Хірургічне лікування поліпів сечового міхура в Харкові

Поліпи сечового міхура - доброякісні новоутворення, що утворюються на слизовій оболонці всередині органу. Вони з'являються із-за надмірного розростання тканин (епітелію) слизової сечового міхура. Поліпи виглядають як округлі пухлини червонуватого кольору. Вони бувають як поодинокими, так і множинними. Деякі поліпи ростуть прямо в слизовій оболонці сечового міхура, а інші кріпляться до нього за допомогою ніжки.

Розмір доброякісних епітеліальних пухлин в сечовому міхурі варіює від декількох міліметрів до декількох сантиметрів. Поки поліпи невеликого розміру, вони зазвичай ніяк себе не проявляють. Симптоми захворювання з'являються пізніше, коли з-за зростання пухлини порушується нормальний відтік сечі. Великий поліп в сечовому міхурі, розташований в гирлі сечоводу або біля входу в уретру, може привести до затримки сечі.

Поліпи сечового міхура у чоловіків діагностують значно частіше, ніж у жінок. Середній вік пацієнтів становить 58-60 років, хоча пухлини можуть виникати і у молодих людей. Незважаючи на те, що поліпи мають доброякісну природу, існує ризик їх переродження в рак сечового міхура, тому найкращим способом лікування залишається хірургічне видалення пухлин.

Причини появи поліпів в сечовому міхурі

Точна причина утворення поліпів у сечовому міхурі до сих пір залишається невідомою, але існує ряд факторів, що провокують утворення пухлин:

 • інфекційні захворювання сечостатевої системи (уреаплазмоз, мікоплазмоз та інші). Хронічний цистит також може провокувати зростання поліпів через подразнення і запалення слизової оболонки сечового міхура;
 • камені в сечовому міхурі, що травмують слизову;
 • тривале або часте використання сечового катетера;
 • вірус папіломи людини;
 • куріння - хімічні речовини з тютюнового диму проникають в кров, а потім фільтруються нирками та потрапляють в сечовий міхур разом з сечею;
 • вплив інших токсичних хімічних речовин, радіації;
 • хіміотерапія;
 • вік. Пухлини в сечовому міхурі діагностують переважно у пацієнтів після 55 років;
 • спадкова схильність. Деякі генні мутації, що передаються у спадок, збільшують ризик розвитку поліпів сечового міхура.

Деякі з перерахованих факторів ризику розвитку пухлин в сечовому міхурі можна усунути, але на інші, такі як вік і спадковість, вплинути не можна. Тому важливо регулярно проходити обстеження в уролога, щоб вчасно виявити проблему і почати лікування. На розвиток доброякісної пухлини сечового міхура вказують такі симптоми:

 • зміна напрямку струменя або розбризкування сечі;
 • больові відчуття під час сечовипускання;
 • гематурія - домішки крові в сечі (поліпи можуть кровоточити);
 • мимовільне або утруднене виділення сечі (дизурія).

Діагностика поліпа сечового міхура

Діагностика поліпів сечового міхура ускладнюється тим, що на початковому етапі вони ніяк себе не проявляють, тому людина не підозрює про захворювання і не звертається до лікаря. Симптоми поліпів з'являються в міру їх зростання і нагадують прояви інших хвороб сечового міхура, наприклад, циститу. Тому для діагностики поліпів сечового міхура призначають комплекс лабораторних та інструментальних досліджень:

 • аналізи сечі (для виявлення гематурії і бактерій, що викликають запалення);
 • УЗД органів малого тазу;
 • цистоскопію - найбільш інформативний метод дослідження слизової оболонки сечового міхура. В ході процедури в сечовий міхур через уретру вводиться тонкий довгий зонд, оснащений мініатюрною відеокамерою і підсвічуванням (цистоскоп). Зображення з камери виводиться на монітор. Лікар оглядає стінки сечового міхура і при необхідності бере зразок тканини поліпа для дослідження на предмет його злоякісності (біопсія).

Хірургічне лікування поліпів сечового міхура

Найбільш ефективним методом лікування поліпів сечового міхура є хірургічна операція з їх видалення. Доброякісні пухлини несуть потенційний ризик для здоров'я пацієнта, так як вони можуть трансформуватися в рак сечового міхура.

Видалення поліпів сечового міхура проводиться методом трансуретральної резекції (ТУР). Це малоінвазивна ендоскопічна операція, яка проводиться практично так само, як і цистоскопія. За дві години до ТУР пацієнту не можна їсти і пити. Після внутрішньовенної седації або місцевого застосування знеболюючого гелю в сечовипускальний канал вводиться цистоскоп. Лікар оглядає стінки сечового міхура і зрізає поліпи петлею, нагрітою до високих температур за допомогою високочастотного струму. При цьому кровоносні судини в рані «запаюються», що виключає ризик кровотеч і приєднання інфекції.

Видалення поліпів методом трансуретральної резекції триває від 30 хвилин до години. Після операції пацієнт переводиться в палату, де перебуває під наглядом медперсоналу (від декількох годин до доби).

Запишіться на консультацію лікаря-уролога з приводу хірургічного лікування поліпів сечового міхура в медичному центрі «ОН Клінік Харків». Залиште заявку на сайті або зателефонуйте за вказаним телефоном.

Вовк Валерій Анатолійович
Вовк Валерій Анатолійович
Лікар відділення хірургії

Вартість хірургічного лікування поліпів сечового міхура у Харкові

Консультація хірурга
Консультація оперуючого лікаря-хірурга
Консультація торакального хірурга
ОНЛАЙН Консультація торакального хірурга
ОНЛАЙН Консультація хірурга
Консультація лікаря хірурга-ендокринолога
Консультація онкогінеколога
ОНЛАЙН Консультація онкогінеколога
Консультація онкохірурга
ОНЛАЙН Консультація онкохірурга
Консультація хірурга-ендокринолога
ОНЛАЙН Консультація хірурга-ендокринолога
ОНЛАЙН Консультація хірурга за кордон

Лікарі відділення хірургії ОН Клінік Харків

Відгуки про хірургів ОН Клінік у Харкові

Чудовий лікар, уважний і кваліфікований. Дуже вдячна Вам!
Валентина , 20.07.2022. Показати відповідь
Оцінка:

Youtube OnClinic

Адреса: Харків, вул. Молочна, 48

ОН Клінік Харків Гагаріна - тимчасово не працює
Приймаємо: Уточнюйте
Запис по телефону: 0 800 30 11 77 Цiлодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама