#проздоровье

Як часто ви думаєте #ПРОЗДОРОВЬЕ?

Лише, коли погано себе почуваєте, чи не так?

Я теж.

Особливо гостро я це відчув зовсім недавно, та ще й у найделікатнішому місці. Виявилося, що в людей, які довго стоять теж може розвиватися геморой. Це продавці, перукарі, адміністратори торговельних залів і навіть світила медицини – хірурги. Але про це мені довелось дізнатися лише в кабінеті проктолога, куди моя нога ніколи не ступала, а біль був такий сильний, що довелося подолати і сором, і бажання уникнути відвідування цього лікаря. Але ж насправді, нічого страшного під час прийому та курсу лікування зі мною не трапилося, та й не трапилося б, якби я звернувся за допомогою раніше.
Якщо дотепер боїтеся проктолога, не ходите на планові проктологічні огляди – шкодите самі собі. Я в цьому переконався. Не повторюйте мою помилку. Прочитайте інформацію нижче про проктологічне здоров'я. 

Подумайте #ПРОЗДОРОВЬЕ зараз! 

Проктологія – розділ медицини, що вивчає хвороби нижнього відділу кишечнику та навколишніх його тканин, методи їх діагностики, лікування й профілактики. Лікар-проктолог відповідає за здоров'я ануса, прямої і ободової кишок.
Кількість проктологічних хвороб, що реєструються, щорічно збільшується. Якщо раніше до медиків зверталися переважно люди похилого віку, то сьогодні середній вік пацієнтів суттєво знизився. Часто на прийом до фахівця записуються молоді чоловіки та жінки у віці від 25 років. Подібна тенденція провокується низкою факторів:

 • малорухливим способом життя;
 • незбалансованою дієтою з недостатнім вмістом клітковини;
 • високим рівнем стресу.

Ситуація збільшується на тлі зниження імунітету, хронічних або гострих інфекцій ШКТ. Нормальна діяльність кишечнику порушується, ускладнюється його випорожнення, тканини втрачають тонус, виникають запори й болі під час дефекації. Явні ознаки проктологічних захворювань:

 • болісність навколо анального отвору, що виникає після фізичної праці й тривалих прогулянок;
 • набряки, шишки або ділянки запалення поруч із анусом;
 • виділення крові під час дефекації (сліди можуть залишатися на туалетному папері);
 • свербіж в області анального отвору;
 • відчуття наявності стороннього предмета в анусі.

Виявивши один або декілька симптомів, слід записатися на прийом до проктолога. Перед відвідуванням лікаря рекомендується провести нескладну підготовку.

На огляді лікар збирає анамнез пацієнта, проводить первинне обстеження, визначає необхідність проведення додаткових інструментальних досліджень і лабораторних аналізів. Діагностика проктологічних захворювань включає в себе:

 • пальпацію прямої кишки, за допомогою якої визначається тонус сфінктера, стан навколишніх тканин;
 • аноскопію або ректороманоскопію, процедури, що дозволяють вивчити слизову оболонку прямої кишки, виявити вогнища запалень, крововиливів, знайти новоутворення і т.д.

Найчастіше цього досить для постановки точного діагнозу й складання ефективного плану терапії.
Регулярна профілактична консультація проктолога дозволить зберегти й підтримати здоров'я кишечнику, а також уникнути багатьох ускладнень, пов'язаних із хворобами заднього проходу.


Причини проктологічних захворювань


Найчастіше проктологія стикається з розладом рухової функції товстого кишечнику. Цей відділ ШКТ відповідає за формування й виведення калових мас і протягом усього життя накопичує токсини й мікроби. При зниженні імунітету, неправильній дієті (що погіршує перистальтику), застої крові й лімфи, викликаному гіподинамією, товстий кишечник перестає справлятися зі своїм завданням.

Розвиваються захворювання заднього проходу. Додатково цьому сприяє:

 • генетична схильність;
 • уроджені аномалії;
 • надлишкова маса тіла;
 • останній триместр вагітності;
 • літній вік.

Якщо ви перебуваєте в групі ризику, не варто відкладати огляд проктолога до появи перших симптомів. Багато захворювань на ранніх стадіях не завдають дискомфорту. Наприклад, при геморої хворий не відчуває болю в задньому проході, поки патологія не перейде в другу або третю стадію. І тільки тоді починаються зміни дефекації (дефекація із кров'ю), болісність під час випорожнення кишечнику й з'являється дискомфорт в області ануса.


Проктологічні захворювання на пізніх стадіях можуть привести до ускладнень. Постійне запалення слизової викликає появу виразок, можливий ріст новоутворень з наступним переродженням у рак. Часто пацієнти зустрічаються з випаданням кишки, тріщинами в її слизовій, кровотечами.


Своєчасне обстеження в проктолога дозволяє виявити патологію на ранній стадії й вчасно почати лікування. На початкових етапах більшість захворювань не вимагають хірургічного втручання, досить медикаментозної терапії для повного відновлення функції товстого кишечнику.


«ОН Клінік» пропонує пройти обстеження в досвідчених фахівців. Наше проктологічне відділення має у своєму розпорядженні сучасне обладнання для швидкої й точної постановки діагнозу.

Наші фахівці лікують наступні захворювання:

Записатися до проктолога можна на сайті або за контактними телефонами «ОН Клінік»


А більше інформації можна знайти за хештегом #проздоровье