Торакальна хірургія в Харкові

Грудна клітка людини містить в собі грудну порожнину, в якій розташовуються такі життєво важливі органи, як легені та серце, а також стравохід, трахея, тимус, лімфовузли, великі судини та нерви. Хірургічним лікуванням захворювань органів грудної порожнини займається відділення торакальної хірургії.

Які захворювання лікує торакальний хірург

Торакальна медицина спеціалізується на лікуванні гнійних, інфекційних, посттравматичних захворювань органів грудної клітини. Одним з основних напрямків хірургії органів грудної порожнини є торакальна хірургія легенів. Хірургічне лікування легенів може знадобитися внаслідок травм грудної клітки, а також для лікування гострих і хронічних запальних захворювань, які не піддаються лікарській терапії (наприклад, пневмонія та її ускладнення).

Консультація і лікування у торакального хірурга в Харкові доступні в медичному центрі «ОН Клінік Харків». Торакальний хірург в «ОН Клінік Харків» лікує такі захворювання:

 • бульозну емфізему легенів (повітряні кісти легенів);
 • пневмоторакс;
 • плеврит легені;
 • гострі та хронічні абсцеси легенів;
 • больові синдроми грудини.

Пневмоторакс — це стан, який розвивається, як правило, на тлі торакальної травми. У нормі грудна порожнина герметична, і в ній підтримується негативний тиск, необхідний для дихання. Якщо пошкодження грудної клітини порушує її герметичність, в грудну порожнину потрапляє повітря, тиск підвищується, легені втрачають здатність розширюватися на вдиху і розвивається пневмоторакс. Пневмоторакс є невідкладним станом у торакальної хірургії та вимагає негайного звернення до лікаря.

Больовий синдром у грудній клітці може розвиватися на тлі синдрому торакального виходу — стану, за якого стискаються судини та нерви на виході з грудної порожнини. Міофасциальний синдром грудного відділу хребта є наслідком здавлення нервового корінця в області хребта і також є причиною появи болю в грудях. Міофасциальний біль з'являється під час натискання на тригерні (больові) точки грудної клітини.

Лікування бульозної емфіземи легенів у Харкові

Емфізема легенів є перерозтягненням легеневої тканини, за якого розвиваються порушення дихання. Емфізема легенів, як правило, розвивається на тлі хронічних бронхолегеневих захворювань: за бронхіальної астми та хронічного обструктивного захворювання легенів. Основними симптомами емфіземи є задишка, відчуття нестачі повітря і відчуття неповноцінного вдиху.

Бульозна трансформація легенів за емфіземи відбувається з утворенням булл — повітряних кіст в легеневій тканини. Парасептальна бульозна емфізема легенів підлягає оперативному лікуванню шляхом видалення повітряних кіст.

Лікування плевриту в Харкові

Плеврит належить до гнійних захворювань легенів і являє собою запалення плеври — зовнішньої оболонки легенів. Симптоми плевриту включають підвищення температури тіла, кашель і сильний біль у грудній клітці.

Плеврит може бути як одностороннім, так і двостороннім. Залежно від наявності в грудній порожнині запальної рідини, розрізняють два види плевриту:

 • ексудативний плеврит (супроводжується появою в грудній порожнині великої кількості запальної рідини, яка може здавлювати легені);
 • адгезивний (сухий) плеврит (супроводжується тісним зрощенням листків плеври та легенів, що призводить до порушень дихання).

Розвиток плевриту може бути викликано різними інфекційними процесами в грудній порожнині. Гнійний плеврит розвивається внаслідок бактеріальної інфекції. Туберкульоз легенів може супроводжуватися розвитком туберкульозного плевриту.

Для того, щоб вилікувати плеврит, хірурги застосовують як торакальну терапію (наприклад, антибактеріальні препарати), так і оперативне лікування. Хірургія грудної клітини за плевриту полягає у виведенні надлишку запальної рідини з грудної порожнини (за ексудативного плевриту), а також у роз'єднанні листків плеври (за фібринозного плевриту).

Лікування абсцесу легенів у Харкові

Торакальний хірург у Харкові в «ОН Клінік Харків» оперує гострі та хронічні абсцеси легенів. Абсцес легенів являє собою скупчення гною в легенях. Абсцес легенів може протікати у двох стадіях: гострій і хронічній. Гострий абсцес супроводжується різким підвищенням температури та вираженою інтоксикацією (нудотою, пітливістю, слабкістю). Якщо гострий абсцес не виліковується, навколо гнійного скупчення в легенях формується щільна капсула, через яку в місце запалення не проникають антибактеріальні препарати. Абсцес легені лікується шляхом дренування — хірург встановлює тонку трубку, яка сприяє відтоку гною. Ускладненням абсцесу легені за її розриву може стати пневмоторакс.

Склерозування плеври в Харкові

Склерозування плеври — це малоінвазивний спосіб лікування ексудативного плевриту (накопичення рідини між листками плеври). Склерозувальна терапія проводиться шляхом введення в плевральну порожнину спеціального препарату, що сприяє склеюванню вісцерального (внутрішнього) та парієтального (зовнішнього) листків плеври, внаслідок чого між ними перестає накопичуватися рідина.

Перевагами склерозування за плевриту є низький ризик ускладнень, відсутність потреби в наркозі та короткий період реабілітації. Склерозування проводиться під місцевою анестезією та займає до 10 хвилин. Залежно від тяжкості стану та наявності у пацієнта супутніх захворювань процедура склеротерапії плеври може проводитися амбулаторно або з госпіталізацією до стаціонару медичного центру на один день.

Дренування плевральної порожнини у Харкові

Дренування плевральної порожнини застосовується в торакальній хірургії для евакуації стороннього вмісту грудної клітки. Дренування легень може бути виконане з діагностичною та лікувальною метою. Активне дренування плевральної порожнини дозволяє зменшити тиск на легені рідини, що накопичилася, та відновити дихання.

Після діагностичного дренування легень вміст, евакуйований із плевральної порожнини, відправляють на лабораторне дослідження. Результати аналізів пунктованої рідини дозволяють встановити причину захворювання, виявити ознаки злоякісних утворень, визначити збудників інфекційних процесів та їхню стійкість до бактеріальних препаратів.

Дренування легені проводиться за травм грудної клітки, інфекційно-запальних захворюваннях легень і плеври (пневмонії, плеврит, абсцес легені), доброякісних та злоякісних новоутворень у грудях. Показання до дренування плевральної порожнини:

 • гідроторакс (скупчення рідини);
 • гемоторакс (скупчення крові);
 • піоторакс (скупчення гною);
 • пневмоторакс (скупчення повітря).

Дренування плевральної порожнини за пневмотораксу може знадобитися за травм грудної клітки, що супроводжуються пошкодженням легень і плеври (наприклад, за переломів ребер). Дренаж за пневмотораксу дозволяє відновити нормальний тиск у грудній порожнині, необхідний для газообміну в легенях. Дренування плевральної порожнини за гемотораксу потрібне, якщо відбувся крововилив у грудну порожнину.

Дренаж грудної клітки встановлюється під місцевим знеболенням. Хірург робить невеликий прокол між ребрами, до якого вставляє спеціальну трубку. Дренаж може залишатися в легені 1-7 днів, протягом яких пацієнт залишається в стаціонарі нашого медичного центру.

Медіастинотомія в Харкові

Медіастинотомія — це відкрита операція на грудній клітці. Під час медіастинотомії хірург здійснює розріз грудної клітки, через який виконує оперативне втручання. Відкрита операція на грудній клітці проводиться під загальною анестезією (внутрішньовенним або ендотрахеальним наркозом). Після операції пацієнт залишається у стаціонарі медичного центру на 7-14 днів.

Медіастиноскопія — це малоінвазивний метод, який застосовується у торакальній хірургії для діагностики захворювань грудної клітки. Медіастиноскопія виконується під наркозом. Хірург робить невеликий розріз над грудиною, через який вводить у грудну клітку ендоскоп, оснащений камерою, та оглядає органи грудної порожнини (легені, плевру, лімфовузли, серце). Показаннаями до медіастиноскопії, як правило, є новоутворення грудної порожнини. Медіастиноскопія протипоказана за інфекційних захворювань органів грудної клітки, а також пацієнтам з тяжкими захворюваннями серцево-судинної та дихальної систем.

Лікування спайок у легенях у Харкові

Для лікування фіброзних спайок у легенях застосовується торакоскопія. Спайковий процес може виникнути внаслідок запальних захворювань, інфекційних процесів або після раніше проведених оперативних втручань на органах грудної порожнини.

Спайковий процес у плевральній порожнині може супроводжуватися болем у грудях, кашлем, почуттям нестачі повітря. Залежно від розташування спайкового процесу розрізняють такі види плевральних спайок у легенях:

 • плевроапікальні спайки (спайки верхніх відділів легень);
 • плевродіафрагмальні спайки (спайки в нижніх відділах між плеврою та діафрагмою);
 • спайки в плеврі (між зовнішнім і внутрішнім листками плеври).

Розсічення спайок проводиться під загальним знеболенням. Під час операції хірург знаходить спайки за допомогою торакоскопа та одразу видаляє їх. У перші дні після операції необхідно залишатися в стаціонарі медичного центру під наглядом лікарів. Повне відновлення після торакоскопічного лікування спайок легень відбувається за 2-3 тижні.

Записатися на консультацію і лікування у торакального хірурга в медичному центрі «ОН Клінік Харків» можна за телефоном або через форму запису на прийом, розміщеній на сайті. Дізнатися вартість прийому можна також на сайті та за телефоном.

Вовк Валерій Анатолійович
Вовк Валерій Анатолійович
Лікар відділення хірургії

Вартість прийому лікарів у Харкові

Консультація хірурга
Консультація оперуючого лікаря-хірурга
Консультація торакального хірурга
ОНЛАЙН Консультація торакального хірурга
ОНЛАЙН Консультація хірурга
Консультація лікаря хірурга-ендокринолога
Консультація онкогінеколога
ОНЛАЙН Консультація онкогінеколога
Консультація онкохірурга
ОНЛАЙН Консультація онкохірурга
Консультація хірурга-ендокринолога
ОНЛАЙН Консультація хірурга-ендокринолога
ОНЛАЙН Консультація хірурга за кордон

Лікарі відділення хірургії ОН Клінік Харків

Відгуки про хірургів ОН Клінік у Харкові

Чудовий лікар, уважний і кваліфікований. Дуже вдячна Вам!
Валентина , 20.07.2022. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Харків, вул. Молочна, 48

ОН Клінік Харків Гагаріна - тимчасово не працює
Приймаємо: Уточнюйте
Запис по телефону: 0 30 11 77 Цiлодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама