Лікування дуоденіту у дітей в Харкові
Як правило, діагноз дуоденіт часто можна зустріти у дітей і чоловіків. Причинами розвитку хвороби у дітей медики називають неправильне харчування, постійне використання сухих перекусів протягом дня, а також вживання шкідливої їжі (фаст-фуду, солодкої газованої води, снеків, кондитерських і борошняних виробів). У чоловіків - зокрема, через надмірне вживання алкоголю.
Захворювання може розвиватися на тлі запалень в шлунково-кишковому тракті, внаслідок отруєння отруйними ягодами та грибами, наявності в дитячому організмі глистових інвазій і бактеріальних інфекцій.
У зону ризику потрапляють ті, у кого діагностовано гастрит, целіакію, патології підшлункової залози, холецистит, вірусний гепатит А. До появи патології можуть призвести навіть онкологічні процеси в органах травної системи.
Що таке дуоденіт?
Запалення слизової дванадцятипалої кишки або одного з відділів тонкого кишечника називають дуоденітом. Іноді запалення поширюється на шлунок і інші внутрішні органи. У більшості випадків гостра форма недуги здатна швидко перебігати в хронічну форму. Тому у дітей потрібно завжди відразу з'ясовувати, де болить.
Дуоденіт може мати різну ступінь запалення, ендоскопічну картину і специфічну природу (грибкову, туберкульозну, імунодефіцитну). Розвиток захворювання може призвести до появи серйозних ускладнень для дитячого здоров'я.
Симптоми дуоденіту
Де болить дуоденіт? Про захворювання говорять больовий синдром у верхній частині живота або в зоні пупка, загальна слабкість, головний біль, швидка стомлюваність, а також відсутність апетиту, гірка відрижка, блювота і підвищене газоутворення. Іноді можуть бути діагностовані:
- підвищена температура тіла;
- напруженість м'язів живота;
- гикавка.
Часто больовий синдром може локалізуватися у підребер'ї (лівому або правому). Щоб встановити причину поганого самопочуття, потрібно записати дитину до лікаря-гастроентеролога.
Гострий дуоденіт у дітей
При гострій формі ознаки дуоденіту мають яскраво виражений характер. У дітей спостерігається підвищена дратівливість, різкі болі після прийому їжі, а також у нічний час. Для діагностики необхідний лікарський огляд, результати аналізу крові і калу, УЗД органів черевної порожнини.
При підтвердженні діагнозу обов'язкові медикаментозна терапія і дієта при дуоденіті. З раціону дитини потрібно виключити гостру, смажену, солону і копчену їжу. За показаннями лікар підбирає вітамінотерапію (підтримка імунітету). Правильне лікування дозволяє відновити слизову дванадцятипалої кишки та не допустити розвитку ускладнень (гастродуоденита, перидуоденита, виразки шлунка або дванадцятипалої кишки, кровотечі).
Хронічний дуоденіт у дитини
Недолікована або запущена гостра форма хвороби перетікає в хронічну і має рецидивуючий перебіг. В зміну сезонів патологія може загострюватися і заподіювати істотний дискомфорт. При неправильному лікуванні вогнища запалення у слизовій дванадцятипалої кишки збільшуються в розмірах і можуть викликати ускладнення. Для усунення хронічного запалення використовують антибактеріальні, протизапальні і знеболюючі препарати.
Чи можна лікувати дуоденіт народними засобами?
Не займайтеся самолікуванням проблем шлунково-кишкового тракту. Неправильний підбір лікарських препаратів і експерименти з народними рецептами можуть погіршити ситуацію і спровокувати нові патології шлунково-кишкового тракту. Встановити правильний діагноз здатний тільки гастроентеролог після проведення ряду необхідних досліджень.
Хто лікує дуоденіт у дітей?
Гастрит і дуоденіт у дітей лікує гастроентеролог. При перших ознаках поганого самопочуття потрібно звертатися в клініку за медичною допомогою. Запишіть дитину на прийом до лікаря в "ОН Клінік Харків ". Зробити це можна за телефоном або за допомогою електронного запису.
Дитячий гастроентеролог у Харкові за адресою:
Харків, пр. Героїв Харкова, 257
- По мапі
- Аеропанорама