Лікування зригування у новонароджених в Харкові

Зригування називають мимовільний процес закидання частини їжі зі шлунка назад в ротову порожнину. Це нормальне явище для дітей до року, у яких зригування відбувається зазвичай через відносно невеликий обсяг шлунка.

Часте зригування у немовлят не повинно турбувати батьків - воно може відбуватися після кожного годування, 4-6 разів на добу. Але якщо при цьому дитина турбується, стає апатичною і млявою, погано набирає вагу, необхідно звернутися за допомогою до дитячого гастроентеролога.

Причини зригування у новонароджених

Основних причин, чому дитина відригує, досить багато:

 • перегодовування або годування без певного режиму - викликає розтягнення стінок шлунка і призводить до відрижки;
 • аерофагія - заковтування разом з сумішшю або молоком повітря. При його видаленні виділяється невелика кількість їжі;
 • метеоризм - підвищене газоутворення створює надлишковий тиск на шлунок, яке призводить до зригування;
 • неправильний вибір суміші - слизова оболонка шлунка у немовлят чутлива і може дратуватися від деяких компонентів суміші.

Всі ці причини - різновиди норми. Але є і патологічні фактори, що призводять до того, що дитина відригує після годування:

 • аномалії будови шлунково-кишкового тракту. Наприклад, пілоростеноз, при якому верхній відділ шлунка звужений, через що ускладнюється проходження їжі. Зазвичай патологія проявляється через кілька тижнів після народження, малюк стає неспокійним (постійно відчуває голод), погано додає вагу або зовсім втрачає у вазі;
 • неврологічні розлади. Виникають через важку вагітність або родові травми. Супроводжуються тремором кінцівок, занепокоєнням, іншими ознаками ураження ЦНС;
 • інфекція. Рясне зригування можуть викликати такі захворювання, як менінгіт і гепатит. Дитина стає млявою, у неї підійматися температура, вона постійно плаче;
 • генетичні захворювання, що викликають порушення обміну речовин (фенілкетонурія, непереносимість лактози).

При підозрі на патологію необхідно показати новонародженого педіатру або дитячому гастроентерологу.

Коли зригування небезпечно?

Зригування у новонароджених має насторожити батьків, якщо при цьому виділяється велика кількість суміші або молока (більше трьох столових ложок), малюк проявляє занепокоєння. Також необхідно звернути увагу на наявність таких симптомів, як:

 • млявість і апатія;
 • зміна апетиту;
 • поганий набір ваги;
 • занепокоєння;
 • постійний плач;
 • діарея;
 • підвищення температури тіла.

Подібні ознаки вказують на перебіг патологічних процесів: від кишкової інфекції до розвитку непрохідності. У цих випадках необхідно якомога швидше звернутися за консультацією до дитячого лікаря - викликати лікаря додому або зателефонувати у швидку допомогу.

Як відрізнити блювоту від зригування

При блювоті, як і при зригуванні, вміст шлунка надходить назад в ротову порожнину. Але блювотний рефлекс є захисним механізмом організму і не виникає у здорових дітей.

Синдром зригування і блювоти у новонароджених може розвинутися при неправильному харчуванні, перегодовуванні, отруєнні. Як відрізнити відрижку від блювотних мас?

При блювоті:

 • дитина проявляє явне занепокоєння - починає плакати, стає апатичною, відмовляється від їжі та пиття;
 • шлунок повністю спорожняється, тобто виділяється велика кількість молока або суміші (при зригуванні - не більше столової ложки);
 • блювотні маси мають неприємний кислий запах, зеленуватий відтінок.

Блювота є ознакою багатьох захворювань шлунково-кишкового тракту: від гастриту до лямбліозу. При підозрі на нудоту і блювоту запишіться на прийом до дитячого відділення гастроентерології. Лікар огляне малюка, призначить необхідні аналізи, встановить причину патології та підбере результативне і безпечне лікування.

Лікування зригування у немовлят

Якщо зригування у немовлят викликано природними причинами, то воно не потребує лікування і проходить самостійно з ростом дитини. Але в разі, якщо виділяється рясна кількість їжі, спостерігаються аномалії в роботі шлунково-кишкового тракту, потрібна терапія.

Встановити причину зригування може тільки дитячий лікар. Залежно від чинників, що викликають відрижку, розробляється схема лікування. Зазвичай вона передбачає:

 • відмову від тугого сповивання;
 • перехід на антирефлюксні суміші;
 • дробове годування невеликими, але частими порціями.

Перед годуванням можна покласти малюка на животик на кілька хвилин - це стимулює травлення. Також можна тримати дитину вертикально протягом 5-10 хвилин після прийому їжі, поки не відійде повітря, що було проковтнуто.

Інші рекомендації ви можете дізнатися у дитячого гастроентеролога. Для цього запишіться на консультацію до фахівця за контактним номером телефону медичного центру «ОН Клінік Харків ».

Вартість лікування відрижки у новонароджених у Харкові

Первинна консультація дитячого гастроентеролога
400грн. / 380грн.
Повторна консультація дитячого гастроентеролога
350грн. / 333грн.
Оплата в мед. центрі
Повторний прийом лікаря гастроентеролога дитячого після регламентованого часу
400грн.
Оплата в мед. центрі
ОНЛАЙН-Первинна консультація дитячого гастроентеролога
400грн. / 380грн.
ОНЛАЙН-Повторна консультація дитячого гастроентеролога
350грн. / 333грн.
ОНЛАЙН-Повторний прийом лікаря гастроентеролога дитячого після регламентованого часу
400грн. / 380грн.

Відгуки про дитячих гастроентерологiв ОН Клінік у Харкові

Адреса: Харків, пр. Московський, 257

Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 19:00, Нд: 8:00-17:00
Запис по телефону: 0 800 30 11 77 Цiлодобово.
 • По мапі