Logo
0 800 30 07 00

Лікування порушень менструального циклу в Черкасах

Менструальний цикл вважається нормальним за регулярних місячних тривалістю три-сім днів зі стабільним інтервалом 21-35 діб. Порушення менструального циклу може виникнути на тлі гінекологічних патологій (наприклад, запальних захворювань репродуктивних органів, статевих інфекцій) або гормонального збою.

Лікування збою менструального циклу проводять гінекологи медичного центру «ОН Клінік Черкаси». Запис на прийом лікарів ведеться цілодобово.

Що таке менструальні дисфункції

Менструальні дисфункції – це порушення регулярності місячних, скорочення або збільшення проміжку між ними, зміна їхньої рясності. Збій менструального циклу може проявлятися раптовим настанням місячних або їхньою затримкою. Також до порушень менструації гінекологи відносять болісні місячні, які супроводжуються інтенсивним болем внизу живота і попереку, загальним погіршенням самопочуття (занепадом сил, ознобом, запамороченням).

Причини порушень менструального циклу

Менструальну дисфункцію можуть спричинити патології органів жіночої статевої системи та гормональний збій (спричинений порушенням обміну речовин, ожирінням, згасанням репродуктивної функції). Причини збою менструального циклу:

 • запалення органів малого таза (цервіцит, сальпінгоофорит, ендометрит);
 • ендокринні порушення (патології щитоподібної залози, надниркових залоз або гіпофіза);
 • новоутворення репродуктивних органів (кіста яєчника, міома, поліпи матки);
 • дисфункція яєчників (порушення вироблення статевих гормонів);
 • ендометріоз (аномальне розростання епітелію стінок матки);
 • статеві інфекції (генітальний герпес, хламідіоз, трихомоніаз);
 • переривання вагітності (аборт або викидень);
 • зміна в характері харчування, сувора дієта (з недостатньою кількістю поживних речовин);
 • тривале утримання від статевих контактів (збій місячних відбувається через перебудову гормонального фону);
 • початок або скасування медикаментозної терапії (наприклад, седативних засобів, препаратів, що впливають на згортання крові).

Збій менструального циклу може виникнути в разі тривалого й неконтрольованого приймання гормональних препаратів (наприклад, протизаплідних пігулок) і неправильного використання внутрішньоматкової спіралі (наприклад, після завершення терміну експлуатації або в разі її зміщення). Також на місячні можуть вплинути стрес, приймання антидепресантів, різке зниження маси тіла.

Тимчасово можуть змінитися характер і періодичність місячних через переліт, зміну клімату і часового поясу. Збій менструального циклу може статися після здачі крові, що не потребує лікування, організм відновлюється самостійно.

Мізерна менструація у жінок після 45 років може свідчити про пременопаузальний період. Згасання дітородної функції та клімакс (відсутність місячних) у віці 45-50 років є природними фізіологічними процесами. У разі періодичних маткових кровотеч у період діагностованої менопаузи, необхідно звернутися до гінеколога за консультацією, щоб запобігти розвитку гінекологічних захворювань (наприклад, міоми матки).

Збій менструального циклу можуть спровокувати посилені фізичні навантаження і перевтома. Силові фізичні навантаження (наприклад, підняття важких предметів) можуть прискорити настання місячних, оскільки посилюють кровообіг у малому тазу.

Види та симптоми менструальних дисфункцій

Менструальні порушення проявляються зміною циклічності та тривалості місячних. У нормі місячні йдуть з однаковою періодичністю і тривають від трьох до семи днів. Симптоми збою менструального циклу:

Тривалі місячні призводять до великої крововтрати і можуть спровокувати розвиток анемії, яка супроводжується запамороченням, слабкістю, зниженим артеріальним тиском. Коричневі мажучі виділення до і після місячних можуть свідчити про патології ендометрія матки або її шийки (ерозії шийки матки, ендометріозу, поліпи) або позаматкову вагітність.

За ознак збою менструального циклу необхідно звернутися до гінеколога для діагностики. Лікар визначить причину менструальної дисфункції та її тип. Види порушень менструального циклу:

 • дисменорея (болі в нижній частині живота і попереку, загальне погіршення самопочуття, озноб);
 • олігоменорея (нерегулярні менструації, тривалі затримки місячних);
 • аменорея (відсутність менструацій тривалий термін);
 • гіпоменорея (мізерні місячні);
 • дисфункціональні (аномальні) маткові кровотечі (нерегулярні, ациклічні кров'янисті виділення).

Через генетичні особливості у деяких жінок можуть спостерігатися не рясні кров'янисті виділення в період овуляції (в середині менструального циклу, приблизно за 14 днів до місячних), що вважається нормою. Також нормальними є помірні тягнучі болі внизу живота впродовж одного-двох днів під час місячних за умови їхньої сталості (поява або посилення болісних відчуттів є приводом звернення до лікаря).

Діагностика та лікування аменореї в Черкасах

Аменорею діагностують у дівчат за відсутності менструації по досягненню 16 років, а також у жінок за відсутності місячних протягом шести місяців. Аменорея буває фізіологічною (настає під час вагітності, в періоді лактації та після менопаузи) і патологічною (розвивається внаслідок гінекологічних захворювань, гормональних порушень в організмі, анатомічних відхилень).

Відсутність місячних потребує діагностики та лікування в гінеколога, оскільки патологія може призвести до проблем з репродуктивною функцією та спровокувати розвиток ускладнень (наприклад, запалення і розростання аномальних клітин ендометрія матки). Діагностика аменореї включає:

 • огляд гінекологом на гінекологічному кріслі та кольпоскопію (мікроскопічне дослідження слизової оболонки піхви та шийки матки оптичним приладом);
 • УЗД органів малого таза (для виявлення патологій органів репродуктивної системи);
 • мазок із цервікального каналу на дослідження мікрофлори піхви та цитологію (виявлення атипових клітин);
 • аналіз на статеві інфекції;
 • дослідження гормонального фону;
 • клінічний аналіз крові (для виявлення та оцінки ступеня запалення).

У разі підозри на ендокринні патології гінеколог може призначити консультацію ендокринолога й обстеження щитовидки та надниркових залоз. Терапію для нормалізації менструального циклу лікар призначає після виявлення причини порушення. Лікування спрямоване на усунення патології, що провокує менструальний збій: у разі новоутворень і структурних змін статевих органів може знадобитися хірургічне втручання, у разі інфекцій – приймання антибіотиків або антимікотиків, у разі дисфункції яєчників – гормонотерапія.

Діагностика та лікування олігоменореї в Черкасах

Олігоменорея – це порушення менструального циклу, за якого інтервал між місячними становить понад 40 днів. Збільшення інтервалу між місячними у жінок репродуктивного віку може вказувати на дисфункції статевих органів (наприклад, патології придатків матки). Обстеження в разі олігоменореї включає дослідження гормонального фону і функціональності репродуктивних органів.

Діагностика та лікування дисменореї в Черкасах

Дисменореєю називають болісні місячні. Залежно від характеру і причин болю під час менструації, дисменорея буває первинною (не пов'язана з патологіями статевих органів) і вторинною (зумовлена захворюваннями репродуктивної системи). Для діагностики менструальної дисфункції гінеколог проведе огляд та інструментальні дослідження (кольпоскопію, гінекологічне УЗД) і призначить аналізи на гормони.

кольпоскоп для діагностики порушень менструального циклу в медичному центрі ОН Клінік Черкаси

кольпоскоп для діагностики порушень менструального циклу в медичному центрі ОН Клінік Черкаси

Лікування вторинної дисменореї залежить від причин її виникнення і спрямоване на усунення захворювання, що провокує болісні менструації (наприклад, у разі ендометріозу або міоми може застосовуватися гормональна терапія, у разі інфекцій призначаються антибіотики). У разі первинної дисменореї гінеколог може підібрати знеболювальні препарати, враховуючи індивідуальні особливості організму.

Діагностика та лікування аномальних маткових кровотеч (АМК) у Черкасах

Аномальні маткові кровотечі – це кров'яні виділення, які відрізняються від звичайних менструацій тривалістю і рясністю. Кровотечі можуть з'являтися в будь-який період циклу і вказують на патології репродуктивної системи.

У разі маткових кровотеч або в разі, якщо місячні не закінчуються через звичну кількість днів (понад сім), необхідно звернутися до гінеколога. Маткові кровотечі можуть призводити до втрати свідомості та розвитку наслідків.

Записатися на консультацію гінеколога і лікування порушень менструального циклу в медичному центрі «ОН Клінік Черкаси» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом.

Жук Світлана Іванівна
Жук Світлана Іванівна
Лікар відділення гінекології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість лікування порушень менструального циклу у Черкасах

Відеокольпоскопія
ОНЛАЙН Повторний діагностичний прийом лікаря акушера-гінеколога за кордон
ОНЛАЙН Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога за кордон
ОНЛАЙН-Повторний діагностичний прийом лікаря акушера-гінеколога
ОНЛАЙН-Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога
Пайпель-біопсія порожнини матки
970 грн
Первинний прийом лікаря акушера-гінеколога без УЗД
Повторний діагностичний прийом лікаря акушера-гінеколога
Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога

Лікарі відділення гінекології ОН Клінік Черкаси

Відгуки про лікарів-гінекологів у Черкасах

Дуже вдячна гінекологу Ткаченко Е.О. за такі теплі прийоми. Надзвичайно приємний лікар, турботлива і уважна до проблем пацієнта. Зробили всі аналізи, дослідили...
Катерина , 02.04.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Здоров'я і успіхів! Лікар Ткаченко Елла Олегівна молода та професійна, фахівець у своїй справі, ввічлива та доброзичлива. Вдячна лікарю! Лікар УЗД Сас Андрій М...
Тетяна , 16.12.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Юлія Юріївна чудовий лікар! Давно в нас у місті не було чесних, чуйних, приємних лікарів!
Діаніта , 07.08.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Добрий день! Хочу від щирого серця подякувати лікарю Олексієнко Юлії Юріївні! Надзвичайно хороший,приємний та розумний гінеколог, просто лікар від Бога. Юлія Юр...
Ірина , 03.08.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Велика вдячність Олексієнко Юлії Юріївні! Кваліфікований лікар з чуйним, людяним ставленням, відповіла на всі питання і прояснила подальшу стратегію лікування....
Аліна , 18.04.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Була на прийомі у лікаря Жук Світлани Іванівни. Уважно вислухала, обстежила, чітко та зрозуміло все пояснила. Лікар, яка шукає причину проблеми, а не призначає...
Оксана , 20.01.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Доброго дня! Хочу поділитися своєю історією та подякувати лікарю гінекологу Вербовій Сніжані Василівні. Була на прийомі 08.04.2022, видалення ВМС. Два лікарі, в...
Олександра , 10.04.2022. Показати відповідь
Оцінка:
Дуже задоволена відвідуванням центру, приємна обстановка та адміністратори. Лікарем також задоволена, вона мені все пояснила і відповіла на всі питання. Рекомен...
Віолетта , 24.03.2022. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Черкаси, вул. Чехова, 43

ОН Клінік Черкаси
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 18:00;, Нд: 9:00 - 15:00
Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.