Торакальна хірургія в Харкові

Грудна клітка людини містить в собі грудну порожнину, в якій розташовуються такі життєво важливі органи, як легені та серце, а також стравохід, трахея, тимус, лімфовузли, великі судини та нерви. Хірургічним лікуванням захворювань органів грудної порожнини займається відділення торакальної хірургії.

Які захворювання лікує торакальний хірург

Торакальна медицина спеціалізується на лікуванні гнійних, інфекційних, посттравматичних захворювань органів грудної клітини. Одним з основних напрямків хірургії органів грудної порожнини є торакальна хірургія легенів. Хірургічне лікування легенів може знадобитися внаслідок травм грудної клітки, а також для лікування гострих і хронічних запальних захворювань, які не піддаються лікарській терапії (наприклад, пневмонія та її ускладнення).

Консультація і лікування у торакального хірурга в Харкові доступні в медичному центрі «ОН Клінік Харків». Торакальний хірург в «ОН Клінік Харків» лікує такі захворювання:

  • бульозну емфізему легенів (повітряні кісти легенів);
  • пневмоторакс;
  • плеврит легені;
  • гострі та хронічні абсцеси легенів;
  • больові синдроми грудини.

Пневмоторакс — це стан, який розвивається, як правило, на тлі торакальної травми. У нормі грудна порожнина герметична, і в ній підтримується негативний тиск, необхідний для дихання. Якщо пошкодження грудної клітини порушує її герметичність, в грудну порожнину потрапляє повітря, тиск підвищується, легені втрачають здатність розширюватися на вдиху і розвивається пневмоторакс. Пневмоторакс є невідкладним станом у торакальної хірургії та вимагає негайного звернення до лікаря.

Больовий синдром у грудній клітці може розвиватися на тлі синдрому торакального виходу — стану, за якого стискаються судини та нерви на виході з грудної порожнини. Міофасциальний синдром грудного відділу хребта є наслідком здавлення нервового корінця в області хребта і також є причиною появи болю в грудях. Міофасциальний біль з'являється під час натискання на тригерні (больові) точки грудної клітини.

Лікування бульозної емфіземи легенів у Харкові

Емфізема легенів є перерозтягненням легеневої тканини, за якого розвиваються порушення дихання. Емфізема легенів, як правило, розвивається на тлі хронічних бронхолегеневих захворювань: за бронхіальної астми та хронічного обструктивного захворювання легенів. Основними симптомами емфіземи є задишка, відчуття нестачі повітря і відчуття неповноцінного вдиху.

Бульозна трансформація легенів за емфіземи відбувається з утворенням булл — повітряних кіст в легеневій тканини. Парасептальна бульозна емфізема легенів підлягає оперативному лікуванню шляхом видалення повітряних кіст.

Лікування плевриту в Харкові

Плеврит належить до гнійних захворювань легенів і являє собою запалення плеври — зовнішньої оболонки легенів. Симптоми плевриту включають підвищення температури тіла, кашель і сильний біль у грудній клітці.

Плеврит може бути як одностороннім, так і двостороннім. Залежно від наявності в грудній порожнині запальної рідини, розрізняють два види плевриту:

  • ексудативний плеврит (супроводжується появою в грудній порожнині великої кількості запальної рідини, яка може здавлювати легені);
  • адгезивний (сухий) плеврит (супроводжується тісним зрощенням листків плеври та легенів, що призводить до порушень дихання).

Розвиток плевриту може бути викликано різними інфекційними процесами в грудній порожнині. Гнійний плеврит розвивається внаслідок бактеріальної інфекції. Туберкульоз легенів може супроводжуватися розвитком туберкульозного плевриту.

Для того, щоб вилікувати плеврит, хірурги застосовують як торакальну терапію (наприклад, антибактеріальні препарати), так і оперативне лікування. Хірургія грудної клітини за плевриту полягає у виведенні надлишку запальної рідини з грудної порожнини (за ексудативного плевриту), а також у роз'єднанні листків плеври (за фібринозного плевриту).

Лікування абсцесу легенів у Харкові

Торакальний хірург у Харкові в «ОН Клінік Харків» оперує гострі та хронічні абсцеси легенів. Абсцес легенів являє собою скупчення гною в легенях. Абсцес легенів може протікати у двох стадіях: гострій і хронічній. Гострий абсцес супроводжується різким підвищенням температури та вираженою інтоксикацією (нудотою, пітливістю, слабкістю). Якщо гострий абсцес не виліковується, навколо гнійного скупчення в легенях формується щільна капсула, через яку в місце запалення не проникають антибактеріальні препарати. Абсцес легені лікується шляхом дренування — хірург встановлює тонку трубку, яка сприяє відтоку гною. Ускладненням абсцесу легені за її розриву може стати пневмоторакс.

Записатися на консультацію і лікування у торакального хірурга в медичному центрі «ОН Клінік Харків» можна за телефоном або через форму запису на прийом, розміщеній на сайті. Дізнатися вартість прийому можна також на сайті та за телефоном.

Вартість прийому лікарів у Харкові

Консультація хірурга
350 грн / 333 грн
Консультація торакального хірурга
400 грн / 380 грн
ОНЛАЙН Консультація хірурга
350 грн / 333 грн
Консультація оперуючого лікаря-хірурга
350 грн / 333 грн
ОНЛАЙН Консультація хірурга за кордон

Відгуки про хірургів ОН Клінік у Харкові

Адреса: Харків, вул. Молочна, 48

Приймаємо: Пн - Нд: 6:00 - 21:00, 24/7 - аналізи, маніпуляції, рентген
Запис по телефону: 0 800 30 11 77 Цiлодобово.
  • По мапі
  • Аеропанорама