Колостома (стома кишечника) в Харкові

Колостома — це штучно створений канал між товстим кишечником і зовнішнім середовищем, що забезпечує відходження калових мас. Формуванням колостоми кишківника займається хірург.

Показання до колостоми

Колостома замінює задній прохід у випадках, коли просування калових мас природним шляхом неможливе. Залежно від відділу товстого кишечника, що піддається стомуванню, розрізняють стоми сигмоподібного, поперековоободового, сліпого кишечника та колостому прямої кишки.

Виведення стоми кишечника необхідне за обтурації (перекриття) кишечника і його непрохідності (утруднення або припинення просування калових мас). Показання до колостомії:

  • доброякісні та злоякісні пухлини черевної порожнини;
  • запальні захворювання кишечника (хвороба Крона, неспецифічний виразковий коліт);
  • вроджені аномалії кишечника;
  • дивертикули (завороти) кишок;
  • травми черевної порожнини.

Колостома може бути тимчасовою та постійною. Тимчасова стома кишківника встановлюється на короткий термін перед проведенням повторної реконструктивної (відновлювальної) операції на кишківнику. Петльова колостома — це різновид тимчасової колостоми товстої кишки, за якої на черевну стінку одночасно виводиться два отвори від двох відділів кишечника. Постійна колостома встановлюється на все життя.

Колостомія в Харкові

Стомування кишківника в Харкові проводять у відділенні приватної хірургії медичного центру «ОН Клінік Харків». Операція виведення стоми виконується як відкритим методом, так і за допомогою лапароскопії (хірург оперує через невеликі проколи на черевній стінці). Метод проведення хірургічного втручання визначає хірург залежно від причини та локалізації обтурації кишечника. Перед накладанням стоми лікар призначає передопераційне обстеження, яке включає аналізи крові та сечі, електрокардіографію та УЗД органів черевної порожнини.

Операція накладання колостоми проводиться під ендотрахеальним наркозом та триває 1-2 години. Під час формування колостоми хірург робить виведення кишки назовні та фіксує її швами до шкіри живота. Після виведення кишки на черевну стінку пацієнту встановлюється герметичний калоприймач (невелика ємність для збору калу), який непомітний під одягом і перешкоджає поширенню запахів.

За накладення колостоми потрібна госпіталізація до стаціонару медичного центру на 1-5 днів. Після операції лікар дає рекомендації щодо догляду за стомою кишечника та режиму харчування. Дотримання рекомендацій хірурга дозволить уникнути ускладнень після колостоми: дерматиту (шкірного запалення) навколо стоми, випадіння петель кишечника, випинання (екструзії) та втягування (інагінації) стоми та кровотечі зі стоми.

Записатися на консультацію хірурга та на колостомію в Харкові в медичному центрі «ОН Клінік Харків» можна за телефоном або через форму запису на прийом на сайті. Дізнатися вартість накладання колостоми можна також за телефоном.

Вовк Валерій Анатолійович
Вовк Валерій Анатолійович
Лікар відділення хірургії

Вартість колостомії у Харкові

Консультація хірурга
Консультація оперуючого лікаря-хірурга
Консультація торакального хірурга
ОНЛАЙН Консультація торакального хірурга
ОНЛАЙН Консультація хірурга
Консультація лікаря хірурга-ендокринолога
Консультація онкогінеколога
ОНЛАЙН Консультація онкогінеколога
Консультація онкохірурга
ОНЛАЙН Консультація онкохірурга
Консультація хірурга-ендокринолога
ОНЛАЙН Консультація хірурга-ендокринолога
ОНЛАЙН Консультація хірурга за кордон

Лікарі відділення хірургії ОН Клінік Харків

Відгуки про хірургів ОН Клінік у Харкові

Чудовий лікар, уважний і кваліфікований. Дуже вдячна Вам!
Валентина , 20.07.2022. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Харків, вул. Молочна, 48

ОН Клінік Харків Гагаріна - тимчасово не працює
Приймаємо: Уточнюйте
Запис по телефону: 0 30 11 77 Цiлодобово.
  • По мапі
  • Аеропанорама