Лікування ентериту у дітей в Харкові
Ентерит - це захворювання, що вражає слизову оболонку тонкого відділу кишечника. До запалення призводить неправильне харчування, часте переїдання, зараження кишковими вірусами або бактеріями. Ентерит у дітей до року може розвиватися внаслідок анатомічних особливостей шлунково-кишкового тракту, генетичної схильності.
Симптоми ентериту у дітей
Основними ознаками ентериту є нерегулярний рідкий стілець і біль в животі. Також у дітей розвиваються:
- висока температура;
- нудота і блювота;
- втрата апетиту.
При тяжкому перебігу захворювання в калі присутні слиз і кров. Необхідно якомога швидше звернутися до дитячого гастроентеролога для розробки ефективного лікування.
Інфекційний ентерит у дітей
Клінічна картина ентериту залежить від чинників, що викликали запалення тонкого кишечника. Зараження зазвичай відбувається через вживання необроблених або неякісних продуктів, неочищеної води. Бактерії при попаданні в шлунково-кишковому тракті починають активно розмножуватися, викликаючи у дитини:
- діарею;
- лихоманку;
- слабкість;
- блювоту.
Небезпечним наслідком інфекційного ентериту є зневоднення: через блювання і пронос організм втрачає багато води. Перші ознаки зневоднення - сухість губ, сильна спрага, блідість шкірних покривів. Батьки повинні стежити, щоб дитина отримувала достатню кількість води, можна напувати невеликими порціями (по ковтку) кожні 5-7 хвилин.
Вірусний ентерит у дітей
Ентерит викликають не бактерії, а віруси, але клінічна картина залишається схожою на бактеріальну інфекцію. У дитини починається діарея, розвивається сильна слабкість, піднімається температура. Виникає небезпека зневоднення, так як частота випорожнення кишечника може досягати 20 разів на добу.
Хронічний ентерит у дітей
Хронічне запалення розвивається на тлі неправильного харчування (зловживання фастфудом, жирною їжею), перенесених травм і операцій черевної порожнини. Сприяти розвитку захворювання можуть надмірні фізичні навантаження, неконтрольований прийом медикаментів (наприклад, коли батьки самостійно лікують малюка без консультації з педіатром).
Симптоми хронічного ентериту: періодичні запори та діарея, часті болі в животі, анемія. Пригнічення тонкого кишечника не дозволяє йому засвоювати корисні речовини в повному обсязі: починається авітаміноз, дитина втрачає вагу.
Алергічний ентерит у дитини
Алергічна форма розвивається, якщо у дитини є не діагностована харчова алергія або непереносимість певних продуктів (наприклад, непереносимість молочної продукції). Біль і діарея з'являються через 15-20 хвилин після прийому їжі, можлива нудота і блювота.
Для лікування ентериту необхідно встановити, на який продукт реагує організм. Зробити це можна тільки після проведення ряду аналізів.
Як лікувати ентерит у дітей
Діагностика ентериту передбачає:
- загальні аналізи крові та сечі;
- аналіз калу;
- копрограму;
- УЗД;
- рентгенографію.
За результатами призначається медикаментозне лікування, що включає в себе прийом противірусних або антибактеріальних препаратів, ферментних засобів, вітамінних комплексів. Меню для дитини при хронічному ентериті або гострій формі захворювання розробляє лікар. Необхідно суворо дотримуватися дієти для швидкого одужання.
Дієта при ентериті у дітей
Харчування при хворобі кишечника має бути збалансованим. З раціону потрібно виключити всі продукти, шкідливі для кишечника: копчену, жирну і солону їжу, волокнисті овочі (капусту, боби).
Харчування при ентеритах допускає вживання каш на воді, кисломолочної продукції, легких овочевих бульйонів, нежирного відвареного м'яса. Дотримуватися дієти необхідно до повного одужання.
Ускладнення ентериту
Якщо вчасно не почати лікування, ентерит може привести до:
- анемії;
- перфорації тонкої кишки і кишкової кровотечі;
- авітамінозу;
- зневоднення.
Записатися на консультацію до дитячого гастроентеролога можна за контактним номером телефону медичного центру «ОН Клінік Харків ».
Дитячий гастроентеролог у Харкові за адресою:
Харків, пр. Героїв Харкова, 257
- По мапі
- Аеропанорама