Хірургічне лікування аденоми простати в Харкові

Аденома простати - захворювання, що характеризується надмірним розростанням тканин передміхурової залози. Інша назва патології - доброякісна гіперплазія простати. Так як передміхурова залоза оточує ділянку сечівника, її збільшення призводить до порушення сечовипускання і появи дискомфортних відчуттів в паху.

Аденома простати - поширене захворювання серед чоловіків старшої вікової групи. За статистикою, близько 70% чоловіків у віці від 70 років мають гіперплазію простати. З кожним роком ризик розвитку захворювання зростає.

Гіперплазія простати - доброякісна пухлина, не схильна до злоякісного переродження. Рак передміхурової залози - окреме захворювання, яке може виникати як у пацієнтів з аденомою, так і без неї. Саме по собі збільшення простати не підвищує ризик розвитку раку.

Найбільш поширеними симптомами аденоми простати є:

 • млявість струменя сечі;
 • переривчасте сечовипускання;
 • необхідність напружувати живіт, щоб помочитися;
 • помилкові позиви до сечовипускання;
 • відчуття розтягування сечового міхура через надмірне скупчення сечі;
 • прискорене сечовипускання, особливо вночі;
 • відчуття неповного випорожнення сечового міхура.

Ознаки аденоми простати і простатиту багато в чому схожі - розлади сечовипускання і біль в паху. Але гострий простатит (запалення передміхурової залози) викликаний інфекцією і супроводжується підвищенням температури тіла і ознобом. При гіперплазії простати маркерів запалення немає.

Виразність ознак аденоми простати залежить від стадії розвитку патології. При істотному збільшенні залози можлива гостра затримка сечі, коли її відходження можливо тільки через катетер. Тому при появі перших симптомів гіперплазії простати потрібно відразу звернутися до уролога. Спроби самостійного лікування аденоми простати народними засобами в кращому випадку не дадуть позитивного ефекту, а в гіршому можуть завдати шкоди здоров'ю.

Причини розвитку аденоми простати

До основних причин розвитку аденоми простати відносять:

 • зміна гормонального балансу в результаті природного старіння організму і згасання репродуктивної функції;
 • порушення функції яєчок;
 • зниження рівня тестостерону в крові;
 • наявність простат-специфічного антигену (ПСА);
 • дефіцит цинку.

До непрямих причин, що впливає на розвиток аденоми простати, можна віднести:

Стадії розвитку аденоми простати

Існує три етапи розвитку аденоми простати:

 1. компенсована стадія характеризується слабо вираженими ознаками порушення сечовипускання. Залишкова сеча відсутня або її обсяг не перевищує 50 мл;
 2. субкомпенсована стадія діагностується при істотному порушенні функції сечового міхура. На даному етапі розвитку аденоми обсяг залишкової сечі перевищує 50 мл;
 3. декомпенсована стадія характеризується повним порушенням функцій сечового міхура і розвитком ускладнень захворювання.

Правильне лікування аденоми простати починається з консультації уролога. На прийомі лікар вислуховує скарги пацієнта, вивчає історію його хвороби та проводить ректальний огляд, щоб оцінити розмір передміхурової залози. До інших методів діагностики аденоми простати відносять:

 • аналізи крові, сечі;
 • трансректальне УЗД простати;
 • УЗД нирок, сечового міхура;
 • урофлоуметрію - неінвазивний метод дослідження основних параметрів сечовипускання (обсяг виділеної сечі, силу струменя і інші);
 • аналіз на простатспецифічний антиген (ПСА) - призначається для скринінгу гіперплазії і раку простати. Підвищення рівня ПСА при аденомі простати збільшує ризик розвитку онкології.

Лікування аденоми простати направлено на усунення симптомів захворювання, запобігання розвитку ускладнень і підвищення якості життя чоловіка. Воно може бути як медикаментозним, так і хірургічним - це залежить від стадії патології і наявності або відсутності ускладнень.

Лікування аденоми простати без операції (амбулаторно) показано на першій або другій (без ускладнень) стадії патології. Пацієнту призначають лікарські препарати для нормалізації сечовипускання і уповільнення зростання тканин простати.

Для підвищення ефективності медикаментозної терапії хворому рекомендується дотримуватися спеціальної дієти при аденомі простати. Необхідно виключити з раціону солодощі, смажене, солоне, жирне, а також приймати їжу невеликими порціями. При лікуванні аденоми простати в домашніх умовах препаратами, призначеними лікарем, пацієнту потрібно періодично проходити контрольні обстеження.

Хірургічне лікування при аденомі простати

Коли потрібна операція при аденомі простати:

 • при неефективності лікарської терапії;
 • при занадто великому розмірі простати;
 • при істотному порушенні сечовидільної функції.

Для хірургічного лікування аденоми простати застосовується методика трансуретральної резекції (ТУР). Вона передбачає видалення частини передміхурової залози, здавлюючи уретру. Трансуретральна резекція - це малоінвазивна ендоскопічна операція, при якій відсутні розрізи, так як доступ до аденоми здійснюється через сечовипускальний канал.

Напередодні ввечері і в день операції з видалення аденоми простати пацієнту не можна їсти, за дві години до операції не можна пити. Для знеболення використовується спінальна анестезія (укол в спину, після якого пацієнт залишається в свідомості, але нижня частина тіла нечутлива) і внутрішньовенна седація.

В уретру вводиться цистоскоп - довгий, тонкий і гнучкий інструмент у вигляді трубки, оснащений відеокамерою, джерелом світла і електричною петлею. Зображення з камери в збільшеному вигляді передається на монітор. Хірург зрізає тканини аденоми електричною петлею, промиває операційну область і встановлює уретральний катетер, який через 1-2 дні видаляють.

Видалені тканини простати направляються на гістологічне дослідження, щоб підтвердити їх доброякісний характер. Хірургічне видалення аденоми простати триває в середньому 1-1,5 години. Після операції пацієнт 2-3 дні знаходиться в стаціонарі під наглядом лікарів.

Період реабілітації після ТУР аденоми простати триває близько тижня. Пацієнт може повертатися до звичного життя, але в найближчі 2 місяці йому не можна робити різких рухів, напружувати живіт і відновлювати інтимне життя.

Запишіться на хірургічне лікування аденоми простати в медичному центрі «ОН Клінік Харків». Зателефонуйте за вказаним телефоном або залиште заявку на сайті в будь-який зручний для вас час.

Вовк Валерій Анатолійович
Вовк Валерій Анатолійович
Лікар відділення хірургії

Вартість хірургічного лікування аденоми простати у Харкові

Консультація хірурга
Консультація оперуючого лікаря-хірурга
Консультація торакального хірурга
ОНЛАЙН Консультація торакального хірурга
ОНЛАЙН Консультація хірурга
Консультація лікаря хірурга-ендокринолога
Консультація онкогінеколога
ОНЛАЙН Консультація онкогінеколога
Консультація онкохірурга
ОНЛАЙН Консультація онкохірурга
Консультація хірурга-ендокринолога
ОНЛАЙН Консультація хірурга-ендокринолога
ОНЛАЙН Консультація хірурга за кордон

Лікарі відділення хірургії ОН Клінік Харків

Відгуки про хірургів ОН Клінік у Харкові

Чудовий лікар, уважний і кваліфікований. Дуже вдячна Вам!
Валентина , 20.07.2022. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Харків, вул. Молочна, 48

ОН Клінік Харків Гагаріна - тимчасово не працює
Приймаємо: Уточнюйте
Запис по телефону: 0 30 11 77 Цiлодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама