Logo
0 800 30 11 77

Питання та відповіді з щеплення

Добрий день. Була в близькому контакті з людиною, у якої виявили кір. Ревакцинацію від кору не проходила багато років. Підкажіть, що мені можна зробити? Чи є ще сенс у щепленні від кору або я все одно захворію?
Відповідь: 12.05.2021

Добрий день. Вакцинація від кору не входить до календаря щеплень для дорослих (за умови, що в дитинстві ви були вакциновані згідно з календарем). Однак якщо є сумніви, має сенс здати IgG до кору, якщо титр низький - розглянути можливість ревакцинації. Також можливе введення вакцини в перші 72 години після контакту з пацієнтом хворим на кір. Однак варто зауважити, що така вакцинопрофілактика дає обмежений захист.

Добрий день. У мене дитина пішла в садок, а там оголосили карантин через вітрянку. Знаю, що для дитини не страшно, але ми з чоловіком в дитинстві не хворіли. Я чула, що в дорослому віці вітрянка може бути небезпечна і переноситься набагато важче, ніж у дитинстві. Підкажіть, чи можна нам з чоловіком зробити щеплення від вітрянки і через який час після щеплення у нас буде захист?
Відповідь: 12.05.2021

Добрий день. Дійсно в дорослому віці вітряна віспа характеризується більш важким перебігом і можливістю вторинних ускладнень. Вакцинація від вітрянки показана як дітям, так і дорослим, які раніше не хворіли. Можлива "ургентна" вакцинація від хвороби, яка допоможе для обмеженого захисту, за умови, що буде введена не пізніше, ніж через 72 години після контакту з хворою на вітрянку людиною. Вакцинація передбачає введення 2-х доз з інтервалом 6 тижнів (не менше 4-х). В такому випадку захист буде максимальним.

Вітаю! Які щеплення рекомендується зробити дорослим, якщо з дитинства ніяких щеплень я не робив. Мені 30 років.
Відповідь: 12.05.2021

Добрий день. Якщо є документальне підтвердження відсутності вакцинації в дитинстві, варто розробляти ваш графік вакцинації, куди будуть входити як обов'язкові вакцинації (кпк, АКДС тощо), так і рекомендовані (пневмококова інфекція, вітряна віспа тощо). Варто враховувати супутню патологію, інфекційний анамнез. На прийомі сімейний лікар збере анамнез і складе індивідуальний графік щеплень.

Добрий день. Мені 26 років, і я в групі ризику по раку шийки матки - у моєї мами і бабусі був діагностований. Гінеколог радить зробити щеплення від ВПЛ для профілактики, але я сумніваюся, адже чула, що в моєму віці вона вже не ефективна. Підкажіть, чи роблять щеплення від ВПЛ після 20 років і який ефект від них?
Відповідь: 12.05.2021

Доброго дня! Вакцинацію від ВПЧ проводять після 20 років, а в деяких випадках навіть до 45 років, якщо для цього є показання. Механізм дії анти-ВПЧ вакцини: вакцинація продукує вироблення антитіл, які проникають в шийку матки і нейтралізують вірус та запобігати його проникненню в клітини, вірус знаходиться в слизовій і не викликає імунної відповіді.

Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.