Logo
0 800 30 11 77

Питання та відповіді з лабораторним анализам

Доброго дня, я вирішив здати аналізи в профілактичних цілях. Оскільки давно цього не робив, то хотів би уточнити, чи можна заморожувати кал для аналізу? Якщо ні, то як його правильно зберігати до того, як я доставлю зразок у лабораторію? Мене цікавить зберігання калу протягом п'яти-шести годин. Дякую за відповідь.
Відповідь: 23.11.2023

Доброго дня. Якщо ви плануєте здати зразки для аналізів рано вранці, а вам вдалося зібрати матеріал напередодні вночі, рекомендується зберігати його в холодильнику в щільно закритому контейнері. Тривалість зберігання в холодильнику не повинна перевищувати 6-8 годин, і заборонено заморожувати матеріал. Від моменту збору до доставки в лабораторію повинно пройти не більше 8 годин, включаючи час транспортування до лабораторії.

Єременко Ірина Сергіївна
Медична сестра. Друга кваліфікаційна категорія. Стаж роботи 14 років.
Добрий день, у мене пожовкли шкірні покриви, білки очей стали трохи іншого кольору, з'явилися болі в животі, а сам живіт значно збільшився в розмірах, хоча в мене немає зайвої ваги. Сімейний лікар направила здати аналізи на гепатит, а потім на консультацію до гастроентеролога. Розкажіть, яка підготовка до аналізу на антитіла гепатиту?
Відповідь: 23.11.2023

Добрий день, аналіз крові здається з вени натщесерце зранку. Напередодні здачі аналізу необхідно утриматися від вживання алкоголю, жирної, гострої та смаженої їжі. Не менше ніж за 8 годин до здачі аналізу рекомендується не споживати їжу, уникати фізичного навантаження та стресів. У день здачі аналізу можна та слід пити воду, але не мінеральну.

Єременко Ірина Сергіївна
Медична сестра. Друга кваліфікаційна категорія. Стаж роботи 14 років.
Доброго ранку, близько трьох-чотирьох днів тому в мене почалися запаморочення вранці, слабкість, постійна сонливість, шкірні покриви стали світлішими, через що я звернувся до сімейного лікаря. Після огляду та вимірювання різних показників вона направила на лабораторні дослідження. Підкажіть, як здавати загальний аналіз крові: натщесерце чи ні?
Відповідь: 20.11.2023

Доброго дня, для усунення впливу факторів, які можуть впливати на результати аналізу, необхідно дотримуватись наступних правил підготовки:

  • забір крові повинен проводитися натщесерце, після 4-12 годин голодування;
  • виключіть алкоголь, куріння і фізичне навантаження за 6-12 годин до проведення дослідження;
  • воду (не мінеральну) можна і слід пити у день аналізу.
Єременко Ірина Сергіївна
Медична сестра. Друга кваліфікаційна категорія. Стаж роботи 14 років.
Здрастуйте, через часте і болісне сечовипускання, біль у ділянці попереку, а також загальну слабкість, уролог направив мене на дослідження сечі. Але я забув запитати про підготовку. Якої дієти потрібно дотримуватися? Скільки не можна пити алкоголь перед аналізом сечі?
Відповідь: 20.11.2023

Перед відбором сечі (за день), утримайтеся від фізичних навантажень, вживання алкоголю та кави. Уникайте їжі, що може впливати на колір сечі, такої як буряк, яскраві овочі та фрукти, і утримуйтеся від гострої та солоної їжі. Варто обмежити вживання сечогінних препаратів, якщо це можливо. Збір сечі відбувається зранку, надщесерце. Перед відбором сечі обов'язково здійсніть ретельну гігієну зовнішніх статевих органів. Сечу слід збирати безпосередньо в одноразовий стерильний контейнер, який потім доставите в пункт забору біоматеріалу.

Кужель Наталія Олександрівна
Медична сестра. Вища категорія. Стаж роботи 25 років.
Доброго дня, я думаю, що в моєї дитини можуть бути глисти. У сина з'явилися болі в животі, кашель, постійний нежить, висип на шкірі, а також свербіж у задньому проході та практично повна відсутність апетиту. Педіатр направив на здачу аналізу калу. Підкажіть, як зберігати аналіз калу на яйця глист до того, як я віднесу його в лабораторію?
Відповідь: 20.11.2023

Після відбору фекалій і до їх доставки в лабораторію повинно минути не більше восьми годин. Заборонено залишати біоматеріал при кімнатній температурі, так як це може призвести до його псування. Кал можна зберігати у холодильнику протягом п'яти-восьми годин, в щільно закритому контейнері при температурі 4-8 градусів вище нуля. Заморожування не допускається.

Кужель Наталія Олександрівна
Медична сестра. Вища категорія. Стаж роботи 25 років.
Добрий день, у мене з'явилися дивні симптоми: нежить, чхання, сльозоточивість, свербіж шкіри. Спочатку я думала, що це застуда, але виключила її, бо не було температури. Сімейний лікар рекомендує пройти тестування на алергію. Підкажіть, як підготуватися до алекс-тесту?
Відповідь: 30.10.2023

Добрий день. Алекс-тест відповідальне обстеження, що вимагає ретельної підготовки. Насамперед, потрібно здавати біоматеріал натщесерце; також напередодні дня здачі потрібно обмежити фізичні навантаження, припинити палити, не вживати алкоголь. Можна вживати негазовану воду. З дозволу лікаря припинити прийом щоденних препаратів, ящо це неможливо, то перед забором попередити працівників лабораторії.

Козяр Оксана Мінулівна
Медична сестра. Вища кваліфікаційна категорія. Досвід роботи 29 років.
Добрий вечір, я вирішила здавати аналізи раз на рік у профілактичних цілях. До цього здавала аналізи тільки в дитинстві, тому не пам'ятаю про обмеження. Скажіть, чи можна їсти буряк перед загальним аналізом крові? Чи червоні продукти можуть спотворити результати обстеження?
Відповідь: 26.10.2023

Добрий день, загальний аналіз крові здається натщеседце. Продукти вживані напередодні обстеження, в тому числі буряк, на результати аналізів не впливають. Продукти червоного кольору необхідно виключати з раціону тільки перед обстеженням на алергени, за рекомендаціями лікаря.

Козяр Оксана Мінулівна
Медична сестра. Вища кваліфікаційна категорія. Досвід роботи 29 років.
Здрастуйте, я звернулася до лікаря через часте і болісне сечовипускання, біль у нижній частині живота і попереку, а також домішки крові в урині. Уролог направив на здачу сечі за Нечипоренко, про яку я чую вперше. Як збирається сеча за Нечипоренко?
Відповідь: 18.10.2023

Здрастуйте. Аналіз сечі за Нічепоренко — це збір середньої порції ранкової сечі. Збирати сечу слід відразу після нічного сну. Протягом двох-трьох секунд потрібно помочитися в унітаз, далі підставити стерильний контейнер для забору сечі та зібрати 15-20 мл. Аналіз на дослідження бажано доставити протягом кількох годин (1-2 год).

Пархоменко Юлія Анатоліївна
Медична сестра. Перша кваліфікаційна категорія. Досвід роботи 14 років.
Добрий день, я прийшла до гастроентеролога через болі в животі та задньому проході, втрату ваги, діарею. Лікар оглянула мене і направила здати аналізи, щоб виключити глисти. У мене таке запитання: скільки можна зберігати аналіз калу на яйця глист у холодильнику?
Відповідь: 18.10.2023

Доброго дня. Кал для аналізу на яйце глист потрібно принести в лабораторію день у день. Кал рекомендовано здавати «свіжим». Якщо ж у вас немає можливості відвезти біоматеріал на дослідження найближчим часом, то кал можна зберігати в холодному місці не довше 5-8 годин за температури від +3 до +5 С.

Пархоменко Юлія Анатоліївна
Медична сестра. Перша кваліфікаційна категорія. Досвід роботи 14 років.
Здрастуйте, лікар направив мене на УЗД органів сечовидільної системи та аналіз сечі. До УЗД я знаю, як готуватися, а ось з аналізом виникла проблема. Як збирати тристаканну пробу сечі, щоб результати були точними? Заздалегідь дякую.
Відповідь: 18.10.2023

Добрий день. Аналіз «трьохсклянку пробу сечі» потрібно збирати зранку, попередньо потрібно підготувати і прономерувати три стерильні ємності для сечі — №1, №2, №3. Перше сечовипускання після сну потрібно почати в ємність під №1, продовжити в ємність під №2 і закінчити в ємність під №3. Усі три ємності мають бути наповнені за одне сечовипускання.

Пархоменко Юлія Анатоліївна
Медична сестра. Перша кваліфікаційна категорія. Досвід роботи 14 років.
Добрий день, у мене діагностували ревматоїдний артрит. Для контролю стану лікар призначив аналіз на сечовину крові. Я ніколи раніше його не здавав, підкажіть, скільки не можна курити перед аналізом на сечовину крові?
Відповідь: 22.09.2023

Добрий день. Рекомендації щодо забору біоматеріалу для дослідження на мочевину крові такі самі, як і для більшості аналізів. Обов'язковим єздача аналізів натще серце, у день дослідження можливе вживання невеликої кількості води. За день до дослідження необхідно виключити стресові ситуації та обмежити фізичні навантаження. Щонайменше за годину до аналізу потрібно відмовитися від куріння. Тільки при дотриманні усіх вимог підготовки до аналізів, можна говорити про об'єктивність результатів аналізів

Пашко Катерина Сергіївна
Медична сестра. Стаж роботи 13 років.
Добрий вечір, через погане самопочуття, а саме запаморочення, біль у животі, загальну слабкість, лікар направив мене на здачу різних лабораторних аналізів крові. Скажіть, чи можна їсти буряк перед аналізом крові? Чи він може спотворити результати обстеження?
Відповідь: 20.09.2023

Для здачі лабораторних аналізів крові необхідно готуватися. У вашому випадку слід відмовитися від вживання їжі, а також чаю або кави мінімум за 8 годин до здачі аналізу. Це стосується і вживання в їжу буряка. Буряк може спотворити результати аналізів: підвищити рівень глюкози в крові, знизити показники креатиніну в крові, завищити показники гемоглобіну, тромбоцитів, забарвити сечу і кал.

Сєргєєва Євгенія Вікторівна
Головна медична сестра. Вища кваліфікаційна категорія. Досвід роботи 16 років.
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.