Logo
0 800 30 11 77

Лікування панкреатиту в Харкові

Запалення підшлункової залози, за якого порушується відтік ферментів упросвіт дванадцятипалої кишки, називається панкреатитом. Речовини, що виробляються залозою, активізуються не в кишечнику, а в прилеглих тканинах, викликаючи їх руйнування.

За важкої форми захворювання ферменти потрапляють у кровотік і завдають непоправної шкоди печінці, ниркам, серцю, мозку. Хвороба ділиться на кілька типів. Крім гострої та хронічної фази, лікарі виділяють гострий рецидивний панкреатит і загострення хронічного панкреатиту, кожен з яких потребує специфічної терапії.

Перші ознаки панкреатиту неспецифічні та схожі на симптоми гострої інтоксикації. У пацієнта спостерігається:

 • різкий біль, локалізований у підшлунковій області;
 • нудота і блювота з включенням жовчі;
 • озноб і підвищення температури;
 • підвищене потовиділення;
 • загальна слабкість.

Гострий панкреатит виникає раптово і вимагає негайного звернення до гастроентеролога. Для постановки діагнозу ключову роль відіграє збір анамнезу, також пацієнт направляється на лабораторні та інструментальні дослідження:

ендоскоп для діагностики органів ШКТ в медичному центрі ОН Клінік Харків

ендоскоп для діагностики органів ШКТ в медичному центрі ОН Клінік Харків

Такі самі обстеження призначаються за підозри на хронічну форму захворювання, але прояви хвороби будуть відрізнятися. Хронічний панкреатит викликає наступну симптоматику:

 • нерегулярний тупий біль у животі;
 • ознаки жовтяниці (за порушення відтоку жовчі): зміна кольору шкіри та склер, аміачний запах із рота;
 • геморагічні висипання на шкірі;
 • порушення стулу;
 • зниження апетиту;
 • загальна млявість, апатія зі спалахами дратівливості.

У разі пошкодження серцево-судинної системи додаються ще й інші симптоми: скачки артеріального тиску, тяжкість у грудях, задишка. Діагностика панкреатиту дозволяє встановити характер захворювання, ступінь пошкодження залози, виробити ефективну схему лікування.

Причини панкреатиту та методи терапії

Більше половини пацієнтів стикаються з панкреатитом внаслідок зловживання алкоголем і незбалансованої дієти з великою кількістю жирної, гострої та копченої їжі. Це викликає загострення панкреатиту: створюється ударне навантаження на підшлункову залозу, вона виробляє підвищену кількість ферментів. Як наслідок, підшлункова перестає справлятися зі своїми функціями та починається процес її запалення і самоперетравлювання.

Тому лікування гострого панкреатиту починається зі зниження навантаження на шлунково-кишковий тракт. Пацієнту прописується лікувальне голодування (протягом одного-двох днів), потім - жорстка дієта. Водночас можливий прийом ферментовмісних препаратів для часткової компенсації діяльності підшлункової залози. Знімається больовий синдром, прописуються медикаменти для підтримки роботи шлунково-кишкового тракту. Якщо гострий напад викликаний не інтоксикацією, а вірусною або бактеріологічною інфекцією, призначається курс антибіотиків.

У рідкісних випадках захворювання виникає через генетичну схильність або структурні зміни тканин. Але в такому разі хвороба має постійний характер. Лікування хронічного панкреатиту передбачає:

 • прийом спазмолітиків і анальгетиків для контролю над болем;
 • призначення сечогінних засобів для запобігання набряку залози;
 • симптоматичне лікування за нудоти та регулярної блювоти;
 • вітамінотерапія для підтримки ослабленого організму;
 • лікувальне голодування, яке через кілька днів змінюється дієтичним харчуванням.

Але в кожному разі терапія підбирається індивідуально за станом пацієнта. За недотримання рекомендацій гастроентеролога можливі ускладнення панкреатиту, аж до відмирання тканин і системної відмови органів, викликаної важкою інтоксикацією. Після відновлення нормальної діяльності підшлункової залози необхідна нескладна профілактика: дотримання дієти, зниження рівня стресу, помірне фізичне навантаження.

Результативне лікування панкреатиту в Харкові на вас чекає в центрі «ОН Клінік Харків». Записатися на прийом до фахівця можна за допомогою цієї сторінки сайту або за вказаним номером медичного центру.

Орленко Дмитро Борисович
Орленко Дмитро Борисович
Лікар відділення гастроентерології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість лікування панкреатиту у Харкові

Виклик лікаря-гастроентеролога додому
1500 грн
Консультація гастроентеролога
ОНЛАЙН консультація гастроентеролога
ОНЛАЙН Консультація гастроентеролога за кордон

Лікарі відділення гастроентерології ОН Клінік Харків

Відгуки про лікарів-гастроентерологів у Харкові

Лікар Шканд Тетяна Віталіївна дуже сподобалася. Добра, уважна, професійна. З великим задоволенням записуюсь на кожний наступний прийом. З впевненістю пораджу вс...
Ольга , 18.06.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Хочу висловити подяку лікарю Шканд Тетяні Віталіївні, дуже грамотна і тямуща лікарка, уважно вислухає і призначає адекватне лікування!!!! Велике вам спасибі!!!
Олена , 30.05.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Я ніколи не пишу негативні відгуки, але цього разу це було занадто багато навіть для мене. Цей лікар типовий абьзер, перший прийом справив на мене дуже погане...
Світлана , 02.05.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Дуже добре, що в такий час, коли на околицях Харкова точиться війна, у Харкові працюють такі лікарні як "ОН Клінік", а в лікарні приймають пацієнтів такі ввічли...
Лілія , 22.02.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Все було на вищому рівні дякую
Женя , 13.02.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Я хочу написати відгук про лікаря Шканд Тетяну Віталіївну. Дуже хороший і уважний лікар, доступно пояснила причину моїх скарг. До цього я була на колоноскопії у...
Оксана , 31.01.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Зателефонувала заздалегідь за тиждень і попросила записати поспіль на УЗД і слідом відразу до лікаря. Сказала, що день неважливий і я підлаштуюся, головне, щоб...
Леонідова Юлія , 04.12.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Добрий день. Хочу висловити подяку лікарю-гастроентерологу Шканд Тетяні Віталіївні. Уважна, доброзичлива, чудовий фахівець з індивідуальним підходом до пацієнт...
Ірина , 06.11.2023. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Харків, вул. Ярослава Мудрого, 30а

ОН Клінік Харків Ярослава Мудрого
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 18:00, Сб: 9:00 - 16:00, Нд: 9:00 - 13:00
Запис по телефону: 0 800 30 11 77 Цiлодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.
7-103 — виклик швидкої допомоги «ОН Клінік Харків»
Виклик бригади швидкої допомоги та медичне транспортування
Детальніше