Logo
0 800 30 11 77

Лікування діареї у дітей в Харкові

Розлад кишечника може бути одноразовий - наприклад, при вживанні незвичної їжі. Але стійкий рідкий стілець говорить про серйозні патологічні процеси, що протікають в шлунково-кишковому тракті. В такому випадку необхідно звернутися до педіатра або дитячого гастроентеролога, який визначить причину проносу і підбере результативне лікування з урахуванням віку і стану дитини.

Що таке діарея у дітей?

Діареєю називають виділення рідкого (неоформленого) стільця більше 3-4 разів на день. Причиною є порушення функцій кишечника: наприклад, прискорення травних процесів, зайве вміст води в кишечнику, виділення великої кількості слизу.

Гастроентерологи ділять діарею на дві великі групи залежно від природи захворювання:

  • неінфекційна - викликана стресом, попаданням в організм токсинів або алергенів, зміною метаболічних процесів;
  • інфекційну - розвивається під впливом патогенів: вірусів і бактерій.

Симптоми діареї у дітей

Симптоматика хвороби залежить від її типу - збудниками можуть бути віруси (наприклад, ротавірус) і бактерії (наприклад, сальмонели). Зараження найчастіше відбувається через брудні руки, сиру їжу, вживання неякісної води.

Блювота і діарея у дітей розвиваються також при попаданні в організм токсинів або алергенів. Захворювання розвивається раптово, може супроводжуватися сильними спазмами в животі. На тлі отруєння можуть проявитися:

  • загальна слабкість;
  • блідість шкірних покривів;
  • піт;
  • лихоманка.

У важких випадках в калі присутня кров. Незалежно від причин, що викликали пронос, завжди є ризик зневоднення організму, яке призводить до пригнічення роботи внутрішніх органів. Необхідно якомога швидше звернутися за допомогою до дитячого гастроентеролога, щоб почати лікування.

Діарея у грудних дітей

У немовлят калові маси неоформлені (нагадують пюре по консистенції), а частота випорожнення кишечника може досягати 4-6 разів на добу. Це нормальне явище, яке не свідчить про порушення.

Діарея у новонароджених проявляється наступним чином:

  • частота стільця від 6 до 12 разів на добу;
  • водянисті калові маси з зеленуватим відтінком;
  • загальна млявість і примхливість;
  • поява в калі піни, крові, великої кількості слизу.

Малюк поводиться неспокійно, може відмовлятися від їжі, притискати ніжки до животика. Основні причини патології: інфекція, непереносимість лактози, отруєння, зміна мікрофлори кишечника.

У маленьких дітей пронос зустрічається досить часто, так як мікрофлора ще не стійка, а імунітет не сформований. Організм може відреагувати рідким стільцем на зміну дієти та режиму дня, стрес.

Діарея після антибіотиків у дітей

Викликати розлад кишечника може прийом деяких медикаментів, наприклад, антибіотиків. Вони пригнічують корисну мікрофлору і порушують процеси травлення, внаслідок чого стілець стає рідким і нерегулярним.

Зазвичай при призначенні ліків педіатр відразу прописує курс пробіотиків, які сприяють відновленню балансу ШКТ. Якщо дотримуватися всіх лікарських рекомендацій, стілець більше не з'явиться.

Діарея у дітей з температурою

Якщо у дитини одночасно розвивається пронос і температура, швидше за все, вона заразилася кишковою інфекцією. Це може бути:

  • дизентерія;
  • сальмонельоз;
  • "кишковий грип";
  • аденовірусна інфекція;
  • ентеровірусна інфекція;
  • ботулізм.

При перших ознаках лихоманки необхідно звернутися за кваліфікованою лікарською допомогою. Тільки педіатр або гастроентеролог можуть точно діагностувати захворювання і підібрати безпечне ефективне лікування. У разі важкого стану (безперервного проносу, високої температури, гучного плачу у новонароджених) - викликайте фахівця додому.

Пронос у дитини - що робити?

Батькам слід пам'ятати, що одноразовий рідкий стілець не є поносом і не повинен викликати занепокоєння. Але якщо у дитини розвивається діарея, потрібно:

  • звернути увагу на можливі причини: стрес, зміна раціону, зміна часового або кліматичного поясу (наприклад, на відпочинку);
  • відстежити супутні симптоми: наявність нудоти, блювоти, температури, болю в животі;
  • записатися на прийом до дитячого гастроентеролога.

Скільки триває діарея у дітей залежить від обраної схеми терапії і дотримання рекомендацій лікаря. Призначені лікарем препарати відразу усувають пронос. Не потрібно займатися самолікуванням - це може завдати шкоди організму.

Лікування діареї у дитини

Гостра діарея у дітей до року небезпечна зневодненням. За призначенням лікаря можна давати дитині оральні регідратаціонні солі, які допомагають організму утримувати воду. Терапія направлена ​​на усунення причин, що викликали пронос.

Призначаються препарати які:

  • борються зі збудником;
  • адсорбують токсини;
  • знімають запалення кишечника;
  • заповнюють відсутні ферменти.

Всі призначення повинен робити тільки дитячий гастроентеролог або педіатр. Також лікар розповість, чим годувати дитину при проносі, розробить відповідну дієту. Записатися на прийом можна за контактним номером телефону медичного центру «ОН Клінік Харків ».

Кузьминська Маргарита Романівна
Кузьминська Маргарита Романівна
Лікар відділення дитячої гастроентерології

Дитячі гастроентерологи в Харкові «ОН Клінік»

Відгуки про дитячих гастроентерологiв у Харкові

Професійний, дуже приємний лікар, який може знайти підхід до дитини.
Ксенія , 04.05.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Добрий день! Омельченко Олена Володимирівна уважна людина і професіонал своєї справи! Призначає екологічно препарати (Читала відгук: "питає у мене який препарат...
Ольга , 17.04.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Були на прийомі в Омельченко Олени Володимирівни, дуже приємна, ввічлива і має гарний підхід до діток. Взагалі дуже сподобалась клініка, весь персонал ввічливи...
Лілія , 23.08.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Хочу виразити свою вдячність Омельченко Олені Володимирівні,дитячому гастроентерологу. Звернулася до неї з дитиною 4 років із болями в животі. Було в нас готове...
Річняк Дар'я , 23.08.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Лікар не уважний взагалі. З дитиною, навіть, зорового контакту не було і не звернулась до неї жодного разу. Спочатку говорила, що дитина алергік і атопік, що вс...
Євгенія , 31.01.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Плутенко І. М., лікар - гастроентеролог. Порекомендувала погуглити та поцікавитись як здати тест, адже я IT спеціаліст. Більш того, центр порушує закон про конф...
Oksana , 19.10.2022. Показати відповідь
Оцінка:
Хочу сказати слова подяки лікарю Денисюк Тетяні Олексіївні. Професіонал із великим досвідом роботи. Чемна, уважна, знаходить підхід до пацієнтів. Встановила пра...
Світлана , 06.02.2022. Показати відповідь
Оцінка:
Доброго дня, Денисюк Тетяна Олексіївна, низький уклін лікаря, зверталася з проблемами дитини, на першому курсі у неї з'явилося запаморочення, нудота, блювання д...
Вікторія , 06.02.2022. Показати відповідь
Оцінка:
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Дитячий гастроентеролог у Харкові за адресою:

Харків, пр. Героїв Харкова, 257

Дитяче відділення «ОН Клінік Харків» (м. Палац Спорту)
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 18:00, Сб: 8:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00
Запис по телефону: 0 800 30 11 77 Цiлодобово.
  • По мапі
  • Аеропанорама
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.