Лікування дискінезії жовчовивідних шляхів у Харкові
Дискінезія жовчовивідних шляхів (ДЖВШ) — це захворювання шлунково-кишкового тракту, що характеризується порушенням відтоку жовчі від печінки по жовчовивідних шляхах. Патологія виникає внаслідок порушення функціонування жовчовивідних шляхів (часткового, несвоєчасного, посиленого або недостатнього скорочення м'язової оболонки жовчного міхура) та супроводжується дискомфортом і болем у животі.
Діагностику та лікування дискінезії жовчовивідних шляхів проводить гастроентеролог медичного центру «ОН Клінік Харків». Запис на прийом лікарів ведеться цілодобово.
Причини дискінезії жовчовивідних шляхів
Порушення відтоку жовчі може розвиватися на тлі хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту (наприклад, гастриту, панкреатиту, холециститу), а також бути спричинене зовнішніми чинниками, які провокують запалення в черевній порожнині. Причини дискінезії жовчовивідних шляхів:
- порушення раціону харчування (систематичне переїдання, зловживання жирною, смаженою та копченою їжею);
- алергія або харчова непереносимість деяких продуктів харчування;
- ендокринні порушення (патології щитоподібної залози або надниркових залоз, цукровий діабет);
- гормональний дисбаланс (наприклад, на тлі клімаксу або порушень метаболізму);
- психоемоційні проблеми (стрес, невроз, фізична або розумова перевтома);
- паразитарні та інфекційні захворювання (глистяна інвазія, кишкові інфекції, вірусні гепатити).
ДЖВШ може з'явитися через вроджені аномалії: гіпоплазію жовчних проток і патології їх розгалуження, перекрут жовчного міхура або наявність перегородок у ньому. У зону ризику розвитку захворювання входять люди з малорухливим способом життя й ожирінням.
Види та симптоми дискінезії жовчовивідних шляхів
Основним симптомом ДЖВШ є ниючий біль у животі, який посилюється після прийому їжі. Інші симптоми дискінезії жовчовивідних шляхів:
- нудота та блювання;
- гіркий присмак і сухість у роті;
- метеоризм (здуття живота);
- збільшення печінки в розмірах (може відчуватися при самостійному промацуванні органу в правому підребер'ї);
- часті закрепи або діареї;
- зміна кольору калових мас (кал світлішає);
- втрата апетиту;
- зниження ваги.
Ознаки дискінезії жовчовивідних шляхів також проявляються на шкірі та слизових оболонках: шкірний покрив блідне і забарвлюється в жовтий колір. У разі симптомів ДЖВШ необхідно звернутися до гастроентеролога за консультацією, щоб не допустити розвитку ускладнень: застою жовчі, жовчнокам'яної хвороби, холангіту (запалення жовчних проток).
Залежно від причин розвитку дискінезія жовчовивідних шляхів буває первинна (спричинена ендокринними і вегето-судинними захворюваннями та психоемоційними порушеннями) і вторинна (провокується патологіями органів травлення).
Види дискінезії жовчовивідних шляхів | |
Дискінезія жовчовивідних шляхів за гіпокінетичним типом (гіпотонічна) | Знижена скоротлива активність жовчовивідної системи (уповільнений рух жовчі). Характеризується тупим ниючим болем. |
Дискінезія жовчовивідних шляхів за гіперкінетичним типом (гіпертонічна) | Підвищена моторна функція жовчного міхура (прискорений рух жовчі). Супроводжується гострим і нападоподібним болем, який виникає після вживання їжі або фізичних навантажень. |
Змішана форма ДЖВШ | Поєднує ознаки гіпотонічної та гіпертонічної форм. |
Дискінезія жовчовивідних шляхів гіпотонічного типу характеризується постійним болем, що не має чіткої локалізації: може відчуватися в різних відділах живота, спини, віддавати в праве підребер'я, лопатку, руку. Гіпотонічна дискінезія ЖВШ призводить до порушення всмоктування поживних речовин, що проявляється авітамінозом і підвищеним холестерином у крові.
Лікування дискінезії жовчовивідних шляхів у Харкові
Позбутися дискінезії жовчовивідних шляхів можна після обстеження і лікування, призначеного гастроентерологом. Діагностика дискінезії жовчовивідних шляхів включає:
- лабораторні аналізи (загальноклінічні дослідження крові та сечі, копрограму, рівень печінкових ферментів);
- УЗД черевної порожнини (для оцінки стану жовчного міхура і його проток, визначення наявності каменів);
- ендоскопічні дослідження (наприклад, гастроскопію і колоноскопію).
ендоскоп для діагностики органів ШКТ в медичному центрі ОН Клінік Харків
Лікування дискінезії жовчовивідних шляхів полягає в усуненні причини її виникнення та симптомів, запобіганні ускладнень (утворення піску та каменів у жовчних протоках). Медикаментозна терапія спрямована на регуляцію м'язового тонусу жовчного міхура і моторики його проток, також можуть призначатися спазмолітики для зменшення больового синдрому.
Лікування ДЖВШ доповнюється дієтою, яка складається з дробового харчування і збалансованого раціону без жирної, смаженої їжі та алкоголю. Важливо дотримуватися водного балансу (можуть бути призначені мінеральні води з лікувальними властивостями). Також гастроентеролог може рекомендувати корекцію способу життя (збільшити фізичні навантаження і дотримуватися режиму сну).
Записатися на консультацію гастроентеролога і лікування дискінезії жовчовивідних шляхів у медичному центрі «ОН Клінік Харків» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом.
Название | Цена |
Виклик лікаря-гастроентеролога додому | 1800 грн |
Консультація гастроентеролога | 530 грн |
ОНЛАЙН консультація гастроентеролога | 530 грн |