Лікування холециститу в Харкові
Запалення жовчного міхура, викликане закупоркою жовчних проток і порушенням відтоку жовчі, отримало назву холецистит. Найчастіше хвороба розвивається на тлі жовчнокам'яної хвороби, але може бути викликана і структурними змінами тканин жовчного міхура.
Застійна жовч починає роз'їдати слизову оболонку, викликаючи її подразнення. Утворюється середовище, сприятливе для розвитку патогенної мікрофлори. Виникає інфекційне ураження проток, що погіршує перебіг хвороби. Надалі можуть з'явитися вогнища гнійного ураження (флегмони) з ризиком розвитку гангрени (гангренозний холецистит).
Ознаки холециститу залежать від типу хвороби. Гострий холецистит характеризується:
- різким болем у правій частині живота, що віддає в поперек, верхню частину тулуба;
- нудотою і блювотою, що не приносить полегшення;
- здуттям живота;
- підвищеним потовиділенням;
- прискореним серцебиттям;
- незначним підвищенням температури.
Хронічний холецистит відрізняється наступними симптомами:
- тупим болем у животі, що підсилюється рано вранці та пізно ввечері;
- пожовтінням шкіри та склер;
- розвитком тахікардії;
- посиленням неприємних відчуттів у шлунково-кишковому тракті після прийому їжі;
- загальною слабкістю.
Хронічний тип хвороби розвивається не тільки внаслідок недолікованого гострого холециститу, він може виникнути самостійно за стійкого інфекційного ураження жовчного міхура, його механічної травми. За виникнення вищеописаних симптомів, необхідно негайно звернутися до гастроентеролога.
Діагностика холециститу передбачає:
- проведення первинного огляду пацієнта;
- виявлення скарг і збір анамнезу;
- загальний аналіз сечі;
- біохімія крові;
- УЗД;
- лабораторне дослідження жовчі (за показаннями).
За результатами проведених обстежень призначається ефективне лікування.
Причини холециститу і методи терапії
Основна причина розвитку холециститу - це порушення відтоку жовчі з жовчного міхура, викликане жовчнокам'яною хворобою. Жовчні камені закупорюють протоки, порушуючи природний ток ферментів, які починають поступово роз'їдати прилеглі до них тканини. Але у ряду пацієнтів фіксується порушення кровопостачання стінки жовчного міхура або рефлюкс підшлункової залози, що також призводять до холециститу.
Спровокувати застій жовчі може і механічна травма або поява спайок внаслідок оперативного втручання. Незалежно від причини хвороби, терапія передбачає:
- призначення спеціальної дієти, що дозволяє розвантажити жовчний міхур;
- прийом жовчогінних препаратів і контроль відновлення відтоку жовчі, у деяких випадках призначається зондський тюбаж (промивання жовчовивідних шляхів);
- курс антибіотиків і протимікробних засобів для придушення патогенної мікрофлори.
Також проводиться симптоматичне лікування: за гострих болів призначаються знеболювальні препарати, часто виписуються медикаменти, що підтримують ферментну функцію шлунково-кишкового тракту. Якщо внаслідок холециститу утворилися камені, також контролюється їх виведення з організму.
За правильно проведеного лікування прогноз позитивний: пацієнт повністю відновлюється, не виникає ускладнень холециститу. До найбільш небезпечних наслідків хвороби належить розрив жовчного міхура і перитоніт (загальне запалення черевної порожнини). Щоб не допустити рецидиву хвороби, проводиться проста профілактика: рекомендується дотримуватися збалансованого харчування, відмовитися від надмірного вживання алкоголю, регулярно спостерігатися у гастроентеролога.
Холецистит
Хірургічне лікування за холециститу
У випадках гострого запалення в жовчному міхурі або рецидивних симптомів хронічного холециститу, а також за закупорювання біліарних протоків каменями жовчного міхура та розвитку ускладнень (флегмони, гангрени) проводиться хірургічне лікування жовчнокам'яної хвороби та холециститу. Операція за холециститу називається холецистектомією та полягає у видаленні жовчного міхура.
Відновлювальний період після видалення жовчного міхура лапароскопічним шляхом у середньому займає один тиждень. У перші дні після операції пацієнт залишається у стаціонарі медичного центру для цілодобового спостереження. Після виписки зі стаціонару лікаря призначає дату контрольного огляду. Після видалення жовчного міхура лікар призначить постійну дієту з обмеженням жирної їжі.
Ефективне лікування холециститу в Харкові проводиться в центрі «ОН Клінік Харків». Кваліфіковані лікарі швидко і точно поставлять діагноз, підберуть сучасні методи терапії, проконтролюють повне відновлення роботи шлунково-кишкового тракту. Записатися на прийом можна на цій сторінці сайту.
Название | Цена |
Виклик лікаря-гастроентеролога додому | 2210 грн |
Консультація гастроентеролога | 575 грн |
ОНЛАЙН консультація гастроентеролога | 575 грн |
Вартість прийому гастроентерологів у Харкові
Гастроентеролог у Харкові за адресою:
Харків, вул. Ярослава Мудрого, 30а
- По мапі
- Аеропанорама