Logo
0 800 30 07 00

Встановлення внутрішньоматкової спіралі (ВМС) у Черкасах

Внутрішньоматкову спіраль (ВМС) використовують як зручний і безпечний протизаплідний засіб, який встановлюють на кілька років. Поставити внутрішньоматкову спіраль у Черкасах можна в медичному центрі «ОН Клінік Черкаси». Запис на прийом до гінеколога ведеться цілодобово.

Що таке внутрішньоматкова спіраль (ВМС)

Внутрішньоматкова жіноча спіраль – це невелике пристосування Т-подібної форми з металевими та пластиковими елементами, яке вводиться в матку. ВМС нейтралізує (знищує або знерухомлює) сперматозоїди і запобігає заплідненню яйцеклітини.

Для чого ставлять внутрішньоматкову спіраль

Внутрішньоматкову спіраль ставлять для запобігання вагітності. Процедуру проводять амбулаторно. Внутрішньоматкову спіраль можна ставити на будь-який день менструального циклу, а також після пологів. Після встановлення ВМС немає необхідності приймати протизаплідні таблетки.

Внутрішньоматкова спіраль забезпечує високий відсоток захисту від потенційної вагітності (ефективність контрацепції за допомогою протизаплідної спіралі становить не менше 99%). Крім контролю над народжуваністю, ВМС може полегшити тяжкість менструальних симптомів, знизити ймовірність появи новоутворень яєчників і матки.

Як працює внутрішньоматкова спіраль

Механізм дії внутрішньоматкової спіралі, що містить мідь, полягає у зміні складу цервікального слизу. ВМС блокує рух сперматозоїдів і провокує запалення слизової оболонки матки (ендометрія), тому ризик імплантації та розвитку ембріона зводиться до мінімуму.

Гормональна внутрішньоматкова спіраль працює завдяки вивільненню гормону, який згущує цервікальний слиз, ускладнюючи потрапляння сперматозоїдів у фаллопієві труби. Діюча речовина гормональної спіралі також стоншує слизову оболонку матки і частково пригнічує здатність вивільняти яйцеклітину під час менструального циклу. Плюси внутрішньоматкової спіралі:

 • багаторічний захист від незапланованої вагітності після одноразового введення;
 • низький ризик травмування навколишніх тканин;
 • відсутність впливу на гормональний фон (зокрема, ВМС не викликає зміни ваги тіла і секреції сальних залоз);
 • збереження фізіології статевого акту (внутрішньоматкова спіраль не відчувається під час сексу);
 • можливість використання під час грудного вигодовування;
 • відновлення дітородної функції.

Внутрішньоматкова спіраль – один із найменш витратних засобів контрацепції. Основним недоліком ВМС є відсутність захисту від інфекційних захворювань, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ). Також під час використання ВМС місячні можуть ставати більш рясними і болісними.

Показання до встановлення протизаплідної спіралі

Гінекологічну спіраль рекомендується встановлювати жінкам з постійними сексуальними партнерами, а також у разі неможливості приймання оральних контрацептивів через алергію або побічні ефекти. При частій зміні партнерів і відмові від використання презервативів підвищується ризик виникнення ЗПСШ. У разі використання внутрішньоматкової спіралі інфекції можуть глибоко проникати в тканини і викликати ускладнення.

Крім цього, вагінальну спіраль на основі міді встановлюють для запобігання вагітності протягом п'яти днів після незахищеного сексу. Протипоказання до встановлення внутрішньоматкової спіралі проти вагітності:

 • рясні менструальні виділення;
 • перенесені аборти (ВМС може спровокувати перфорацію стінок матки);
 • запальні захворювання репродуктивної системи;
 • анатомічні аномалії матки, що перешкоджають введенню спіралі;
 • поточна вагітність;
 • позаматкова вагітність в анамнезі;
 • ерозія, дисплазія, травми шийки матки;
 • вагінальна кровотеча;
 • злоякісні новоутворення матки;
 • пухлини печінки;
 • післяпологова інфекція.

За наявності інфекційних захворювань внутрішньоматкову спіраль можна встановлювати не раніше, ніж через три місяці після одужання. Мідьвмісну ВМС не використовують у разі алергії на метал.

Встановлення жіночої спіралі в Черкасах

Підготовка до встановлення ВМС включає гінекологічний огляд, тест на вагітність і лабораторні дослідження на ЗПСШ. Оптимальним періодом встановлення ВМС є перший тиждень менструального циклу (коли ризик вагітності мінімальний), однак за необхідності спіраль можна ставити і без місячних. Процедура встановлення жіночої спіралі:

 1. Місцева анестезія (ставити внутрішньоматкову спіраль не боляче, але за бажанням пацієнтки можуть використовуватися анестетики для запобігання дискомфорту).
 2. Розширення піхви за допомогою гінекологічного дзеркала.
 3. Введення ВМС через шийку матки.
 4. Обрізка ниток (спіраль ставлять так, щоб від зовнішнього зіву шийки матки виступало три-чотири сантиметри ниток, які використовують для видалення ВМС за потреби).

Встановлення спіралі від вагітності займає кілька хвилин. У разі короткострокових болів, які іноді виникають після процедури, можна скористатися нестероїдними протизапальними препаратами. У разі появи рясних виділень із кров'ю застосовуються прокладки.

Після введення жіночої спіралі слід не менше семи днів утримуватися від важких фізичних навантажень, виключити статеві контакти, а також відмовитися від відвідування саун і лазень. Протягом одного-двох тижнів після встановлення внутрішньоматкової спіралі рекомендується пройти повторний огляд гінеколога. 

Термін носіння протизаплідної спіралі

Термін носіння внутрішньоматкової спіралі вказується виробником ВМС і узгоджується з лікарем. Як правило, мідні протизаплідні спіралі розраховані на 10-річний період експлуатації. Спіралі для жінок, дія яких грунтується на дозованому вивільненні гормонів, у середньому потребують заміни протягом періоду від трьох до восьми років.

ВМС підлягає заміні після закінчення планового терміну, якщо виникає необхідність у продовженні використання маткової спіралі. У разі перевищення рекомендованих термінів збільшується ризик завагітніти зі спіраллю.

Видалення внутрішньоматкової спіралі в Черкасах

Однією з причин видалення внутрішньоматкової спіралі для жінок, які народжували і не народжували, є необхідність заміни ВМС, у якої закінчився термін використання. Інші причини для видалення внутрішньоматкової спіралі:

 • підтверджена вагітність або планування вагітності (завагітніти можна під час будь-якого сексуального контакту після видалення ВМС);
 • порушення менструального циклу;
 • злоякісні новоутворення репродуктивної системи;
 • відмова від контрацепції за допомогою ВМС на користь презервативів;
 • дискомфорт і болі (можуть бути наслідками зміщення ВМС);
 • інтенсивні вагінальні кровотечі.

Прибрати спіраль можна без місячних або під час менструації. Під час видалення ВМС використовують спеціальні кільцеві щипці, за допомогою яких необхідно обережно потягнути за нитки внутрішньоматкової спіралі. Для апаратної візуалізації ниток спіралі в гінекології застосовується трансвагінальне УЗД.

Записатися на консультацію гінеколога, установку й видалення протизаплідної спіралі в Черкасах у медичному центрі «ОН Клінік Черкаси» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом. Ціну встановлення внутрішньоматкової спіралі також можна уточнити в телефонному режимі.

Жук Світлана Іванівна
Жук Світлана Іванівна
Лікар відділення гінекології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість установки внутриматочной спирали (ВМС) у Черкасах

Відеокольпоскопія
ОНЛАЙН Повторний діагностичний прийом лікаря акушера-гінеколога за кордон
ОНЛАЙН Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога за кордон
ОНЛАЙН-Повторний діагностичний прийом лікаря акушера-гінеколога
ОНЛАЙН-Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога
Пайпель-біопсія порожнини матки
970 грн
Первинний прийом лікаря акушера-гінеколога без УЗД
Повторний діагностичний прийом лікаря акушера-гінеколога
Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога

Лікарі відділення гінекології ОН Клінік Черкаси

Відгуки про лікарів-гінекологів у Черкасах

Дуже вдячна гінекологу Ткаченко Е.О. за такі теплі прийоми. Надзвичайно приємний лікар, турботлива і уважна до проблем пацієнта. Зробили всі аналізи, дослідили...
Катерина , 02.04.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Здоров'я і успіхів! Лікар Ткаченко Елла Олегівна молода та професійна, фахівець у своїй справі, ввічлива та доброзичлива. Вдячна лікарю! Лікар УЗД Сас Андрій М...
Тетяна , 16.12.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Юлія Юріївна чудовий лікар! Давно в нас у місті не було чесних, чуйних, приємних лікарів!
Діаніта , 07.08.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Добрий день! Хочу від щирого серця подякувати лікарю Олексієнко Юлії Юріївні! Надзвичайно хороший,приємний та розумний гінеколог, просто лікар від Бога. Юлія Юр...
Ірина , 03.08.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Велика вдячність Олексієнко Юлії Юріївні! Кваліфікований лікар з чуйним, людяним ставленням, відповіла на всі питання і прояснила подальшу стратегію лікування....
Аліна , 18.04.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Була на прийомі у лікаря Жук Світлани Іванівни. Уважно вислухала, обстежила, чітко та зрозуміло все пояснила. Лікар, яка шукає причину проблеми, а не призначає...
Оксана , 20.01.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Доброго дня! Хочу поділитися своєю історією та подякувати лікарю гінекологу Вербовій Сніжані Василівні. Була на прийомі 08.04.2022, видалення ВМС. Два лікарі, в...
Олександра , 10.04.2022. Показати відповідь
Оцінка:
Дуже задоволена відвідуванням центру, приємна обстановка та адміністратори. Лікарем також задоволена, вона мені все пояснила і відповіла на всі питання. Рекомен...
Віолетта , 24.03.2022. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Черкаси, вул. Чехова, 43

ОН Клінік Черкаси
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 18:00;, Нд: 9:00 - 15:00
Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.