Logo
0 800 30 11 77

Питання та відповіді з лабораторним анализам

Доброго дня, а як правильно зібрати слину для аналізу на кортизол? Я ніколи раніше не стикалася з таким обстеженням, проте на сайті прочитала, що досліджуваним матеріалом є саме слина. Мається на увазі звичайний мазок із ротової порожнини чи потрібно зібрати слину в контейнер, як під час дослідження сечі?
Відповідь: 20.05.2024

Слина збирається у спеціальний контейнер із тампоном. Щоб забезпечити необхідний об'єм слини, треба м'яко жувати тампон не менше 2 хвилин. Важливо! Тампон має бути насичений слиною, уникайте його розжовування. Тривалість збору слини для аналізу визначає лікар залежно від поставленого завдання. Протягом 30 хвилин до збору слід утриматися від їжі, куріння, чищення зубів та вживання напоїв, а за добу до збору слід уникати споживання алкоголю. Уникайте потрапляння крові або частинок губної помади до слини.

Кужель Наталія Олександрівна
Медична сестра. Вища категорія.
Добрий день, я звернулася до сімейного лікаря через кашель, нежить, лихоманку, біль у горлі та ломоту в тілі. Після огляду лікарка сказала, що потрібно здати тест на коронавірус. Підкажіть, а як беруть мазок із рота?
Відповідь: 20.05.2024

Добрий день. В нашій клініці виконується 2 види аналізу на ковід. Перший — це експрес тест який виконується 15-20 хв. Мазок в даному випадку береться тільки з носової порожнини. Та другий вид аналізу — це ПЦР-тест який виконується протягом декількох днів. На цей тест вже беруться мазки с носової та ротової порожнини. Підготовка до цих аналізів виконується однакова. За 3-4 години до забору аналізу, не закапувати ніс препаратами, не промивати і не полоскати носові ходи, не курити та не чистити зуби. Прийти на прийом натщесерце, або за 3-4 години не приймати їжу та напої.

Єременко Ірина Сергіївна
Медична сестра. Друга кваліфікаційна категорія.
Здрастуйте, через швидку стомлюваність, постійні перепади настрою, дратівливість, випадіння волосся і сухість шкіри ендокринолог направив мене на лабораторне дослідження для перевірки рівня гормонів. У мене таке запитання: чи можна пити воду перед аналізом на гормони щитоподібної залози?
Відповідь: 20.05.2024

Добрий день. Для правильної здачі аналізу на гормони щитоподібної залози вранці перед аналізом рекомендовано випити склянку чистої та негазованої води. Також головна підготовка це за добу виключити жирну та смажену їжу, алкоголь, фізичні навантаження та стрес. Як мінімум за 2 години виключити куріння. Бажано аналіз здавати вранці до 11 годин, напередодні добре виспатися. Проконсультуйтесь з лікарем про відміну тиреоїдних препаратів перед дослідженням (в разі неможливості відмови від прийому ліків необхідно повідомити медсестру яка бере кров).

Єременко Ірина Сергіївна
Медична сестра. Друга кваліфікаційна категорія.
Добрий день, коли в мене з'явилася невелика жовтяниця, болі в правому підребер'ї та набряки нижніх кінцівок, то я одразу звернулася до гастроентеролога. Лікар сказав, що підозрює проблеми з печінкою, проте для встановлення остаточного діагнозу потрібно пройти ультразвукову діагностику та здати аналіз крові. Як підготуватися до аналізу крові на ферменти?
Відповідь: 20.05.2024

Добрий день. Підготовка до аналізу на ферменти необхідна за день до здачі аналізів. Кров здається тільки на натщесерце. Після останнього прийому їжі повинно пройти не менше 8 і не більше 12 годин та виключити з раціону міцну каву та чай, алкоголь, газовані напої і уникати жирної та тяжкої їжі. Потрібно виключити фізичне навантаження. Вранці можна випити склянку чистої води. Кров бажано здавати наступного дня після інструментальних методів обстеження, різних медичних та фізіотерапевтичних процедур, Якщо ви приймаєте препарати, то потрібно попередити про це лікаря, а він, в свою чергу, тимчасово скасує прийом препарату, або ж врахує його вплив при інтерпретації результату.

Єременко Ірина Сергіївна
Медична сестра. Друга кваліфікаційна категорія.
Доброго дня, я звернулася до уролога через болі в попереку, печіння та свербіж під час сечовипускання, а також припухлість уретри. Лікар направив мене на загальний аналіз сечі, однак у мене завчасно почалися місячні. Чи можна здавати сечу на аналізи під час місячних? Як це зробити, щоб не було хибного результату?
Відповідь: 17.05.2024

Краще утриматися від проходження аналізів під час менструації, але якщо це абсолютно необхідно, слід провести ретельне очищення статевих органів і вставити гінекологічний тампон в піхву, щоб уникнути потрапляння виділень.

Кужель Наталія Олександрівна
Медична сестра. Вища категорія.
Доброго дня, через запаморочення, кілька непритомностей, пітливість і різкі перепади настрою лікар направив мене на аналізи крові. Скажіть, чи можна пити воду, якщо здаєш аналіз крові? Чи не вплине це на результати?
Відповідь: 17.04.2024

Добрий день! Так, воду можна пити у будь-якій кількості перед здачею крові! Головне, щоб кров для аналізу здали на голодний шлунок, тобто не їли їжу протягом 8-14 годин перед процедурою. Також варто утриматися від паління за годину до аналізу, уникати вживання алкоголю, а також фізичних і емоційних навантажень. Якщо ви приймаєте будь-які ліки, краще проконсультуватися з лікарем щодо можливості проведення аналізу на фоні прийому препаратів або можливості припинення їх застосування перед здачею аналізів.

Іщенко Тетяна Юріївна
Медична сестра.
Доброго дня, доньці 15 років, вона планово здавала аналіз сечі, результати якого були дуже дивними. Підкажіть, що може спотворити аналіз сечі? Можливо, неправильний забір або зберігання біоматеріалу так вплинули на результати.
Відповідь: 17.04.2024

Добрий день! Повпливати на результат аналізу сечі може не правильність підготовки до забору та сам забір біоматеріалу. Підготовка включає в себе утримання від фізичних навантажень та виключення в їжі продуктів, що можуть вплинути на забарвлення сечі, уникнення прийому в останні 5-7 днів антибіотикотерапії та відсутність в ці дні менструації. Для правильної інтерпретації аналізу сечі вам потрібно звернутись до лікаря, який вам призначав цей аналіз. Лікар більш точно підкаже причину «дивних» результатів та за потреби скерує на повторний аналіз.

Іщенко Тетяна Юріївна
Медична сестра.
Доброго дня, моєму синові всього два місяці. Близько тижня тому він почав рідше ходити в туалет по-маленькому, запах сечі став різким, а колір темнішим. Ми звернулися до педіатра, який направив на здачу аналізу сечі, крові та калу. Розкажіть, як зібрати сечу і кал на аналіз у дитини?
Відповідь: 16.04.2024

Перед збором ранкової сечі рекомендується підмити дитину з милом, щоб уникнути забруднення. Важливо уникати збирання сечі з мокрої пелюшки або підгузка, а також з горщика. Матеріал збирається в спеціальний стерильний мішечок і негайно передається в лабораторію. Для проведення загального аналізу необхідно зібрати 40-50 мл сечі. Щодо аналізу кала у немовлят, його можна збирати з пелюшки або підгузка. За допомогою чистої ложки або шпателя відбирають невелику кількість калу з різних ділянок і поміщають у контейнер, щільно закриваючи його кришку. Контейнер потрібно наповнювати не до самого верху. Рекомендується збирати кал вранці і доставляти матеріал в лабораторію протягом двох годин після збору.

Кужель Наталія Олександрівна
Медична сестра. Вища категорія.
Доброго дня, ми з сім'єю вирішили здати аналізи крові та сечі з профілактичною метою. Оскільки ми давно вже не здавали лабораторні аналізи, то виникло таке запитання: для яких аналізів беруть кров із пальця? Чи можна для всіх аналізів здати кров із вени? Заздалегідь дякую.
Відповідь: 16.04.2024

Доброго дня! Кров, отримана з пальця, підходить лише для проведення загального (клінічного) аналізу крові, який оцінює кількість різних компонентів, таких як лейкоцити, еритроцити, тромбоцити та гемоглобін. Для цього забір крові з пальця здійснюється виключно у лабораторіях при стаціонарах. Аналіз крові, отриманий із вени, можна використовувати для будь-яких інших досліджень.

Козяр Оксана Мінулівна
Медична сестра. Вища кваліфікаційна категорія.
Здрастуйте, я звернулася до сімейного лікаря через втому, постійну слабкість, денну сонливість, а також періодичні запаморочення, напади тривожності та занепокоєння. Лікар направила на здачу аналізу крові. Підкажіть, а що входить розгорнутий аналіз крові?
Відповідь: 16.04.2024

У розгорнутий аналіз крові входять такі показники: лейкоцити, еретроцити, гемоглобін, гематокрит, середній об'єм еретроцитів, середній вміст гемоглобіну в одному еретроциті, рівень тромбоцитів, лімзоцити, моноцити, нейтрофіли, ширина розподілу еретроциторів за об'ємом, середній об'єм тромбоцитів, тромбокрит, швидкість осідання еретроцитів, мелоцити, паличкоядерні гранулоцити, сегметоядерні гранулоцити, базофіли, еозинофіли.

Козяр Оксана Мінулівна
Медична сестра. Вища кваліфікаційна категорія.
Добрий день, у сина дуже темна сеча, він плаче і виглядає роздратованим. Коли ми прийшли до педіатра, лікарка направила його на аналізи сечі та крові. З аналізом крові проблем не виникло, а ось зі збором зразка сечі виникли труднощі. Як зібрати аналіз сечі у немовляти без сечоприймача?
Відповідь: 25.03.2024

Якщо немає сечоприймача, то можна використовувати стерильну баночку для збору сечі. Дитину перед здаванням сечі необхідно підмити і висушити, але перед цим приготувати баночку, оскільки дуже часто діти починають сечовипускатися під час підмивання, і треба буде встигнути «зловити» цівку сечі в баночку. Якщо дитина не мочиться, то можна допомогти їй. Для цього дитину необхідно покласти на спинку, в одну руку взяти баночку для сечі, в іншу руку взяти серветку, змочену холодною водою. Піднести баночку із сечею до уретри дитини, а рукою з мокрою серветкою злегка помасажувати низ живота дитини. Так само може допомогти «дзюрчання» води з відкритого крана.

Здрастуйте, я прийшов до гастроентеролога через діарею, бурчання в животі, болі під грудною кліткою, а також здуття і відчуття тяжкості після їжі. Після УЗД черевної порожнини лікар сказав, що потрібно здати аналіз. Підкажіть, як здати аналіз на дисбактеріоз, яка потрібна підготовка?
Відповідь: 25.03.2024

Доброго дня. Підготовка для здачі даного аналізу включає в себе:

  1. За 3-4 дні до здачі аналізу необхідно відмінити прийом ліків (антибіотики і бактеріальні препарати, які містять біфідобактерії, лактобактерії, кишечні палички).
  2. Пацієнти за 1-3 дні повинні дотримуватися дієти, що виключає вживання продуктів, які посилюють процеси бродіння в кишечнику, кисломолочні продукти, а також алкоголь.
  3. Для аналізу збирається ранковий кал в спеціальний пластиковий посуд із закручуваною кришкою та ложечкою.
  4. Матеріал беруть переважно із середньої порції спеціальною ложечкою, вмонтованою в кришку стерильного контейнера, у кількості не більше 1/3 від об’єму контейнера.
  5. Не рекомендовано збирати кал з унітазу.
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.