Малоінвазивна хірургія в гінекології в Харкові

Малоінвазивні операції в гінекології стають все більш затребуваними, тому що дозволяють провести ефективне лікування захворювань з мінімальним втручанням в організм пацієнтки. Перевагами малоінвазивної хірургії є мала травматичність тканин, відсутність виражених больових відчуттів після операції, низький ризик ускладнень і короткий відновлювальний період.

Які захворювання лікує хірург-гінеколог в «ОН Клінік Харків»?

Хірург-гінеколог в медичному центрі «ОН Клінік Харків» лікує такі захворювання:

 • кісти яєчників - доброякісні пухлиноподібні утворення, заповнені рідким вмістом. Розмір кіст варіює від 1 см до 15 см і більше. Кіста яєчника, яка розростається, призводить до появи болів внизу живота, а також зміни тривалості та інтенсивності менструацій. При розриві кісти яєчника потрібна негайна госпіталізація;
 • фіброміома матки - доброякісна пухлина м'язового шару матки. Основними ознаками фіброміоми є рясні, болючі менструації, міжменструальні кровотечі і невиношування вагітності. У деяких випадках фіброміома може переродитися в злоякісну пухлину;
 • опущення, випадіння матки - патологія, при якій орган зміщується нижче його анатомічних кордонів. Відсутність лікування призводить до випадання матки за межі статевих губ;
 • поліпи матки - округлі новоутворення на ніжці, викликані надмірним зростанням ендометрія (внутрішнього слизового шару матки). Поліпи бувають поодинокими і множинними. Новоутворення призводять до рясних маткових кровотеч і безпліддя. Єдиним методом лікування патології є хірургічне видалення поліпів матки;
 • бартолініт - запалення бартолінових залоз;
 • завмерла вагітність в порожнині матки;
 • синехії - зрощення малих статевих губ у дівчаток.

Також в нашому медичному центрі проводиться пластика інтимних органів. За допомогою малоінвазивних хірургічних методик можна поліпшити зовнішній вигляд статевих органів, відновити їх втрачену функціональність (після пологів, травм), а також підвищити якість сексуального життя.

Хірургічне лікування бартолініта

Бартолініт - запалення бартолінових залоз, розташованих по обидві сторони нижньої частини піхви. Парні залози діаметром близько 1 см виробляють секрет (мастило), зволожуючи піхву. Вивідні протоки бартолінових залоз відкриваються на внутрішній стороні нижньої частини малих статевих губ.

Коли в залозу через протоку потрапляє інфекція, вона запалюється і набрякає. Секрет вже не може виходити назовні і накопичується в залозі, формуючи кісту. Коли тканина бартолінової залози заповнюється гноєм, виникає абсцес, що супроводжується підвищенням температури тіла до 38-39 і сильним болем.

До основних причин бартолініта відносять:

Лікування бартолініта буває медикаментозним і хірургічним. При великих кістах, абсцесах і частих рецидивах захворювання показана операція. Хірургічне лікування бартолінита передбачає розтин кісти або абсцесу, видалення вмісту або самої залози.

Операція проводиться під внутрішньовенним наркозом або з використанням місцевого анестетика. Хірург робить невеликий надріз над утворенням, видаляє його вміст або саму бартолінову залозу. Рана зашивається косметичним швом. Операція триває близько 30 хвилин.

Період відновлення після бартолініта триває 6-7 днів. Протягом цього часу рекомендується відмовитися від відвідування лазні, сауни, уникати переохолодження і сексуальних контактів.

Хірургічне вишкрібання матки

Завмерла вагітність - це припинення розвитку ембріона в матці і його загибель. Патологія виникає зазвичай в першому триместрі вагітності. Жінка спочатку може не здогадуватися про те, що сталося, так як симптоми з'являються через кілька днів (від 6 до 12).

Основні ознаки вагітності, що завмерла:

 • сильна, тягнуча біль внизу живота;
 • кров'янисті виділення з піхви;
 • погіршення самопочуття;
 • підвищення температури тіла (37-37,5 ° С);
 • озноб;
 • різке припинення токсикозу.

Щоб запобігти інтоксикації організму жінки продуктами розпаду плідного яйця, проводять хірургічне вискоблювання при завмерлої вагітності. Для чищення матки застосовується ендоскопічна методика - гістерорезектоскопія, що використовується також для діагностики гінекологічних захворювань. Процедура проводиться під загальним наркозом і триває від 30 хвилин до години. Увечері напередодні та в день операції не можна їсти, за дві години до операції не можна пити.

Етапи чистки після завмерлої вагітності: 

 • Після знеболювання в матку через піхву вводиться гістероскоп - довгий тонкий зонд з вбудованим джерелом світла і мініатюрною відеокамерою, зображення з якої в збільшеному вигляді виводиться на монітор.
 • Хірург оглядає порожнину матки і видаляє плодове яйце спеціальними інструментами, введеними в матку через гістероскоп.

Віддалений під час операції біоматеріал відправляють в лабораторію на дослідження. Після завершення чистки матки пацієнтка перекладається в палату, де перебуває під наглядом медперсоналу від декількох годин до доби. Період повного відновлення після вагітності, що завмерла триває близько 2-3 тижнів.

Вакуумне вишкрібання при вагітності, що завмерла передбачає видалення плідного яйця з матки за допомогою вакуумного відсмоктування. Методика застосовується на ранніх термінах вагітності та по ефективності поступається ендоскопічно-хірургічного чищення матки.

Інтимна пластика

Інтимна пластична хірургія спрямована на усунення естетичних недоліків статевих органів (вроджених та набутих). За допомогою пластики інтимних зон можна також поліпшити сексуальне життя і виправити такі проблеми, як слабке збудження і труднощі з досягненням оргазму.

Види інтимних пластичних операцій у жінок:

 • лабіопластика - корекція форми та розміру великих чи малих статевих губ;
 • вагінопластика - операція по звуженню піхви та зміцненню м'язів тазового дна;
 • гіменопластика - відновлення дівочої пліви;
 • дефлорація - хірургічне видалення занадто щільної дівочої пліви;
 • кліторопластика - збільшення або зменшення головки клітора, висічення капюшона клітора для посилення сексуальних відчуттів;
 • збільшення точки G - ін'єкції препаратів гіалуронової кислоти в ерогенну зону на передній стінці піхви. Дозволяють отримувати більше задоволення від статевого акту як самій жінці, так і її партнеру.

Хірургічне лікування синехій

Синехії - це захворювання статевих губ у дівчаток, що характеризується їх зрощенням. Патологія діагностується у дівчаток у віці від 3 до 6 років. У деяких випадках синехії у дитини спостерігаються і після початку статевого дозрівання.

Зрощення малих статевих губ у дівчаток буває частковим, коли зростається вхід у піхву, і повним, при якому заростає і зовнішній отвір сечовипускального каналу. Синехії малих губ можуть привести до порушення нормального розвитку зовнішніх статевих органів і запальних захворювань сечовивідних шляхів. Дана хвороба статевих губ лікується хірургічним шляхом - зрощення розсікають скальпелем.

Синехії в матці виникають у дорослих жінок на тлі хронічних запальних захворювань матки або важких, травматичних пологів. Хірургічне лікування зрощень матки передбачає їх розсічення під час процедури гістерорезектоскопії. Хірург вводить в матку через піхву гістероскоп - порожнисту трубку з вбудованим джерелом світла і відеокамерою, що передає зображення на монітор. Після огляду порожнини матки лікар розсікає синехії інструментами, введеними в гістероскоп.

Операція триває 30-60 хвилин. Після її завершення пацієнтка перекладається в палату, де перебуває від 1-3 годин до доби.

Запишіться на консультацію лікаря-гінеколога з приводу лікування гінекологічних захворювань малоінвазійними хірургічними методиками в медичному центрі «ОН Клінік Харків». Зателефонуйте за вказаним телефоном або залиште свою заявку на сайті.

Вовк Валерій Анатолійович
Вовк Валерій Анатолійович
Лікар відділення хірургії

Вартість малоінвазивної хірургії в гінекології у Харкові

Консультація хірурга
Консультація оперуючого лікаря-хірурга
Консультація торакального хірурга
ОНЛАЙН Консультація торакального хірурга
ОНЛАЙН Консультація хірурга
Консультація лікаря хірурга-ендокринолога
Консультація онкогінеколога
ОНЛАЙН Консультація онкогінеколога
Консультація онкохірурга
ОНЛАЙН Консультація онкохірурга
Консультація хірурга-ендокринолога
ОНЛАЙН Консультація хірурга-ендокринолога
ОНЛАЙН Консультація хірурга за кордон

Лікарі відділення хірургії ОН Клінік Харків

Відгуки про хірургів ОН Клінік у Харкові

Чудовий лікар, уважний і кваліфікований. Дуже вдячна Вам!
Валентина , 20.07.2022. Показати відповідь
Оцінка:

Youtube OnClinic

Адреса: Харків, вул. Молочна, 48

ОН Клінік Харків Гагаріна - тимчасово не працює
Приймаємо: Уточнюйте
Запис по телефону: 0 30 11 77 Цiлодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама