Logo
0 800 30 11 77

Питання та відповіді з педіатрії

Консультація педіатра ОН Клінік онлайн

 • Відеоконсультація педіатра в Харкові

  Дитяче відділення в Харкові (м. Палац Спорту)

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 18:00, Сб: 8:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00
  пр. Героїв Харкова, 257

  Дитяче відділення в Харкові (м. Пушкінська)

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:30 - 18:00, Сб: 9:00 - 14:00
  вул. Я. Мудрого, 30а
 • Відеоконсультація педіатра в Полтаві

  Дитяче відділення в Полтаві

  Приймаємо: Пн - Пт: 9:00 - 19:30, Сб - Нд: 9:00 - 17:00
  проспект Віталія Грицаєнка (пр. Першотравневий), 18-А
 • Відеоконсультація педіатра в Дніпрі

  Дитяче відділення в Дніпрі

  Приймаємо: Пн - Сб: 8:00 - 20:00;, Нд: 9:00 - 15:00
  пр. Д. Яворницького, 107а
 • Відеоконсультація педіатра в Одесі

  Дитяче відділення «ОН Клінік Одеса» (Таїрова)

  Приймаємо: Пн - Пт: 9:00 - 19:00, Сб: 9:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00
  вул. Корольова, 33б
 • Відеоконсультація педіатра в Миколаєві

  Дитяче відділення в Миколаєві

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:30 - 19:30, Сб - Нд: 8:30 - 18:00
  вул. Велика Морська, 74/3
Доброго дня, розкажіть, що не можна їсти під час тонзиліту? І як правильно лікуватися, щоб біль у горлі минув швидше?
Відповідь: 20.02.2023

Добрий день. За гострого тонзиліту запалюються мигдалини. Вони стають великими, набряклими, яскраво червоного кольору, болючими. Тому будь-який контакт запаленого органу з дуже гарячою або дуже холодною їжею завдає болю. Спеціальної дієти для дітей із діагнозом гострий тонзиліт немає, але треба дотримуватися певних правил прийому їжі. Їжа має бути кімнатної температури, без великих грудочок, що може ускладнювати ковтання і завдавати болю, не солона, не кисла, краще напіврідка.
Обов'язково дитину має оглянути лікар, оскільки тривала хвороба може призвести до ускладнень.

Овчаренко Наталя Сергіївна
Лікар-педіатр. Перша категорія.
Добрий день, у сина з'явилися невеликі виразки в роті, почервоніння на яснах і наліт білого кольору. Як швидко вилікувати стоматит у роті в дитини? Чим полоскати і які лікарські препарати приймати, щоб полегшити стан?
Відповідь: 20.02.2023

Добрий день. Хвора на стоматит дитина може легко заразити й інших дорослих членів сім'ї. Тому насамперед потрібно дотримуватися правил гігієни (окремий посуд для хворого). Актуальними залишаються місцеві антисептики, у вигляді полоскання розчинами, зрошення слизових спреєм. Якщо дитина неспокійна, високо лихоманить, рекомендовано приймати будь-який знеболювальний — жарознижувальний засіб, типу нурофену або панадолу, у віковому дозуванні. Обов'язково дитина має бути оглянута лікарем, тому що треба пам'ятати, що будь-яка «банальна» інфекція може закінчитися серйозними ускладненнями і госпіталізацією в стаціонар.

Овчаренко Наталя Сергіївна
Лікар-педіатр. Перша категорія.
Доброго дня! У дочки бронхіт, кашель почав посилюватись. Що потрібно давати дитині, щоби полегшити стан? Чи можна пити гаряче молоко при бронхіті чи це може зашкодити?
Відповідь: 28.07.2022

Добрий день.  Рясний теплий напій незалежно від того, молоко це або теплий чай, не зашкодить дитині з бронхітом. Лікування бронхіту призначає тільки лікар після огляду пацієнта і додаткових методів дослідження, які дозволяють виявити причину захворювання.

Літвінова Мар’яна Володимирівна
Лікар-педіатр. Перша категорія.
Добрий вечір! На прийомі у педіатра під час прослуховування легень лікар виявить хрипи. Після обстеження було поставлено діагноз бронхіт. Ми розпочали лікування, проте вчора у сина підскочила температура до 38,5 градусів, з'явився озноб, сильна пітливість та слабкість. Як лікувати бронхіт у дитини з температурою (синові 8 років)?
Відповідь: 28.07.2022

Добрий день. Якщо у дитини гострий бронхіт і на тлі призначеної терапії погіршився стан здоров'я, підвищилася температура тіла, посилився кашель, озноб, задишка, необхідно проводити рентген легенів. Також можливе призначення антибактеріальних препаратів, інгаляцій, можлива і внутрішньовенна інфузійна терапія в спеціалізованому стаціонарі, тому що за вірусної інфекції можуть розвинути таке ускладнення, як вірусна пневмонія.

Літвінова Мар’яна Володимирівна
Лікар-педіатр. Перша категорія.
Доброго дня, у дитини діагностували стоматит. Лікар призначив лікування, але запалення в роті в ділянці щік і піднебіння залишається. Чим можна полоскати рота при стоматиті, щоб полегшити симптоми і прискорити загоєння ринок?
Відповідь: 28.07.2022

Добрий день. При стоматиті ротову порожнину обробляють антисептичними, масляними розчинами, для поліпшення регенерації епітелію, препаратами для відновлення мікрофлори ротової порожнини, адже антисептичні засоби знижують місцеву імунну тканину. А головне, з'ясувати причину і запобігти подальшим рецидивам. Для цього лікар може призначити лабораторну діагностику.

Літвінова Мар’яна Володимирівна
Лікар-педіатр. Перша категорія.
Здрастуйте, у дитини з'явилися виразки на внутрішній стороні щік, через які син відчував біль під час ковтання, розмови та жування. Скажіть, чим лікує афтозний стоматит у дитини? Чи можна використати народні засоби? Якщо можна, то які?
Відповідь: 28.07.2022

Афтозний стоматит - це один з видів стоматиту, що вражає мембрану ротової порожнини та може бути викликаний бактеріями, вірусами або травмою.
Характеризується хворобливістю, зниженням апетиту, можливо підвищенням температури тіла.
Лікування афтозного стоматиту спрямовано на санацію ротової порожнини антисептичними засобами у вигляді розсмоктування, зрошення (безспиртових аерозолів), емульсій, полоскань. Їжа не повинна бути солоною, гострою, гострою, перцевою, гамогенною і теплою.
Для лікування необхідно використовувати засіб для регенерації (відновлення) епітелію.
Це можуть бути народні засоби: ромашковий розчин, масло обліпихи, лляне масло, полоскання ротової порожнини розведеним розчином календули, засіб для дезінфекції та відновлення мікрофлори ротової порожнини.

Літвінова Мар’яна Володимирівна
Лікар-педіатр. Перша категорія.
Доброго дня, у сина (п'ять років) болить горло, утруднене дихання носом та лихоманка. Виявилося, що має мононуклеоз. Можете сказати, чим небезпечний мононуклеоз і як запобігти негативним наслідкам для організму? Дякую за відповідь.
Відповідь: 28.07.2022

Добрий день. Мононуклеоз - вірусне захворювання, збудником якого є вірус Епштейна-Барр, належить до вірусу герпесу людини 4 типу.
Вірус потрапляє в організм людини через слизову оболонку носа, ротової порожнини, потім інфекція потрапляє в лімфу і кров.
У гострому періоді захворювання може проявлятися у вигляді ГРВІ, ангіни. Вірус вражає лімфоїдну тканину, що призводить до збільшення печінки, селезінки.
Після одужання вірус живе всередині клітини протягом усього життя, може мутувати і активізуватися на тлі ослаблення імунітету.
У хворих зі стійкою (активацією вірусу) вірусною інфекцією може спостерігатися синдром хронічної втоми, тривалий субфібриліт, часті ГРВІ, анемія, новоутворення в різних органах.
Щоб уникнути ускладнень після хвороби, пройдіть обстеження, УЗД ОЧП, аналіз крові, серологічне дослідження, ПЛР, мінімізують фізичні навантаження, не залишайтеся на відкритому сонці, уникайте місць масового скупчення людей (СЕС), тому що імунна система ослаблена після захворювання.
 

Літвінова Мар’яна Володимирівна
Лікар-педіатр. Перша категорія.
Доброго дня. Дитині 3,5 роки, три дні тому лікар сказав, що в нього фарингіт і призначив лікування. Вперше зіткнулися з таким захворюванням. Можете розповісти, чим небезпечний фарингіт у дітей? Скільки приблизно він лікується?
Відповідь: 06.04.2022

Добрий день. Якщо не лікувати фарингіт або не долікувати гостру форму до повного одужання, можливі такі ускладнення: хронічний фарингі, бронхіт, трахеїт, ларингіт, заглоковий абсцес, шийний лімфаденіт, запалення вуха. Тривалисть лікування залежить від перебігу захворювання. В середньому до 5 днів.

Гасюк Наталія Іванівна
Лiкар-педіатр. Вища категорія.
Здрастуйте, у дочки діагностували бронхіт. У дитини сильний нападоподібний кашель, хрипи і біль у грудях, що посилюється при вдихах. Підкажіть, як полегшити стан? Чи можна гріти грудну клітку при бронхіті? Якщо так, то чим і скільки за часом?
Відповідь: 06.04.2022

Добрий день. Для призначення лікування лікарю необхідно провести об'єктивний огляд дитини, зібрати анамнез захворювання щоб правильно поставити діагноз та визначити можливі ускладнення, які можуть виникнути при бронхіті. Ні в якому разі не можна використовувати різні зігріваючі процедури.

Гасюк Наталія Іванівна
Лiкар-педіатр. Вища категорія.
Доброго дня, у моєї дитини болить горло, але під час їжі біль у горлі трохи зменшується, є закладеність та шум у вухах. Чи можете ви підказати, чим відрізняється фарингіт від ангіни? Чи можна за цими симптомами визначити, що у мого сина, чи треба йти на прийом до педіатра?
Відповідь: 06.04.2022

Добрий день. Відмінність фарингиту від тонзиліту - це локалізація запалення. При фарингіті уражається задня стінка глотки,а не мигдалини (при запаленні мигдалин різко підвищується температура, а для фарингіту характерна невелика гіпертермія, яка виникає після перших скарг на дискомфорт). Бажано звертатися до лікаря для правильності призначення лікування, так як можливі ускладнення.

Гасюк Наталія Іванівна
Лiкар-педіатр. Вища категорія.
Що допомагає при болі в горлі у дитини, якщо немає мокрого кашлю і дуже рідко протягом дня буває сухий? Інших симптомів немає, хлопчик 9 років.
Відповідь: 19.11.2021

Доброго дня.
Для полегшення хворобливих відчуттів під час ковтання за відсутності інших явищ з боку органів дихання необхідне тепле пиття і рекомендується використання місцевих оральних антисептиків у вигляді спреїв, таблеток для розсмоктування і розчинів для полоскання.
Біль у горлі може бути як самостійною ознакою ГРЗ (гострий фарингіт), так і симптомом складніших захворювань. Причину кашлю у Вашому випадку може встановити лікар-педіатр та призначити відповідне лікування.

Санжаревська Тетяна Олегівна
Лікар педіатр. Вища категорія.
Вітаю! Ми з донькою нещодавно захворіли на ангіну, але вже майже повністю пройшли лікування. У малюка (п'ять років) залишився кашель і невисока температура (близько 36.9), підкажіть, чи можна гуляти коли у дитини кашель?
Відповідь: 19.11.2021

Доброго дня.
Якщо у дитини кашель на тлі нормальної температури, прогулянки не лише не заборонені, а й показані. При поганому самопочутті та дискомфорті на вулиці (сильний вітер, вогкість, дощ) звичайно можна не гуляти. Якщо стан потребує домашнього, а тим більше постільного режиму, прогулянки скасовуються.

Санжаревська Тетяна Олегівна
Лікар педіатр. Вища категорія.
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.