Хірургічне лікування варикоцеле в Харкові

Варикоцеле є варикозне розширення вен яєчка. Патологія входить в число найбільш поширених захворювань чоловічої репродуктивної системи. Варикоцеле яєчка діагностується приблизно у 15% представників чоловічої статі і може виникнути в будь-якому віці. У дітей патологія переважно вроджена. Варикоцеле у підлітків розвивається під час статевого дозрівання (14-15 років).

Патологія призводить до порушення кровопостачання яєчка і його поступового зменшення в розмірах (атрофії). А так як в яєчку утворюються сперматозоїди, це негативно відбивається на репродуктивній функції. Приблизно у 40% чоловіків варикоцеле стає причиною безпліддя.

Найчастіше діагностується лівостороннє варикоцеле (97-98% випадків). Це пов'язано з особливостями анатомічної будови яєчка і його вен. Вена лівого яєчка впадає в ліву ниркову вену під прямим кутом, що ускладнює відтік крові від статевої залози і сприяє розвитку варикозу. Варикоцеле правого яєчка діагностується приблизно в 3-7% всіх випадків захворювання. Двостороннє варикоцеле виявляють у 2-11% чоловіків.

Існує чотири ступені розвитку варикоцеле:

 1. Варикоцеле 0 ступеня можна виявити тільки на УЗД судин.
 2. Варикоцеле 1 ступеня виявляється при напруженні пацієнта в положенні стоячи, а в спокійному стані розширені вени яєчка не помітні.
 3. Варикоцеле 2 ступеня характеризується наявністю розширених вен під шкірою мошонки, які легко промацуються, але ще не видно неозброєним оком.
 4. Варикоцеле 3 ступеня супроводжується збільшенням і відвисанням мошонки з боку ураженого яєчка, а також появою вен, які випирають та завиваються під шкірою.

На ранній стадії патологія розвивається безсимптомно. Клінічні прояви варикозного розширення вен яєчка виникають у міру прогресування захворювання. До основних симптомів варикоцеле відносять:

 • збільшення мошонки;
 • провисання однієї половини мошонки;
 • зменшення яєчка;
 • дискомфортні відчуття в районі паху. Біль при варикоцеле може бути слабо вираженою або інтенсивної. Хворобливі відчуття посилюються під час ходьби, фізичного навантаження і статевого акту.

Найбільш важким ускладненням при варикоцеле є чоловіче безпліддя, викликане застоєм крові у венах яєчка і підвищенням його температури. Для нормального розвитку сперматозоїдів температура в статевих залозах повинна бути на 2-3 С градуси нижче температури тіла. До решти ускладнень варикоцеле відносять зменшення розміру яєчка і гіпогонадизм (зниження рівня тестостерону). Зменшення виробітку головного чоловічого статевого гормону загрожує порушенням ерекції, зниженням сексуального потягу і збільшенням відсотка жиру в тілі.

Причини виникнення варикоцеле

До основних причин розвитку варикоцеле відносять:

 • недостатність клапанів в яієчковій вені або їх вроджена відсутність;
 • підвищений кров'яний тиск в мошонці та черевній порожнині;
 • слабкість стінок вен;
 • зворотній заброс крові в вену;
 • опущення нирки;
 • звуження ниркової артерії.

Лапароскопічне лікування варикоцеле

Єдиним методом лікування варикозного розширення вен яєчка 2-3 ступеня є хірургічне втручання. Мета операції при варикоцеле - відновити нормальний кровотік в ураженому яєчку шляхом перев'язки розширеної вени та перенаправлення потоку крові по здоровим судинам.

У медичному центрі «ОН Клінік Харків» застосовуються наступні малоінвазивні хірургічні методики лікування варикоцеле:

 • лапароскопічна варікоцелектомія - перев'язка насіннєвої вени через три невеликих проколи на животі. У перший прокол в області пупкового кільця встановлюється лапароскоп - тонкий довгий зонд з підсвічуванням і вбудованою відеокамерою, збільшене зображення з якої виводиться на монітор. В останні 2 проколи вводяться спеціальні хірургічні інструменти, якими лікар перев'язує вену. Лапароскопія при варикоцеле є одним з пріоритетних видів хірургічного втручання, так як відрізняється низькою травматичністю, відсутністю післяопераційних шрамів і коротким відновним періодом.
 • операція Мармара - відкрите мікрохірургічне втручання. Хірург робить невеликий надріз над мошонкою (2 см), виділяє варикозно-розширені вени сім'яного канатика і перев'язує їх під мікроскопом. Потім на рану накладається косметичний шов.

Лапароскопічна варікоцелектомія проводиться під інгаляційним наркозом - пацієнт занурюється в медикаментозний сон. При операції Мармара застосовується внутрішньовенне знеболювання. Тривалість операцій становить в середньому від 30 хвилин до години. Після завершення операції пацієнта переводять в палату, де він знаходиться від 2-3 годин до доби, а потім виписують додому.

Підготовка до лапароскопічної варікоцелектомії

Першим етапом підготовки до лапароскопічної варікоцелектомії є консультація та огляд уролога. Потім лікар направляє пацієнта на додаткові діагностичні дослідження. На повторному прийомі після вивчення результатів обстежень уролог призначає дату операції. Увечері напередодні і в день операції пацієнтові не можна їсти, за дві години до операції не можна пити.

Мікрохірургічна варікоцелектомія

Мікрохірургічна субінгвінальна варікоцелектомія (операція Мармара) - це метод лікування варикоцеле, в ході якого проводиться перев'язка варикозних розширених вен яєчка. Показанням для проведення варікоцелектомія за Мармаром є будь-які стадії варикоцеле.

До переваг операції Мармара належать:

 • швидкий відновлювальний період після операції;
 • малоінвазивний характер операції;
 • низький ризик виникнення рецидиву варикоцеле;
 • збереження цілісності артерії, яка веде до яєчка.

Операція Мармара за варикоцеле проводиться під місцевою анестезією. Дізнатися вартість мікрохірургічної варікоцелектомії можна на сайті або за контактними телефонами.

Запишіться на консультацію уролога в медичному центрі «ОН Клінік Харків». Залиште заявку на сайті в будь-який зручний час або зателефонуйте за вказаним телефоном. Наші адміністратори дадуть відповідь на всі питання.

Вовк Валерій Анатолійович
Вовк Валерій Анатолійович
Лікар відділення хірургії

Вартість хірургічного лікування варикоцеле у Харкові

Консультація хірурга
Консультація оперуючого лікаря-хірурга
Консультація торакального хірурга
ОНЛАЙН Консультація торакального хірурга
ОНЛАЙН Консультація хірурга
Консультація лікаря хірурга-ендокринолога
Консультація онкогінеколога
ОНЛАЙН Консультація онкогінеколога
Консультація онкохірурга
ОНЛАЙН Консультація онкохірурга
Консультація хірурга-ендокринолога
ОНЛАЙН Консультація хірурга-ендокринолога
ОНЛАЙН Консультація хірурга за кордон

Лікарі відділення хірургії ОН Клінік Харків

Відгуки про хірургів ОН Клінік у Харкові

Видаляла у Олександра Кочеровського фібропапілому у січні і залишилася дуже задоволеною. Як людина лікар дуже приємний як хірург, так взагалі супер акуратний. Ні під час операції ні після неї я не відчула жодних болючих відчуттів. Шрамик дуже швидко гоїться і ніяк не турбує. Ще дуже порадувало як Олександр спілкувався зі...
Настя , 15.02.2022. Показати відповідь
Оцінка:

Статті медичного довідника з чоловічого здоров'я

Youtube OnClinic

Адреса: Харків, вул. Молочна, 48

ОН Клінік Харків Гагаріна - тимчасово не працює
Приймаємо: Уточнюйте
Запис по телефону: 0 800 30 11 77 Цiлодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама