Logo
0 800 30 07 00

Лікування дисфункції яєчників у Черкасах

Дисфункція яєчників – це порушення вироблення статевих гормонів і виділення яйцеклітин у яєчниках у жінок віком до 40 років. Дисфункція яєчників небезпечна розвитком безпліддя, остеопорозу і захворювань серцево-судинної системи. 

Якщо немає місячних і болять яєчники, необхідно звернутися до лікаря. У медичному центрі «ОН Клінік Черкаси» гінекологи лікують дисфункцію яєчників, запис на прийом ведеться цілодобово.

Причини дисфункції яєчників

Яєчники – це парні ендокринні залози, які виробляють і виділяють яйцеклітини під час овуляції. Хвороба яєчників у жінок може розвинутися через вроджену нестачу фолікулів, з яких формується яйцеклітина. Інші причини дисфункції яєчників:

 • пошкодження хромосом (синдром Тернера, синдром крихкої Х-хромосоми);
 • аутоімунні порушення (гіпопаратиреоз, міастенія, саркоїдоз);
 • ендокринні патології (хвороба Аддісона, цукровий діабет);
 • вірусні інфекції (паротит, ВІЛ);
 • ферментні патології (галактоземія);
 • хіміотерапія і променева терапія;
 • вплив на організм токсинів (сигаретного диму, пестицидів).

Проблеми з яєчниками у жінок можуть з'явитися після хірургічних втручань на органах малого таза. Ановуляторна дисфункція яєчників може виникнути через підвищений рівень пролактину в крові (у разі грудного вигодовування, пухлини гіпофіза). Ризик порушення роботи яєчників зростає у віці 35-40 років, оскільки знижується запас яйцеклітин і може порушуватися вироблення статевих гормонів (наприклад, через надлишкову масу тіла, шкідливі звички та набуті системні патології).

Симптоми дисфункції яєчників

Гіпофункція яєчників супроводжується низьким рівнем естрогену і високим рівнем фолікулостимулюючого гормону в крові. Дисфункція яєчників може проявлятися нерегулярністю менструацій. Мізерні кров'янисті виділення за дисфункції яєчників можуть виникати через витончення внутрішнього шару (ендометрія) матки.

Аменорея за дисфункції яєчників характеризується відсутністю місячних протягом чотирьох-шести місяців. Також за дисфункції яєчників можуть з'являтися коричневі виділення з піхви в міжменструальний період. Біль за дисфункції яєчників виникає внизу живота справа або зліва (залежно від ураженого яєчника). Інші симптоми дисфункції яєчників:

 • припливи жару і нічна пітливість;
 • сухість піхви, біль під час статевого акту;
 • дратівливість, депресія або тривога;
 • порушення концентрації уваги та пам'яті;
 • зниження лібідо.

Низький рівень естрогену за дисфункції яєчників може спричинити остеопороз (слабкість, ламкість кісток) та атеросклероз (накопичення холестерину в артеріях). Наслідки дисфункції яєчників включають безпліддя, гіпотиреоз (недостатню активність щитоподібної залози) і синдром сухого ока. Дисфункція яєчників небезпечна розвитком тривожних і депресивних розладів, деменції, а також хвороби Паркінсона. Маткова кровотеча за дисфункції яєчників потребує невідкладної допомоги.

Види та стадії дисфункції яєчників

За ідіопатичної (неуточненої) дисфункції яєчників причину розвитку патології визначити неможливо. За первинної дисфункції яєчників немає місячних через спадкову схильність. Вторинна недостатність виникає через системні патології або травми. Види дисфункції яєчників:

 • дисфункція яєчників ювенільного періоду (з'являється в період розвитку репродуктивної функції у віці 12-18 років);
 • дисфункція яєчників репродуктивного періоду (виникає у жінок віком 18-45 років);
 • дисфункція яєчників пременопаузального періоду (розвивається під час поступового згасання репродуктивної функції у віці 45-50 років).

Клімактерична дисфункція яєчників є фізіологічною і виникає у віці 50-55 років. Клімакс характеризується стійкою віковою відсутністю фолікул у яєчниках.

Діагностика дисфункції яєчників у Черкасах

Перед призначенням лікування гінеколог проводить діагностику порушення функції яєчників, яка полягає в зборі анамнезу та фізикальному огляді. Визначити дисфункцію яєчників допоможуть лабораторні дослідження крові та сечі. Аналізи за дисфункції яєчників відображають наявність інфекції або аутоімунних патологій. У разі дисфункції яєчників також здають аналізи на жіночі гормони. Для діагностики гіпогонадотропної недостатності яєчників лікар може призначити УЗД органів малого таза для виключення запалення яєчників або вагітності.

Диференціюють діагноз дисфункції яєчників із депресивним розладом, анорексією, зміщенням яєчника і синдромом полікістозних яєчників. При підозрі на недостатність яєчників потрібно виключити вроджену гіперплазію надниркових залоз, аутоімунні захворювання (системний червоний вовчак, ревматоїдний артрит, міастенію, тиреоїдит Хашимото).

Важливо відрізнити дисфункцію лівого або правого яєчника від передчасної менопаузи. На відміну від менопаузи, при порушенні функції яєчників менструації можуть бути нерегулярними протягом багатьох років. Також за дисфункції яєчників можливо завагітніти.

Потрібно диференціювати дисфункцію правого або лівого яєчника від фізіологічної аменореї (у період вагітності або грудного вигодовування). Також може розвинутися дисфункція яєчників на тлі припинення прийому КОК (комбінованих оральних контрацептивів).

Лікування дисфункції яєчників у Черкасах

Лікування дисфункції яєчників полягає в прийомі замісної гормональної терапії. Гормональні препарати в разі дисфункції яєчників містять естроген із прогестероном. Прогестерон призначається в разі дисфункції яєчників дітородного періоду (для захисту слизової оболонки матки від розвитку онкології). Для лікування затримки і болю в правому яєчнику використовують гормональні препарати у вагінальних свічках або нашкірних пластирах. Приймання ліків при захворюванні яєчників у вигляді таблеток підвищує ризик венозної тромбоемболії. Лікується дисфункція яєчників протягом тривалого часу (приймати препарати можна до настання менопаузи).

У разі жіночих хвороб яєчників рекомендується вживати добавки кальцію і вітаміну D для запобігання остеопорозу. За діагнозу дисфункція яєчників потрібне збалансоване харчування, помірні фізичні навантаження і відмова від шкідливих звичок (куріння, зловживання алкоголем).

Записатися на консультацію гінеколога і лікування дисфункції яєчників за міжнародними протоколами в медичному центрі «ОН Клінік Черкаси» можна за номером телефону, вказаним на сайті, або заповнивши форму запису на прийом.

Жук Світлана Іванівна
Жук Світлана Іванівна
Лікар відділення гінекології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість лікування дисфункції яєчників у Черкасах

Відеокольпоскопія
ОНЛАЙН Повторний діагностичний прийом лікаря акушера-гінеколога за кордон
ОНЛАЙН Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога за кордон
ОНЛАЙН-Повторний діагностичний прийом лікаря акушера-гінеколога
ОНЛАЙН-Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога
Пайпель-біопсія порожнини матки
970 грн
Первинний прийом лікаря акушера-гінеколога без УЗД
Повторний діагностичний прийом лікаря акушера-гінеколога
Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога

Лікарі відділення гінекології ОН Клінік Черкаси

Відгуки про лікарів-гінекологів у Черкасах

Дуже вдячна гінекологу Ткаченко Е.О. за такі теплі прийоми. Надзвичайно приємний лікар, турботлива і уважна до проблем пацієнта. Зробили всі аналізи, дослідили...
Катерина , 02.04.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Здоров'я і успіхів! Лікар Ткаченко Елла Олегівна молода та професійна, фахівець у своїй справі, ввічлива та доброзичлива. Вдячна лікарю! Лікар УЗД Сас Андрій М...
Тетяна , 16.12.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Юлія Юріївна чудовий лікар! Давно в нас у місті не було чесних, чуйних, приємних лікарів!
Діаніта , 07.08.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Добрий день! Хочу від щирого серця подякувати лікарю Олексієнко Юлії Юріївні! Надзвичайно хороший,приємний та розумний гінеколог, просто лікар від Бога. Юлія Юр...
Ірина , 03.08.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Велика вдячність Олексієнко Юлії Юріївні! Кваліфікований лікар з чуйним, людяним ставленням, відповіла на всі питання і прояснила подальшу стратегію лікування....
Аліна , 18.04.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Була на прийомі у лікаря Жук Світлани Іванівни. Уважно вислухала, обстежила, чітко та зрозуміло все пояснила. Лікар, яка шукає причину проблеми, а не призначає...
Оксана , 20.01.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Доброго дня! Хочу поділитися своєю історією та подякувати лікарю гінекологу Вербовій Сніжані Василівні. Була на прийомі 08.04.2022, видалення ВМС. Два лікарі, в...
Олександра , 10.04.2022. Показати відповідь
Оцінка:
Дуже задоволена відвідуванням центру, приємна обстановка та адміністратори. Лікарем також задоволена, вона мені все пояснила і відповіла на всі питання. Рекомен...
Віолетта , 24.03.2022. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Черкаси, вул. Чехова, 43

ОН Клінік Черкаси
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 18:00;, Нд: 9:00 - 15:00
Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.