0 800 30 11 77

Питання та відповіді з лабораторним анализам

Доброго ранку, що не можна їсти перед здачею аналізу сечі за Нечипоренком? Чи є ще якісь вимоги щодо підготовки? І як здійснюється забір сечі для такого аналізу?
Відповідь: 23.03.2023

Добридень. Напередодні, за день перед здачею аналізу сечі за Нечипоренком, я рекомендую утриматися від вживання алкогольних напоїв та гострих продуктів. Також обов'язково необхідно припинити прийом усіх лікарських препаратів, у тому числі антибіотиків, сечогінних та уроантисептиків. Сеча для цього аналізу збирається суто вранці (перша сеча після сну). Особливих вимог щодо підготовки практично немає. Перед збиранням сечі потрібно провести гігієнічні процедури і зібрати середню порцію сечі спеціально для цього призначений чистий і сухий контейнер.

Кузьо Аліна Йосипівна
Медична сестра. Досвід роботи 3 роки.
Здрастуйте, через різкий набір ваги, швидку стомлюваність, м'язові болі та сухість шкіри я вирішила звернутися до ендокринолога. Після того, як я розповіла про скарги, лікар сказав, що підозрює проблему з гормонами та направив на лабораторні дослідження. Скажіть, як проводиться аналіз на гормони щитоподібної залози? Чи потрібна попередня підготовка?
Відповідь: 23.03.2023

Добридень. Виходячи з ваших скарг, Вам дійсно рекомендовано пройти повне обстеження та виключити ендокринну патологію, оскільки ці гормони є регуляторами роботи всіх систем в організмі. Найчастіше попередньої підготовки не потрібно, аналізи обов'язково потрібно здавати натщесерце з проміжком з останнім прийомом їжі мінімум вісім годин і в спокійному стані. Але є деякі гормональні обстеження, для яких потрібна попередня підготовка, про яку, як правило, заздалегідь Вас попереджає ендокринолог.

Кузьо Аліна Йосипівна
Медична сестра. Досвід роботи 3 роки.
Доброго дня, здавала аналіз крові в державній поліклініці (вирішила спробувати і поплатилася за це, тепер туди не ногою). Медсестра спочатку не могла потрапити у вену тричі, а після забору крові через годину з'явилася моторошна пляма, сантиметрів п'ять у діаметрі. Підкажіть, будь ласка, як прибрати синяк після аналізу крові? Може прикласти щось холодне?
Відповідь: 03.03.2023

Добрий день. Синяк може після забору крові утворитися в разі проколу вени або в разі, якщо після забору крові пацієнт нещільно і мало часу тримав притиснуту ватку до проколу, що призвело до надходження крові під шкіру. Для того, щоб «швидше» зійшов синяк, можна використовувати гепаринову мазь або мазь троксевазин, водно-спиртовий компрес. 
Мазь краще наносити наступного дня після ін'єкції тонким шаром кілька разів на день.
Водно-спиртовий компрес можна робити через 3-4 години після ін'єкції. 
Для водно-спиртового компресу необхідно взяти 70 % спирт і розвести його з водою в пропорції 1:1. Після чого бинт або марлю скласти в кілька шарів, рясно просочити водно-спиртовим розчином і прикласти до синця, зверху на бинт покласти поліетилен, а на поліетилен шматок вати, для ефекту зігрівання. Усе зафіксувати бинтом, щоб компрес не «з'їхав». Компрес накладається на 3 години, після чого необхідно за бажання ще раз намочити бинт (марлю) водно-спиртовим розчином.

Мовчан Тетяна Володимирівна
Медична сестра. Вища категорія. Стаж роботи 23 роки.
Доброго дня, а як підготуватися до здачі аналізу крові на креатинін? Чи є якісь обмеження щодо дотримання дієти перед дослідженням? Чи потрібно здавати аналіз натщесерце, чи це ніяк не вплине на результати обстеження?
Відповідь: 03.03.2023

  • Здавати аналіз натщесерце;
  • не палити за півгодини до забору крові;
  • уникати стресу перед обстеженням;
  • не напружуватися фізично.

Мовчан Тетяна Володимирівна
Медична сестра. Вища категорія. Стаж роботи 23 роки.
Добрий вечір, мені потрібно здавати аналіз сечі. Я б хотіла уточнити, скільки мл сечі потрібно на аналізи? Чи потрібно повністю заповнювати стерильний контейнер, куплений в аптеці, чи достатньо половини? І ще, скажіть, я знаю, треба збирати середню порцію ранкової сечі, але чому? Чим відрізняється ця сеча від решти?
Відповідь: 03.03.2023

Добрий день. Загальний аналіз сечі — зібрати всю ранкову порцію в чисту суху ємність. Перелити в одноразовий контейнер близько 50 мл сечі. Середня порція сечі — це правила збору біоматеріалу для аналізу сечі за Нечипоренко, цей аналіз виявляє патології нирок. Забір усієї сечі проводять для загального аналізу, загальний аналіз — це виявлення патологій усієї сечовидільної системи.

Мовчан Тетяна Володимирівна
Медична сестра. Вища категорія. Стаж роботи 23 роки.
Здрастуйте, а що буде, якщо здавати аналіз сечі під час місячних? Це якось вплине на результати аналізів? Чи можна здати сечу під час місячних одразу після проведення туалету статевих органів, чи кров все одно може потрапити в зразок?
Відповідь: 02.03.2023

Добрий день. Аналіз сечі під час місячних не рекомендовано здавати, оскільки уретра і піхва розташовані близько одна до одної і під час сечовипускання, навіть якщо ви проведете туалет статевих органів, менструальна кров може потрапити в сечу, що призведе до спотворення результату, і він буде неінформативним. Краще здавати кров до або після менструації.

Мовчан Тетяна Володимирівна
Медична сестра. Вища категорія. Стаж роботи 23 роки.
Здрастуйте, мій лікар направив мене здавати аналіз на феритин через слабкість, болі в животі та суглобах. Однак я зовсім забула уточнити правила підготовки до лаб. дослідження. Чи можна здавати аналізи на феритин під час місячних? Чи це може спотворити результат? Якщо так, то в який день менструального циклу мені потрібно записатися на здачу аналізу?
Відповідь: 02.03.2023

Добрий день. Феритин — складається з білкової оболонки, усередині якої знаходиться залізо, тобто є депо. Тому немає обмежень для здачі аналізу крові на феритин. Вимоги для здачі аналізу на феритин такі самі, як для здачі аналізу на біохімію крові: здавати аналіз необхідно вранці до 12:00 натщесерце. Напередодні за 1-2 доби виключити вживання алкоголю, куріння, вживання рясної жирної їжі, обмежити активні фізичні навантаження.

Мовчан Тетяна Володимирівна
Медична сестра. Вища категорія. Стаж роботи 23 роки.
Добрий день, у мене були постійні втома і слабкість, а також підвищена блідість шкіри. Лікар направив мене на перевірку ціанокобаламіну. Підкажіть, а що показує аналіз на ціанокобаламін? Як потрібно готуватися до здачі цього аналізу?
Відповідь: 08.02.2023

Ціанокобаламін або вітамін B12 — це водорозчинний вітамін, який впливає на багато біохімічних процесів організму. Він відіграє важливу роль в утворенні та дозріванні еритроцитів, а також у нормальному функціонуванні нервової системи людини. Недостатня кількість ціанокобаламіну в організмі призводить до виникнення В12-дефіцитної анемії та полінейропатій. Аналіз здається вранці (з 8 до 11 години) натщесерце, воду можна пити у звичайному режимі. Напередодні, за добу до дослідження, не слід піддаватися фізичному та емоційному напруженню. Також не можна палити протягом 1 години до проведення аналізу.

Іщенко Тетяна Юріївна
Медична сестра. Загальний стаж роботи 6 років.
Здрастуйте, я прийшов до гастроентеролога через скарги на болі в шлунку, розлад травлення, а також відрижку і печію. Лікар направив мене на здачу аналізу на хелікобактер. Розкажіть, скільки можна зберігати кал для аналізу на хелікобактер, тобто як швидко потрібно доставити його в лабораторію?
Відповідь: 08.02.2023

Доброго дня, матеріал можна зберігати при температурі +2/+8 градусів до 48 год, ідеальний варіант зібрати вранішній кал з трьох різних точок і доставити в лабораторію в день забору. Також Ви маєте врахувати, що не підходить матеріал для дослідження після клізми або ректальних свічок, здавати кал на аналіз можна не раніше ніж через 30 днів після останнього прийому антибіотиків, вісмутмістких препаратів (віс-нол, де-нол та інші) та інгібіторів протонної помпи (препарати омепразолу, пантопразолу, рабепразолу, езомепразолу), оскільки результат може бути хибнонегативним.

Іщенко Тетяна Юріївна
Медична сестра. Загальний стаж роботи 6 років.
Добрий день, яка норма тиреотропного гормону для дорослої людини 34 років? Як підготуватися до аналізу на цей гормон? Кров береться з вени чи з пальця? Заздалегідь дякую за відповідь.
Відповідь: 08.02.2023

Для людини 34 років норма тиреотропного гормону становить 0,26-4.1 мОд/л (допускається до 4.9 мОд/л). Для аналізу береться кров із вени. Аналіз здається вранці натщесерце, напередодні унеможливлюються стрес і фізичне напруження, не вживати алкоголь і гостру, смажену їжу за 1-2 дні до проведення аналізу, не палити протягом 1 години до проведення аналізу.

Іщенко Тетяна Юріївна
Медична сестра. Загальний стаж роботи 6 років.
Доброго дня, як підготуватися до здачі аналізу калу на хелікобактер? Чи потрібно дотримуватися дієти? Кал потрібно збирати вранці чи можна в будь-який час дня?
Відповідь: 08.02.2023

Доброго дня, якоїсь особливої підготовки та дієти даний метод дослідження не потребує, але Ви маєте врахувати, що за 3 дні потрібно виключити продукти з раціону, які можуть пофарбувати кал (вино, буряк, препарати заліза, чорне вугілля), аналіз потрібно здавати не раніше ніж через 30 днів після останнього прийому антибактеріальних препаратів, інгібіторів протонної помпи (омез, омепразол, паноцид, проксіум, контролок, нексіум та інші препарати даної групи), препарати вісмуту субцитрату ( де-нол, віс-нол), оскільки, на фоні прийому вищеперелічених ліків може бути хибнонегативний результат. Кал потрібно зібрати з трьох різних точок, не можна використовувати клізми та ректальні свічки, матеріал не має бути забруднений сечею, менструальними виділеннями. Ідеальний варіант збір матеріалу зранку і доставка в день забору в лабораторію, але якщо такої можливості немає, можете зберігати кал при температурі +4/+8 градусів до 48годин

Іщенко Тетяна Юріївна
Медична сестра. Загальний стаж роботи 6 років.
Добрий день, у мене нудота і тягнучі болі в животі. І в мене був незахищений секс три тижні тому, проте тест сечі негативний. Я вирішила здати аналіз крові на хгл. Проконсультуйте, будь ласка, скільки за часом робиться аналіз на ХГЛ? Чи потрібно якось готуватися до здачі аналізу на ХГЛ?
Відповідь: 08.02.2023

Добрий день! Ваші побоювання з приводу вагітності можуть бути безпідставними, тим паче, що якісний тест на ХГЛ (за сечею) у Вас негативний. Також Ви не пишете, чи є у Вас затримка місячних. Нудота і болі в животі можуть бути симптомами різних захворювань. Відповідаючи на Ваше запитання щодо визначення хоріонічного гонадотропіну в крові — справді це найбільш чутливий метод ранньої діагностики вагітності. Підвищення рівня ХГЛ у крові відзначається з 6-10 дня після запліднення, тому є найбільш раннім маркером настання вагітності. У сечі рівень ХГЛ підвищується через 2 тижні після запліднення. Взяття венозної крові на дослідження бажано проводити натщесерце в ранкові години (до 12 години). У нашій клініці результат аналізу Ви отримаєте через 6 днів. І, все-таки, у Вашій ситуації я рекомендую звернутися на прийом до лікаря-гінеколога для встановлення правильного діагнозу і консультації з питань контрацепції.

Іщенко Тетяна Юріївна
Медична сестра. Загальний стаж роботи 6 років.
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.