Питання та відповіді з флебології

Добрий вечір. Була на МРТ мозку, оскільки були часті запаморочення. Лікар сказав, що у мене знижений кровообіг в одній з артерій. Можете підказати, що робити для розширення судин та покращення кровообігу?
Відповідь: 09.02.2022

Добрий день. Мозковий кровообіг – це кровообіг, у системі судин головного та спинного мозку. Внаслідок патологічного процесу, що викликає порушення мозкового кровообігу, можуть бути уражені магістральні та мозкові артерії (аорта, плечеголовний стовбур, а також загальні, внутрішні та зовнішні сонні, хребетні, підключичні, спинальні, базилярна, корінцеві артерії та їх гілки), мозкові та ярем , венозні синуси За характером патологія судин головного мозку буває різною: тромбоз, емболія, перегини та петлеутворення, звуження просвіту, аневризми судин головного та спинного мозку. Заходи профілактики порушень мозкового кровопостачання досить прості. Але саме тому ними найчастіше і нехтують.
Далі перераховані основні принципи, яких слід дотримуватися: більше рухатися, не курити, не вживати наркотики, контролювати та підтримувати нормальну вагу тіла, зменшити кількість споживаної солі, контролювати рівень глюкози, а також вміст тригліцеридів та ліпопротеїдів у крові, лікувати наявні захворювання серцево-судинної системи.

Грінченко Сергій Володимирович
Лікар-хірург, онкохірург. Кандидат медичних наук. Вища категорія. Стаж роботи 36 років.
У мене почала часто боліти голова. Зверталася до різних лікарів, причину головного болю знайти не вдалося, за всіма показниками я здорова. Скажіть, як розширити судини і чи це допоможе зняти напад головного болю.
Відповідь: 09.02.2022

Головний біль – це симптом, щоб його лікувати необхідно знати причину. Для встановлення діагнозу потрібна лабораторна діагностика, що включає ліпідний спектр, гормони щитовидної залози, показники функції печінки, коагулограма. Також необхідна інструментальна діагностика – УЗД щитовидної залози, рентгенографія у двох проекціях шийно-грудного відділу хребта, МРТ головного та спинного мозку, енцефалографія. Консультація фахівців – ендокринолог, невропатолог, вертебролог. Під час неясних головних болях, часто «маскується» стеноз паравертебральних артерій та остеохондроз. Однак є група пацієнтів, які відносяться до метеозалежності (залежні від перепаду атмосферного тиску). У цьому питанні необхідно ретельно розумітися.

Грінченко Сергій Володимирович
Лікар-хірург, онкохірург. Кандидат медичних наук. Вища категорія. Стаж роботи 36 років.
Чому болять ноги і судоми в ногах? Як позбутися судом? Ще до вечора ноги трохи набрякають, особливо влітку.
Відповідь: 03.02.2020

Важкість, біль і судоми в нижніх кінцівках часто виникають на фоні хронічної венозної недостатності. Також судоми можуть виникати через порушення з боку ендокринної системи, порушення електролітного балансу, проблеми з хребтом, за придбаної плоскостопості, проблем із нирками, після травм. Нерідко судоми можуть також виникати на тлі фізичних навантажень за недотримання питного режиму і адекватного харчування. Для того, щоб усунути судоми нижніх кінцівок, необхідно виявити їх причину. Для цього потрібно звернутися до фахівця для докладного збору анамнезу та визначення обсягу обстеження, з подальшим визначенням оптимальної тактики лікування.

Фетисов Сергій Андрійович
Лікар-флеболог. Кандидат медичних наук. Стаж роботи 8 років.
Як зняти набряк ніг - у мене сильно набрякають ноги в спеку? Які причини набряку ніг? Боюся навіть вагітніти, адже кажуть, що під час вагітності ноги набрякають ще сильніше.
Відповідь: 31.01.2020

Найпоширенішою причиною набряків ніг є хронічна венозна недостатність. Також набряки можуть виникати на тлі лімфостазу (проблеми з лімфотичними судинами), після травм і за серцевої недостатності, але серцева недостатність розвивається на тлі вже відомих і давно наявних проблем із серцем. Ще набряки можуть спостерігатися за хвороб сечовидільної системи, конкретно нирок, але для таких набряків також характерні набряки обличчя та інші скарги з боку нирок, і за проблем з ендокринною системою. Для того, щоб усунути набряки нижніх кінцівок, необхідно виявити причину набряків. Для цього потрібно звернутися до фахівця для докладного збору анамнезу та визначення обсягу обстеження, з подальшим визначенням оптимальної тактики лікування.

Калмикова Анастасія Сергіївна
Лікар-хірург, флеболог. Досвід роботи 4 роки.
Підкажіть, якщо видно вени на ногах - це варикоз? Як вилікувати варикоз на ногах? Чи можна лікувати варикозне розширення вен у домашніх умовах?
Відповідь: 31.01.2020

Якщо видно вени на ногах, найчастіше це варикоз. Для того, щоб у цьому переконатися, потрібно зробити дуплексне дослідження вен нижніх кінцівок. Після визначення ступеня хронічної венозної недостатності буде визначена тактика лікування. Вилікувати варикоз у домашніх умовах неможливо, профілактувати його розвиток і прогресування - так. Для цього потрібно дотримуватися режиму харчування і рухового режиму, також за наявному варикозу носити компресійний трикотаж, який підбирається залежно від ступеня хронічної венозної недостатності, та приймати флеботичні препарати.

Калмикова Анастасія Сергіївна
Лікар-хірург, флеболог. Досвід роботи 4 роки.
Добрий день. Мені 25 років і стали з'являтися судинні сіточки на ногах. Як позбутися венозної сіточки на ногах? І ще тепер ноги швидко втомлюються, а у мене робота весь час у русі.
Відповідь: 29.01.2020

Позбутися судинної сіточки можна шляхом склерозування - процедура, яка передбачає введення спеціального препарату у вену, з подальшим її "заклеюванням" внаслідок впливу цього препарату на судинну стінку в місці введення. Поява судинних зірочок і втома ніг пов'язані з розвитком хронічної венозної недостатності. Для того, щоб усунути втому ніг, потрібно підібрати та носити компресійний трикотаж, приймати флеботичні препарати, змінити раціон харчування та, за можливості, регулярного відвідувати басейн, що сприяє "розвантаженню" венозної системи та опорно-рухового апарату.

Калмикова Анастасія Сергіївна
Лікар-хірург, флеболог. Досвід роботи 4 роки.