Logo
0 800 30 11 77

Питання та відповіді з терапії

Консультація терапевта ОН Клінік онлайн

  • Відеоконсультація терапевта в Харкові

    Медичний центр «ОН Клінік Харків» (м. Пушкінська)

    Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 18:00, Сб: 9:00 - 16:00, Нд: 9:00 - 13:00
    вул. Ярослава Мудрого, 30а

    Медичний центр «ОН Клінік Харків» (м. Палац Спорту)

    Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 18:00, Сб: 8:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00
    пр. Героїв Харкова, 257

    Медичний центр «ОН Клінік Харків» (м. Проспект Гагаріна)

    Приймаємо: Пн - Пт: 8:30 - 18:00, Сб: 8:30 - 17:00, Нд: 8:30 - 14:00
    вул. Молочна, 48
  • Відеоконсультація терапевта в Полтаві

    Медичний центр «ОН Клінік Полтава»

    Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 19:30, Сб - Нд: 9:00 - 17:00
    проспект Віталія Грицаєнка (пр. Першотравневий), 18-А
  • Відеоконсультація терапевта в Дніпрі

    Медичний центр «ОН Клінік Дніпро»

    Приймаємо: Пн - Сб: 8:00 - 20:00;, Нд: 9:00 - 15:00
    пр. Д. Яворницького, 107а
  • Відеоконсультація терапевта в Одесі

    Медичний центр «ОН Клінік Одеса»

    Приймаємо: Пн - Пт: 8:30 - 19:30, Сб: 9:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00
    вул. Мала Арнаутська, 56

    Медичний центр «ОН Клінік Одеса»

    Приймаємо: Пн - Пт: 9:00 - 19:00, Сб: 9:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00
    вул. Корольова, 33б
  • Відеоконсультація терапевта в Ужгороді

    Медичний центр «ОН Клінік Ужгород»

    Приймаємо: Пн - Пт: 08:00 - 20:00;, Сб - Нд: 9:00 - 17:00
    вул. Д. Богуславського 4
  • Відеоконсультація терапевта в Кропивницькому

    Медичний центр «ОН Клінік Кропивницький»

    Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 17:00
    Бульвар Студентський, 6/5
Добрий вечір. Була на МРТ мозку, оскільки були часті запаморочення. Лікар сказав, що у мене знижений кровообіг в одній з артерій. Можете підказати, що робити для розширення судин та покращення кровообігу?
Відповідь: 09.02.2022

Добрий день. Мозковий кровообіг – це кровообіг, у системі судин головного та спинного мозку. Внаслідок патологічного процесу, що викликає порушення мозкового кровообігу, можуть бути уражені магістральні та мозкові артерії (аорта, плечеголовний стовбур, а також загальні, внутрішні та зовнішні сонні, хребетні, підключичні, спинальні, базилярна, корінцеві артерії та їх гілки), мозкові та ярем , венозні синуси За характером патологія судин головного мозку буває різною: тромбоз, емболія, перегини та петлеутворення, звуження просвіту, аневризми судин головного та спинного мозку. Заходи профілактики порушень мозкового кровопостачання досить прості. Але саме тому ними найчастіше і нехтують.
Далі перераховані основні принципи, яких слід дотримуватися: більше рухатися, не курити, не вживати наркотики, контролювати та підтримувати нормальну вагу тіла, зменшити кількість споживаної солі, контролювати рівень глюкози, а також вміст тригліцеридів та ліпопротеїдів у крові, лікувати наявні захворювання серцево-судинної системи.

Нікуліна Юлія Миколаївна
Лікар-терапевт. Перша категорія.
У мене почала часто боліти голова. Зверталася до різних лікарів, причину головного болю знайти не вдалося, за всіма показниками я здорова. Скажіть, як розширити судини і чи це допоможе зняти напад головного болю.
Відповідь: 09.02.2022

Головний біль – це симптом, щоб його лікувати необхідно знати причину. Для встановлення діагнозу потрібна лабораторна діагностика, що включає ліпідний спектр, гормони щитовидної залози, показники функції печінки, коагулограма. Також необхідна інструментальна діагностика – УЗД щитовидної залози, рентгенографія у двох проекціях шийно-грудного відділу хребта, МРТ головного та спинного мозку, енцефалографія. Консультація фахівців – ендокринолог, невропатолог, вертебролог. Під час неясних головних болях, часто «маскується» стеноз паравертебральних артерій та остеохондроз. Однак є група пацієнтів, які відносяться до метеозалежності (залежні від перепаду атмосферного тиску). У цьому питанні необхідно ретельно розумітися.

Нікуліна Юлія Миколаївна
Лікар-терапевт. Перша категорія.
Доброго дня, мені 35 років, у мене почав часто загострюватися хронічний гастрит, з'явилася сильна втома, пітливість та пригнічений настрій. можете розказати, як визначити вірус імунодефіциту? Чи можна це зробити самостійно за симптомами, чи потрібно звернутися до лікаря?
Відповідь: 08.02.2022

Якщо йдеться про вірус імунодефіциту, що викликає СНІД, Ви можете самостійно анонімно звернутися до СНІДу центру та обстежитися там. Проте, вказані вами симптоми дуже частот можуть бути ознаками іншого захворювання – синдрому хронічної втоми. . Це складне захворювання, якого характерний постійний занепад сил. Йдеться про психічну та фізичну слабкість. Стан не покращується навіть після повноцінного відпочинку. Головними мішенями хвороби є ЦНС та імунна система, проте при обстеженні дуже часто можна виявити патологію шлунково-кишкового тракту, хронічні захворювання ЛОР органів та ін. Провідна роль розвитку даного захворювання пов'язана з порушеннями з боку імунної системи і хронічною персистенцією герпес-вірусів (Епштейна-Барр /EBV/, цитомегаловірус /CMV/, вірус герпесу 1 і 2 типу /HHV-1, 2/, вірус герпесу /HHV-6/). Обсяг обстеження повинен визначити лікар-імунолог

Добрий день, я постійно почуваюся розбитою, настрою немає. Рідні кажуть, що це просто ліньки і треба взяти себе в руки. Я намагаюся, але мої зусилля допомагають ненадовго. Як відрізнити хронічну втому від лінощів?
Відповідь: 08.02.2022

Самому буває складно об'єктивно оцінити свій стан та виявити ознаки захворювання. Немотивована виражена загальна слабкість, пригніченість настрою, почуття втоми після сну, що тривалий час виводять людину з активного повсякденного життя можуть бути ознаками синдрому хронічної втоми. Це складне захворювання, якого характерний постійний занепад сил. Йдеться про психічну та фізичну слабкість. Стан не покращується навіть після повноцінного відпочинку. Головними мішенями хвороби є ЦНС і імунна система, однак при обстеженні дуже часто можна виявити патологію шлунково-кишкового тракту, хронічні захворювання ЛОР органів та ін. -Барр /EBV/, цитомегаловірус /CMV/, вірус герпесу 1 та 2 типу /HHV-1, 2/, вірус герпесу 6 типу /HHV-6/).

Мірошникова Жанна Валеріївна
Лікар терапевт-дієтолог, лікар функціональної діагностики. Друга категорія.
Добрий день, мені здається, що в мене хронічна втома, тому що за останній місяць погіршилася пам'ять та концентрація, є головний біль та тремор. Пройшла повне обстеження, причину виявлено не було. Чи можете підказати, як визначити синдром хронічної втоми? Які аналізи здати або якого лікаря звернутися?
Відповідь: 07.02.2022

Вказані Вами скарги можуть бути ознаками синдрому хронічної втоми, а це складне захворювання, головними мішенями хвороби є ЦНС та імунна система, проте при обстеженні дуже часто можна виявити патологію шлунково-кишкового тракту, хронічні захворювання ЛОР органів та ін. Однією з провідних причин даного захворювання є хронічна персистенція герпес-вірусів (Епштейна-Барр /EBV/, цитомегаловірус /CMV/, вірус герпесу 1 і 2 типу /HHV-1, 2/, вірус герпесу 6 типу /HHV-6/). Захворювання пов'язана з порушеннями з боку імунної системи, також при обстеженні можна виявити ознаки уповільнених запальних процесів різних органів (наприклад, ЛОР, гінекологія, урологія, ШКТ).
Насамперед до імунолога і він при детальному обстеженні ухвалить рішення про обсяг обстеження консультацій фахівців.

Мірошникова Жанна Валеріївна
Лікар терапевт-дієтолог, лікар функціональної діагностики. Друга категорія.
Добрий день, у мене постійно болить голова, немає бажання працювати та взагалі щось робити, є слабкість і безсоння. Розкажіть, як позбавитися стану хронічної втоми? Потрібно пропити лікарські препарати, вітамінні комплекси або просто відпочити
Відповідь: 07.02.2022

Синдром хронічної втоми - це складне захворювання, котрому характерний постійний занепад сил. Йдеться про фізичну та психічну слабкість. Головними мішенями хвороби є ЦНС та імунна система, проте при обстеженні дуже часто можна виявити патологію шлунково-кишкового тракту, хронічні захворювання ЛОР органів та ін. Однією з частих причин даного захворювання є хронічна персистенція герпес-вірусів /CMV/, вірус герпесу 1 та 2 типу /HHV-1, 2/, вірус герпесу 6 типу /HHV-6/). Для вирішення питання про лікування необхідно комплексне обстеження: оцінити стан імунної системи, наявність противірусного імунного захисту та можливу активність вірусів (для вирішення питання про противірусну терапію). Перед призначенням вітамінних комплексів необхідно оцінити рівень життєво важливих вітамінів персонально у кожної людини.

Здрастуйте, у мене вже п'ятий місяць поставлено діагноз "хронічної втоми", але часу взятися за своє здоров'я не було через роботу. Скажіть, що буде, якщо не лікувати хронічну втому? Які можуть бути наслідки для фізичного та психічного здоров'я?
Відповідь: 07.02.2022

Синдром хронічної втоми – це складне захворювання, для якого характерний ряд ознак, таких як зниження працездатності, невмотивована слабкість, почуття втоми відразу після сну, часті застудні захворювання та ін. Головними мішенями хвороби є ЦНС та імунна система, проте при обстеженні дуже часто можна виявити патологію шлунково-кишкового тракту, хронічні захворювання ЛОР органів та ін. Однією з причин цього захворювання є хронічна персистенція герпес-вірусів (Епштейна-Барр /EBV/, цитомегаловірус /CMV/, вірус герпесу 1 та 2 типу /HHV-1, 2/ , вірус герпесу 6 типу /HHV-6/), які у свою чергу при зниженні функції імунної системи можуть викликати захворювання на ЦНС (наприклад, енцефаліт) і сприяти прогресуванню або частим загостренням хронічних запальних захворювань внутрішніх органів. Що ж до психічного здоров'я, то за наявності синдрому хронічної втоми можливий розвиток депресивних та астено-невртичних станів. Своєчасне обстеження, з'ясування причин цього захворювання попередить розвиток усіх цих станів.

Добрий день, я прийшов робити планове щеплення від дифтерії, мені вкололи дві дози вакцини (сказали, що взагалі має бути три), а моїй дружині зробили лише одне щеплення. З чим це може бути пов'язано?
Відповідь: 07.02.2022

Добрий день. Щеплення від дифтерії необхідно робити 1 раз на 10 років, але в більшості випадків вона повинна бути чотири компонентною (АКДП). Окремо вакцина дифтерію не використовується. Застосовуються комбіновані вакцини, що захищають відразу від декількох захворювань: АКДС – адсорбована коклюшно-дифтерійно-правцева вакцина (включає компоненти для захисту від дифтерії, правця, кашлюку). Якщо ваша дружина робить вакцинацію кожні 10 років, то їй вистачить однієї. Якщо ви не робили щеплення більше 10 років, вам необхідно вакцинуватися в 3 етапи з різними штамами вірусу. За протоколами МОЗ, вам повинні були вколоти щеплення з чітким інтервалом, сьогодні 1-а, через місяць 2-а, і через 6 місяців після другого щеплення 3-я. Чому Вам не пояснили і вкололи одразу 2 вакцини, сказати не можу. Рекомендую прийти до нас на прийом, будемо раді бачити Вас.

Пугач Тетяна Олександрівна
Лікар-терапевт. Вища категорія.
Доброго дня, а чи потрібно робити щеплення від грипу (її ж начебто немає в списку обов'язкових щеплень)? Як часто потрібно вакцинуватись від грипу? Чи захищає щеплення від грипу або просто полегшує перебіг хвороби у разі зараження?
Відповідь: 20.01.2022

Доброго дня, вакцинацію від грипу доречно проводити під час епідемії грипу. Коли збільшується ризик інфікування (осінь-зима). Особливо це актуально для осіб, які контактують з великою кількістю людей! Щеплення 100% не дає гарантії, але при його виконанні зменшує вірусне навантаження на організм і легше проходять симптоми у разі зараження грипом.

Доброго дня, лікарю. Підкажіть, коли краще робити щеплення від грипу дорослій людині?
Відповідь: 06.12.2021

Доброго дня. Щеплення від грипу можна робити протягом усього епідсезону – з осені до весни. Починати бажано вакцинуватися у вересні-листопаді, оскільки це початок епідсезону, але якщо ви не встигли її зробити в цей період, то вакцинуватися проти грипу можна протягом всього епідсезону. Немає протипоказань щодо проведення щеплення пізніше. Навіть пізня вакцинація краща, ніж не вакцинуватися взагалі.

Ясінський Віталій В'ячеславович
Лікар-терапевт. Перша категорія.
Я дуже переживаю через ризик зараження ковідом. Підкажіть, чи можна здавати аналізи перед вакцинацією, і якщо так, то які? Чи результати аналізів можуть вплинути на рішення про вакцинацію?
Відповідь: 06.12.2021

Доброго дня, щеплення — це медичний спосіб створити в людини імунітет до хвороби. Результатом вакцинації є виникнення імунних білків до коронавірусу. Рекомендуємо звернутися до терапевта, після огляду та збору анамнезу, лікар дасть рекомендації щодо додаткових обстежень перед вакцинацією, призначить необхідні аналізи, такі як тест на антитіла перед вакцинацією, загальний аналіз крові та інші. Після результатів аналізу та збору анамнезу, лікар дасть рекомендації щодо вакцинації.

Ясінський Віталій В'ячеславович
Лікар-терапевт. Перша категорія.
У мене гіпотеріоз, і мені потрібно регулярно здавати аналізи, але зараз через різке настання холодів я застудився і проходжу лікування. Чи можна кров здавати на гормони щитоподібної залози за застуди?
Відповідь: 06.12.2021

Доброго дня. Здавати аналізи на гормони щитоподібної залози за застудних захворювань можна. Застуда не впливає на рівень гормонів ЩЗ, не переживайте, результати аналізів на гормони будуть достовірними навіть за застуди.

Ясінський Віталій В'ячеславович
Лікар-терапевт. Перша категорія.
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.