Logo
0 800 30 11 77

Лікування запальних захворювань кишечника в Харкові

Запальними захворюваннями кишечника є неспецифічний виразковий коліт (НВК) і хвороба Крона. Ці патології мають іммуноопосередковану природу, протікають хронічно, викликають ряд небезпечних ускладнень і надзвичайно погіршують якість життя хворого.

У медичному центрі «ОН Клінік Харків» проводиться ретельна діагностика функціонування відділів шлунково-кишкового тракту, після чого розробляється індивідуальна схема лікування, що дозволяє зупинити запалення і попередити виникнення ускладнень.

Що таке запальні захворювання кишечника?

Залежно від локалізації та характеру запалення, серед запальних патологій кишечника гастроентерологи виділяють два основних захворювання:

 • хвороба Крона, що супроводжується розвитком гранулематозного запалення, яке може виникати в будь-якому відділі травного тракту;
 • виразковий коліт, що характеризується утворенням виразок та ерозій на стінках відділів товстого кишечника (переважно першою вражається слизова оболонка прямої кишки).

Попри те, що ці запальні захворювання супроводжуються подібними ознаками порушення діяльності шлунково-кишкового тракту, існує ряд відмінностей в їх симптоматиці.

Так, за хвороби Крона спостерігаються такі симптоми, як:

 • діарея;
 • спазматичні болі в животі;
 • втрата маси тіла (аж до кахексії);
 • підвищена стомлюваність;
 • свищі або абсцес;
 • стеноз кишечника (аж до розвитку кишкової непрохідності);
 • фістули між кишечником і сусідніми органами (очеревина, сечовий міхур тощо).

Наявність виразкового коліту супроводжується наступними симптомами:

 • частою діареєю з домішками крові, слизу або гною в калі (до 15 разів на добу);
 • помилковими позивами до дефекації;
 • яскраво вираженими болями в животі;
 • підвищенням температури тіла тощо.

Також цим патологіям властиві позакишкові прояви: хвороби суглобів, порушення роботи печінки та системи крові, демінералізація кісток і багато інших.

Як проходить лікування запальних захворювань кишечника?

Характер і склад терапії запальних захворювань кишечника визначається гастроентерологом залежно від поточної клінічної картини та наявності супутніх патологій. У порівнянні з іншими видами лікування, найбільш дієвою терапією з високими показниками досягнення клінічної ремісії у пацієнтів є біологічна терапія запальних захворювань кишечника.

Що таке біологічна терапія?

Інфікування вірусами/бактеріями або порушення складу мікробіома кишечника призводить до активації антигенів, синтезованих в епітеліальних клітинах його слизової оболонки. Запальна реакція, як імунна відповідь, посилюється постійним припливом лімфоцитів (Т-хелпери), викликаючи все більше поширення патологічного запалення.

Придушення системи доставки агентів імунітету до місця ураження дозволяє на молекулярному рівні зупинити імунну реакцію, купірувати гострий період захворювань і попередити розвиток ускладнень.

Ефективним засобом біологічної терапії є Ведолізумаб. Його дія ґрунтується на властивості моноклональних антитіл імуноглобуліну G вибірково впливати на міграцію лімфоцитів у запалені тканини кишечника.

Лікування препаратом Ведолізумаб, що проводиться в «ОН Клінік Харків», не тільки зменшує симптоматику захворювань, але й забезпечує перехід патологій у стан тривалої ремісії.

В «ОН Клінік Харків» провідний фахівець в темі ВЗК - Фролова Еліна Юріївна - один з небагатьох сертифікованих лікарів, які проводять терапію ВЗК біологічними препаратами.

Цілодобовий запис до гастроентерологів нашого медичного центру здійснюється за допомогою запису на сайті або дзвінка за вказаними номерами телефонів, де також можна дізнатися про можливості пройти КТ кишечника.

Орленко Дмитро Борисович
Орленко Дмитро Борисович
Лікар відділення гастроентерології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість лікування запального захворювання кишечника у Харкові

Виклик лікаря-гастроентеролога додому
1500 грн
Консультація гастроентеролога
ОНЛАЙН консультація гастроентеролога
ОНЛАЙН Консультація гастроентеролога за кордон

Лікарі відділення гастроентерології ОН Клінік Харків

Відгуки про лікарів-гастроентерологів у Харкові

Лікар Шканд Тетяна Віталіївна дуже сподобалася. Добра, уважна, професійна. З великим задоволенням записуюсь на кожний наступний прийом. З впевненістю пораджу вс...
Ольга , 18.06.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Хочу висловити подяку лікарю Шканд Тетяні Віталіївні, дуже грамотна і тямуща лікарка, уважно вислухає і призначає адекватне лікування!!!! Велике вам спасибі!!!
Олена , 30.05.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Я ніколи не пишу негативні відгуки, але цього разу це було занадто багато навіть для мене. Цей лікар типовий абьзер, перший прийом справив на мене дуже погане...
Світлана , 02.05.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Дуже добре, що в такий час, коли на околицях Харкова точиться війна, у Харкові працюють такі лікарні як "ОН Клінік", а в лікарні приймають пацієнтів такі ввічли...
Лілія , 22.02.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Все було на вищому рівні дякую
Женя , 13.02.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Я хочу написати відгук про лікаря Шканд Тетяну Віталіївну. Дуже хороший і уважний лікар, доступно пояснила причину моїх скарг. До цього я була на колоноскопії у...
Оксана , 31.01.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Зателефонувала заздалегідь за тиждень і попросила записати поспіль на УЗД і слідом відразу до лікаря. Сказала, що день неважливий і я підлаштуюся, головне, щоб...
Леонідова Юлія , 04.12.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Добрий день. Хочу висловити подяку лікарю-гастроентерологу Шканд Тетяні Віталіївні. Уважна, доброзичлива, чудовий фахівець з індивідуальним підходом до пацієнт...
Ірина , 06.11.2023. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Харків, вул. Ярослава Мудрого, 30а

ОН Клінік Харків Ярослава Мудрого
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 18:00, Сб: 9:00 - 16:00, Нд: 9:00 - 13:00
Запис по телефону: 0 800 30 11 77 Цiлодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.
7-103 — виклик швидкої допомоги «ОН Клінік Харків»
Виклик бригади швидкої допомоги та медичне транспортування
Детальніше