Консультація педіатра онлайн
Санжаревська Тетяна Олегівна
Літвінова Мар’яна Володимирівна
Гасюк Наталія Іванівна
Питання та відповіді по педіатрії
Добрий день. Рясний теплий напій незалежно від того, молоко це або теплий чай, не зашкодить дитині з бронхітом. Лікування бронхіту призначає тільки лікар після огляду пацієнта і додаткових методів дослідження, які дозволяють виявити причину захворювання.
Добрий день. Якщо у дитини гострий бронхіт і на тлі призначеної терапії погіршився стан здоров'я, підвищилася температура тіла, посилився кашель, озноб, задишка, необхідно проводити рентген легенів. Також можливе призначення антибактеріальних препаратів, інгаляцій, можлива і внутрішньовенна інфузійна терапія в спеціалізованому стаціонарі, тому що за вірусної інфекції можуть розвинути таке ускладнення, як вірусна пневмонія.
Добрий день. При стоматиті ротову порожнину обробляють антисептичними, масляними розчинами, для поліпшення регенерації епітелію, препаратами для відновлення мікрофлори ротової порожнини, адже антисептичні засоби знижують місцеву імунну тканину. А головне, з'ясувати причину і запобігти подальшим рецидивам. Для цього лікар може призначити лабораторну діагностику.
Афтозний стоматит - це один з видів стоматиту, що вражає мембрану ротової порожнини та може бути викликаний бактеріями, вірусами або травмою.
Характеризується хворобливістю, зниженням апетиту, можливо підвищенням температури тіла.
Лікування афтозного стоматиту спрямовано на санацію ротової порожнини антисептичними засобами у вигляді розсмоктування, зрошення (безспиртових аерозолів), емульсій, полоскань. Їжа не повинна бути солоною, гострою, гострою, перцевою, гамогенною і теплою.
Для лікування необхідно використовувати засіб для регенерації (відновлення) епітелію.
Це можуть бути народні засоби: ромашковий розчин, масло обліпихи, лляне масло, полоскання ротової порожнини розведеним розчином календули, засіб для дезінфекції та відновлення мікрофлори ротової порожнини.
Добрий день. Мононуклеоз - вірусне захворювання, збудником якого є вірус Епштейна-Барр, належить до вірусу герпесу людини 4 типу.
Вірус потрапляє в організм людини через слизову оболонку носа, ротової порожнини, потім інфекція потрапляє в лімфу і кров.
У гострому періоді захворювання може проявлятися у вигляді ГРВІ, ангіни. Вірус вражає лімфоїдну тканину, що призводить до збільшення печінки, селезінки.
Після одужання вірус живе всередині клітини протягом усього життя, може мутувати і активізуватися на тлі ослаблення імунітету.
У хворих зі стійкою (активацією вірусу) вірусною інфекцією може спостерігатися синдром хронічної втоми, тривалий субфібриліт, часті ГРВІ, анемія, новоутворення в різних органах.
Щоб уникнути ускладнень після хвороби, пройдіть обстеження, УЗД ОЧП, аналіз крові, серологічне дослідження, ПЛР, мінімізують фізичні навантаження, не залишайтеся на відкритому сонці, уникайте місць масового скупчення людей (СЕС), тому що імунна система ослаблена після захворювання.
Добрий день. Якщо не лікувати фарингіт або не долікувати гостру форму до повного одужання, можливі такі ускладнення: хронічний фарингі, бронхіт, трахеїт, ларингіт, заглоковий абсцес, шийний лімфаденіт, запалення вуха. Тривалисть лікування залежить від перебігу захворювання. В середньому до 5 днів.
Добрий день. Для призначення лікування лікарю необхідно провести об'єктивний огляд дитини, зібрати анамнез захворювання щоб правильно поставити діагноз та визначити можливі ускладнення, які можуть виникнути при бронхіті. Ні в якому разі не можна використовувати різні зігріваючі процедури.
Добрий день. Відмінність фарингиту від тонзиліту - це локалізація запалення. При фарингіті уражається задня стінка глотки,а не мигдалини (при запаленні мигдалин різко підвищується температура, а для фарингіту характерна невелика гіпертермія, яка виникає після перших скарг на дискомфорт). Бажано звертатися до лікаря для правильності призначення лікування, так як можливі ускладнення.
Доброго дня.
Для полегшення хворобливих відчуттів під час ковтання за відсутності інших явищ з боку органів дихання необхідне тепле пиття і рекомендується використання місцевих оральних антисептиків у вигляді спреїв, таблеток для розсмоктування і розчинів для полоскання.
Біль у горлі може бути як самостійною ознакою ГРЗ (гострий фарингіт), так і симптомом складніших захворювань. Причину кашлю у Вашому випадку може встановити лікар-педіатр та призначити відповідне лікування.
Доброго дня.
Якщо у дитини кашель на тлі нормальної температури, прогулянки не лише не заборонені, а й показані. При поганому самопочутті та дискомфорті на вулиці (сильний вітер, вогкість, дощ) звичайно можна не гуляти. Якщо стан потребує домашнього, а тим більше постільного режиму, прогулянки скасовуються.
Доброго дня.
Необхідність зниження температури тіла під час ГРЗ визначається станом дитини. За нормальної активності, звичайного режимі сну та неспання, харчування та пиття це не завжди потрібно. Для нормалізації температури тіла при погіршенні самопочуття малюка використовуються жарознижувальні препарати у різних формах (сиропи, свічки, пластирі, ін'єкції). Найбільш безпечними та дозволеними для дітей засобами є парацетамол та ібупрофен, доступні в аптеках у вигляді сиропу та свічок з розрахунком дози на масу тіла дитини. Застосовувати жарознижувальне рекомендується з оптимальним інтервалом не менше, ніж 6 годин між прийомами. І наголошу на важливості адекватного пиття, т.к. на тлі високої температури тіла втрати рідини збільшуються.
Доброго дня.
Важливо розуміти, про яку конкретно герпетичну інфекцію йдеться, т.к. відомі 8 типів вірусу герпесу. Найбільш частим і найвідомішим є вірус простого герпесу з проявами на губах. Дані симптоми лікуються місцево, і більшу увагу звертають на загальне зміцнення захисних сил організму.
Вірус, одного разу потрапивши в організм, залишається в ньому на все життя і може не проявляти себе тривалий час. Все залежить від стану імунітету. Але важливо розуміти, що крім легких форм герпетичної інфекції, існують складніші і іноді небезпечні (ураження слизової оболонки очей, рота, мигдаликів, генітальний герпес, герпетичний енцефаліт та ін.). Лікування безсимптомного носійства вірусу не потрібне. Але якщо ми маємо справу з частими рецидивами інфекції, хворобливими проявами в період загострення, тут потрібна грамотна консультація педіатра та суміжних фахівців залежно від виду захворювання (дитячий дерматолог, імунолог, оториноларинголог) із призначенням системного протирецидивного лікування.
Консультація педіатра ОН Клінік
-
Відеоконсультація педіатра в Харкові
Дитяче відділення в Харкові (м. Палац Спорту)
Как добраться
Адреса: Харків, пр. Героїв Харкова, 257
Дитяче відділення «ОН Клінік Харків» (м. Палац Спорту)Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 18:00, Сб: 8:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00Запис по телефону: 0 800 30 11 77 Цiлодобово.- По мапі
- Аеропанорама
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 18:00, Сб: 8:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00пр. Героїв Харкова, 257Дитяче відділення в Харкові (м. Ярослава Мудрого)
Как добраться
Адреса: Харків, вул. Я. Мудрого, 30а
Дитяче відділення «ОН Клінік Харків» (м. Ярослава Мудрого)Приймаємо: Пн - Пт: 8:30 - 18:00, Сб: 9:00 - 14:00Запис по телефону: 0 800 30 11 77 Цiлодобово.- По мапі
- Аеропанорама
Приймаємо: Пн - Пт: 8:30 - 18:00, Сб: 9:00 - 14:00вул. Я. Мудрого, 30а
-
Відеоконсультація педіатра в Полтаві
Дитяче відділення в Полтаві
Как добраться
Адреса: Полтава, проспект Віталія Грицаєнка (пр. Першотравневий), 18-А
Дитяче відділення в ПолтавіПриймаємо: Пн - Пт: 9:00 - 19:30, Сб - Нд: 9:00 - 17:00Запис по телефону: 0 800 30 77 33 Цілодобово.- По мапі
- Аеропанорама
Приймаємо: Пн - Пт: 9:00 - 19:30, Сб - Нд: 9:00 - 17:00проспект Віталія Грицаєнка (пр. Першотравневий), 18-А
-
Відеоконсультація педіатра в Одесі
Дитяче відділення «ОН Клінік Одеса» (Таїрова)
Как добраться
Адреса: Одеса, вул. Корольова, 33б
Дитяче відділення «ОН Клінік Одеса» (Таїрова)Приймаємо: Пн - Пт: 9:00 - 19:00, Сб: 9:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00Запис по телефону: 0 800 30 17 30 цiлодобово.- По мапі
Приймаємо: Пн - Пт: 9:00 - 19:00, Сб: 9:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00вул. Корольова, 33б
-
Відеоконсультація педіатра в Миколаєві
Дитяче відділення в Миколаєві
Как добраться
Адреса: Миколаїв, вул. Велика Морська, 74/3
Дитяче відділення в МиколаєвіПриймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 19:30, Сб - Нд: 8:00 - 18:00Запис по телефону: 0 800 30 17 33 Цілодобово.- По мапі
- Аеропанорама
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 19:30, Сб - Нд: 8:00 - 18:00вул. Велика Морська, 74/3