Гастроскопія в Харкові
Гастроскопія в Харкові: ціни — від 390 грн.
Коли болить шлунок, мучить печія, метеоризм, ми в останню чергу підемо до гастроентеролога, знаючи, що в 90% випадків нам призначать гастроскопію або, як кажуть в народі, - «ковтати зонд». Тому рятуємося таблетками за порадою сусідки чи провізора в аптеці, але на «страшну» процедуру не йдемо.
Головна відмовка - «Я навіть таблетку ковтнути не можу, розкушую, про яку ендоскопію взагалі може йти мова?». Інтернет теж рясніє моторошними історіями, як раз 10 доводилося ковтати величезний шланг, як при цьому лаявся персонал, як текли сльози, слина і як ще тиждень жахливо боліло горло. Але чи так це? І як підготуватися до процедури, щоб мінімізувати дискомфортні відчуття.
Як підготуватися до гастроскопії, або «ковтаємо зонд» правильно
- Найважливіше - це настрій, - каже Олександр Коротких, лікар-ендоскопіст «ОН Клінік Харків». - Якщо пацієнт налаштовується на позитив, швидку процедуру - так і відбувається. Якщо ж людина залякана, очікує на біль, дискомфорт - вона просто не чує вказівок медперсоналу, робить все неправильно, ускладнює проведення процедури. Так, гастроскопія - процедура далеко не найприємніша. Але про болі тут мова не йде. Просто неприємно і все. Триває дослідження від 2 до 5 хвилин, зате інформація, яку ми отримуємо - просто безцінна.
Жодні аналізи не покажуть нам те, що показує ГС. Кілька хвилин - і ми знаємо все про стан шлунка, частину дванадцятипалої кишки та стравоходу пацієнта. Якщо є ранки або ерозії - ми все це побачимо, і призначимо лікування, яке не допустить розвитку більш серйозних захворювань, прибере неприємні симптоми. Або «зонд» підтвердить, що приводів для занепокоєння немає. Тільки подумайте - пара хвилин дискомфорту, і ви володієте точною інформацією про стан свого здоров'я! Ні УЗД, ні будь-яке інше дослідження не зможе замінити гастроскопію.
Як відбувається сама процедура? Готуватися до неї потрібно з вечора. Вечеря повинна бути дуже легкою - каша або яблуко, можна випити чай. Якщо можете не вечеряти - утримайтеся від прийому їжі. Вранці не можна не тільки їсти, а й пити. Тому проходити гастроскопію краще раніше.
У кабінеті діагностики лягайте на лівий бік. Якщо є якісь аномалії в будові стравоходу - можуть бризнути анестетиком (знеболювальним), але і це не обов'язково. Процедура дуже коротка, тому потрібно зберігати спокій і дотримуватися всіх вказівок медперсоналу/лікаря.
- Намагайтеся не скорочувати м'язи гортані при обстеженні;
- Не рухайтеся - це полегшить роботу лікаря, і Вам буде простіше;
- Не затримуйте дихання під час дослідження;
- Можлива відрижка повітрям. Якщо Ви прийшли на дослідження натще блювоти бути не може.
- При процедурі можуть текти сльози і збільшитися слиновиділення. Це нормально. Коли дере в горлі - на очах теж часто з'являються сльози;
- Після проведення дослідження можливо відчуття грудки в горлі, яке пройде впродовж 20-30 хвилин.
Якщо була виявлена проблема, доведеться пройти контрольну процедуру після лікування. Але другий раз однозначно не так страшно!
Сучасні ендоскопи досить невеликі. А ось нашим предкам пощастило менше: на початку ХХ століття вони були у вигляді металевої трубки. Дослідження проходило дуже важко, тому проводилося лише в крайніх випадках. Трохи пізніше з'явилися гнучкі фіброскопи, всередині яких були спеціальні волокна, які передають зображення на відстані. Нині ж застосовуються відеоендоскопи - з мікрокамерою на кінці, яка виводить зображення на монітор. Під час процедури лікар бачить всі зміни у вашому шлунку, дванадцятипалій - виразки, ерозії, поліпи. Останні можна за необхідності тут же видалити.
Час дослідження залежить того, що потрібно зробити: розглянути зміни, взяти біопсію (відщипнути шматочок слизової).
У яких випадках потрібно пройти гастроскопію? Якщо вас щось турбує - постійні болі в животі, блювота, різке зниження ваги, підвищення ШОЕ (за результатами аналізу крові), анемія, - потрібно звернутися до терапевта або гастроентеролога, які визначать необхідність проведення даного дослідження. На жаль, замінити гастроскопію іншим дослідженням не можна. Тому доведеться взяти всю волю в кулак, налаштуватися на позитив і піти «ковтати зонд». Це набагато простіше, ніж потім лікувати виразку або, не дай Бог, більш серйозне захворювання. До речі, вікових протипоказань до ендоскопії немає.
Название | Цена |
Відеогастродуоденоскопія | 1200 грн |
Уреазний тест | 390 грн |
ОНЛАЙН Консультація ендоскопіста | 500 грн |
Консультація ендоскопіста | 500 грн |
Колоноскопія | 1800 грн |