Малоінвазивна хірургія в проктології в Харкові

Застосування методик малоінвазивної хірургії в проктології дозволяє позбавити пацієнта від проявів хвороби в короткі терміни і з мінімальною травматизацією тканин. Малоінвазивні операції відрізняються низьким ризиком післяопераційних ускладнень і коротким реабілітаційним періодом, тому вже через кілька днів пацієнт може повернутися до звичного життя.

Діагностика параректального свища

Параректальний свищ - це патологічний отвір, порожнина в підшкірно-жировій клітковині періанальної області (заднього проходу). Параректальний свищ (фістула) часто є наслідком перенесеного гострого парапроктиту - гнійного запалення тканин, що оточують пряму кишку.

Анальний свищ характеризується наявністю норицевого ходу, який починається всередині прямої кишки і закінчується зовнішнім отвором в зоні ануса або промежини. Утворення свища викликано поступовим руйнуванням тканин слизової оболонки прямої кишки і параректальної клітковини через запальний процес.

До основних причин розвитку параректального свища відносять:

 • гострий парапроктит;
 • травми і тріщини заднього проходу;
 • хронічні запори з утворенням твердого калу;
 • запальні захворювання кишечника (хвороба Крона, проктит і інші);
 • геморой;
 • туберкульоз;
 • важкі пологи з розривами родових шляхів;
 • дивертикули (патологічне випинання стінки) прямої кишки;
 • інфекційні та венеричні захворювання (хламідіоз, сифіліс, актиномікоз та інші).

Хронічний параректальний свищ супроводжується болем в анальній області, виходом гною з отвору, регулярним підвищенням температури тіла і швидкою стомлюваністю. Діагностика параректального свища починається з огляду пацієнта лікарем-проктологом. Лікар знаходить зовнішній отвір патологічного каналу, а потім проводить пальпацію (промацування) м'яких тканин по його ходу для виявлення абсцесів. Потім проктолог виконує пальцеве або дзеркальне обстеження для оцінки стану анального кільця.

До інших методів діагностики свищів прямої кишки відносять:

 • зондування - дослідження дозволяє визначити глибину свища і наявність в ньому додаткових розгалужень;
 • ректороманоскопію - візуальне дослідження прямої і сигмовидної кишки за допомогою спеціального зонду, оснащеного мініатюрною відеокамерою і підсвічуванням. Ректороманоскопія дозволяє визначити внутрішній отвір свища;
 • трансректальне УЗД м'яких тканин - дослідження дає можливість побачити свищ і оцінити його розташування по відношенню до прямої кишки;
 • пробу з метиленовим синім - введення барвника в свищ дозволяє визначити його внутрішні і зовнішні отвори, а також виявити приховані кишені;
 • фістулографія - рентгенологічне дослідження норицевого ходу з введенням в нього контрастної речовини.

Жінки повинні пройти огляд у гінеколога, щоб виключити наявність вагінального свища. Лабораторні дослідження (аналізи крові, сечі) при діагностиці параректального свища призначають для оцінки вираженості запалення в організмі. Бактеріологічний посів виділень із зовнішнього отвору фістули призначають для визначення виду збудника інфекції та вибору протимікробного препарату.

Як проходить висічення параректального свища

Єдиним методом лікування параректального свища є його хірургічне видалення. Під час операції використовується спінальна анестезія (укол анестетика в спину, після чого нижня частина тіла стає нечутливою) і внутрішньовенна седація.

Етапи хірургічного видалення параректального свища:

 1. Хірург вводить барвник (1% розчин метиленового синього) у свищ для візуалізації патологічного ходу.
 2. Потім проводиться висічення свища та очищення кишень з гнійним вмістом.
 3. Лікар ушиває сфінктер і закриває внутрішній отвір прямої кишки шляхом переміщення слизової.

Операція триває від 30 хвилин до 1 години. Після її завершення пацієнт переводиться в палату, де знаходиться протягом 1-2 днів, а потім виписується додому.

Хірургічне висічення пілонідальної кісти

Пілонідальна кіста (епітеліальний куприковий хід) - вроджена патологія, що характеризується наявністю капсули під шкірою в області куприка, вихідні отвори якої розташовані по середній лінії між сідниць (на 6-10 см вище ануса). Патологія діагностується переважно у чоловіків у віці до 30 років.

У капсулі поступово накопичуються виділення сальних залоз, частинки відмерлої шкіри і волосся. Це створює сприятливе середовище для розмноження бактерій, які проникаючи всередину порожнини, викликають її запалення. Через набряк тканин вихідні отвори пілонідальної кісти куприка блокуються і всередині неї накопичується гній, що призводить до розвитку абсцесу.

Основні симптоми пілонідальної кісти:

 • хворобливі відчуття в області сідничної складки, що посилюються при русі;
 • почервоніння, набряк шкіри вище куприка;
 • біль при сидінні;
 • наявність гнійних виділень з вихідних каналів кісти;
 • видима пухлина в нижній частині спини;
 • підвищення температури тіла.

Єдиним методом лікування патології є хірургічна операція з видалення пілонідальної кісти. Вона проводиться під спінальною (епідуральною) анестезією з внутрішньовенною седацією.

Етапи хірургічного видалення пілонідальної кісти:

 1. Свищевий хід пілонідальної кісти забарвлюється 1% розчином метиленового синього.
 2. Кісту січуть єдиним блоком.
 3. Рана зашивається косметичними швами.

Операція триває близько 1 години. Після хірургічного видалення пілонідальної кісти пацієнт протягом 1-3 днів перебуває в стаціонарі, а потім виписується додому.

Підготовка до проведення проктологічних операцій

Підготовка до проведення проктологічних операцій починається з консультації проктолога. Після огляду лікар направляє пацієнта на необхідні додаткові діагностичні дослідження. На повторному прийомі, як правило, вже призначається дата проведення хірургічного втручання. Напередодні ввечері і в день операції пацієнтові не можна їсти, за дві години до операції не можна пити.

Якщо вам необхідно хірургічне лікування проктологічних захворювань за допомогою малоінвазивних методик, запишіться на консультацію до хірурга-проктолога в медичному центрі «ОН Клінік Харків». Залиште заявку на сайті або зателефонуйте за вказаним телефоном.

Вовк Валерій Анатолійович
Вовк Валерій Анатолійович
Лікар відділення хірургії

Вартість малоінвазивної хірургії в проктології у Харкові

Консультація хірурга
Консультація оперуючого лікаря-хірурга
Консультація торакального хірурга
ОНЛАЙН Консультація торакального хірурга
ОНЛАЙН Консультація хірурга
Консультація лікаря хірурга-ендокринолога
Консультація онкогінеколога
ОНЛАЙН Консультація онкогінеколога
Консультація онкохірурга
ОНЛАЙН Консультація онкохірурга
Консультація хірурга-ендокринолога
ОНЛАЙН Консультація хірурга-ендокринолога
ОНЛАЙН Консультація хірурга за кордон

Лікарі відділення хірургії ОН Клінік Харків

Відгуки про хірургів ОН Клінік у Харкові

Чудовий лікар, уважний і кваліфікований. Дуже вдячна Вам!
Валентина , 20.07.2022. Показати відповідь
Оцінка:

Youtube OnClinic

Адреса: Харків, вул. Молочна, 48

ОН Клінік Харків Гагаріна - тимчасово не працює
Приймаємо: Уточнюйте
Запис по телефону: 0 30 11 77 Цiлодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама