Питання та відповіді з сімейної медицини
Добрий день! Втрата ваги може бути причиною безсимптомних хронічних захворювань щитовидної залози, нервової системи, різні новоутворення. Необхідно, в першу чергу, пройти обстеження у гінеколога, ендокринолога, а також зробити рентген органів грудної клітки та УЗД внутрішніх органів.
Добрий день! Календар вакцинації складає ВОЗ. Кожна доросла людина повинна щорічно проходити профілактичний огляд у лікаря, де і повинен бути інформований з приводу календаря вакцинації! винятком є випадок при епідеміях та пандеміях, де закликають вакцинуватися кожного індивідуально та мед.установу, в області чи міста якої ви проживаєте

Добрий день. Свербіння часто стає одним з основних симптомів багатьох захворювань. Іноді воно свідчить про звичайну сухості шкіри або ж про важкі онкологічні захворювання, нерідко при цьому будучи причиною безсоння і психоемоційного дискомфорту людини. Для початку потрібно прийти на прийом з усіма результатами обстежень, які є на руках. Для вибору тактики подальшого лікування потрібно уважно вивчити всю історію пацієнта.
Добрий день. Такі симптоми можуть бути характерними як для коронавирусу, так і для захворювань щитоподібної залози або загострення хронічного тонзілофарінгіта. Потрібно звернутися до сімейного лікаря або терапевта за направленням на аналіз на COVID-19. Якщо результат негативний, сімейний лікар призначить дообстеження для виявлення причини Вашого стану. Якщо текст на коронавірус позитивний, буде призначено відповідне лікування.
Добрий день. Обов'язково треба пройти огляд офтальмолога з вимірюванням очного тиску і очного дна, контроль АТ, ЕКГ. Такі проблеми можуть бути як офтальмологічного, так і неврологічного характеру.
Добрий день. Цих даних замало для визначення будь-якого діагнозу. Потрібно звернутися до сімейного лікаря/терапевта для проведення огляду та подальшого обстеження.
Добрий день. Субфебрилітет неясного генезу може маскувати безліч захворювань:
- Інфекційні захворювання: інфекція, спричинена вірусом Епштейна Барр, цитомегаловірусна інфекція, позалегеневий туберкульоз, лептоспіроз, лайм-бореліоз.
- Неінфекційні запальні захворювання: ревматоїдний артрит, НВК, артерії тощо.
- Доклінічні прояви онкологічних захворювань.
- Прийом певних медикаментів тощо.
У даному випадку необхідно звернутися до сімейного лікаря для збору детального анамнезу, фізикального обстеження і розгляду подальшого плану діагностики та лікування.