Питання та відповіді з флебології

Чому болять ноги і судоми в ногах? Як позбутися судом? Ще до вечора ноги трохи набрякають, особливо влітку.
Відповідь: 03.02.2020

Важкість, біль і судоми в нижніх кінцівках часто виникають на фоні хронічної венозної недостатності. Також судоми можуть виникати через порушення з боку ендокринної системи, порушення електролітного балансу, проблеми з хребтом, за придбаної плоскостопості, проблем із нирками, після травм. Нерідко судоми можуть також виникати на тлі фізичних навантажень за недотримання питного режиму і адекватного харчування. Для того, щоб усунути судоми нижніх кінцівок, необхідно виявити їх причину. Для цього потрібно звернутися до фахівця для докладного збору анамнезу та визначення обсягу обстеження, з подальшим визначенням оптимальної тактики лікування.

Кудлай Сергій Павлович
Лікар-проктолог, флеболог. Досвід роботи 5 років.
Як зняти набряк ніг - у мене сильно набрякають ноги в спеку? Які причини набряку ніг? Боюся навіть вагітніти, адже кажуть, що під час вагітності ноги набрякають ще сильніше.
Відповідь: 31.01.2020

Найпоширенішою причиною набряків ніг є хронічна венозна недостатність. Також набряки можуть виникати на тлі лімфостазу (проблеми з лімфотичними судинами), після травм і за серцевої недостатності, але серцева недостатність розвивається на тлі вже відомих і давно наявних проблем із серцем. Ще набряки можуть спостерігатися за хвороб сечовидільної системи, конкретно нирок, але для таких набряків також характерні набряки обличчя та інші скарги з боку нирок, і за проблем з ендокринною системою. Для того, щоб усунути набряки нижніх кінцівок, необхідно виявити причину набряків. Для цього потрібно звернутися до фахівця для докладного збору анамнезу та визначення обсягу обстеження, з подальшим визначенням оптимальної тактики лікування.

Кудлай Сергій Павлович
Лікар-проктолог, флеболог. Досвід роботи 5 років.
Підкажіть, якщо видно вени на ногах - це варикоз? Як вилікувати варикоз на ногах? Чи можна лікувати варикозне розширення вен у домашніх умовах?
Відповідь: 31.01.2020

Якщо видно вени на ногах, найчастіше це варикоз. Для того, щоб у цьому переконатися, потрібно зробити дуплексне дослідження вен нижніх кінцівок. Після визначення ступеня хронічної венозної недостатності буде визначена тактика лікування. Вилікувати варикоз у домашніх умовах неможливо, профілактувати його розвиток і прогресування - так. Для цього потрібно дотримуватися режиму харчування і рухового режиму, також за наявному варикозу носити компресійний трикотаж, який підбирається залежно від ступеня хронічної венозної недостатності, та приймати флеботичні препарати.

Кудлай Сергій Павлович
Лікар-проктолог, флеболог. Досвід роботи 5 років.
Добрий день. Мені 25 років і стали з'являтися судинні сіточки на ногах. Як позбутися венозної сіточки на ногах? І ще тепер ноги швидко втомлюються, а у мене робота весь час у русі.
Відповідь: 29.01.2020

Позбутися судинної сіточки можна шляхом склерозування - процедура, яка передбачає введення спеціального препарату у вену, з подальшим її "заклеюванням" внаслідок впливу цього препарату на судинну стінку в місці введення. Поява судинних зірочок і втома ніг пов'язані з розвитком хронічної венозної недостатності. Для того, щоб усунути втому ніг, потрібно підібрати та носити компресійний трикотаж, приймати флеботичні препарати, змінити раціон харчування та, за можливості, регулярного відвідувати басейн, що сприяє "розвантаженню" венозної системи та опорно-рухового апарату.

Кудлай Сергій Павлович
Лікар-проктолог, флеболог. Досвід роботи 5 років.

Останні статті у блозі