Малоінвазивна хірургія в урології Харків

Урологічні захворювання зустрічаються однаково часто як у жінок, так і у чоловіків. Патології сечостатевої системи істотно погіршують якість життя, стають причиною розладу сексуальної функції, поганого самопочуття і погіршення працездатності. У запущених випадках вони можуть загрожувати безплідністю та імпотенцією, тому діагностику і лікування урологічних захворювань потрібно проводити якомога раніше.

Які види урологічних захворювань лікує хірург-уролог в «ОН Клінік Харків»?

У відділенні урології медичного центру «ОН Клінік Харків» проводиться хірургічне лікування наступних урологічних захворювань у жінок і чоловіків:

 • цистит (запалення сечового міхура);
 • гематурія (кров у сечі);
 • уретрит (запалення сечовипускального каналу);
 • нетримання сечі;
 • поліпи уретри (доброякісна пухлина сечівника).

У нашому медичному центрі також проводиться лікування урологічних захворювань у чоловіків:

 • варикоцеле (варикозне розширення вен сім'яного канатика і яєчка);
 • сперматоцеле (кіста придатка яєчка);
 • доброякісна гіперплазія простати (аденома);
 • гідроцеле (водянка яєчка);
 • фімоз (звуження крайньої плоті).

В урологічному відділенні медичного центру «ОН Клінік Харків» проводять малоінвазивні хірургічні операції по подовженню статевого члена і пластиці вуздечки пеніса. Операції проводяться в амбулаторних умовах і відрізняються низькою травматичністю і коротким відновним періодом.

Малоінвазивні методи лікування гематурії

Гематурія - патологічний стан, що характеризується наявністю крові в сечі. Гематурія найчастіше виникає внаслідок таких захворювань сечостатевої системи, як уретрит, пієлонефрит, гіперплазія простати та інших. Іноді кров у сечі з'являється через камені у нирках, які проходять по сечівнику та ушкоджують його слизову.

Найбільш ефективним методом малоінвазивного лікування гематурії є ендоскопічна цистоуретроскопія. Методика застосовується також для точної діагностики урологічних захворювань, так як дозволяє провести візуальний огляд сечового міхура і уретри, виявити осередки запального процесу, поліпи, виразки слизової.

Ендоскопічна цистоуретроскопія проводиться під місцевою анестезією (введення знеболюючого гелю в сечовипускальний канал) або із застосуванням внутрішньовенної седації. За дві години до процедури пацієнтові не можна їсти і пити. Під час операції в порожнину сечового міхура через уретру вводиться цистоскоп - довгий тонкий катетер. Усередині нього розташовані джерело світла і міні-відеокамера, зображення з якої передається на монітор.

Лікар-уролог оглядає стінки сечового міхура і уретри, і після виявлення патології проводить її лікування. Під час ендоскопічної цистоуретроскопіі можуть виконуватися такі маніпуляції:

 • промивання сечового міхура і уретри;
 • видалення новоутворень (поліпів);
 • введення лікарських препаратів;
 • електрокоагуляція (припікання тканини високочастотним струмом. Метод застосовується при лікуванні лейкоплакії).

В середньому процедура цистоуретроскопіі займає не більше години. Після операції пацієнт деякий час (від декількох годин до доби) перебуває в стаціонарі під наглядом медперсоналу, а потім його виписують додому.

Хірургічне лікування водянки яєчка

Гідроцеле, водянка яєчка - патологія, що характеризується скупченням рідини в мошонці (як правило, з одного боку), збільшенням її розміру і появою хворобливих відчуттів в паху. Водянка яєчка призводить до проблем в інтимній сфері та порушення сечовипускання, а при переході захворювання в хронічну форму загрожує розвитком чоловічого безпліддя, тому лікування гідроцеле не можна відкладати.

Хірургічне лікування водянки яєчка проводиться під місцевою анестезією або внутрішньовенною седацією. Напередодні ввечері та в день операції не можна їсти, за дві години до операції не можна пити.

При лікуванні гідроцеле невеликих розмірів виконується операція по Бергману. Хірург робить невеликий розріз (близько 3 см) в області водянки та відкачує накопичену в ній рідину. Потім лікар розкриває оболонку яєчка, вивертає її та зшиває края оболонки по задній поверхні яєчка. Операція завершується накладенням на шкіру 2-3 косметичних швів.

Якщо гідроцеле досягло великих розмірів (більше 200 мл) показана операція по Вінкельману. Техніка її виконання аналогічна, відмінністю є лише те, що надлишкова тканина не вшивається, а січеться скальпелем. Операція триває близько 30 хвилин. Після її закінчення пацієнт переводиться в палату, де знаходиться від декількох годин до доби.

Видалення кісти яєчка хірургічним методом

Кіста яєчка являє собою капсулу, заповнену рідиною, яка найчастіше утворюється в районі придатка яєчка. Доброякісне новоутворення поступово збільшується в розмірі і призводить до появи хворобливих відчуттів, дискомфорту при ходьбі і статевому акті. Якщо вчасно не видалити кісту придатка яєчка, вона може викликати розвиток гідроцеле і безпліддя.

Видалення кісти яєчка проводиться під час відкритої операції. За дві години до хірургічного втручання пацієнтові не можна їсти і пити. Під час операції використовується місцевий анестетик або внутрішньовенна седація (пацієнт знаходиться в свідомості). Хірург робить невеликий надріз на мошонці в області кісти, видаляє новоутворення і пошарово ушиває рану. Операція триває близько 30 хвилин. Госпіталізація після її закінчення не потрібна - пацієнт може відразу покинути медичний центр.

Пластика вуздечки статевого члену

Пластика вуздечки пеніса (френулотомія) - одна з найпростіших і безпечних урологічних операцій. Вона проводиться в амбулаторних умовах і триває близько 15 хвилин. Френулотомія показана при короткій вуздечці пеніса і пов'язаних з даною патологією проблемах:

 • хворобливих відчуттях під час ерекції і статевого акту;
 • неповному оголенні головки члена в збудженому стані;
 • ранньому сім'явиверженні;
 • розривах вуздечки;
 • неможливості здійснити статевий акт;
 • вигині ерегованого члена вниз.

Френулотомія дозволяє чоловікові позбутися від перерахованих проблем в інтимній сфері раз і назавжди. Операція виконується під місцевою анестезією або наркозом. Хірург розтинає вуздечку в поперечному напрямку, а потім зашиває шкіру продольними косметичними швами, після загоєння яких не залишиться слідів. Френулотомія дозволяє збільшити довжину вуздечки до 1,5 см. Після операції не потрібна госпіталізація.

Операція зі збільшення статевого члена

Розмір статевого члена визначається генетикою, гормональним статусом чоловіка і іншими факторами. Середня довжина ерегованого члена становить 12-16 см. Але деякі чоловіки незадоволені розміром свого дітородного органу і хотіли б його збільшити. Це можливо завдяки сучасним методикам інтимної пластичної хірургії.

Лігаментотомія - хірургічна операція по збільшенню довжини статевого члена. Показання до проведення лігаментотоміі:

 • довжина пеніса в ерегованому стані менше 7,5-9 см;
 • бажання пацієнта збільшити анатомічний нормальний розмір члена.

Лігаментотомія проводиться під внутрішньовенним наркозом. Увечері напередодні та в день операції пацієнтові не можна їсти, а за 2 години до операції - пити. Суть хірургічного втручання полягає у звільненні внутрішньої частини члена шляхом розрізу зв'язки між лобком і пенісом. Потім прихована частина органу виводиться назовні та фіксується в новому положенні. Операція триває близько 30 хвилин. Після її завершення пацієнта переводять в палату, де він перебуває протягом кількох годин.

Лігаментотомія дозволяє збільшити довжину члена в середньому на 3-5 см. Більш точну інформацію озвучить лікар на попередній консультації.

Лікування передчасної еякуляції в Харкові

Передчасна еякуляція - досить поширений сексуальний розлад. З цією проблемою хоча б раз у житті стикався приблизно кожен третій чоловік. У більшості випадків раннє сім'явиверження трапляється періодично через надмірне хвилювання або стрес. Але якщо еякуляція майже завжди настає через 1-2 хвилини після початку статевого акту, то необхідно звернутися до уролога.

Для лікування раннього сім'явиверження в Харкові в медичному центрі «ОН Клінік Харків» застосовуються малоінвазивні хірургічні методики. Селективна пенильна денервація - операція, спрямована на зниження підвищеної чутливості головки члена шляхом розсічення частини нервових закінчень, які знаходяться в ній. Результатом операції є подовження статевого акту та усунення психологічних комплексів, викликаних раннім сім'явиверженням. Пенильна денервація не робить негативного впливу на ерекцію.

Селективна нейротомія проводиться під загальним наркозом (внутрішньовенним). Тривалість операції становить 1-2 години. Напередодні ввечері і в день проведення селективної нейротоміі пацієнту не можна їсти, за дві години до операції не можна пити. Після хірургічного лікування передчасного сім'явиверження пацієнт знаходиться протягом двох діб в стаціонарі, а потім його виписують додому.

Переваги малоінвазивної хірургії в урології

Основними перевагами малоінвазивної хірургії в урології є:

 • мінімальна травматизація тканин;
 • низький ризик розвитку ускладнень;
 • короткий реабілітаційний період;
 • скорочення терміну перебування в стаціонарі;
 • хороший косметичний ефект.

Видалення гідроцеле відкритим методом

Гідроцеле (водянка яєчка) - це патологія, яка характеризується скупченням рідини між оболонками в мошонці. До симптомів гідроцеле належать біль в області мошонки, збільшення мошонки в розмірах і почервоніння її шкіри.

Операція з видалення гідроцеле яєчка відкритим методом проводиться під місцевою або загальною анестезією. Операція Бергмана за гідроцеле показана для лікування водянки яєчка невеликих розмірів. Операція Вінкельмана на двостороннє гідроцеле застосовується для терапії водянки яєчка великих розмірів (більше 200 мл рідини). Під час проведення операції (як Бергмана, так і Вінкельмана) лікар робить невеликий (3-5 см) розріз на передній поверхні мошонки, пошарово розсікає тканини та відкачує накопичилася рідина. За операції Бергмана лікар січуть надлишкову (як правило, потовщену) тканину оболонок яєчка. За операції Вінкельмана тканина оболонок яєчка не висікається, а вшивається позаду сім'яного канатика.

Операція на водянку яєчка триває близько 30 хвилин. Після операції пацієнт деякий час (від декількох годин до доби) перебуває під наглядом лікаря.

Лікування перелому статевого члена в Харкові

Перелом члена - вид травми статевого члена, який трапляється рідко та характеризується розривом білкової оболонки (оболонки, в яку вкладене губчасте тіло статевого члена). Перелом чоловічого органу відбувається внаслідок травмування ерегованого статевого члена, зокрема в процесі мастурбації або під час статевого акту, коли пеніс виходить з піхви та за чергової фрикції травмується об лобкову кістку або промежину партнерки.

До ознак перелому члена належать:

 • гострий біль і хрускіт в області статевого члена;
 • раптове припинення ерекції;
 • викривлення і набряк пеніса;
 • велика гематома.

Перелом пеніса вимагає невідкладної медичної допомоги. Тому за появи симптомів ушкодження статевого органу слід негайно викликати швидку допомогу. Як правило, перелом члена підтверджується під час ультразвукового дослідження. Але за потреби можуть знадобитися додаткові аналізи. Після діагностики перелому проводиться ревізія - операція за перелому статевого члена.

Ревізія статевого члена в Харкові проводиться відкритим способом (через зовнішній круговий розріз шкіри за головкою пеніса). Під час оперативного втручання відбувається відновлення анатомічної цілісності тканин статевого члена, які зазнали травматичного впливу.

Протягом півтора місяця після проведення операції пацієнтові необхідно утримуватися від сексуальних контактів. Вартість операції за перелому члена можна дізнатися на сайті або за телефоном.

Вазорезекція в Харкові

Також у відділенні малої урології ви можете пройти вазорезекцію - малоінвазивну процедуру, за якої сім'явивідні протоки у чоловіків перетинаються, внаслідок чого сперматозоїди не виділяються під час еякуляції. Це сучасний спосіб контрацепції, що дозволяє уникнути небажаної вагітності.

Переваги даної процедури:

 • вазорезекція - ефективний спосіб попередження небажаної вагітності у партнерки, безпечний для чоловічого організму;
 • операція не позначається на лібідо і не змінює сексуальну активність;
 • швидке проведення і повна безболісність - використовується тільки місцева анестезія.

Вазорезекція належить до необоротних і крайніх хірургічних втручань. Відновлення вивідної здатності сім'явивідних проток можливо в рідкісних і крайніх випадках. Через рік після операції лікар перевіряє склад еякуляту на наявність сперматозоїдів.

Протезування статевого члена (фалопротезування) в Харкові

Фаллопротезування (ендопротезування) — це хірургічна операція з імплантації протезу (стрижня) у кавернозні тіла статевого члена. Ендопротезування проводиться за призначенням уролога та є хірургічним способом лікування імпотенції. Показання до протезування статевого члена:

 • еректильна дисфункція (за пізньої стадії імпотенції);
 • вроджені аномалії чи травми статевого члена;
 • кавернозний фіброз (зміна кавернозної тканини на фіброзну із втратою потенції).

Перед операцією зі встановлення фалопротезу необхідна консультація уролога, обстеження та аналіз анатомічних особливостей статевого члена для підбору відповідного імпланту. Протезування пеніса здійснюється відкритим хірургічним методом із застосуванням спінального наркозу і триває 1-4 години, після завершення операції пацієнт залишається в стаціонарі на кілька днів.

Період відновлення після ендопротезування може тривати кілька місяців. Під час реабілітації слід дотримуватися всіх рекомендацій лікаря.

Запишіться на консультацію до лікаря хірурга-уролога з приводу малоінвазивного лікування урологічних захворювань в медичному центрі «ОН Клінік Харків». Зателефонуйте за вказаним телефоном або залиште заявку на сайті.

Вовк Валерій Анатолійович
Вовк Валерій Анатолійович
Лікар відділення хірургії

Вартість прийому лікарів у Харкові

Консультація хірурга
Консультація оперуючого лікаря-хірурга
Консультація торакального хірурга
ОНЛАЙН Консультація торакального хірурга
ОНЛАЙН Консультація хірурга
Консультація лікаря хірурга-ендокринолога
Консультація онкогінеколога
ОНЛАЙН Консультація онкогінеколога
Консультація онкохірурга
ОНЛАЙН Консультація онкохірурга
Консультація хірурга-ендокринолога
ОНЛАЙН Консультація хірурга-ендокринолога
ОНЛАЙН Консультація хірурга за кордон

Лікарі відділення хірургії ОН Клінік Харків

Відгуки про хірургів ОН Клінік у Харкові

Видаляла у Олександра Кочеровського фібропапілому у січні і залишилася дуже задоволеною. Як людина лікар дуже приємний як хірург, так взагалі супер акуратний. Ні під час операції ні після неї я не відчула жодних болючих відчуттів. Шрамик дуже швидко гоїться і ніяк не турбує. Ще дуже порадувало як Олександр спілкувався зі...
Настя , 15.02.2022. Показати відповідь
Оцінка:

Статті медичного довідника з хірургії

Youtube OnClinic

Адреса: Харків, вул. Молочна, 48

ОН Клінік Харків Гагаріна - тимчасово не працює
Приймаємо: Уточнюйте
Запис по телефону: 0 800 30 11 77 Цiлодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама