Хірургічне лікування гриж в Харкові

Грижа - це випинання внутрішніх органів черевної порожнини під шкіру через ділянку ослабленою або розтягнутої черевної стінки. Зовні вона схожа на пухлину з чіткими контурами.

Грижа складається з:

 • грижового мішка, сформованого з розтягнутою очеревини - тонкої оболонки, що вистилає черевну порожнину зсередини;
 • грижових воріт - ділянки ослаблених м'язів черевної стінки, через які виступає грижа;
 • вмісту - внутрішнього органу або його частини, розташованого в грижовому мішку.

Основні прояви грижі - випинання «шишки» під шкірою, хворобливі відчуття в животі або паху під час чхання, кашлю, підняття важких предметів, фізичних навантажень або напруження. У деяких випадках грижі видно тільки при напрузі м'язів преса і не завдають болю, тому людина не звертається до лікаря. Але лікування грижі потрібно починати якомога раніше, щоб не допустити її обмеження. Воно може призвести до порушення кровопостачання і омертвіння тканин ураженого органу, кишкової непрохідності та перитоніту - запалення очеревини. Такий стан вимагає невідкладної медичної допомоги.

У медичному центрі «ОН Клінік Харків» проводяться планові малоінвазивні операції з видалення гриж, які не потребують тривалої реабілітації. Через кілька днів після хірургічного втручання пацієнт може повертатися до звичного життя.

Причини появи грижі

До основних причин появи гриж відносять:

 • слабкість м'язової або сполучної тканини черевної стінки (вроджена чи набута в результаті травм, операцій, деяких захворювань, старіння організму);
 • підвищений внутрішньочеревний тиск. До нього приводять підняття важких предметів, хронічний сильний кашель, напруженні під час відвідування туалету.

Причинами виникнення пупкової грижі також є важка вагітність і пологи, асцит (патологічне скупчення рідини в животі), ожиріння, генетична схильність.

Які існують різновиди гриж?

Класифікація гриж за місцем їх розташування:

 • пупкова грижа - випинання грижового мішка в зоні пупка. Зустрічається як у дітей, так і у дорослих (в основному у жінок). Розміри пупкової грижі варіюють від 1-3 см до 10 см (рідко - до 20 см). Як лікувати пупкову грижу залежить від віку пацієнта: дорослим рекомендована операція, дітям з неускладненою грижею розміром менше 1,5 см показана лікарська терапія;
 • грижа білої лінії живота - випинання грижового мішка по ходу середньої лінії живота через розбіжності внутрішніх країв прямих м'язів (діастаза). У нормі м'язи з'єднані між собою сухожильною тканиною, яку через її колір називають білою лінією живота;
 • пахова грижа - випинання очеревини в область паху. Діагностується в основному у чоловіків і буває односторонньою або двосторонньою;
 • стегнова грижа - випинання грижового мішка в зоні стегна. Діагностується в основному у жінок після 45 років. Через підвищення тиску в черевній порожнині і зниження еластичності сполучної тканини формуються грижові ворота в зоні стегна, через які випинаються нутрощі (найчастіше петлі кишечника).

За своїм клінічним перебігом грижі бувають:

 • вправляємі (при натисканні на грижовий мішок нутрощі повертаються на своє місце);
 • невправляємі (повністю або частково);
 • ущемленими.

Якщо грижа з'явилася в дорослому віці, її рекомендується видаляти оперативним шляхом, щоб не допустити ущемлення, яке може становити загрозу для життя. Особливо небезпечні грижі на животі, бо при затисканні грижового мішка починається омертвіння ущемлених тканин, розвивається запалення очеревини і інфекційно-токсичний шок.

Для діагностики грижі застосовуються такі методи обстеження:

 • зовнішній огляд з пальпацією (промацуванням);
 • УЗД;
 • КТ або МРТ;
 • лабораторні аналізи (при наявності ускладнень захворювання).

Лапароскопічний метод видалення грижі

Операція з видалення грижі (герніопластика) буває відкритою або лапароскопічною. Під час відкритої операції хірург робить надріз на шкірі в місці грижі і вправляє нутрощі з грижового мішка в черевну порожнину. Потім грижові ворота закриваються спеціальним сітчастим імплантом. Згодом імплант обростає сполучною тканиною і зміцнюється, що є надійною профілактикою рецидиву захворювання.

Лапароскопічна герніопластика відноситься до малоінвазивних методів лікування гриж. На відміну від відкритої операції, доступ до черевної порожнини здійснюється не через розріз, а через кілька проколів в області пупка. В один з них вводиться лапароскоп - зонд, оснащений джерелом світла і відеокамерою, що передає зображення на монітор. В інші проколи вводяться інструменти, за допомогою яких хірург, контролюючи свої дії на моніторі, виконує операцію. В ході лапароскопічної операції сітчастий імплант встановлюється зсередини черевної порожнини і закріплюється швами.

Лапароскопія застосовується для лікування більшості видів гриж, особливо для видалення пупкової грижі, тому що не залишає помітних слідів на шкірі. Перевагами даної методики малоінвазивної хірургії є низький ризик післяопераційних ускладнень, мінімальне втручання в організм пацієнта і короткий період. Записатися на операцію з видалення грижі в медичному центрі «ОН Клінік Харків» можна, зателефонувавши за вказаним телефоном або залишивши заявку на сайті.

Видалення грижі білої лінії живота відкритим способом

Грижа білої лінії живота - це випинання, розташоване вздовж серединної лінії живота, в області пупкового кільця. Поява таких гриж найчастіше пов'язана з особливостями анатомічної будови передньої черевної стінки.

Операція з видалення грижі білої лінії живота відкритим способом проводиться за наявності протипоказань до проведення лапароскопічного втручання (інших захворювань черевної порожнини, неможливості провести видалення лапароскопічним методом). Доступ до вмісту грижового мішка забезпечується завдяки маленькому порожнинному надрізу в області грижового випинання. В ході видалення грижі над пупком не тільки віддаляється сама грижа, але й виконується відновлення (пластика) передньої черевної стінки.

Видалення стегнової грижі лапароскопічним способом

Видалення стегнової грижі лапароскопічним способом передбачає виконання невеликих проколів у передній черевній стінці та використання відеохірургічесних установок. Під час операції для усунення грижового дефекту стегнового каналу встановлюється синтетичний протез з боку черевної порожнини.

Відновлювальний період після лапароскопічного видалення стегнової грижі проходить досить швидко. Невеликі косметичні шви на місцях проколів після загоєння залишають мінімальні сліди.

Видалення стегнової грижі відкритим способом

За відкритої операції з видалення стегнової грижі доступ до вмісту грижі та грижових воріт забезпечується внаслідок зовнішнього розрізу. Під час операції видаляється грижовий мішок, а на його місці встановлюється спеціальний сітчастий імплантат.

Видалення стегнової грижі відкритим способом проводиться за наявності протипоказань до проведення лапароскопії, а також в екстрених випадках. Дізнатися вартість операції з видалення стегнової грижі можна на сайті або за контактними телефонами.

Видалення пупкової грижі без сітки відкритим способом

Для видалення пупкової грижі без сітки відкритим способом в ураженій області робиться надріз. Особливість операції без сітки полягає в тому, що видалення пупкової грижі відбувається із заміщенням власними тканинами організму.

Відкрита операція на пупкову грижу проводиться за неможливості проведення лапароскопічного втручання. Вартість операції з видалення пупкової грижі можна дізнатися на сайті або за телефоном.

Вовк Валерій Анатолійович
Вовк Валерій Анатолійович
Лікар відділення хірургії

Вартість хірургічного лікування гриж у Харкові

Консультація хірурга
Консультація оперуючого лікаря-хірурга
Консультація торакального хірурга
ОНЛАЙН Консультація торакального хірурга
ОНЛАЙН Консультація хірурга
Консультація лікаря хірурга-ендокринолога
Консультація онкогінеколога
ОНЛАЙН Консультація онкогінеколога
Консультація онкохірурга
ОНЛАЙН Консультація онкохірурга
Консультація хірурга-ендокринолога
ОНЛАЙН Консультація хірурга-ендокринолога
ОНЛАЙН Консультація хірурга за кордон

Лікарі відділення хірургії ОН Клінік Харків

Відгуки про хірургів ОН Клінік у Харкові

Чудовий лікар, уважний і кваліфікований. Дуже вдячна Вам!
Валентина , 20.07.2022. Показати відповідь
Оцінка:

Youtube OnClinic

Адреса: Харків, вул. Молочна, 48

ОН Клінік Харків Гагаріна - тимчасово не працює
Приймаємо: Уточнюйте
Запис по телефону: 0 30 11 77 Цiлодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама