Logo
0 800 30 07 00

Лікування кандидозу (молочниці) в Черкасах

Молочниця (кандидоз) – це грибкова інфекція, спричинена дріжджоподібними грибками Candida. На діагностиці, лікуванні та профілактиці кандидозу в жінок спеціалізується гінеколог.

Пройти лікування молочниці в Черкасах можна в медичному центрі «ОН Клінік Черкаси». Запис на прийом до гінеколога ведеться цілодобово.

Причини молочниці в жінок

У нормі дріжджові гриби в невеликій кількості містяться в ротовій порожнині, у піхві та шлунково-кишковому тракті. Причиною вагінального кандидозу є збільшення кількості грибів на слизових оболонках органів. Фактори ризику кандидозу в жінок:

 • цукровий діабет першого-другого типу;
 • ослаблена імунна система (наприклад, на тлі вірусу імунодефіциту людини);
 • використання вагінальних засобів або тампонів з ароматизаторами;
 • підвищений естроген (наприклад, під час вагітності);
 • дефіцит заліза в організмі;
 • дерматологічні захворювання (екзема, псоріаз).

Молочниця після антибіотиків розвивається через зміну балансу мікроорганізмів у піхві. У результаті кількість «корисних» бактерій зменшується, відбувається посилений ріст грибів Candida – збудників молочниці у жінок.

Молочниця від презерватива не розвивається безпосередньо, проте часте використання контрацептива може призвести до пошкодження слизових оболонок геніталій та алергічної реакції на латекс або ароматизатори. Подразнення піхви створює сприятливі умови для збільшення кількості патогенів і розвитку генітального кандидозу.

Причиною молочниці може бути неконтрольоване приймання протизаплідних таблеток або стероїдів. Кандидоз піхви може розвиватися перед місячними через зміни гормонального фону.

Заразитися молочницею від чоловіка під час статевого акту зазвичай не можна, оскільки вагінальний кандидоз не є венеричним захворюванням. У рідкісних випадках кандидоз може передатися жінкам під час орального сексу (за наявності на статевих органах пошкоджень).

Ризик розвитку молочниці у дівчат підвищується після першого статевого акту через зміну мікрофлори. Молочниця після сексу може виникнути в разі пошкодження слизової піхви (наприклад, під час інтенсивних фрикцій), використання змазок або презервативів з ароматизаторами.

Симптоми молочниці у жінок

Симптоми молочниці у жінок

Симптоми молочниці у жінок

Однією з характерних ознак молочниці є густі або водянисті білі виділення сирнистої консистенції. Виділення за кандидозу зазвичай не мають неприємного запаху. Інші симптоми кандидозу в жінок:

 • печіння і біль під час сечовипускання;
 • набряк і почервоніння піхви;
 • невеликі тріщини або порізи на шкірі та слизовій вульви;
 • інтенсивний свербіж у піхві;
 • біль і дискомфорт під час сексу.

Симптоми молочниці схожі із запальними захворюваннями піхви – вульвітом, кольпітом, вульвовагінітом. Молочницю можна сплутати з інфекціями, які передаються статевим шляхом. Наприклад, ознаки молочниці, жовті, сірі або зелені виділення можуть вказувати на хламідіоз і трихомоніаз.

Види та стадії кандидозу (молочниці) у жінок

Симптоми кандидозу посилюються в міру збільшення кількості дріжджоподібних грибків на слизових оболонках піхви. Стадії молочниці у жінок:

 1. Початкова. На ранній стадії молочниця може супроводжуватися незначними білими або світло-жовтими виділеннями, періодичним свербінням у піхві.
 2. Середня. Урогенітальний кандидоз характеризується інтенсивним свербінням і печінням, почервонінням і утворенням тріщин на вульві та в піхві.
 3. Пізня. Запущений кандидоз у жінок розвивається за відсутності лікування, характеризується проникненням грибків у глибокі шари слизової оболонки і тканин.

Залежно від форми перебігу виділяють три види молочниці у жінки. Гострий вагінальний кандидоз виникає раптово, характеризується яскраво вираженими симптомами, за відсутності лікування молочниця переходить у хронічну форму. Рецидивуючий вагінальний кандидоз діагностують у разі виникнення спалахів молочниці в жінки більше чотирьох разів протягом року.

Діагностика молочниці у жінок

Позбутися молочниці допоможе гінеколог після постановки діагнозу, визначення стадії та форми вульвовагінального кандидозу. Діагностика молочниці включає:

 • аналіз скарг пацієнтки. Лікар запитує про час появи симптомів грибкової інфекції, інтенсивність і локалізацію свербежу;
 • збір особистого анамнезу. Гінеколог запитує пацієнтку про дату останніх місячних, наявність хронічних захворювань (наприклад, цукрового діабету), ослаблену імунну систему;
 • фізичний огляд. Лікар оглядає шкіру і слизові оболонки геніталій пацієнтки щодо наявності почервоніння, подразнення і набряку піхви, білих сирнистих виділень, які можуть вказувати на урогенітальний кандидоз у жінок;
 • аналізи на кандидоз. У разі підозри на генітальний кандидоз у жінок береться мазок із піхви за допомогою спеціального тампона. У разі молочниці на аналіз також можуть братися виділення.

Для визначення причини хронічного кандидозу гінеколог може додатково направити на дослідження крові. У разі підозри на цукровий діабет пацієнтці показана консультація ендокринолога, на захворювання шкіри – дерматолога.

Лікування молочниці (вагінального кандидозу) у жінок

Курс лікування вагінального кандидозу підбирає гінеколог з урахуванням тяжкості інфекції, симптомів, а також форми перебігу захворювання. У разі кандидозу призначають протигрибкові препарати, які спрямовані на зменшення кількості патогенних грибків у піхві. Варіанти лікування молочниці у жінок:

 • гострий кандидоз. Вагінальний кандидоз у жінок зазвичай лікується за допомогою мазей або кремів, супозиторіїв, курс лікування триває від трьох до семи днів;
 • хронічний вагінальний кандидоз. Лікар може призначити дві-три дози протигрибкових препаратів для перорального прийому.

Для лікування хронічного і рецидивуючого вагінального кандидозу пацієнтці може бути показана тривала терапія (до півроку). У разі виявлення стійкості грибків Candida до протигрибкових препаратів для лікування кандидозу гінеколог може призначити вагінальну капсулу, що містить борну кислоту. Молочниця у жінок зазвичай минає за сім днів, однак у разі частих рецидивів терапія може зайняти до шести місяців.

Прибрати свербіж у разі молочниці можна за допомогою призначених гінекологом свічок. Підмиватися за молочниці потрібно теплою водою із застосуванням гелю для інтимної гігієни з лужними компонентами. У разі молочниці лікар може призначити пробіотики для відновлення балансу мікроорганізмів.

Для зменшення симптомів молочниці лікар може порекомендувати зміну харчування на два-три дні. Дієта в разі кандидозу передбачає відмову від цукру, молочних продуктів і алкогольних напоїв.

Займатися сексом у разі молочниці не рекомендується через можливі больові відчуття і дискомфорт у ділянці піхви під час статевих актів. Також потрібно відмовитися від спринцювань і застосування засобів інтимної гігієни з агресивними компонентами, носіння тісної спідньої білизни.

Самолікування молочниці не допускається. Безконтрольне вживання протигрибкових препаратів може призвести до болю в животі, розладу шлунка, діареї, свербіння і почервоніння шкіри, в рідкісних випадках – до пошкодження печінки або важких алергічних реакцій. Оскільки кандидоз – це грибкове захворювання, вилікувати його за допомогою відварів і примочок неможливо.

Неправильне або несвоєчасне лікування може призвести до розвитку ускладнень. Наслідки кандидозу в жінок можуть включати інфекції шкіри, ураження шлунково-кишкового тракту, часті рецидиви. Затримка місячних через молочницю зазвичай не з'являється, у разі порушення менструального циклу необхідна консультація гінеколога для визначення причини.

Для профілактики вагінального кандидозу важливо відмовитися від спринцювань, які можуть призвести до знищення корисних бактерій. Інші заходи для профілактики молочниці:

 • відмова від застосування вагінальних засобів з агресивними компонентами;
 • використання прокладок і тампонів без ароматизаторів;
 • носіння бавовняної спідньої білизни;
 • контроль хронічних захворювань (цукрового діабету, анемії);
 • відмова від тривалого носіння мокрого одягу (наприклад, потрібно переодягатися після фізичних вправ).

Записатися на консультацію гінеколога й лікування молочниці в Черкасах у медичному центрі «ОН Клінік Черкаси» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом.

Жук Світлана Іванівна
Жук Світлана Іванівна
Лікар відділення гінекології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість лікування кандидозу (молочниці) у Черкасах

Відеокольпоскопія
ОНЛАЙН Повторний діагностичний прийом лікаря акушера-гінеколога за кордон
ОНЛАЙН Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога за кордон
ОНЛАЙН-Повторний діагностичний прийом лікаря акушера-гінеколога
ОНЛАЙН-Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога
Пайпель-біопсія порожнини матки
970 грн
Первинний прийом лікаря акушера-гінеколога без УЗД
Повторний діагностичний прийом лікаря акушера-гінеколога
Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога

Лікарі відділення гінекології ОН Клінік Черкаси

Відгуки про лікарів-гінекологів у Черкасах

Дуже вдячна гінекологу Ткаченко Е.О. за такі теплі прийоми. Надзвичайно приємний лікар, турботлива і уважна до проблем пацієнта. Зробили всі аналізи, дослідили...
Катерина , 02.04.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Здоров'я і успіхів! Лікар Ткаченко Елла Олегівна молода та професійна, фахівець у своїй справі, ввічлива та доброзичлива. Вдячна лікарю! Лікар УЗД Сас Андрій М...
Тетяна , 16.12.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Юлія Юріївна чудовий лікар! Давно в нас у місті не було чесних, чуйних, приємних лікарів!
Діаніта , 07.08.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Добрий день! Хочу від щирого серця подякувати лікарю Олексієнко Юлії Юріївні! Надзвичайно хороший,приємний та розумний гінеколог, просто лікар від Бога. Юлія Юр...
Ірина , 03.08.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Велика вдячність Олексієнко Юлії Юріївні! Кваліфікований лікар з чуйним, людяним ставленням, відповіла на всі питання і прояснила подальшу стратегію лікування....
Аліна , 18.04.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Була на прийомі у лікаря Жук Світлани Іванівни. Уважно вислухала, обстежила, чітко та зрозуміло все пояснила. Лікар, яка шукає причину проблеми, а не призначає...
Оксана , 20.01.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Доброго дня! Хочу поділитися своєю історією та подякувати лікарю гінекологу Вербовій Сніжані Василівні. Була на прийомі 08.04.2022, видалення ВМС. Два лікарі, в...
Олександра , 10.04.2022. Показати відповідь
Оцінка:
Дуже задоволена відвідуванням центру, приємна обстановка та адміністратори. Лікарем також задоволена, вона мені все пояснила і відповіла на всі питання. Рекомен...
Віолетта , 24.03.2022. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Черкаси, вул. Чехова, 43

ОН Клінік Черкаси
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 18:00;, Нд: 9:00 - 15:00
Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.