Logo
0 800 30 11 77

Питання та відповіді з сімейної медицини

Консультація сімейної медицини ОН Клінік онлайн

 • Відеоконсультація сімейної медицини в Полтаві

  Медичний центр «ОН Клінік Полтава»

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 19:30, Сб - Нд: 9:00 - 17:00
  проспект Віталія Грицаєнка (пр. Першотравневий), 18-А
 • Відеоконсультація сімейної медицини в Одесі

  Медичний центр «ОН Клінік Одеса»

  Приймаємо: Пн - Пт: 9:00 - 19:00, Сб: 9:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00
  вул. Корольова, 33б
 • Відеоконсультація сімейної медицини в Миколаєві

  Медичний центр «ОН Клінік Миколаїв»

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:30 - 19:30, Сб - Нд: 8:30 - 18:00
  вул. Велика Морська, 74/3
 • Відеоконсультація сімейної медицини в Миколаєві

  Дитяче відділення в Миколаєві

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:30 - 19:30, Сб - Нд: 8:30 - 18:00
  вул. Велика Морська, 74/3
 • Відеоконсультація сімейної медицини в Ужгороді

  Медичний центр «ОН Клінік Ужгород»

  Приймаємо: Пн - Пт: 08:00 - 20:00;, Сб - Нд: 9:00 - 17:00
  вул. Д. Богуславського, 4
 • Відеоконсультація сімейної медицини в Білій Церкві

  Медичний центр «ОН Клінік Біла Церква»

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 18:00, Нд: 10:00 - 16:00
  вул. Ярослава Мудрого, 5/13
 • Відеоконсультація сімейної медицини в Черкасах

  Медичний центр «ОН Клінік Черкаси»

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 18:00;, Нд: 9:00 - 15:00
  вул. Чехова, 43
Добрий день. Будь ласка, підкажіть, яке обстеження мені варто пройти? За останній місяць різко втратила вагу. Пішло більше 5 кг. Я не додавала жодних фізичних навантажень і мій раціон не змінювався. Відчуваю втому і сонливість. Надвечір може піднятися невелика температура.
Відповідь: 21.01.2022

Добрий день! Втрата ваги може бути причиною безсимптомних хронічних захворювань щитовидної залози, нервової системи, різні новоутворення. Необхідно, в першу чергу, пройти обстеження у гінеколога, ендокринолога, а також зробити рентген органів грудної клітки та УЗД внутрішніх органів.

Петруша Максим Олександрович
Сімейний лікар. Друга категорія.
Доброго дня, а чи потрібно робити щеплення від грипу (її ж начебто немає в списку обов'язкових щеплень)? Як часто потрібно вакцинуватись від грипу? Чи захищає щеплення від грипу або просто полегшує перебіг хвороби у разі зараження?
Відповідь: 20.01.2022

Доброго дня, вакцинацію від грипу доречно проводити під час епідемії грипу. Коли збільшується ризик інфікування (осінь-зима). Особливо це актуально для осіб, які контактують з великою кількістю людей! Щеплення 100% не дає гарантії, але при його виконанні зменшує вірусне навантаження на організм і легше проходять симптоми у разі зараження грипом.

Щербей Алла Юріївна
Сімейний лікар. Вища категорія.
Доброго дня, скажіть, а хто складає Календар вакцинації? І хто повинен стежити за тим, щоб щеплення робилися регулярно (сама людина або лікар)?
Відповідь: 20.01.2022

Добрий день! Календар вакцинації складає ВОЗ. Кожна доросла людина повинна щорічно проходити профілактичний огляд у лікаря, де і повинен бути інформований з приводу календаря вакцинації! винятком є випадок при епідеміях та пандеміях, де закликають вакцинуватися кожного індивідуально та мед.установу, в області чи міста якої ви проживаєте

Третякова Леся Олександрівна
Лікар-терапевт. Вища категорія.
Добрий день. Мені 28 років. Помітила, що в останній тиждень мені складно встати вранці з ліжка після сну. Я відчуваю слабкість та запаморочення. Мірала тиск. Воно було 90/60 і нижче. Пила каву та їла чорний шоколад. Які ліки можна приймати під час зниженого тиску?
Відповідь: 19.01.2022
Добрий день! Насамперед слід визначити причину гіпотонії. Це може бути: зневоднення, вітамінодефіцит, хронічні інтоксикації, неврози тощо. Для корекції стану організму зі зниженим артеріальним тиском, потрібно нормалізувати режим роботи та відпочинку, дотримуватися принципів раціонального харчування, а також необхідно здати низку лабораторних аналізів та проконсультуватися з сімейним лікарем.
Петруша Максим Олександрович
Сімейний лікар. Друга категорія.
Добрий день. Два тижні тому у мене був нежить. Лікував звичайними краплями в ніс. Тепер відчуваю, що мій ніс забитий, але соплів немає, болить голова та вдень температура 37.1-37.2. Підкажіть, будь ласка, які аналізи потрібно здати?
Відповідь: 19.01.2022
Добрий день! Поява температури після нежиті свідчить про прогрес захворювання, тому подальше самолікування може призвести до переходу звичайного нежитю в хронічний риніт або гайморит. У цьому випадку необхідно проконсультуватися з сімейним лікарем для вирішення питання подальшого дообстеження та лікування.
Петруша Максим Олександрович
Сімейний лікар. Друга категорія.
Добрий день, скажіть, а чи можу я отримати направлення до травматолога у сімейного лікаря, не приходячи до медичного центру? Може бути через месенджер чи електронну пошту? Заздалегідь дякую.
Відповідь: 19.01.2022
Добрий день. Для того, щоб направити до травматолога, лікарю необхідно вказати діагноз у напрямку. Без огляду на пацієнта ми, на жаль, такого висновку дати не можемо. Тому рекомендуємо звернутися до медичного центру.
Петруша Максим Олександрович
Сімейний лікар. Друга категорія.
Добрий день, у мого дідуся підвищений артеріальний тиск. Він каже, що все гаразд, не хоче йти до лікаря. Скажіть, чи можна знизити артеріальний тиск якимись препаратами, чи потрібно спочатку проконсультуватися із сімейним лікарем?
Відповідь: 18.01.2022
Вітаю! Для того щоб знизити артеріальний тиск та ефективно його контролювати, необхідний індивідуальний підбір препаратів. Але щоб їх підібрати, потрібно детально розпитати людину про супутні хвороби, провести лабораторне та інструментальне дообстеження. Тому присутність пацієнта у медичному центрі необхідна.
Петруша Максим Олександрович
Сімейний лікар. Друга категорія.
Добрий день. У мого чоловіка свербіння шкіри вже кілька років. В які клініки ми тільки не зверталися. Були у алерголога, гастроентеролога, терапевта. Здавали аналізи. Діагноз поставити ніхто не може. Висипань на шкірі жодних немає, просто свербіння, яке просто мучить його. Підкажіть, що це може бути і які аналізи порадите здати?
Відповідь: 13.07.2021

Добрий день. Свербіння часто стає одним з основних симптомів багатьох захворювань. Іноді воно свідчить про звичайну сухості шкіри або ж про важкі онкологічні захворювання, нерідко при цьому будучи причиною безсоння і психоемоційного дискомфорту людини. Для початку потрібно прийти на прийом з усіма результатами обстежень, які є на руках. Для вибору тактики подальшого лікування потрібно уважно вивчити всю історію пацієнта.

Петруша Максим Олександрович
Сімейний лікар. Друга категорія.
Добридень! Мені 28 років. Не палю, не п'ю. Вже цілий тиждень тримається температура 37,1-37,2 і супутній стан ломоти в тілі і головного болю. Дере горло. Також присутня закладеність носа періодична. Дуже поганий сон. Підкажіть, які аналізи мені потрібно здати?
Відповідь: 12.07.2021

Добрий день. Такі симптоми можуть бути характерними як для коронавирусу, так і для захворювань щитоподібної залози або загострення хронічного тонзілофарінгіта. Потрібно звернутися до сімейного лікаря або терапевта за направленням на аналіз на COVID-19. Якщо результат негативний, сімейний лікар призначить дообстеження для виявлення причини Вашого стану. Якщо текст на коронавірус позитивний, буде призначено відповідне лікування.

Петруша Максим Олександрович
Сімейний лікар. Друга категорія.
Вітаю! Мене турбують очі. Не можу дивитися на світло, рухати очима - боляче і дискомфортно. Біль віддає в потилицю і відчуття стиснення всередині голови. Не розумію, що зі мною. Підкажіть.
Відповідь: 12.07.2021

Добрий день. Обов'язково треба пройти огляд офтальмолога з вимірюванням очного тиску і очного дна, контроль АТ, ЕКГ. Такі проблеми можуть бути як офтальмологічного, так і неврологічного характеру.

Петруша Максим Олександрович
Сімейний лікар. Друга категорія.
Добридень! У понеділок була температура 38,4, легке першіння в горлі. Випила потрійну дозування БАД "Кора мурашиного дерева". На наступний день усе в порядку. У суботу з'явилися відчуття як за міжреберної невралгії спереду зліва. Болить у деяких положеннях тіла. Чи може це бути симптомом запалення легенів? Ці 3-4 дня також спостерігаю знижений тиск. До якого фахівця звернутися?
Відповідь: 08.07.2021

Добрий день. Цих даних замало для визначення будь-якого діагнозу. Потрібно звернутися до сімейного лікаря/терапевта для проведення огляду та подальшого обстеження.

Петруша Максим Олександрович
Сімейний лікар. Друга категорія.
Прошу допомоги. 2 місяці температура близько 37.5. Пройшов УЗД щитоподібної залози, черевної порожнини, УЗД шийних лімфовузлів, рентген легенів - все в нормі. Три рази за два місяці здав кров клінічну, біохімію, ср-білок, Т4, ТТГ, сеча загальна, сеча за Нечипоренком, глюкоза, прокальцитонін - все в нормі. Гінекологія - інфекції та всі ВПЛ не виявлено. ВІЛ - не виявлено. Що це може бути? Що ще потрібно здати?
Відповідь: 08.07.2021

Добрий день. Субфебрилітет неясного генезу може маскувати безліч захворювань:

 1. Інфекційні захворювання: інфекція, спричинена вірусом Епштейна Барр, цитомегаловірусна інфекція, позалегеневий туберкульоз, лептоспіроз, лайм-бореліоз.
 2. Неінфекційні запальні захворювання: ревматоїдний артрит, НВК, артерії тощо.
 3. Доклінічні прояви онкологічних захворювань.
 4. Прийом певних медикаментів тощо.

У даному випадку необхідно звернутися до сімейного лікаря для збору детального анамнезу, фізикального обстеження і розгляду подальшого плану діагностики та лікування.

Петруша Максим Олександрович
Сімейний лікар. Друга категорія.
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.