Проблеми з ерекцією: що робити?

Але тривала нездатність викликати та підтримувати достатню для здійснення статевого акту ерекцію свідчить про виникнення патології – еректильної дисфункції.
З захворюванням стикаються близько половини чоловіків різних вікових категорій. Проблеми з потенцією можуть приймати різноманітні форми:
Для вирішення делікатної проблеми необхідна медична допомога, так як недостатня ерекція не тільки призводить до виникнення серйозних психологічних проблем у чоловіків, але й може бути симптомом небезпечних патологій в організмі.
Найчастіше порушення потенції діагностуються у чоловіків у віці старше 35 років, але захворювання може розвиватися і раніше. Причинами еректильної дисфункції у молодому віці стають: постійні стреси, перевтома, неправильне харчування, низька фізична активність, порушення кровообігу. Часто при ранній імпотенції чоловік зберігає здатність до ерекції, але втрачає її під час статевого акту.
Еректильна дисфункція може виникати унаслідок психологічних проблем, викликаних невдачами у сексі в минулому, незадоволенням відносинами з партнером, а може свідчити про наявність серйозного порушення в організмі та бути його симптомом. За причиною виникнення проблеми з ерекцією поділяють на:
При порушенні ерекції психогенної природи виникає недостатня генітальна реакція на збудження та стимуляцію. При цьому у чоловіка зберігається нормальна ранкова ерекція, а проблема проявляється під час статевого акту. Психогенна імпотенція може бути:
Слабка потенція також може бути результатом порушення діяльності різних систем органів чоловіка. Найчастіше імпотенція супроводжує:
Імовірність розвитку еректильної дисфункції у чоловіків підвищують: постійна перевтома, зловживання алкоголем та тютюнопаління, малорухливий спосіб життя, надмірна вага, авітаміноз, радіаційне та електромагнітне опромінення, депресія та вік.
З’ясування причини розвитку еректильної дисфункції - важливий крок до призначення ефективного лікування. Залежно від походження імпотенції лікар може призначити психо-, фізіотерапію та прийом медичних препаратів.
Психологічні причини (в тому числі стреси) – основна причина розвитку порушень потенції у чоловіків. Близько у 40% хворих імпотенцією чоловіків патологія розвивається на фоні:
Навіть якщо послаблення потенції викликане органічним порушенням, невдоволення та сором, які чоловік відчуває при проблемах у ліжку, може стати причиною поглиблення проблеми та утруднення її лікування. Негативний вплив стресів на потенцію зумовлений пригніченням та гальмуванням процесів в корі головного мозку. Це призводить до зменшення сексуального збудження та недостатнього притоку крові до статевого члена. Крім того, слабка ерекція може спостерігатися при високому рівні адреналіну в крові, підвищенню якого сприяють постійні стреси та втома.
Вплив алкоголю на ерекцію прямо залежить від кількості випитого та частоти вживання спиртних напоїв. Невелика доза випитого алкоголю перед сексом сприяє:
Але позитивний ефект алкоголю для чоловічої потенції зберігається недовго. Регулярне вживання алкогольних напоїв з часом стає причиною розвитку еректильної дисфункції, оскільки при зловживанні алкоголем спостерігаються:
Порушення потенції, відсутність оргазму призводить до зникнення бажання займатися сексом та посилення проблем з ерекцією.
Без визначення причини послаблення потенції вилікувати її неможливо, тому, помітивши проблеми з ерекцією, слід якнайшвидше звернутися за допомогою до лікаря. У випадках, якщо імпотенція не пов’язана з іншими захворюваннями в організмі, чоловікові може допомогти звичайна зміна образу життя:
При серйозних психогенних та органічних порушеннях зміни образу життя для відновлення потенції недостатньо. В таких випадках лікування має призначати лікар-уролог.
В лікуванні еректильної дисфункції чоловіку можуть допомогти уролог-андролог або сексопатолог. Уролог-андролог спеціалізується на діагностиці та лікуванні хвороб сечовидільної та репродуктивної систем у чоловіків, включаючи еректильну дисфункцію, простатит та інші.
Через те, що зниження потенції часто виникає на фоні іншого захворювання, для виключення соматичних патологій уролог може призначити обстеження, аналізи та направити пацієнта на консультацію до інших лікарів (терапевта, невролога, психотерапевта та ін.)
Вибір терапії та успішність лікування імпотенції залежать від причини, яка привела до виникнення порушення. Оскільки часто слабка ерекція виникає через психологічні проблеми або призводить до їх виникнення, ефективним засобом для відновлення потенції є психотерапія. Крім того, лікування еректильної дисфункції включає:
Для отримання найбільш швидкого та тривалого результату лікарі призначають комплексе лікування, яке включає психологічну допомогу, медикаментозні та фізіотерапевтичні методи. Крім того, пацієнтам рекомендується переглянути звичний спосіб життя: відмовитись від шкідливих звичок, зменшити кількість жирних продуктів у раціоні, виконувати зміцнюючі фізичні вправи.
Найкращий засіб профілактики еректильної дисфункції – ведення здорового способу життя. Частою причиною слабкої потенції стають судинні та неврологічні захворювання. Для підтримання міцного здоров’я та попередження проблем з ерекцією потрібно:
Еректильна дисфункція – це не вирок, а хвороба, яку можна і потрібно лікувати. Звернення до уролога-андролога одразу при виникненні проблем з потенцією значно підвищує вірогідність швидкого відновлення нормальної ерекції та повернення до повноцінного життя.