Катерина , 02.04.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Здоров'я і успіхів! Лікар Ткаченко Елла Олегівна молода та професійна, фахівець у своїй справі, ввічлива та доброзичлива. Вдячна лікарю! Лікар УЗД Сас Андрій М...
Тетяна , 16.12.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Юлія Юріївна чудовий лікар! Давно в нас у місті не було чесних, чуйних, приємних лікарів!
Діаніта , 07.08.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Добрий день! Хочу від щирого серця подякувати лікарю Олексієнко Юлії Юріївні! Надзвичайно хороший,приємний та розумний гінеколог, просто лікар від Бога. Юлія Юр...
Ірина , 03.08.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Велика вдячність Олексієнко Юлії Юріївні! Кваліфікований лікар з чуйним, людяним ставленням, відповіла на всі питання і прояснила подальшу стратегію лікування....
Аліна , 18.04.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Була на прийомі у лікаря Жук Світлани Іванівни. Уважно вислухала, обстежила, чітко та зрозуміло все пояснила. Лікар, яка шукає причину проблеми, а не призначає...
Оксана , 20.01.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Доброго дня! Хочу поділитися своєю історією та подякувати лікарю гінекологу Вербовій Сніжані Василівні. Була на прийомі 08.04.2022, видалення ВМС. Два лікарі, в...
Олександра , 10.04.2022. Показати відповідь
Оцінка:
Дуже задоволена відвідуванням центру, приємна обстановка та адміністратори. Лікарем також задоволена, вона мені все пояснила і відповіла на всі питання. Рекомен...
Віолетта , 24.03.2022. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Черкаси, вул. Чехова, 43

ОН Клінік Черкаси
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 18:00;, Нд: 9:00 - 15:00
Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.