Хірургічне лікування фіброміоми в Харкові

Міома матки (фіброміома, лейоміома) - доброякісна пухлина м'язового шару матки. Якщо в структурі пухлини переважають м'язові волокна, вона називається лейоміомою. Новоутворення, що складається в основному зі сполучної тканини - фіброміома. Міома матки є одним з найбільш поширених гінекологічних захворювань. За статистикою, дана патологія діагностується у кожної п'ятої жінки у віці від 30 до 45 років.

Існує кілька видів міоми матки, в залежності від місця її розташування:

 • субсерозна - зростає під зовнішньою оболонкою стінки матки в бік черевної порожнини;
 • інтрамуральна - розвивається всередині м'язового шару матки. Новоутворення, розростаючись, призводить до інтенсивних маткових кровотеч і збільшення розміру органу. Інтрамуральна пухлина матки діагностується частіше за інших;
 • субмукозна - пухлина росте під внутрішньої слизовою оболонкою матки та призводить до деформації її порожнини та рясними менструальними кровотечами;
 • шийкова - вузол виникає на шийці матки. Шийкові міоми діагностуються приблизно в 5% від всіх випадків.

Доброякісні пухлини матки бувають поодинокими та множинними (вузловими). Діаметр новоутворення варіює від 3-5 міліметрів до декількох десятків сантиметрів. Якщо міома збільшується більш ніж на 1 см на рік, вона класифікується як швидкозростаюча. Фіброміоми матки можуть перероджуватися в злоякісну пухлину (1-2% від усіх випадків), тому дуже важливо провести своєчасну діагностику і лікування пухлини.

Причини розвитку фіброміоми матки

Точна причина виникнення фіброміоми матки до сих пір невідома. Вважається, що на розвиток пухлини істотно впливає гормональний дисбаланс (переважання естрогенів над прогестероном) і генетична схильність.

Сприятливі фактори розвитку міоми матки:

 • ранній початок першої менструації;
 • пізні пологи (після 30 років);
 • ожиріння;
 • прийом деяких медикаментів;
 • серцево-судинні захворювання;
 • штучні аборти та діагностичні вискоблювання матки;
 • хронічні запальні захворювання органів малого таза;
 • нерегулярне статеве життя;
 • хронічний стрес.

Симптоми розвитку фіброміоми матки

Симптоми фіброміоми матки на ранній стадії розвитку патології, як правило, відсутні. Пухлина часто виявляється випадково під час гінекологічного огляду з іншого приводу. Перші ознаки фіброміоми матки з'являються в міру збільшення вузла. Їх вираженість і характер залежить також від розташування пухлини.

До основних ознак фіброміоми матки відносять:

 • відчуття тяжкості внизу живота;
 • рясні, болючі менструації зі згустками крові;
 • міжменструальні кровотечі;
 • часті позиви до сечовипускання;
 • біль під час статевого акту;
 • невиношування вагітності;
 • безпліддя.

Болі при фіброміомі матки бувають різного характеру - переймоподібні або тягнучі, періодичні або постійні. При наявності хоча б одного з перерахованих симптомів необхідно пройти огляд у гінеколога. Несвоєчасне лікування фіброміоми матки загрожує розвитком таких серйозних ускладнень, як перекручування ніжки вузла і його відмирання, що вимагають негайної госпіталізації. Спроби самостійного лікування фіброміоми матки народними засобами приведуть лише до поглиблення проблеми, так як вони не здатні зменшити розмір пухлини або сповільнити її зростання.

Лікування фіброміоми матки без операції, за допомогою медикаментозної терапії, показано при одиничної пухлини невеликого розміру (до 6 см) і відсутності виражених симптомів патології. В інших випадках рекомендована хірургічна операція з видалення новоутворення.

Як видаляють фіброміому матки в «ОН Клінік Харків»

Спосіб хірургічного видалення фіброміоми матки підбирається лікарем в кожному конкретному випадку індивідуально. Вибір методики залежить розміру і місця розташування пухлини, кількості фіброматозних вузлів, а також бажання жінки завагітніти в майбутньому. У деяких випадках може бути показано видалення матки.

У медичному центрі «ОН Клінік Харків» проводяться наступні види хірургічних операцій з видалення фіброми матки:

 • відкрита операція передбачає доступ до матки через розріз внизу живота по природній шкірній складці. Дана методика показана при міомах великого розміру;
 • гістероскопічна операція виконується через піхву. Для її проведення застосовується спеціальний прилад - довгий тонкий зонд з вбудованою підсвічувальною відеокамерою, зображення з якої передається на монітор, і хірургічними інструментами. Лікар оглядає порожнину матки та видаляє фіброміому;
 • лапароскопія фіброміоми матки - малоінвазивна операція, яка передбачає видалення пухлини через кілька невеликих проколів в шкірі нижньої частини живота.

В середньому операція по видаленню фіброміоми матки триває 1-2 години. Для знеболення застосовується інгаляційний наркоз - пацієнтка занурюється в сон. Тривалість перебування в стаціонарі після операції - 1-3 дні.

Підготовка до операції з видалення фіброміоми матки

Підготовка до операції з видалення фіброміоми матки починається з консультації гінеколога і проходження передопераційних діагностичних обстежень. На повторному прийомі лікар обговорює з пацієнткою методику проведення операції з видалення пухлини та призначає її дату. Напередодні ввечері та в день операції не можна їсти, за дві години до операції не можна пити.

Запишіться на консультацію лікаря-гінеколога з приводу хірургічного лікування фіброміоми в медичному центрі «ОН Клінік Харків». Залиште заявку на сайті або зателефонуйте за вказаним телефоном.

Вовк Валерій Анатолійович
Вовк Валерій Анатолійович
Лікар відділення хірургії

Вартість хірургічного лікування фіброміоми у Харкові

Консультація хірурга
Консультація оперуючого лікаря-хірурга
Консультація торакального хірурга
ОНЛАЙН Консультація торакального хірурга
ОНЛАЙН Консультація хірурга
Консультація лікаря хірурга-ендокринолога
Консультація онкогінеколога
ОНЛАЙН Консультація онкогінеколога
Консультація онкохірурга
ОНЛАЙН Консультація онкохірурга
Консультація хірурга-ендокринолога
ОНЛАЙН Консультація хірурга-ендокринолога
ОНЛАЙН Консультація хірурга за кордон

Лікарі відділення хірургії ОН Клінік Харків

Відгуки про хірургів ОН Клінік у Харкові

Видаляла у Олександра Кочеровського фібропапілому у січні і залишилася дуже задоволеною. Як людина лікар дуже приємний як хірург, так взагалі супер акуратний. Ні під час операції ні після неї я не відчула жодних болючих відчуттів. Шрамик дуже швидко гоїться і ніяк не турбує. Ще дуже порадувало як Олександр спілкувався зі...
Настя , 15.02.2022. Показати відповідь
Оцінка:

Статті медичного довідника з патологій матки

Youtube OnClinic

Адреса: Харків, вул. Молочна, 48

ОН Клінік Харків Гагаріна - тимчасово не працює
Приймаємо: Уточнюйте
Запис по телефону: 0 800 30 11 77 Цiлодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама