Мастектомія (хірургічне лікування гінекомастії) в Харкові

Гінекомастія являє собою патологічне збільшення грудних залоз у чоловіків. Захворювання завдає чоловікові психологічний дискомфорт і призводить до сорому власного тіла, заважає повноцінному життю. Хоча гінекомастія - це доброякісна пухлина молочної залози, розростання її тканин призводить до підвищеного ризику розвитку раку грудей. Основним методом лікування гінекомастії у чоловіків є хірургічна операція з видалення розростання тканини - мастектомія.

Види гінекомастії

Існує два основних види гінекомастії:

 • істинна. Вона, в свою чергу, ділиться на два типи: фізіологічну (яка потребує лікування) і патологічну. Фізіологічна гінекомастія зустрічається у хлопчиків під час статевого дозрівання (у віці 11-15 років), і з його завершенням проходить самостійно. Патологічна гінекомастія виникає в дорослому віці і потребує лікування;
 • хибна. Збільшення грудей відбувається за рахунок скупчення жирової тканини;
 • змішана. Поєднання істинної і хибної форми (фіброзно-жирова гінекомастія).

За формою захворювання гінекомастія буває:

 • вузлова - характеризується появою вузлових ущільнень у молочній залозі, які з часом збільшуються в розмірах. Ризик переходу вузлової форми гінекомастії в рак молочної залози становить від 9% до 12%;
 • дифузійна - супроводжується набуханням однієї або обох грудних залоз, появою виділень з сосків і наявністю безлічі ущільнень.

До факторів, що провокує збільшення грудей у ​​чоловіків, відносять:

 • ендокринні захворювання (пухлини надниркових залоз, гіпофіза, гіпотиреоз та інші);
 • порушення гормонального фону (переважання естрогену над тестостероном);
 • генетичні захворювання (гіпогонадизм, синдром Клайнфелтера і інші);
 • печінкову недостатність, цироз;
 • прийом деяких лікарських препаратів.

Справжня гінекомастія у дорослих викликана розростанням залозистої тканини грудей на тлі гормонального дисбалансу або інших несприятливих чинників. При хибної гінекомастії збільшення грудей відбувається за рахунок скупчення підшкірного жиру. Якщо чоловік схудне, розмір його молочних залоз прийде в норму. При істинної гінекомастії зменшення грудей можливо тільки в тому випадку, якщо з моменту початку захворювання пройшло не більше 4 місяців. У період від 4 до 12 місяців відбувається остаточне дозрівання тканин молочної залози, тому після цього терміну її зворотний розвиток стає неможливим.

Ознаки гінекомастії

До основних симптомів гінекомастії у чоловіків відносять:

 • збільшення однієї або обох грудних залоз;
 • поява ущільнень у грудях (фіброадипозна тканина);
 • болі в грудях, відчуття тяжкості або розпирання;
 • поява виділень з сосків.

Наявність ущільнень біля соска у чоловіків вказує на ранню стадію вузлової гінекомастії. При появі хоча б одного з перерахованих симптомів потрібно звернутися до мамолога і пройти обстеження, щоб уникнути розвитку гінекомастії і пов'язаних з нею ускладнень.

Мастектомія (хірургічне лікування гінекомастії) в Харкові

Існує два методи лікування чоловічої гінекомастії: консервативний і хірургічний. Консервативне лікування передбачає прийом лікарських препаратів, спрямованих на нормалізацію гормонального фону і відновлення балансу естрогенів і тестостерону в чоловічому організмі. Але даний вид лікування ефективний тільки на ранній стадії розвитку гінекомастії, тому застосовується не часто. Крім того, гормональна терапія має ряд протипоказань і побічних ефектів.

Тому оптимальним методом лікування гінекомастії залишається хірургічне втручання. Під час відкритої операції надлишкова тканина молочної залози видаляється через розріз в області соска. Після операції пацієнт перебуває в стаціонарі (від декількох годин до 1 дня), а потім виписується додому. Вже через тиждень він може повернутися до своїх звичних справ. Протягом 2-3 тижнів після малоінвазивної операції потрібно носити стягуючу пов'язку.

Будь-якій операції передує огляд лікаря-хірурга. Потім пацієнт направляється на додаткові обстеження, щоб оцінити стан здоров'я і переконатися, що у нього немає протипоказань до проведення мастектомії. Чоловік здає стандартний пакет передопераційних лабораторних досліджень (аналізи крові, сечі, електрокардіограма, гормональна панель і інші), а також проходить ультразвукове дослідження грудних залоз.

Запишіться на хірургічне лікування гінекомастії в медичний центр «ОН Клінік Харків». Заповніть форму заявки на сайті або зателефонуйте за вказаним телефоном.

Афанасьєв Ігор Володимирович
Афанасьєв Ігор Володимирович
Лікар відділення хірургії

Вартість хірургічного лікування гінекомастії у Харкові

Консультація хірурга
350 грн / 333 грн
Консультація оперуючого лікаря-хірурга
350 грн / 333 грн
Консультація торакального хірурга
400 грн / 380 грн
ОНЛАЙН Консультація торакального хірурга
400 грн / 380 грн
ОНЛАЙН Консультація хірурга
350 грн / 333 грн
Консультація лікаря хірурга-ендокринолога
400 грн / 380 грн
Консультація онкогінеколога
400 грн / 380 грн
ОНЛАЙН Консультація онкогінеколога
400 грн / 380 грн
Консультація онкохірурга
400 грн / 380 грн
ОНЛАЙН Консультація онкохірурга
400 грн / 380 грн
Консультація хірурга-ендокринолога
400 грн / 380 грн
ОНЛАЙН Консультація хірурга-ендокринолога
400 грн / 380 грн
ОНЛАЙН Консультація хірурга за кордон

Лікарі відділення хірургії ОН Клінік Харків

Відгуки про хірургів ОН Клінік у Харкові

Статті медичного довідника з

Youtube OnClinic

Адреса: Харків, вул. Молочна, 48

ОН Клінік Харків Гагаріна
Приймаємо: Пн - Нд: 7:00 - 21:00
Запис по телефону: 0 800 30 11 77 Цiлодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама