Logo
0 800 30 11 77

Лікування ентериту в Харкові

Гостре або хронічне запалення тонкого кишечника, зване ентеритом, - одна з найпоширеніших діагностованих у гастроентерологічній практиці патологій. Вона провокує не тільки помітне погіршення самопочуття, а й порушення головних функцій кишечника. Як підсумок - розлад обміну речовин, проблеми із випорожненням і втрата ваги. Щоб не допустити цього, слід звернутися по допомогу до лікаря, щойно з'явилися такі ознаки ентериту:

 • нудота і блювота;
 • спастичний біль в області пупка;
 • прискорений рідкий стул (до 10-20 разів на день), що містить частинки неперетравленої їжі або слиз;
 • поява білого нальоту на язику;
 • метеоризм.

Гострий ентерит нерідко супроводжується симптомами інтоксикації (висока температура, головний біль, сильна слабкість). Важка діарея може спровокувати й зневоднення. Хронічний ентерит протікає менш гостро, проте його ознаки чітко відстежуються в зовнішньому вигляді хворого. Шкіра стає тоншою і сухою, волосся - ламким і схильним до випадання. Через порушення білкового та жирового обміну маса тіла знижується (аж до дистрофії), з'являються м'язові болі та судоми.

Діагностика ентериту в «ОН Клінік Харків» ґрунтується насамперед на методах фізикального обстеження. Якщо під час пальпації органів черевної порожнини пацієнт відзначає хворобливість тонкого кишечника, а в самому органі спостерігається переливання рідини, - попередній діагноз «ентерит» буде поставлено вже на першому прийомі. Для його уточнення можуть знадобитися результати лабораторних аналізів крові та калу (щоб встановити збудника хвороби), а для підтвердження/виключення патологічних змін у стінках кишечника - УЗД органів черевної порожнини. Після цього розробляється відповідний план терапії.

Причини ентериту і особливості терапії

Те, як буде проводитися лікування гострого ентериту, залежить насамперед від його причини. Найбільш поширеними збудниками хвороби є: сальмонели, ентеровіруси, кишкова паличка, паразити (лямблії, гострики, аскариди). До вторинних причин відносять:

 • часті переїдання із вживанням великої кількості жирної, гострої, солоної їжі;
 • алергія на певні продукти або медикаменти;
 • отруєння алкоголем, отруйними речовинами рослинного/хімічного походження;
 • аномалії розвитку тонкої кишки (зокрема й порушення її кровопостачання);
 • хронічні захворювання органів травної системи (панкреатит, холецистит, синдром подразненого кишечника, виразкова хвороба, гастрит).

Головна мета терапії за гострої форми патології - купірувати хворобливі симптоми, нормалізувати мікрофлору кишечника і запобігти ускладненням ентериту. Для цього призначаються медикаментозні препарати (антибактеріальні, протидіарейні, ферментативні тощо), постільний режим, щадну дієту. За інфекційних і токсичних запалень тонкого кишечника рекомендується госпіталізація і стаціонарна терапія, за інших видів лікування ентериту в Харкові проводиться в амбулаторних умовах. У медичному центрі «ОН Клінік» використовуються ефективні методики, що сприяють швидкому одужанню.

Лікування хронічного ентериту направлено на полегшення перебігу хвороби та запобігання її загострень. Особлива роль відводиться дієтичному харчуванню, яке повинно бути максимально збалансованим. Профілактика рецидивів полягає і в дотриманні питного режиму (потрібно щодня випивати до 2 л рідини).

Щоб записатися на консультацію до досвідченого гастроентеролога, зателефонуйте за вказаним номером або скористайтеся зручною формою запису на сайті.

Орленко Дмитро Борисович
Орленко Дмитро Борисович
Лікар відділення гастроентерології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість лікування ентериту у Харкові

Виклик лікаря-гастроентеролога додому
1500 грн
Консультація гастроентеролога
ОНЛАЙН консультація гастроентеролога
ОНЛАЙН Консультація гастроентеролога за кордон

Лікарі відділення гастроентерології ОН Клінік Харків

Відгуки про лікарів-гастроентерологів у Харкові

Лікар Шканд Тетяна Віталіївна дуже сподобалася. Добра, уважна, професійна. З великим задоволенням записуюсь на кожний наступний прийом. З впевненістю пораджу вс...
Ольга , 18.06.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Хочу висловити подяку лікарю Шканд Тетяні Віталіївні, дуже грамотна і тямуща лікарка, уважно вислухає і призначає адекватне лікування!!!! Велике вам спасибі!!!
Олена , 30.05.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Я ніколи не пишу негативні відгуки, але цього разу це було занадто багато навіть для мене. Цей лікар типовий абьзер, перший прийом справив на мене дуже погане...
Світлана , 02.05.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Дуже добре, що в такий час, коли на околицях Харкова точиться війна, у Харкові працюють такі лікарні як "ОН Клінік", а в лікарні приймають пацієнтів такі ввічли...
Лілія , 22.02.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Все було на вищому рівні дякую
Женя , 13.02.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Я хочу написати відгук про лікаря Шканд Тетяну Віталіївну. Дуже хороший і уважний лікар, доступно пояснила причину моїх скарг. До цього я була на колоноскопії у...
Оксана , 31.01.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Зателефонувала заздалегідь за тиждень і попросила записати поспіль на УЗД і слідом відразу до лікаря. Сказала, що день неважливий і я підлаштуюся, головне, щоб...
Леонідова Юлія , 04.12.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Добрий день. Хочу висловити подяку лікарю-гастроентерологу Шканд Тетяні Віталіївні. Уважна, доброзичлива, чудовий фахівець з індивідуальним підходом до пацієнт...
Ірина , 06.11.2023. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Харків, вул. Ярослава Мудрого, 30а

ОН Клінік Харків Ярослава Мудрого
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 18:00, Сб: 9:00 - 16:00, Нд: 9:00 - 13:00
Запис по телефону: 0 800 30 11 77 Цiлодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.
7-103 — виклик швидкої допомоги «ОН Клінік Харків»
Виклик бригади швидкої допомоги та медичне транспортування
Детальніше